2019 Gegužės 25 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: artėjant gruodžiui bus vis žvarbiau – šalčio pojūtį stiprins smarkus vėjas

  • Įkelta: 2018-11-29
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Artimiausiomis dienomis šalyje įsismarkavęs vėjas kaip reikiant privers žvarbti. Šalčio gniaužtai taip pat stiprės, tad lauke būti norėsis kuo trumpiau. Žvilgtelėjus į termometrų stulpelį gali susidaryti įspūdis, jog apsirengėte tinkamai, tačiau išėjus laukan pasirodys priešingai. Tad turėkite omenyje, kad stiprus vėjas šalčio pojūtį tik dar labiau sustiprins. Gera žinia ta, jog danguje debesys bus mažesni, tad bent jau saulės spinduliai pradžiugins. Po šaltų dienų savaitgalį sulauksime permainų.

Šiandien be kritulių, vyraus nepastovus debesuotumas. Stiprės pietų, pietryčių krypties vėjas, ypač prie jūros. Rytinėje šalies dalyje temperatūra svyruos apie –5 laipsnius šalčio. Pajūryje bus apie –1 laipsnį šalčio. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje šals iki –4, Kaune iki –3 laipsnių šalčio. Dėl gūsingo vėjo šalčio pojūtis gali būti dvigubai didesnis, nei fiksuoja termometrai.

Penktadienį pietryčių krypties vėjas bus negailestingas, tad lauke bus ypač žvarbu. Stipriausi vėjo gūsiai numatomi prie jūros, kur pasieks 18 metrų per sekundę. Tiek naktį, tiek dieną vyraus menkas debesuotumas, tad dangus bus giedras. Naktį temperatūra svyruos tarp –9–5 laipsnių šalčio, pajūryje bus apie –4–3 laipsnius šalčio. Dieną Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje šals iki –3–2 laipsnių. Kaune bus apie –1, pajūryje apie nulį.

Šeštadienio naktį plūstels didesnis šaltis, išsilaikys gūsingas pietryčių krypties vėjas. Rytiniuose ir pietrytiniuose šalies rajonuose temperatūra smuks iki –12–10 laipsnių. Likusioje šalies dalyje vyraus –9–5 laipsnių šaltis. Dieną vietomis išaugs debesuotumas, vėjas po truputį silpnės. Vilniuje ir Kaune bus apie –4, Šiauliuose ir Panevėžyje apie –5 laipsnius šalčio. Pajūryje vyraus –2 laipsnių temperatūra.

Sekmadienį išsilaikys vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Pajūryje, vakarinėje šalies dalyje, numatoma silpnai teigiama temperatūra, dangų niaukstys debesys, galimi nedideli krituliai. Nakties valandomis rytų, pietryčių Lietuvoje bus apie –10 laipsnių šalčio. Tuo tarpu prie jūros temperatūra svyruos apie nulį. Kitur vyraus –8–4 laipsnių šaltis. Dienos metu daug kur dangumi plauks debesys. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie –2–1 laipsnį šalčio. Kaune temperatūra sieks nulį. Prie jūros oras sušils iki 3 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje vėl įsismarkaus vėjas, orai bus drėgnesni, sulauksime daugiau kritulių, o temperatūra kils aukščiau. Pirmadienio naktį dar gnybs –5–0 laipsnių šaltukas, o kitomis naktimis temperatūra bus silpnai teigiama, dienomis taip pat bus šilčiau.   

Vis dažniau susiduriame su naujienomis apie kibernetines atakas. Retas, pastebėjęs panašų incidentą, žino, kur kreiptis pagalbos ar kaip kovoti su tokio pobūdžio nusikaltimais. Ne tik turime patys būti dėmesingi ir saugotis, bet ir privalome pasirūpinti, kad būtų užkirstas kelias kibernetinėms atakoms, vos tik pajuntame jų grėsmę. Nei verslas, nei privatūs asmenys nėra šimtu procentų apsaugoti nuo kibernetinių išpuolių. Kaip juos atpažinti, kam ir kokiu būdu apie tai pranešti, teiraujamės Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) direktoriaus dr. Ryčio Rainio.

Tauragės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Robertas Masolas gali lengviau atsikvėpti – porą metų trukę teismai su buvusia darboviete, Tauragės apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, kuriame jis vadovavo Migracijos skyriui, baigėsi jo pergale. Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai dar liepos mėnesį buvo paskelbę jam palankų teismo sprendimą – priteisę vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką – kone 20 tūkstančių eurų. Policijos komisariatas buvo apskundęs šį sprendimą, tačiau nieko nepešė, taigi pinigus sumokėti teks.

2016-aisiais į Tauragę atvestas 5,8 kilometro ilgio skirstomasis dujotiekis. Praėjusiais metais prie jo prisijungė pieno perdirbimo milžinės „Vilkyškių pieninė“ grupės cechas AB „Modest“. Tada žadėta, kad bus dujofikuojami ir gyvenamųjų namų kvartalai. „Tauragės žinių“ duomenimis, gyventojai dujomis galės naudotis jau kitąmet.