2019 Rugsėjo 19 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Lietuvos kariuomenė mini atkūrimo šimtmetį

  • Įkelta: 2018-11-23

Eglės Červinskaitės nuotraukos

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Lapkričio 23-ąją minima Lietuvos kariuomenės diena. Švenčiant atkurtos Lietuvos kariuomenės šimtmetį, visoje šalyje vyksta renginiai, karių rikiuotės, paradai.

Šiandien 10 val. Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už karius, po kurių Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių rikiuotė tradiciškai žygiavo Bažnyčių, Vytauto bei Dariaus ir Girėno gatvėmis iki Kultūros rūmų. Ten jų laukė minėjimas – sveikinimai, apdovanojimai, koncertas.

Vakare, 18.00 Tauragės kultūros rūmuose bus rodoma opera Priesaika.  

Vilniuje rengiamas Šimtmečio karinis paradas – iškilmingoje rikiuotėje Katedros aikštėje ir kariniame parade Gedimino prospekte šiandien 12 val. kartu su Lietuvos kariais dalyvaus ir NATO sąjungininkų greitojo reagavimo pajėgų korpuso (ARRC) kariai. Taip pat dalyvaus ir sąjungininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos. Gros Jungtinės Karalystės sausumos pajėgų Karališkosios divizijos orkestras.

 Planuojama, kad susirinkusius Katedros aikštėje Lietuvos žmones ir karius skrydžiu pasveikins šiuo metu Baltijos šalių oro erdvęs saugangtys Vengrijos karinių oro pajėgų pilotai su naikintuvais JAS-39 „Gripen“.

Oficiali Lietuvos kariuomenės diena – lapkričio 23-ioji, kai prieš 97 metus Lietuvos Respublikos Vyriausybė išleido įsakymą dėl Lietuvos kariuomenės organizavimo. Tą pačią dieną 1918 m. buvo įkurtas Lietuvos kariuomenės generalinis štabas.

 

Vienintelis Tauragėje veikiantis muzikinis klubas „Rūsys“ savaitgalį švęs trečiąjį gimtadienį. Svečių laukia staigmena, nauji baldai bei kitos interjero detalės.

„Juodasis penktadienis“ (angl. „Black Friday“) JAV ir Didžiojoje Britanijoje – viena geriausių dienų metuose masiniam apsipirkimui. Būtent šią dieną mažos ir didelės parduotuvės ne tik šiuose, bet ir daugelyje kitų šalių, tarp jų ir Lietuvoje, rengia didžiausius išpardavimus. Neatsilieka ir Tauragė: šiandien nemažai mūsų miesto parduotuvių irgi žada tikrą nuolaidų lietų.