2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai vis labiau primins žiemą: pasirodys snaigės

  • Įkelta: 2018-11-22
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antroje savaitės pusėje žymesnių kritulių dar nebus, jų sulauksime pirmoje savaitgalio pusėje, tikėtina, jog daugiausiai tai bus sniegas, tad apylinkės jau labiau primins žiemą. Tuo metu ir atšals kiek stipriau.

Šiandien šalyje tęsis ganėtinai debesuoti ir sausi orai. Viena kita snaigė gali pasirodyti vos kai kur. Daugelyje vietovių net ir dieną vyraus silpnai neigiama temperatūra. Pūs žvarbus šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje šals iki –2, Kaune iki –1 laipsnio. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie nulį, pajūryje apie 1 laipsnį šilumos.

Penktadienį bus vos šilčiau. Dangų toliau niaukstys pilki debesys, nors vietomis galimi trumpi pragiedrėjimai. Gausių kritulių nenumatoma. Pūs vidutinio stiprumo vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Nakties valandomis kai kur suboluos rūkas, galimas plikledis. Šalies pietuose temperatūra sieks –4 laipsnius šalčio. Šalies šiaurėje bus apie 0–1 laipsnį šilumos. Šilčiausia bus pajūryje, kur vyraus 2 laipsnių šiluma. Likusioje šalies dalyje temperatūra svyruos tarp –3–1 laipsnio šalčio. Dienos metu Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose bus apie nulį. Panevėžyje oras šils iki 1, pajūryje iki 2 laipsnių. Visgi, vakarėjant į šalį sparčiai veršis kur kas šaltesnis oras.

Šeštadienio naktį šaltis kandžiosis stipriau, bus apie –6–3 laipsnius šalčio, vietomis temperatūra kris iki –7 laipsnių. Kai kur suboluos rūkas. Pajūryje išsilaikys 0–1 laipsnio šiluma, galimi mišrūs krituliai. Keliuose tykos plikledis. Dieną peizažą daug kur pagyvins baltos snaigės, tik pajūryje krituliai bus skystesnio pavidalo. Pūs vakarinių krypčių vėjas. Vilniuje spaus –1 laipsnio šaltukas. Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie nulį. Prie jūros temperatūra šoktels iki 3–5 laipsnių šilumos.

Sekmadienį suksis šiaurės rytų vėjas. Naktį teks pasisaugoti slidžių kelių, dar daug kur gali pasnigti. Stipriau atšals šiaurinėje šalies dalyje, kur temperatūra sieks –5–4 laipsnius šalčio. Šalies pietuose ir prie jūros bus apie nulį. Likusioje šalies dalyje spustels –3–1 laipsnio šaltukas. Dieną bus debesuota su pragiedruliais, be žymesnių kritulių. Vilniuje ir Kaune termometrai fiksuos 1, pajūryje 2 laipsnius šilumos. Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse laikysis –1 laipsnio šaltukas.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje išsilaikys labai panašūs orai: bus debesuota su pragiedruliais, vietomis galimi nedideli krituliai, išsilaikys panaši temperatūra.      

Rusijos tankai  įžlega į Lietuvą, dangų užtemdo lėktuvai. Užklupti lietuviai tik žagteli. NATO neria į krūmus ir net nemano kištis. Lietuva parklupdoma per dieną. Manote, toks scenarijus įmanomas?

Sekmadienį Tauragės badmintono mėgėjai dalyvavo „Zanavyko“ taurės antrojo etapo varžybose. Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro aikštėje varžėsi 80 dalyvių iš visos Lietuvos.

Žiema vairuotojams – tikras išbandymų metas. Spustelėjęs šaltukas tikrina ne tik imuniteto stiprumą, pastatų šildymo sistemų pajėgumą, bet ir transporto priemonių galimybes. Pastarųjų iššūkių baiminasi dažnas vairuotojas, ypatingai naudojantis senesnį – prieš 10–15 metų pagamintą automobilį. Mechanikos specialistai teigia, kad akumuliatoriai yra pagrindinė stabilų transporto priemonės darbą šaltuoju metų laiku užtikrinanti detalė. Jeigu ji nėra patikrinta prieš prasidedant vėsiems oras – didelė tikimybė, kad vieną rytą teks susidurti su nemalonumais. Teks ne tik gramdyti apšalusius langus, bet ir ieškoti draugiško kaimyno, kuris sutiks padėti užvesti automobilį. Tokios baigties gali padėti išvengti keli patarimai.

Tauragėje telkiamos pajėgos pagalbai skurstantiems ir likimo nuskriaustiems visuomenės nariams. Kitą savaitę organizuojamas labdaros renginys, kurio metu tikimasi suburti miesto bendruomenę kilniam tikslui – prisidėti prie „Carito“ teikiamos paramos vargstantiems. Anot organizatorių, lėkštė sriubos bei reikiamu metu ištiesta pagalbos ranka skurstančiam – dalykai, prie kurių galime ir turėtume prisidėti kiekvienas.

Technologijų lyderė „Tele2“ su artėjančiomis Kalėdomis jau pasveikino savo pagal sąskaitą mokančius klientus. Operatorius jiems padovanojo po 10 GB nemokamų duomenų šiam ir gruodžio mėnesiui.