2020 Vasario 20 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rekordinio kalėdinio meduolio šventė kviečia sekmadienį praleisti kartu

  • Įkelta: 2018-11-23

Spalvoto meduolio diena kasmet suburia tūkstančius žmonių visoje Lietuvoje kartu su draugais, šeimos ar bendruomenės nariais marginti meduolių. Žmonėms svarbu susiburti ir pabūti kartu, skirti laiko artimiesiems, draugams, kaimynams. Tauragėje šiemet nutarta šią dieną paminėti šiek tiek kitaip: ne tik papramogauti, pasilinksminti, pabendrauti, bet ir pabandyti siekti rekordo – nulipdyti Rekordinį kalėdinį meduolį.

Lapkričio 25-ąją, 12 val., naujuosiuose bendruomenės namuose (Vytauto g. 141) Tauragės savivaldybė ir Tauragės miesto vietos veiklos grupė organizuoja Rekordinio kalėdinio meduolio šventę, į kurią kviečia visus rajono gyventojus ir svečius – nuo mažiausių iki vyriausių. Pasak organizatorių, įdomu bus visiems – ir norintiems pašokti, padainuoti, pabendrauti su įdomiais žmonėmis, užsiimti kūryba ar ko nors įsigyti mugėje.

Paklausta, kaip kilo idėja surengti tokią šventę, Tauragės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Rita Matemaitienė sakė:

– Neseniai atidarėme naujus miesto bendruomenės namus, kurie skirti nevyriausybinėms organizacijoms (NVO), bendruomenėms. Tad kartu su miesto bendruomenėmis nusprendėme sukviesti miesto NVO po vienu stogu – į mugę. Ir patys pabendrauti, ir tauragiškiams prisistatyti. Mugėje bus galima įsigyti originalių meno dirbinių, knygų, rankų darbo papuošalų, interjero aksesuarų, kitų mielų smulkmenų, namie keptų pyragų, arbatos, medaus. Bus galima pasivaišinti kareiviška koše, arbata, kava bei meduoliais.

O kad būtų dar daugiau bendrystės, kilo idėja pakviesti tėvelius su vaikais ir lipdyti kalėdinį meduolį-rekordininką. Už šios akcijos palaikymą  ir rėmimą norime padėkoti Tauragės profesinio rengimo centro administracijai ir mokytojai Daivutei Kolosovienei, kepyklėlės ,,Bandelių jūra“ savininkei Jūratei Kaminskienei ir Tauragės viešbutyje įsikūrusios kepyklėlės savininkėms Viktorijai Valinčiūtei ir Jolitai Krakienei.

Pasak jos, renginyje dalyvaus visos septynios Tauragės miesto bendruomenės: Jovarų, Tarailių, Beržos, Naujakurių, Aušros ir Senamiesčio.

Nevyriausybinių organizacijų erdvėse bus galima padainuoti kartu su senjorų grupe, susipažinti su jaunimo, sporto ir kitų klubų veikla, pamatyti profesiją gyvai, pasiklausyti jaunųjų atlikėjų dainų. Prie mugės planuoja prisijungti jaunimo organizacijų sąjungos „auragės apskritasis stalas“ organizacijos, jaunieji profesijų atstovai, vaikų ir jaunimo šokių klubas „Amadeus Dance“, žemaičių draugija „Žemyna“, neįgaliųjų organizacijos, ansamblis „Svaja“, „Caritas“, „Dailiųjų amatų gildija“, Šaulių sąjunga, „Ekstremalaus sporto klubas“, baikerių ir kt. klubai.

Į meduolio šventę labai kviečiamos šeimos su vaikais. Nulipdę meduolį, vaikai galės susipažinti su muzikos instrumentais, nupiešti paveikslą ant vandens (Ebru menas), dalyvauti įvairiose kūrybinėse, pažintinėse, sportinėse veiklose, patys mažiausieji – ropojimo varžybose, o vyresnieji – pramogauti virtualioje realybėje „VR taške“, šokių pamokose.

Kol vaikai bus užsiėmę, tėveliai, seneliai ir kiti renginio dalyviai prie sekmadieninės arbatos apie švenčių laukimą ir ne tik apie tai galės pasikalbėti su klebonu Mariumi Venskumi.

 

Vienintelis Tauragėje veikiantis muzikinis klubas „Rūsys“ savaitgalį švęs trečiąjį gimtadienį. Svečių laukia staigmena, nauji baldai bei kitos interjero detalės.

„Juodasis penktadienis“ (angl. „Black Friday“) JAV ir Didžiojoje Britanijoje – viena geriausių dienų metuose masiniam apsipirkimui. Būtent šią dieną mažos ir didelės parduotuvės ne tik šiuose, bet ir daugelyje kitų šalių, tarp jų ir Lietuvoje, rengia didžiausius išpardavimus. Neatsilieka ir Tauragė: šiandien nemažai mūsų miesto parduotuvių irgi žada tikrą nuolaidų lietų.

Tauragės rajono savivaldybė skina praėjusių metų darbo vaisius – šią savaitę Lietuvos laisvosios rinkos instituto paskelbtame savivaldybių indekse, kuriame vertinami 2017 m. rodikliai, pašoko per tris vietas. Administracijos direktorius Modestas Petraitis, vertindamas rezultatus, teigė, jog daugelyje sričių pataikome į dešimtuką, tačiau yra kur tobulėti – turto valdymas, plėtra ir investicijos – kitais metais turėtų būti įvertintos dar aukštesniais balais, mat 2018-aisiais daug padaryta atsisakant nereikalingo turto bei skatinant verslą.

Antroje savaitės pusėje žymesnių kritulių dar nebus, jų sulauksime pirmoje savaitgalio pusėje, tikėtina, jog daugiausiai tai bus sniegas, tad apylinkės jau labiau primins žiemą. Tuo metu ir atšals kiek stipriau.

Rusijos tankai  įžlega į Lietuvą, dangų užtemdo lėktuvai. Užklupti lietuviai tik žagteli. NATO neria į krūmus ir net nemano kištis. Lietuva parklupdoma per dieną. Manote, toks scenarijus įmanomas?