2019 Gruodžio 08 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rinkimų kampanijos pradžia: paaiškėjo startinis penketukas

  • Įkelta: 2018-11-07
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Seimo patvirtintas rinkimų kampanijos startas – jau trečiadienį, lapkričio 7-tąją. Nors aiškėja vis daugiau kandidatų 2019-ųjų Tauragės savivaldos rinkimuose, pretendentus patvirtino dar ne visų partijų skyriai – paskutinės dienos laukia „tvarkiečiai“. Pretendentą į mero postą jau išsirinko „valstiečiai-žalieji“ bei „darbiečiai“, o socialdemokratai pakartotinėje konferencijoje vairą perdavė jaunesniam kandidatui. Konservatorių ir liberalų stovyklose tuo tarpu vyksta sąrašų reitingavimas – pretendentai į mero postą patvirtinti jau seniai. ​

Staigmenų nepateikė

Kandidatę į merus visuotiniame susirinkime išsirinko „valstiečiai-žalieji“. Skyriaus pirmininkė, Seimo narė Aušrinė Norkienė „Tauragės žinioms“ patvirtino, jog į rinkimus skyrius deleguos dabartinę vicemerę Virginiją Eičienę.

– Taip, priėmėme tokį sprendimą. Virginija ne pirmus metus dirba savivaldoje, dveji metai kaip mero pavaduotoja, tikrai žino darbo specifiką, ir miesto, ir kaimo gyventojų problemas, bendruomenių pulsą. Manau, kad pranašo nereikia ieškoti kažkur toli, jis turi būti iš savų. Išmano savo kuruojamas sritis – kultūrą, mediciną. Darbšti moteris, ūkiška, nedaugžodžiaujanti, bet darbus padaranti. Manau, kad tikrai yra tas žmogus, galinti atstovauti skyriui, „valstiečių-žaliųjų“ vertybinėms nuostatoms. Virginija puikiai galėtų dirbti šį nelengvą darbą, puikiai visi žinome, koks jis yra – darai kažką, – blogai, nedarai – irgi blogai, labai sunku išlaikyti pusiausvyrą. Taip pat svarbu, kad Seime įgyvendinami valdančiųjų darbai turėtų tęstinumą, atsvarą ir savivaldoje. Manau, tai būtų naudinga rajonui, – kalbėjo „valstiečių-žaliųjų“ Tauragės skyriaus pirmininkė, Seimo narė Aušrinė Norkienė.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tauragės skyriaus kandidatė V. Eičienė patvirtino sutikusi vesti skyrių į savivaldos rinkimus. Prieš tai mero padėjėja, po to mero patarėja, o vėliau, į Seimą išrinkus šias pareigas ėjusią A. Norkienę, – mero pavaduotoja iki šiol dirbanti V. Eičienė teigė nesudvejojusi ir priėmusi šį iššūkį, mat daugiau kandidatų iškelta nebuvo.

– Patirties yra nemažai, daug darbų pradėtų su koalicija, kuriuos norėtųsi tęsti. Skyrius pasitikėjo ir delegavo, tai džiugina. Turiu daug planų, išmanau darbo specifiką, tikiuosi, kad rinkėjai tai įvertins, – kalbėjo V. Eičienė.

Kaip teigė skyriaus pirmininkė, Seimo narė A. Norkienė, kandidatų sąrašo skyrius dar nepatvirtino, ši funkcija visuotiniame susirinkime deleguota skyriaus valdybai, kuri sprendimą priims per lapkričio mėnesį.

Pakalbintas Darbo partijos Tauragės skyriaus pirmininkas Vaidotas Globys pripažino, kad bendražygiai į ateinančius rinkimus deleguos būtent jį – kaip ir 2014-ųjų rinkimuose. Tiesa, šis sprendimas dar bus tvirtinamas visuotiniame suvažiavime. Paklaustas, kaip vertina savo šansus, V. Globys teigė, jog rinkimai bus įdomūs, o rezultatai – neprognozuojami.

– Manau, kaip ir visų kitų. Patys matot, kokia yra situacija. Prieš tai buvo viena partinė jėga, dabar kita, kiekvieni keičia viską kardinaliai. Dabar, manau, startuosime visi nuo nulio, taigi visų šansai –  vienodi, – kalbėjo Darbo partijos kandidatas, pridūręs, jog preliminarus kandidatų į rajono tarybą sąrašas taip pat jau sudarytas, o jį reitinguos skyriaus nariai, balsavimu.

Spėlionės pasitvirtino

Tauragės socialdemokratų skyrius praėjusį penktadienį pranešė, jog į mero rinkimus deleguoja Darių Petrošių.

– Šiandieną partijos bičiuliai suteikė mandatą dalyvauti Tauragės rajono savivaldybės tiesioginiuose mero rinkimuose. Jaučiu didžiulę atsakomybę ir įsipareigojimą. Dėkoju už pasitikėjimą, – bendrapartiečiams dėkojo D.Petrošius.

Priminsime, jog kortas socdemai nusprendė perdėlioti visai neseniai – pirmieji, dar pavasarį patvirtinę savo kandidatą – Praną Petrošių, praėjusį mėnesį persigalvojo. Ilgametis vedlys kandidatuoti atsisakė, motyvuodamas tuo, kad reikia leisti pasireikšti jaunesniems, todėl partijos konferencija buvo rengiama iš naujo. Pakalbintas P. Petrošius teigė, jog iš 21 grupės 17 vieningai iškėlė tą patį kandidatą – jo sūnų D. Petrošių. Kitų kandidatų iškelta nebuvo. Esą iš balsavime dalyvavusių 94 žmonių, 92 balsavo už. Paklaustas, kaip vertina sklandančias kalbas, kad jo sūnus D. Petrošius kandidato teisę paveldėjo, skyriaus pirmininkas tai griežtai neigė.

– Kaip gali paveldėti, jokiu būdu negalima taip teigti. Visokių terminų galima prigalvoti, bet nieko bendro su realybe tai neturi. Partiečiai mano, kad jis yra labiausiai pasiruošęs, juk balsavo šitiek žmonių, kitos partijos apskritai neturi tiek narių. Tai yra jaunas, perspektyvus žmogus, kuris turi visus duomenis ir patirtį dirbti tam darbui, – teigė P. Petrošius

Paklaustas apie rinkiminio sąrašo reitingavimą, skyriaus pirmininkas pavardžių įvardyti kol kas nenorėjo, esą, kol nėra sutvarkyti dokumentai, nėra VRK patvirtinimo, kandidatų duomenis skelbti būtų neetiška. Tačiau viena P. Petrošius patvirtino – skyriaus kandidatų sąraše politikos veteranus aplenkė jaunimas. Esą sąraše nemažai jaunų žmonių, yra tokių, kurie anksčiau politikoje aktyviai nedalyvavo. „Tauragės žinių“ duomenimis, antru numeriu rinkimuose dalyvaus Matas Petraitis, trečiu – Rita Grigalienė.

Skyriai bruzda

„Tvarkos ir teisingumo“ Tauragės skyriaus pirmininkas Silverijus Statkus, nuo tiesaus atsakymo į klausimą, ar kandidatuos į merus, išsisuko, tačiau patikino, kad viskas paaiškės „ant dienų“. Anot politiko, sprendimą priims skyriaus taryba.

– Neskubėkim, spėsim, kaip bus taip, iš to reklamos nesidarysiu, – nedaugžodžiavo S. Statkus,

Primename, kad Seimo patvirtintas rinkimų kampanijos startas – lapkričio 7-ąją. Iki tol kandidatus į merus turi būti patvirtinusios visos partijos.

Kandidatus į merus jau anksčiau yra paskelbę dešinieji: Tauragės liberalai – į rinkimus juos ves skyriaus pirmininkas, mero patarėjas Dovydas Kaminskas ir konservatoriai – skyriaus narių balsavimu išrinkę partijos pirmininkę Giedrę Stulginskienę. Šių partijų štabuose pasiruošimo rinkimams darbas verda visu pajėgumu. TS-LKD lapkričio 3–4 dienomis visuotiniu balsavimu reitinguoja kandidatų į rajono tarybą sąrašą. Tuo pačiu TS-LKD spręs, ką siųsti į artėjančius LR Prezidento rinkimus – Ingridą Šimonytę, ar Vygaudą Ušacką.

Liberalų pirmininko Dovydo Kaminsko teigimu, sąrašo formavimas jau beveik baigtas.

– Laukiame galutinių atsakymų iš kelių žmonių ir sąrašo formavimas bus baigtas. Kartu su liberalų komanda sąraše taip pat turėsime ir apie 20 nepartinių, aktyvių tauragiškių, kurie turi daug naujų idėjų, noro kurti bei kuriems rūpi jų gimtasis kraštas, – kalbėjo kandidatas į merus.

„Galimybė pasidalinti – štai kas gyvenimą daro įdomesnį ir prasmingesnį“. Taip rašoma Tauragės ligoninės „Facebook“ puslapyje, kviečiant tauragiškius lapkričio 6 dieną, nuo 10 iki 13 val. atvykti į Tauragės ligoninės pirmojo aukšto koridorių prie Greitosios pagalbos priėmimo skyriaus, pasivaišinti ligoninės darbuotojų keptais pyragais. Pyrago „kaina“ – prisidėti prie Tauragės ligoninės kolektyvo iniciatyvos „Pasidalink. Mama – mamai“. Laukiami visi daiktai, reikalingi naujagimiams. Taip ligoninės kolektyvas pradeda gražią akciją, kuria siekiama paskatinti dalytis išaugtais vaikiškais drabužėliais ar kitais kūdikiams reikalingais daiktais.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos svarstymui teikiamas dar vienas kvartalinės renovacijos projektas. Žalgirių mikrorajone, kuriame yra 89 daugiabučiai, numatyta atnaujinti 69 pastatus.  50 mln. vertės grandiozinis projektas aprėptų ne tik renovuojamus daugiabučius, bet ir gatvių šaligatvius, apšvietimą, parkavimo vietų įrengimą, vaikų žaidimų aikšteles.  

Antradienio rytą policijos pareigūnai atskubėjo į Vasario 16-osios gatvės daugiabučių namų kiemą. Darbininkai jame vykdydami automobilių stovėjimo aikštelės atnaujinimo darbus atrado sprogmenį.