2019 Gegužės 25 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Naujiena: naudotus daiktus nemokamai galima ir atiduoti, ir pasiimti

  • Įkelta: 2018-11-30
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Atsakingo vartojimo tema verčia susimąstyti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius, mūsų veiksmų poveikį gamtai. Siekdami mažinti vartojimą turime įprasti dalintis. Nauda dviguba: taip ir taupome gamtos išteklius, ir padedame kitiems. Jei turite nereikalingą daiktą ir manote, kad jis dar būtų naudingas kitiems, nuo šiol jį galima pristatyti Paberžių g. 14 A, Tauragėje. Ir atiduoti, ir pasiimti daiktus galima nemokamai.

Netoli UAB „Dunokai“, kur yra Tauragės didžiųjų atliekų surinkimo aikštelė (DASA), baigtas statyti pastatas, skirtas pakartotinai naudojamų atliekų (tinkamų naudoti baldų, elektros prietaisų ir kt.) laikinam saugojimui.
Į DASA gyventojai gali pristatyti veikiančius televizorius, šaldytuvus, mikrobangų krosneles, kitus elektros prietaisus, naudotinus baldus, kitus daiktus – tekstilę, knygas, įvairius prietaisus. DASA atliekų priėmėjas juos sandėliuos naujai įrengtame pastate. Gyventojai, kam ko reikia, gali pasiimti nemokamai. Internetinėje Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) internetinėje svetainėje, galbūt ir vietinėje spaudoje ketinama skelbti, kokie daiktai saugomi – jei kam reikia, galima atvažiuoti į aikštelę ir pasiimti nemokamai.

TRATC Plėtros skyriaus vadovė Edita Vaitkienė pasakojo, kad pakartotinai naudojamų atliekų saugojimui skirtas pastatas pastatytas iš europinio projekto lėšų, savivaldybei prisidėjus 15 proc. Pasak jos, pasiimti kitų išmestus, tačiau dar gerus daiktus būdavo galima ir anksčiau, tačiau dabar sąlygos jiems laikyti kur kas geresnės.

Pagrindiniu šio savaitgalio renginių akcentu taps šeštadienį rengiama Kalėdų eglės įžiebimo šventė. Jos metu išvysime teatralizuotą pasaką, tikrą Kalėdų Senelį ir scenoje visus linksminsiantį atlikėją Donatą Montvydą.

Gaurės g. 2 A, automobilių pardavimo aikštelėje stovinčiame pastate vėl veikia kartodromas. „Topkart“ atstovai Deividas ir Artūras tauragiškiams siūlo pramogauti ir tobulinti vairavimo įgūdžius 500 m ilgio trasoje uždaroje patalpoje, padedant ir prižiūrint instruktoriams.

Paskutinis rudens numeris, nors sniego dar nėra, – jau žiemiškas. Jame rasite, kokie renginiai laukia tauragiškių kalėdiniu laikotarpiu, kuris su trenksmu PIlies aikštėje startuoja jau rytoj, kur įsigyti ir kiek kainuos žaliaskarės bei kur arčiausiai galima nuvykti slidinėti. Be abejo, laikraštyje ir rajono gyvenimo aktualijos. Ketvirtadienį surengtas savivaldybės valdomų įmonių akcijų aukcionas buvo iš dalies sėkmingas – parduota viena iš dviejų bendrovių – Tauragės butų ūkis. Kas nuo šiol administruos Tauragės daugiabučius?  Kaip keisis mokyklų vadovų darbo apmokėjimo tvarka? Taip pat apie ligoninės planus plėsti patalpas, milijonus kultūros projektams ir daug kitų žinių. 

Į Tauragę po 9 metų pertraukos sugrįžęs poetas Mindaugas Valiukas Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje kartu su aktore Valda Bičkute trečiadienio vakarą pristatė naujausią poezijos knygą „Mokytojas mirti ir kitos poemos“.

Artimiausiomis dienomis šalyje įsismarkavęs vėjas kaip reikiant privers žvarbti. Šalčio gniaužtai taip pat stiprės, tad lauke būti norėsis kuo trumpiau. Žvilgtelėjus į termometrų stulpelį gali susidaryti įspūdis, jog apsirengėte tinkamai, tačiau išėjus laukan pasirodys priešingai. Tad turėkite omenyje, kad stiprus vėjas šalčio pojūtį tik dar labiau sustiprins. Gera žinia ta, jog danguje debesys bus mažesni, tad bent jau saulės spinduliai pradžiugins. Po šaltų dienų savaitgalį sulauksime permainų.