2019 Rugpjūčio 26 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: permainos jau pakeliui – savaitgalį ruduo subjurs

  • Įkelta: 2018-11-08

Zigmo Mozuraičio nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Apniukusias dienas labai trumpam pakeis vos šviesesnis ketvirtadienis, šiandien vietomis pro debesis pasirodys saulė. Tačiau nuo penktadienio ir vėl įsivyraus niūrūs orai, šiluma palaipsniui blės. Naktimis ir rytais keliuose tykos rūkas, tad būkite atsargūs. Ypač nemalonios permainos vyks sekmadienį, kuomet pakils smarkokas vėjas, dėl kurio lauke bus žvarboka.

Šiandien, prasisklaidžius rūkui, sulauksime pragiedrulių, lietaus nebus. Dvelks silpnas pietų krypties vėjas. Vilniuje, Kaune ir prie jūros bus apie 11, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 10 laipsnių šilumos.

Penktadienį šalies dangų vėl niaukstys pilki debesys, vietomis palis. Nakties ir ryto metu keliuose pavojų kels rūkas. Daugiausiai rytiniuose ir pietrytiniuose šalies rajonuose temperatūra svyruos tarp 0–2 laipsnių šilumos. Pajūryje bus ganėtinai šilta, vyraus 6–8 laipsnių šiluma. Likusioje šalies dalyje temperatūra sieks 2–5 laipsnius šilumos. Dieną saulę slėps debesys, vietomis, daugiausiai vakariniuose šalies rajonuose numatomas nedidelis lietus. Pūs nesmarkus pietų, pietryčių krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune bus apie 8–9, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 7–8 laipsnius šilumos. Prie jūros temperatūra kils iki 10 laipsnių.   

Šeštadienis bus apniukęs, protarpiais negausiai lynos. Naktį vietomis ir vėl suboluos rūkas. Temperatūra bus truputį aukštesnė nei penktadienio naktį ir svyruos tarp 3–8 laipsnių. Dienos metu pūs juntamesnis pietryčių krypties vėjas. Vilniuje bus apie 7, Kaune apie 9 laipsnius šilumos. Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse vyraus 8, pajūryje 11 laipsnių šiluma.

Sekmadienį pietryčių krypties vėjas įsismarkaus dar labiau, temperatūra bus žemesnė. Tad numatomi žvarbesni orai. Nakties metu vyraus 2–7 laipsnių šiluma, tvyros rūkas. Dieną kai kur iškris vienas kitas lašas lietaus, dangus bus niūrus. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 7, Kaune iki 8 laipsnių. Pajūryje bus apie 9 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje debesys ir toliau niaukstys dangų, dažniau palis. Pūs gūsingas pietų, pietvakarių krypties vėjas.

Kasmet Kalėdų laukimas prasideda vis anksčiau – šiemet jau gruodžio 1-ąją žaliaskares įžiebs didieji Lietuvos miestai – Vilnius ir Kaunas, gruodžio 2-ąją – Klaipėda. Neatsilieka ir Tauragė. „Tauragės žinių“ duomenimis, gruodžio 1-ąją Pilies aikštėje vyksiančios šventės idėjos jau subrandintos. Šiemet tauragiškiai Kalėdų laukimą pradės mėgaudamiesi pirmo ryškumo šou žvaigždės – Donato Montvydo koncertu.

Šiandien rajono Taryba svarsto 34 darbotvarkės klausimus. Į posėdį atvyko Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė su keliolika studentų, mat vienas iš parengtų sprendimo projektų liečia savivaldybės paramą studijuojantiems Tauragėje. 

Seimo patvirtintas rinkimų kampanijos startas – jau trečiadienį, lapkričio 7-tąją. Nors aiškėja vis daugiau kandidatų 2019-ųjų Tauragės savivaldos rinkimuose, pretendentus patvirtino dar ne visų partijų skyriai – paskutinės dienos laukia „tvarkiečiai“. Pretendentą į mero postą jau išsirinko „valstiečiai-žalieji“ bei „darbiečiai“, o socialdemokratai pakartotinėje konferencijoje vairą perdavė jaunesniam kandidatui. Konservatorių ir liberalų stovyklose tuo tarpu vyksta sąrašų reitingavimas – pretendentai į mero postą patvirtinti jau seniai.