2019 Gegužės 25 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragėje atgimė kartodromas

  • Įkelta: 2018-11-30
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Gaurės g. 2 A, automobilių pardavimo aikštelėje stovinčiame pastate vėl veikia kartodromas. „Topkart“ atstovai Deividas ir Artūras tauragiškiams siūlo pramogauti ir tobulinti vairavimo įgūdžius 500 m ilgio trasoje uždaroje patalpoje, padedant ir prižiūrint instruktoriams.

Kartingų sportas laikomas ne tik puikia pramoga, bet ir profesionalaus automobilių sporto lopšiu. Kartingų trasose užgimė ne viena „Formulės 1“ ir ralio kroso žvaigždė – štai neseniai Europos ralio kroso čempionu tapęs Rokas Baciuška atskleidė treniruotis pradėjęs būtent vairuodamas kartingą.

Lauko kartodromus septynerius metus Klaipėdoje bei ketverius metus Šiauliuose valdantys Deividas ir Artūras šia pramoga nusprendė pradžiuginti tauragiškius. Tauragėje įkurdintas uždaras kartodromas, anot vaikinų, suteikia galimybę patirti adrenalino dozę bet kokiu oru, nebaisus joks vėjas, nei lietus, nei sniegas. Be to, kartingo trasoje treniruotis nepavojinga – padangų užtvaros užtikrina saugų vairavimą net ir visai nepatyrusiems.

– Užtvaroms pasirinkome dviem eilėmis surištas padangas, nes, kiek iš patirties žinome, būtent jos geriausiai amortizuoja smūgį. Be to, kiekvienas klientas pasirašo, kad laikysis taisyklių, yra instruktuojamas, taigi tai pakankamai saugus sportas, – teigė Deividas. 

Dėl to ši pramoga puikiai tinkama vaikams. Tiesa, ne mažesniems nei 135 cm ūgio. Amžiaus cenzo šiam sportui nėra.

– Vairuoti kartingą nereikia jokios patirties. Atvirkščiai, čia galima pirma pažintis su vairu. Labai gera terpė netgi tiems, kurie galbūt bijo greičio, ar besirengiantiems laikyti vairavimo egzaminą. Ypatingo susidomėjimo šis sportas sulaukia tarp vaikų ir jaunimo. Todėl planuojame rinkti grupę mokymams, esame susitarę su legendiniu treneriu Romualdu Ščiucku, kuris ne tik mokys vaikus vairavimo paslapčių, trajektorijų ir taisyklingos laikysenos, bet ir mechanikos, – intrigavo Deividas.

R. Ščiuckas laikomas kartingo pradininku Tauragėje, dešimtmečius jis treniravo ir išaugino ne vieną automobilių sporto meistrą Smalininkų atvirajame kartodrome.

Tauragė „Topkart“ filialui pasirinkta, nes anksčiau šiose patalpose jau veikė kartodromas, tačiau su laiku liko apleistas. Anot Deivido, trasai reikalinga priežiūra – kad nebūtų dulkių, ji dengiama specialiomis medžiagomis, nuolat tvarkoma, kartingai ir kita įranga techniškai tvarkinga. Šią savaitę vyko trasos bandymai, kuriuos stebėti pasisekė ir „Tauragės žinių“ žurnalistei. Bekalbinant kartodromo įkūrėjus, kartingus čia pat sėkmingai išbandė grupelė paauglių.

Deivido teigimu, į Tauragę jie atsivežė 14 kartingų, tačiau geriausiai komfortas užtikrinamas, kai trasoje vienu metu važiuoja iki 8 vairuotojų. Įmonės vakarėliui, vaikų gimtadieniui ar šeimyniškam savaitgaliui pasivažinėjimas kartais gali tapti puikiu akcentu.

Tauragės kartodrome bus nuomojami 9 arklio galių kartingai. Jų pakanka išvystyti iki 50 km per valandą greičiui. 500 m ilgio trasa, pasak Deivido, – įvairiapusė, tinka ir adrenalino fanatikams, ir pradedantiems vairuotojams.

– Įrengėme keletą staigių posūkių, vietomis – stiklu dengtos slidžios plytelės, taigi vairuojant teks pasukti ne tik vairą, bet ir galvą, – juokauja Deividas.

Klaipėdoje ir Šiauliuose vaikinai žiemą rengia kartingų lenktynes ant ledo. Deivido teigimu, ateityje tokios galimybės jie galbūt ieškos ir Tauragėje.

Oficialiai „Topkart“ kartodromas Tauragėje duris atvers gruodžio 1, šeštadienį. Ta proga naują trasą bus galima išbandyti mažesne kaina – už 8 Eur/10 min. Įprasta važiavimo kaina – 10 eurų. Per 10 minučių, anot Deivido, įveikiama iki 13 ratų, nelygu, kokie vairuotojo įgūdžiai. Tačiau šio laiko, anot jo, pakanka, nes vairuojant ilgiau pavargstama.

– Lietuviams patinka ši pramoga, manau, kad ir Tauragėje ji prigis, juolab, kad čia gilios automobilių sporto tradicijos. Turime daug energijos ir entuziazmo, tikimės, kad atvažiuos žmonių ir iš kitų miestų, nes domisi jau dabar. Planuojame dirbti kasdien nuo 12 iki 21 val., išskyrus pirmadienį, kartingų turime daug, kviečiame visus pabandyti, – kalbėjo Deividas.

Paskutinis rudens numeris, nors sniego dar nėra, – jau žiemiškas. Jame rasite, kokie renginiai laukia tauragiškių kalėdiniu laikotarpiu, kuris su trenksmu PIlies aikštėje startuoja jau rytoj, kur įsigyti ir kiek kainuos žaliaskarės bei kur arčiausiai galima nuvykti slidinėti. Be abejo, laikraštyje ir rajono gyvenimo aktualijos. Ketvirtadienį surengtas savivaldybės valdomų įmonių akcijų aukcionas buvo iš dalies sėkmingas – parduota viena iš dviejų bendrovių – Tauragės butų ūkis. Kas nuo šiol administruos Tauragės daugiabučius?  Kaip keisis mokyklų vadovų darbo apmokėjimo tvarka? Taip pat apie ligoninės planus plėsti patalpas, milijonus kultūros projektams ir daug kitų žinių. 

Į Tauragę po 9 metų pertraukos sugrįžęs poetas Mindaugas Valiukas Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje kartu su aktore Valda Bičkute trečiadienio vakarą pristatė naujausią poezijos knygą „Mokytojas mirti ir kitos poemos“.

Artimiausiomis dienomis šalyje įsismarkavęs vėjas kaip reikiant privers žvarbti. Šalčio gniaužtai taip pat stiprės, tad lauke būti norėsis kuo trumpiau. Žvilgtelėjus į termometrų stulpelį gali susidaryti įspūdis, jog apsirengėte tinkamai, tačiau išėjus laukan pasirodys priešingai. Tad turėkite omenyje, kad stiprus vėjas šalčio pojūtį tik dar labiau sustiprins. Gera žinia ta, jog danguje debesys bus mažesni, tad bent jau saulės spinduliai pradžiugins. Po šaltų dienų savaitgalį sulauksime permainų.

Vis dažniau susiduriame su naujienomis apie kibernetines atakas. Retas, pastebėjęs panašų incidentą, žino, kur kreiptis pagalbos ar kaip kovoti su tokio pobūdžio nusikaltimais. Ne tik turime patys būti dėmesingi ir saugotis, bet ir privalome pasirūpinti, kad būtų užkirstas kelias kibernetinėms atakoms, vos tik pajuntame jų grėsmę. Nei verslas, nei privatūs asmenys nėra šimtu procentų apsaugoti nuo kibernetinių išpuolių. Kaip juos atpažinti, kam ir kokiu būdu apie tai pranešti, teiraujamės Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) direktoriaus dr. Ryčio Rainio.

Tauragės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Robertas Masolas gali lengviau atsikvėpti – porą metų trukę teismai su buvusia darboviete, Tauragės apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, kuriame jis vadovavo Migracijos skyriui, baigėsi jo pergale. Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai dar liepos mėnesį buvo paskelbę jam palankų teismo sprendimą – priteisę vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką – kone 20 tūkstančių eurų. Policijos komisariatas buvo apskundęs šį sprendimą, tačiau nieko nepešė, taigi pinigus sumokėti teks.