2019 Gegužės 25 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Savaitgalio renginiai: kur apsilankyti?

  • Įkelta: 2018-11-30
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pagrindiniu šio savaitgalio renginių akcentu taps šeštadienį rengiama Kalėdų eglės įžiebimo šventė. Jos metu išvysime teatralizuotą pasaką, tikrą Kalėdų Senelį ir scenoje visus linksminsiantį atlikėją Donatą Montvydą.

Ypač daug renginių Tauragėje vyks šiandien. Tauragės kultūros rūmuose nuo pietų būriuojasi Žemdirbių šventės dalyviai. Vakarop laukia susitikimas pavadinimu „Kada gyvensime geriau?“ su Seimo nariu Justu Džiugeliu. Parlamentaras Bendruomenių namuose kviečia diskutuoti rinkimų prieinamumo visiems, neįgalumo ir nedarbingumo nustatymo pertvarkos, įdarbinimo galimybių klausimais. Renginio pradžia – 16.30 val.

Penktadienio vakarą, 18.00 val. į Tauragės viešbučio konferencijų salę kviečia Šaulių sąjungos atstovai. Rengiamas susitikimas su Parlamento rūmų gynėju, atsargos majoru Gediminu Trakimu, kuris papasakos apie parlamento gynybą bei pristatys savo tėčio partizano, štabo viršininko Benedikto Trakimo-Genelio atsiminimų knygą „Noriu džiaugtis laisve“.

Krepšinio mėgėjų penktadienį laukia net dvi varžybos skirtingose aikštėse. 18.00 val. „Bastilijos“ sporto komplekse vyks Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybės, kuriose susitiks Tauragės krepšinio klubas ir Mažeikių „Ereliai“. 19.30 laisvalaikio centre „Fortūna“ kausis  Regionų krepšinio lygos ekipos: „Fortūna-Agava“ ir Jonavos „Jonava-2“.

Netrūks ir linksmybių. Penktadienio vakarą Tauragės kultūros rūmai jaunimą kviečia į diskoteką. O skaudviliškiai pirmieji rajone bandys įžiebti Kalėdų eglutę. 17 val. prasidėsiančioje programoje numatytas „ILA dance“ šokėjų pasirodymas, taip pat specialieji efektai.

Pagrindiniu šio savaitgalio renginių akcentu taps šeštadienį rengiama Kalėdų eglės įžiebimo šventė. Šeštadienį 17 val. Pilies aikštė ir gražuolė Kalėdų eglė pasipuoš tūkstančiais šventinių lempučių.

Nuo 16 val. šurmuliuos Tauragės krašto tautodailininkų ir bendruomenių kalėdinė mugė, džiugins teatralizuota pasaka vaikams „Šviesos fėjos kalėdinė dovana“. Dovana visiems susirinkusiems – profesionalaus atlikėjo Donato Montvydo koncertas.

Šiemet išskirtinę kalėdinę nuotaiką Pilies aikštėje kurs 100 nykštukų – Tauragės vaikų globos namų „Šaltinėlis“ ir dešimties Tauragės vaikų dienos centrų auklėtinių. Įvairiaspalviais, pačių dekoruotais žaisliukais jie puoš vienuolika Pilies aikštėje pastatytų Kalėdų eglučių.

Mažieji šventės dalyviai galės suktis nemokamoje kalėdinėje karuselėje, nemokamai mėgautis visai šeimai skirtu traukinuku, pabendrauti bei nusifotografuoti su tikru Kalėdų Seneliu.

Po Kalėdų eglės įžiebimo nesiskirstyti kviečia muzikos klubas „Rūsys“.

Badmintono mėgėjų šį savaitgalį laukia tikrų tikriausias desertas. Šeštadienį ir sekmadienį „Bastilijoje“ vyks 55-asis Lietuvos aukščiausios lygos badmintono komandinis čempionatas.

Turiningo savaitgalio!

Gaurės g. 2 A, automobilių pardavimo aikštelėje stovinčiame pastate vėl veikia kartodromas. „Topkart“ atstovai Deividas ir Artūras tauragiškiams siūlo pramogauti ir tobulinti vairavimo įgūdžius 500 m ilgio trasoje uždaroje patalpoje, padedant ir prižiūrint instruktoriams.

Paskutinis rudens numeris, nors sniego dar nėra, – jau žiemiškas. Jame rasite, kokie renginiai laukia tauragiškių kalėdiniu laikotarpiu, kuris su trenksmu PIlies aikštėje startuoja jau rytoj, kur įsigyti ir kiek kainuos žaliaskarės bei kur arčiausiai galima nuvykti slidinėti. Be abejo, laikraštyje ir rajono gyvenimo aktualijos. Ketvirtadienį surengtas savivaldybės valdomų įmonių akcijų aukcionas buvo iš dalies sėkmingas – parduota viena iš dviejų bendrovių – Tauragės butų ūkis. Kas nuo šiol administruos Tauragės daugiabučius?  Kaip keisis mokyklų vadovų darbo apmokėjimo tvarka? Taip pat apie ligoninės planus plėsti patalpas, milijonus kultūros projektams ir daug kitų žinių. 

Į Tauragę po 9 metų pertraukos sugrįžęs poetas Mindaugas Valiukas Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje kartu su aktore Valda Bičkute trečiadienio vakarą pristatė naujausią poezijos knygą „Mokytojas mirti ir kitos poemos“.

Artimiausiomis dienomis šalyje įsismarkavęs vėjas kaip reikiant privers žvarbti. Šalčio gniaužtai taip pat stiprės, tad lauke būti norėsis kuo trumpiau. Žvilgtelėjus į termometrų stulpelį gali susidaryti įspūdis, jog apsirengėte tinkamai, tačiau išėjus laukan pasirodys priešingai. Tad turėkite omenyje, kad stiprus vėjas šalčio pojūtį tik dar labiau sustiprins. Gera žinia ta, jog danguje debesys bus mažesni, tad bent jau saulės spinduliai pradžiugins. Po šaltų dienų savaitgalį sulauksime permainų.

Vis dažniau susiduriame su naujienomis apie kibernetines atakas. Retas, pastebėjęs panašų incidentą, žino, kur kreiptis pagalbos ar kaip kovoti su tokio pobūdžio nusikaltimais. Ne tik turime patys būti dėmesingi ir saugotis, bet ir privalome pasirūpinti, kad būtų užkirstas kelias kibernetinėms atakoms, vos tik pajuntame jų grėsmę. Nei verslas, nei privatūs asmenys nėra šimtu procentų apsaugoti nuo kibernetinių išpuolių. Kaip juos atpažinti, kam ir kokiu būdu apie tai pranešti, teiraujamės Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) direktoriaus dr. Ryčio Rainio.