2020 Liepos 12 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kodėl bent retsykiais kuo nors nepadėjus, jei gali?

  • Įkelta: 2018-11-21

Tauragėje telkiamos pajėgos pagalbai skurstantiems ir likimo nuskriaustiems visuomenės nariams. Kitą savaitę organizuojamas labdaros renginys, kurio metu tikimasi suburti miesto bendruomenę kilniam tikslui – prisidėti prie „Carito“ teikiamos paramos vargstantiems. Anot organizatorių, lėkštė sriubos bei reikiamu metu ištiesta pagalbos ranka skurstančiam – dalykai, prie kurių galime ir turėtume prisidėti kiekvienas.

Lapkričio 21-ąją tauragiškiai kviečiami ateiti į Tauragės kultūros rūmuose rengiamą „Tauragiškių sambūrį“, skirtą popiežiaus Pranciškaus paskelbtai Pasaulinei vargstančiųjų dienai, – padiskutuoti su garbiais svečiais iš Telšių vyskupijos, pažiūrėti Tauragės moksleivių kūrybos centro (MKC) Pilies teatro jaunimo grupės spektaklį „Musė“ ir kartu pasivaišinti.

Tauragės „Carito“ vadovė Vitalija Šlepavičienė, pasakodama apie savo vadovaujamos organizacijos veiklą, sakė, kad „Caritas“ kviečia nepasiturinčius žmones ateiti labdaringos sriubos jau ketvirtus metus.

– Ją galime virti tik todėl, kad lėšų paaukoja parapijiečiai, paremia rajono maitinimo įstaigos, šiemet savivaldybė kiek prisidėjo. Nuo spalio iki balandžio kasdien pavalgyti sriubos ateina 20–30 žmonių. Surinkti lėšų, kad ir kitais metais galėtume maitinti vargstančius, kad galėtume sumokėti bent jau už produktus, tikimės, padės ir šis renginys.

Nors, pasak V. Šlepavičienės, „Tauragiškių sambūris“ skirtas ne vien tam, kad būtų surinkta lėšų. Kur kas svarbesnis tikslas – vienyti bendruomenę, kad žmonės susitiktų, pamatytų vieni kitus, pabūtų kartu, pasikalbėtų, pajustų, kad visi jie gyvena viename mieste, taigi – yra artimi žmonės, ir visai nesvarbu, kaip jie apsirengę.

– Dalį bilietų nupirko „Rotary“ ir „Lions“ organizacijos ir atidavė „Caritui“, kad pakviestume į renginį ateiti mūsų labdaros valgykloje besimaitinančius žmonės, Vaikų dienos centro vaikus ir jų tėvus. Tikimės, kad ateis ir valdžios atstovų, atvažiuos ir „Carito“ vadovai iš Vilniaus ir Telšių, galbūt užsimegs diskusija, paskui visi pažiūrės spektaklį socialiai jautria tema, pasivaišins žemaitiška šiupinine.

Paprašyta papasakoti, kaip gimė idėja surengti „Tauragiškių sambūrį“, V. Šlepavičienė sakė, kad tokia mintis kilo klebonui Mariui Venskui diskutuojant su MKC direktore Jolanta Kazlauskiene.

J.Kazlauskienė „Tauragės žinioms“ teigė, kad geri darbai daromi tyliai, tad neverta gilintis ir garsinti, kam, kada ir kodėl gimė ši idėja. Svarbu, kad tas sumanymas būtų kažkaip įgyvendintas. Tam ir sutelkė jėgas visi tie, kurie išvardinti afišoje ir kvietimuose kaip organizatoriai, kaip partneriai, kaip informaciniai rėmėjai.

– Beje, paskutiniu metu aplink mus visus tiek tarpusavio spjaudymosi ugnimi ir drabstymosi purvais, net apie kažkokius gerus darbus jau nebesinori spaudoje garsintis... Juk niekada idėjos autorius nebūna vienas. Šalia jo būna ir kiti žmonės, nuoširdūs pagalbininkai, kurie gali jautriai sureaguoti į pasipilančias nesąmoningas kalbas: ne visi dar užsiauginę tvirtą odą, padedančią nusispjauti į tuos, kurie linkę ir moka viską tik kritikuoti, menkinti, šaipytis, nors patys dėl kitų nė piršto nepajudina, – atvirai kalbėjo MKC direktorė.

Pasak jos, šią idėją padiktavo tiesiog paprastos gyvenimiškos situacijos, aplinkinio gyvenimo stebėjimas.

– Tarkime, eini į darbą ir matai po konteinerį besikuičiantį, maisto ar drabužių beieškantį suvargusį žmogų. Skaudu, širdį suspaudžia, imi galvoti, kaip ir kodėl tam žmogui būtent toks likimas susiklostė, svarstai, kas ir kaip jam galėtų padėti. Lyg ir visi puikiai žinome, kad yra įstaigų bei organizacijų, kurios būtent tuo ir rūpinasi. Bet kartu aišku ir tai, kad tiek paramos bei pagalbos gavėjams, tiek jos teikėjams tikrai nelengva. Tad negi jiems vieniems tai turi rūpėti? Kodėl bent retsykiais kažkuo nepadėjus? Juk kuo mūsų, vienaip ar kitaip padedančių tas problemas spręsti, bus daugiau, kuo mes visi būsime vieningesni, dėmesingesni, draugiškesni, tuo šviesesnis bus ir šalia esančių, likimo nuskriaustų ir gyvenimo vargais prislėgtų žmonių gyvenimas, – sakė J.Kazlauskienė.

Ji įsitikinusi, kad visame pasaulyje egzistuoja įvairiausių būdų, kaip atkreipti visuomenės dėmesį ir padėti tiems, kuriuos mes vadiname vargstančiais.

– Yra Pasaulinė kovos su skurdu diena, visai neseniai Popiežiaus Pranciškaus iniciatyva pradėta minėti ir Pasaulinė vargstančiųjų diena. Tai lyg ir trumpalaikės akcijos, kurias kai kas laiko bevertėmis. Nesutinku. Manau, kad moralinės vertės turi net ir trumpa susimąstymo apie vargstančius akimirka, o ką jau bekalbėti, jei tas susimąstymas išauga į kažką daugiau: į šiltą žodį, į apkabinimą, į ištiestą pagalbos ranką. Džiaugiuos, kad radau daug bendraminčių, – savo mintis dėstė ji.

Ruošiantis šiam renginiui išdalinta ir išsiuntinėta daug kvietimų, pagaminta skelbimų.

– Svarbiausia, kad sambūris įvyks, o kas, kiek ir su kokiomis mintimis ateis, pamatysime renginio dieną, – sakė J.Kazlauskienė. Kiek mes, renginio organizatoriai, kalbėjomės tarpusavyje, tikėtina, kad šios dienos paminėjimas taps tradicinis. Be abejo, keisis formos, scenarijai, sumanymai, bet tradicija, tikėkimės, išliks.

„Carito“ vadovė V.Šlepavičienė irgi įsitikinusi, kad Tauragės sambūris neturėtų būti vienkartinė akcija – galbūt ateityje jį rengtų kitos labdaringa veikla užsiimančios organizacijos.

Technologijų lyderė „Tele2“ su artėjančiomis Kalėdomis jau pasveikino savo pagal sąskaitą mokančius klientus. Operatorius jiems padovanojo po 10 GB nemokamų duomenų šiam ir gruodžio mėnesiui.

Sekmadienį, valanda prieš vidurdienį, apie dvi dešimtys tauragiškių moterų, kai kurios – su vaikais, prisijungė prie per šalį vilnijančios protestų „STOP „Raudonas balionas“, nukreiptos prieš vaikų atiminėjimą iš šeimų, bangos. Rankose jos laikė raudonus balionus. Prieš savivaldybės administracijos pastatą susirinkusios moterys vėliau patraukė prie Vaiko teisių apsaugos tarnybos (buvusio „Šiaulių banko“) skyriaus pastato ir ten balionus paliko, pririšusios prie laiptų turėklų.

Jūros upės pakrantėje restoraną-viešbutį „Banga“ valdanti verslininko Vytauto Kiminiaus šeima planuoja plėtrą. Ardomas stogas, jo vietoje jau statomas trečiasis pastato aukštas. Pagal projektą čia bus įkurta 10 papildomų kambarių, kurių šiuo metu trūksta atvykstantiems užsieniečiams.

Šiandien Tauruose, buvusioje pradinėje mokykloje, iškilmingai atidarytas lopšelio-darželio „Ažuoliukas“ filialas – dvi grupės. Tame pačiame pastate duris atvėrė ir dar vienas darželis – „Debesų vaikai“.

Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) surengtame tradiciniame konkurse „Metų ūkis 2018“ apdovanotos trys Tauragės rajono ūkininkų šeimos.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbė kasmetinį savivaldybių indeksą. Tauragės rajono savivaldybė mažųjų savivaldybių  reitinge iš 12–13 vietų pakilo į 9–11 vietas.

Šimtmečio tauragiškių pavardės bus įamžintos ant Vasario 16-osios bei Dariaus ir Girėno gatvių sankirtoje baigiamo statyti pastato betoninės tvoros – tokį sprendimą trečiadienį priėmė komisija. „TOC“ vadovui Laurynui Jaručiui priklausantis verslo centras, vadinamas skambiu vardu „Šimtmetis“, nuspręsta, labiausiai tam tinkama vieta. Tačiau planuojama atsiklausti sąraše esančių žmonių, ar šie pageidauja būti įamžinti

Tauragė – vienas iš nedaugelio Lietuvos miestų, kurie gali pasigirti bemaž centre neršiančiomis lašišomis. Anot prisiekusio muselininko ir gamtos mylėtojo Edgaro Jurgilo, lašiša – neįkainojamas gamtos turtas, ir ypač skaudu, kad neršto metu Jūros pakrantėse netrūksta nesąmoningų žvejų, bandančių lašišas gaudyti, tiesiai šviesiai sakant – brakonieriauti.

Tabletės nuo smurto nėra
  • Įkelta: 2018-11-16

Panašu, kad anglų patarlė „Mano namai – mano tvirtovė“ vis labiau praranda savo prasmę: šiais laikais tikimybė patirti smurtą namuose yra didesnė nei gatvėje tamsiu paros metu. Mažinti smurtą artimoje aplinkoje galima pradedant kurti žmogiškesnį santykį su pažeidžiamomis visuomenės grupėmis ir netgi su pačiais smurtautojais. Probacijos tarnybos, nuo šio rugsėjo sujungtos į vieną juridinį asmenį, specialistai įgyvendina kelias elgesio pataisos, motyvacines bei intervencines programas. Viena jų skirta smurtautojams šeimoje. Specialistai įsitikinę: nuoširdžiai dirbant – smurtautojų elgesys keičiasi.

Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras įsteigė skubios medicinos pagalbos kabinetą, kuriame nuo lapkričio 2-osios dirba šeimos gydytojas Ignas Sinkevičius. Nors pirmosiomis darbo dienomis pacientų eilės prie jo nesidriekia, gydytojas įsitikinęs, kad toks kabinetas buvo reikalingas ir gerokai palengvins šeimos gydytojų darbo krūvį.

Šiandien švenčiama Lietuvos pašto diena. Solidžia 100-mečio proga bičiulius pasveikino laikraščio „Tauragės žinios“ redakcijos kolektyvas. 

Jau antrus metus pagerbiamos iniciatyvos, labiausiai prisidedančios prie išvykusiųjų integravimo jiems sugrįžus į gimtinę. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje įvyko iškilmingas Vyriausybės kanceliarijos inicijuojamo projekto „Kryptis Lietuva“ apdovanojimų vakaras. Jo metu įvertinti žmonės, įstaigos, organizacijos ir bendruomenės, kurios savo veikla ir idėjomis skatina svetur gyvenančius tautiečius grįžti į Lietuvą, integruotis ir dirbti Tėvynėje. Garbingą apdovanojimą pelnė ir Tauragės savivaldybės projektas „Globali Tauragė“.

Antradienį Kainų ir energetikos kontrolės komisija paskelbė šildymo kainų statistinį reitingą. Tauragiškiams jis tapo malonia staigmena – už šilumą mokame vieną mažiausių kainų Lietuvoje. Pavasarį nukritusi į šešioliktą vietą, Tauragės šilumos tinklų tiekiamos šilumos kaina jau antrą mėnesį iš eilės išlieka 4,99 ct/kWh su PVM ir lapkričio mėnesį yra trečia iš mažiausių.

Ar skirtingoms Lietuvoms reikia skirtingų prezidentų? Vilniaus politikos analizės instituto analizė rodo, jog skirtumas tarp naujienų apie kandidatus nacionalinėje ir regioninėje žiniasklaidoje tikrai egzistuoja. Regioninė spauda kur kas daugiau dėmesio skiria Arvydui Juozaičiui ir Nagliui Puteikiui nei nacionalinė spauda.

Norvegų kapitalo bendrovėje „Egersund Net“ jos vadovo Anders Myklebust iniciatyva lankėsi J. E. Norvegijos ambasadorius Lietuvoje K. Klepsvik su žmona. Su juos susitiko ir rajono meras Sigitas Mičiulis su komanda bei TAVA atstovai.

Nuo liepos 1-osios įsigaliojo nauja vaiko teisių apsaugos sistema, kuri teoriškai turėjo užkirsti kelią smurtui prieš vaikus šeimose. Tačiau šalies mastu viena po kitos viešinamos istorijos, kai vaikai iš šeimų paimami už menkus prasižengimus. Ginčytini atvejai privertė žmones abejoti vaiko teisių specialistų kompetencija ir rinktis į mitingus, platinamą peticiją, reikalaujant apginti šeimas ir vaikus nuo tarnybų smurto, pasirašė keliolika tūkstančių žmonių. Apie būtinybę taisyti vaiko apsaugos mechanizmus prabilo ir kai kurie parlamentarai. Kiti politikai ragina neskubėti švelninti įstatymų. Psichologės Inos Kalvanienės nuomone, atskyrimo nuo tėvų pasekmės vaiko psichikai ir asmenybės raidai gali būti itin žalingos. Kokia situacija Tauragės apskrityje, kaip sekasi dirbti reformuotai vaiko teisų apsaugos tarnybai, kiek vaikų paimta iš šeimų, domisi „Tauragės žinios“.

Taryba  po karštų diskusijų priėmė sprendimą dalinai finansuoti Tauragėje vykdomų ištęstinių studijų programų studentus, jei jie renkasi specialybę, įtrauktą į reikalingų rajonui sąrašą.

Užregistruoti automobilį, atlikti bankinį pavedimą ar deklaruoti gyvenamąją vietą – šiuolaikinės technologijos leidžia tai padaryti tiesiog telefonu. Pamirškite eiles bankuose ar kitose įstaigose – mobiliuoju parašu oficialius dokumentus patvirtinti galima ir neišeinant iš namų.

Šią savaitę šalyje ir toliau išsilaikys lapkričiui nebūdinga šiluma. Dangus kasdien bus niūrus, atkeliaus gausesni krituliai, tačiau tik trumpam.

Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino naują smulkaus ir vidutinio verslo programos rėmimo tvarkos aprašo redakciją. Joje didinamas dėmesys naujoms darbo vietoms. Tvarka papildoma ir naujomis kryptimis, kuriose numatyta parama užsienio rinkų paieškoms.

Lapkričio 8-ąją, ketvirtadienį, minėta Europos sveikos mitybos diena. Kuo ne puiki proga pakalbinti sveikatingumo trenerį Arūną Vladičką, kilusį iš Tauragės rajono Adakavo kaimo, daug metų gyvenusį užsienyje – 13 metų Airijoje, prieš tai Portugalijoje, Vokietijoje. Ten Arūnas dirbo sveikatingumo treneriu, masažuotoju, kineziterapeutu. Patirtį ir idėjas parsivežęs namo, tą patį bando daryti ir čia. Ir pagaliau jaučia esąs savo vietoje.

Tauragėje bręsta aktyvi ir pilietiška jaunoji karta. Puikus to pavyzdys – Lietuvos moksleivių sąjungos Tauragės rajono mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkas Nedas Tamašauskas, su užsidegimu pasakojantis apie organizacijos veiklą. Moksleiviai ne šiaip sau gvildena jiems aktualias problemas – kad galėtų efektyviai jas spręsti, būtų išgirsti valstybės institucijų, jie vienijasi į organizacijas, kurios turi savo valdymo organus bei dirba aktyvų atstovaujamąjį darbą.

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse dar du pralaimėjimus patyrė Tauragės krepšinio klubas. Vos tris pergales iškovojusi komanda rikiuojasi turnyrinės lentelės apačioje.

Nuo liepos 1-osios įsigaliojo nauja vaiko teisių apsaugos sistema, kuri teoriškai turėjo užkirsti kelią smurtui prieš vaikus šeimose. Tačiau šalies mastu viena po kitos viešinamos istorijos, kai vaikai iš šeimų paimami už menkus prasižengimus. Ginčytini atvejai privertė žmones abejoti vaiko teisių specialistų kompetencija ir rinktis į mitingus, platinamą peticiją, reikalaujant apginti šeimas ir vaikus nuo tarnybų smurto, pasirašė keliolika tūkstančių žmonių. Kokia situacija Tauragės apskrityje, kaip sekasi dirbti reformuotai vaiko teisų apsaugos tarnybai, kiek vaikų paimta iš šeimų, domisi „Tauragės žinios“.

Apniukusias dienas labai trumpam pakeis vos šviesesnis ketvirtadienis, šiandien vietomis pro debesis pasirodys saulė. Tačiau nuo penktadienio ir vėl įsivyraus niūrūs orai, šiluma palaipsniui blės. Naktimis ir rytais keliuose tykos rūkas, tad būkite atsargūs. Ypač nemalonios permainos vyks sekmadienį, kuomet pakils smarkokas vėjas, dėl kurio lauke bus žvarboka.