2019 Rugpjūčio 26 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kalėdų dvasią šiemet įpūs Donatas Montvydas

  • Įkelta: 2018-11-08

Lauryno Trimonio nuotrauka

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Kasmet Kalėdų laukimas prasideda vis anksčiau – šiemet jau gruodžio 1-ąją žaliaskares įžiebs didieji Lietuvos miestai – Vilnius ir Kaunas, gruodžio 2-ąją – Klaipėda. Neatsilieka ir Tauragė. „Tauragės žinių“ duomenimis, gruodžio 1-ąją Pilies aikštėje vyksiančios šventės idėjos jau subrandintos. Šiemet tauragiškiai Kalėdų laukimą pradės mėgaudamiesi pirmo ryškumo šou žvaigždės – Donato Montvydo koncertu.

Koncertuos šou žvaigždė

Pirmąją žiemos dieną Pilies aikštėje žadamas šventinis šurmulys. Toje pat vietoje, kur miesto šventės metu stovėjo raidės „Myliu Tauragę“, planuojama kalėdinių eglučių alėja. Jų bus tiek, kiek Tauragės rajone yra vaikų dienos centrų – vienuolika – mat šių įstaigų ugdytiniai eglutes ir papuoš. Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis atskleidė, kad tie patys vaikai persirengs baltais nykštukais. Jų pasirodymas aikštėje taps vienu iš šventės akcentų.

Pramogų eglutės įžiebimo dieną netrūks į susitikimą su Kalėdų seneliu atskubėsiantiems mažiesiems – savivaldybė žada, jog pradės kursuoti nemokamas Kalėdų traukinukas, kuris, kartu su lemputėmis padabintomis karuselėmis, džiugins vaikus iki mėnesio vidurio.

Na, o šventės kulminacija – vieno geidžiamiausių šalies atlikėjų, jau ne pirmą kartą į Tauragę atvykstančio – Donato Montvydo koncertas bei, žinoma, fejerverkai.  M. Petraičio teigimu, su atlikėju sukirsta rankomis dėl maždaug valandos programos.

D. Montvydas yra laikomas vienu ryškiausių šalies atlikėjų, kuris muzikinėmis ambicingomis idėjomis lygiuojasi į ne vieną pasaulinio lygio dainininką. Praėjusiais metais jis Lietuvos muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. buvo pripažintas geriausiu šalies pop muzikos atlikėju. Pernai eglutės įžiebimo šventės metu koncertavo „Biplan“, užpernai – „Rondo“ ir Linas Adomaitis.

Ruoštis pradės kitą savaitę

Jau 18 metų eglutės puošimu besirūpinantis miesto seniūnas Virginijus Žilius atskleidė, kad žaliaskarės karkasą montuoti seniūnija greičiausiai pradės jau kitos savaitės pabaigoje. Karkasinė Kalėdų eglė, dengiama gyvomis eglių šakomis, Tauragėje statoma nuo 2015–ųjų.

– Karkasą šiemet pasidarysim anksčiau, kad nebūtų paskui bėgiojimo. Naujus papuošimus jau turim užsakę, su miškų urėdija sutarę, kad kaip ir kasmet, tieks šakas. Ruošiamės kitos savaitės pabaigoje, arba dar kitos pradžioje pradėti montuoti karkasą, – teigė V. Žilius.

Ar eglių šakos bus dalijamos ir miesto gyventojams, V. Žilius su urėdijos valdžia dar neaptaręs. Tačiau, anot, jo, greičiausiai, kaip ir kasmet, taip gyventojai taip bus skatinami padaryti paslaugą gamtai – namuose pasipuošti ne visą nukirstą eglutę, o jos šaką.

Kalėdinio laikotarpio akcentas – miesto eglė pasidabins naujais papuošimais. Savivaldybės administracija informavo, kad planuojama įsigyti daugiau girliandų, o pačią eglę apjuosti didžiuliu kaspinu.

Anot seniūno, aikštę taip pat papuoš pernai įsigytos rogės, tik prie jų planuojama dar pastatyti šviečiantį elnią. Savivaldybė administracijos direktorius M. Petraitis teigė, jog bus išplėstos ir miesto gatvių puošimo ribos. Šviečiančiomis dekoracijomis planuojama papuošti Dariaus ir Girėno gatvę iki pat didžiojo turgaus.

Kiek iš viso kainuos kalėdiniai renginiai, savivaldybės administracija kol kas neatskleidė. M. Petraitis pažymėjo, jog biudžetas – kuklesnis nei pernai.

Kad laukti neprailgtų

Gruodžio pradžioje prasidėsiantys kalėdiniai renginiai ir nemokamos pramogos džiugins iki pat švenčių. Kad laukti gražiausių metų švenčių neprailgtų, praėjus kiek daugiau nei savaitei po eglutės įžiebimo, gruodžio 9-ąją Tauragės kultūros rūmuose koncertuos legendinis dainavimo kolektyvas „Tele bim-bam“. Daugiau nei dvidešimt metų gyvuojantis kolektyvas surengs išskirtinį Kalėdinį pasirodymą. Kartu su „Tele Bim-Bam“ nariais dainuos ir Kalėdų Senelis.

„Mamos suknelė“, „Musė“, „Voras“, „Dinozauras“, „Tele Bim-Bam gatve“, „Tilili Tilili“, „Baltoji varnelė“, „Rytoj skrisime“ – šios ir kitos puikiai visiems žinomos dainos skambės šventiniame koncerte. Vadovė, kompozitorė ir režisierė Neringa Čereškevičienė koncerto metu ne tik pasirodys su „Tele Bim-Bam“ kolektyvu, bet ir po koncerto pabendraus su mažaisiais dalyviais. Prie Neringos prisijungs ir Kalėdų Senelis – tad laukia daug smagių akimirkų!“ – skelbia koncerto organizatoriai.

Gruodžio 15-tą planuojamas jau tradiciniu tapęs „Kalėdų senelių“ bėgimas, kuris bus organizuojamas jau ketvirtus metus iš eilės. Kalėdine atributika pasipuošę sportininkai ir bėgimo mėgėjai, šeimos su vaikais bėgs pasirinktas distancijas. 

Tą dieną Pilies aikštėje planuojama ir didelė amatininkų mugė, kurios metu bus galima įsigyti kalėdinių dovanų ir ko tik širdis geidžia. Nuo gruodžio 15-osios mažuosius vilios ir Kalėdų senelio telefono būdelė, kurioje, kaip ir kasmet, savo slapčiausius norus jie galės išsakyti seneliui tiesiai į ausį.

Šiandien rajono Taryba svarsto 34 darbotvarkės klausimus. Į posėdį atvyko Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė su keliolika studentų, mat vienas iš parengtų sprendimo projektų liečia savivaldybės paramą studijuojantiems Tauragėje. 

Seimo patvirtintas rinkimų kampanijos startas – jau trečiadienį, lapkričio 7-tąją. Nors aiškėja vis daugiau kandidatų 2019-ųjų Tauragės savivaldos rinkimuose, pretendentus patvirtino dar ne visų partijų skyriai – paskutinės dienos laukia „tvarkiečiai“. Pretendentą į mero postą jau išsirinko „valstiečiai-žalieji“ bei „darbiečiai“, o socialdemokratai pakartotinėje konferencijoje vairą perdavė jaunesniam kandidatui. Konservatorių ir liberalų stovyklose tuo tarpu vyksta sąrašų reitingavimas – pretendentai į mero postą patvirtinti jau seniai. 

„Galimybė pasidalinti – štai kas gyvenimą daro įdomesnį ir prasmingesnį“. Taip rašoma Tauragės ligoninės „Facebook“ puslapyje, kviečiant tauragiškius lapkričio 6 dieną, nuo 10 iki 13 val. atvykti į Tauragės ligoninės pirmojo aukšto koridorių prie Greitosios pagalbos priėmimo skyriaus, pasivaišinti ligoninės darbuotojų keptais pyragais. Pyrago „kaina“ – prisidėti prie Tauragės ligoninės kolektyvo iniciatyvos „Pasidalink. Mama – mamai“. Laukiami visi daiktai, reikalingi naujagimiams. Taip ligoninės kolektyvas pradeda gražią akciją, kuria siekiama paskatinti dalytis išaugtais vaikiškais drabužėliais ar kitais kūdikiams reikalingais daiktais.