2019 Lapkričio 12 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: ruduo lepins toliau – neįprasta šiluma trauktis neketina

  • Įkelta: 2018-11-05

Linos Astrauskienės nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šilumos šią savaitę dar bus pakankamai, tačiau dangus nelepins. Beveik kasdien saulę slėps debesys, kiek daugiau pragiedrulių galime tikėtis apie savaitės vidurį. Deja, tik trumpam, nes baigiantis savaitei jau prireiks ir skėčių.

Šiandien šalyje dangus bus niūrus, vietomis galimas negausus lietus. Vakarėjant pradedant pietiniais, pietvakariniais šalies rajonais debesų šydas suplonės. Pūs vidutinio stiprumo pietryčių krypties vėjas. Šilčiausia šiandien bus pietvakariniuose šalies rajonuose, kur temperatūra stiebsis iki 13 laipsnių. Vėsiausi orai vyraus šiaurės rytinėje šalies dalyje, kur temperatūra svyruos apie 7–8 laipsnius šilumos. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 10 laipsnių šilumos. Kaune ir prie jūros termometrai fiksuos 11–12 laipsnių šilumos.

Antradienį, šalyje bus dar šilčiau. Visgi, dar daug kur danguje supsis debesys. Išskyrus pajūrį, kuris saulės spinduliais mėgausis labiausiai. Dienai bėgant pragiedrulių šalyje bus daugiau, kritulių nenumatoma. Pūs nesmarkus pietų, pietryčių krypties vėjas. Nakties valandomis daug kur suboluos rūkas, temperatūra svyruos tarp 5–9 laipsnių šilumos. Dieną Vilniuje, Kaune ir pajūryje bus apie 13 laipsnių šilumos. Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 11–12 laipsnių.

Trečiadienį šalyje išsilaikys neįprasta lapkričiui šiluma. Vyraus permainingas debesuotumas, vos kai kur galimas vienas kitas lašas lietaus. Numatomas pietų, pietryčių krypties vėjas. Nakties metu šalies keliuose matomumą mažins rūkas. Termometrai fiksuos malonią 6–10 laipsnių šilumą. Dieną Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 11 laipsnių. Kaune ir prie jūros bus apie 12 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį galėsime džiaugtis dangaus žydryne, kadangi debesys nuplauks tolyn. Naktis jau bus vėsesnė, temperatūra sieks 2–7 laipsnius šilumos. Dienos metu Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje vyraus 9–10 laipsnių temperatūra. Kaune ir pajūryje bus apie 11–12 laipsnių šilumos.

Penktadienį debesys sugrįš. Naktį dar be kritulių, o dieną, ypač po pietų, jau palis daugelyje vietovių. Vyraus pietų, pietvakarių krypties vėjas. Naktį ir rytą vietomis suboluos rūkas. Temperatūra sieks 1–5, pajūryje 8 laipsnius šilumos. Dienos metu Vilniuje ir Kaune bus apie 10, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 9 laipsnius šilumos. Prie jūros oras šils iki 11 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalio naktys bus šiltesnės, dienomis temperatūra taip pat kils laipsniu kitu aukščiau nei penktadienį. Visgi, saulės spinduliais mėgautis neteks, nes dangų dengs lietaus debesys. Pūs gūsingas pietinių krypčių vėjas.

Sekmadienį suskaičiavus biuletenius paaiškėjo, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirminius kandidato į prezidentus rinkimus užtikrintai laimėjo Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Kandidatė rinkėjų pasitikėjimo sulaukė ir Tauragėje, kur už ją balsavo 82,53 proc. balsavusiųjų.

Šį šeštadienį LDK Kęstučio šaulių 7 rinktinė įžengė į paskutinius metus prieš gyvavimo šimtmetį – minėtos 99-osios Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo metinės. Prie paminklo Kęstučio apygardos partizanams iškilmingai prisiekė nauji šauliai.

Praėjusią savaitę uždarytas spaudos kioskas Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Muzikos mokyklos. Kioską valdančios įmonės atstovė informuoja, kad veikla nutraukta dėl netenkinančių finansinių rezultatų.

Nors, turint omenyje neįprastai šiltus orus, žiema dar nekvepia, savivaldybės administracija jau planuoja Kalėdų eglės įžiebimo šventę. „Tauragės žinių“ duomenimis, šiemet šventinę dvasią tauragiškiams įpūs Donatas Montvydas, koncertuosiantis gruodžio 1-ąją, eglutės įžiebimo šventės metu. Taip pat laikraštyje skaitykite apie artėjantį mėgėjų teatrų festivalį „Kvartetas“ ir interviu su jo siela, režisiere Genovaite Urmonaite. Politinės batalijos – bruzda partijų skyriai – jau aiškūs 5 kandidatai artėjančiuose mero rinkimuose. Kas jie, sužinosite paskaitę rytojaus numerį. Verslo naujienos – uždarytas paskutinis spaudos kioskas, tačiau pasipildė šakočių pardavėjų gretos. Sužinokite, kur įsikūrė dar viena tradicinių lietuviškų skanėstų parduotuvė. Miesto aktualijos – rajono taryba spręs dėl tankiausiai apgyvendinto Žalgirių mikrorajono įtraukimo į kvartalinės renovacijos projektą. Skelbiame ir abėcėlinį Šimtmečio tauragiškių sąrašą. Visa tai ir kitos naujienos – šįkart šeštadienį.

Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokykla „Pušelė“ sulaukė permainų – jau visai netrukus joje prasidės remontas. Jau kitą vasarą auklėtiniai galės džiaugtis renovuotomis patalpomis, grupės taps modernesnės, jose bus pastatyti nauji baldai, šiuolaikiška įranga.