2020 Vasario 20 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Juodasis penktadienis“: nuolaidų sulauks ir tauragiškiai

  • Įkelta: 2018-11-23
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

„Juodasis penktadienis“ (angl. „Black Friday“) JAV ir Didžiojoje Britanijoje – viena geriausių dienų metuose masiniam apsipirkimui. Būtent šią dieną mažos ir didelės parduotuvės ne tik šiuose, bet ir daugelyje kitų šalių, tarp jų ir Lietuvoje, rengia didžiausius išpardavimus. Neatsilieka ir Tauragė: šiandien nemažai mūsų miesto parduotuvių irgi žada tikrą nuolaidų lietų.

Kas yra „Juodasis penktadienis“? Juodasis penktadienis“ atkeliavo pas mus iš JAV, kur jis švenčiamas penktadienį po Padėkos dienos (angl. „Thanksgiving day“). Tradiciškai ši diena jau laikoma kalėdinių dovanų pirkimo sezono pradžia. „Juodojo penktadienio“ dieną galima tikėtis žymiai mažesnių produktų kainų tiek parduotuvėse, tiek elektroninėje prekyboje. Nuolaidos nuo kelių iki keliasdešimties procentų taikomos elektronikai, buitinei technikai, avalynei, drabužiams, knygoms ir kitoms prekėms. Nieko keisto, kad „Juodąjį penktadienį“ parduotuvėse apsilanko daugiau nei 200 mln. amerikiečių, iš kurių kiekvienas palieka vidutiniškai 400 dolerių.

Sporto ir indų parduotuvė „R-Sportas“, įsikūrusi Bažnyčių ir Respublikos gatvių kampe, skelbia tą dieną taikysianti nemenkas nuolaidas.

– Visoms sporto prekėms bus 30 proc. nuolaidą, o indų skyriuje nuolaidos įvairios: ir 30, ir 20, ir 10 proc. Mažiausia nuolaida – autoriniams darbams, kurių kainos sumažinti nelabai turime galimybių, – sakė parduotuvės savininkė Vitalija Žemaitienė.

Pasak jos, tokios akcijos rengtos ir pernai, ir užpernai, jos sulaukė nemažo susidomėjimo, tad tradicija tęsiama.

Sušių kavinės „Šaukštelio studija“ savininkė Justina Marozaitė pasakojo, kad „Šaukštelio studija“ „Juodąjį penktadienį“ pasitinka siūlydama trijų rūšių sušių padėkliukus už magišką kainą – 9,99 Eur. Padėklą sudaro po vieną porciją kepto sušio su lašiša „Tempura“, kepto sušio su vištiena „Town“ ir šalto sušio „California“ (krabų mėsa, avokadas, raudoni ikrai).

Pasak J. Marozaitės, padėklų kiekis ribotas. Kai kurie sušių mėgėjai, pamatę reklamą, užsisakė jų iš anksto.

Optika „Solregis“ „Juodąjį penktadienį“ irgi skelbia „juodą“ išpardavimą. Pardavėja Neringa pasakojo, kad toks išpardavimas vyko ir pernai, susidomėjimas išties buvo nemažas.

– Visiems akinių rėmeliams taikysime 40 proc. nuolaidą, saulės akiniams – nuo 30 iki 50 proc., kontaktiniams lęšiams – 20 proc., aksesuarams – 10 proc., – sakė ji.

Neatsilikti nuo mados ryžosi ir Lino Grigalavičiaus veterinarinė vaistinė, įsikūrusi Sandėlių gatvėje. Pasak jos savininko, surengti vaistinėje „Juodąjį penktadienį“ nuspręsta pirmą kartą, tad išpardavimui kruopščiai ruoštasi.

– Nuolaidas taikysime tikrai nemažas: šunų konservams bus net 70 proc. nuolaida, šunų pašarams – 50 proc. nuolaida, šunų šampūnams ir kosmetikai – 40 proc., žaislams – 30 proc., daugeliui kitų prekių – iki 20 proc., – pasakojo L. Grigalavičius.

Nemenkas nuolaidas „Juodojo penktadienio“ proga ketina taikyti ir knygynas „Vaga“-„Office day“, parduotuvės „Naujoji Lijada“, „Oda Plius“, abi „Fenikso“ parduotuvės – kosmetikos ir parfumerijos bei juvelyrinių dirbinių ir daug kitų Tauragės parduotuvių.

 

Tauragės rajono savivaldybė skina praėjusių metų darbo vaisius – šią savaitę Lietuvos laisvosios rinkos instituto paskelbtame savivaldybių indekse, kuriame vertinami 2017 m. rodikliai, pašoko per tris vietas. Administracijos direktorius Modestas Petraitis, vertindamas rezultatus, teigė, jog daugelyje sričių pataikome į dešimtuką, tačiau yra kur tobulėti – turto valdymas, plėtra ir investicijos – kitais metais turėtų būti įvertintos dar aukštesniais balais, mat 2018-aisiais daug padaryta atsisakant nereikalingo turto bei skatinant verslą.

Antroje savaitės pusėje žymesnių kritulių dar nebus, jų sulauksime pirmoje savaitgalio pusėje, tikėtina, jog daugiausiai tai bus sniegas, tad apylinkės jau labiau primins žiemą. Tuo metu ir atšals kiek stipriau.

Rusijos tankai  įžlega į Lietuvą, dangų užtemdo lėktuvai. Užklupti lietuviai tik žagteli. NATO neria į krūmus ir net nemano kištis. Lietuva parklupdoma per dieną. Manote, toks scenarijus įmanomas?

Sekmadienį Tauragės badmintono mėgėjai dalyvavo „Zanavyko“ taurės antrojo etapo varžybose. Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro aikštėje varžėsi 80 dalyvių iš visos Lietuvos.

Žiema vairuotojams – tikras išbandymų metas. Spustelėjęs šaltukas tikrina ne tik imuniteto stiprumą, pastatų šildymo sistemų pajėgumą, bet ir transporto priemonių galimybes. Pastarųjų iššūkių baiminasi dažnas vairuotojas, ypatingai naudojantis senesnį – prieš 10–15 metų pagamintą automobilį. Mechanikos specialistai teigia, kad akumuliatoriai yra pagrindinė stabilų transporto priemonės darbą šaltuoju metų laiku užtikrinanti detalė. Jeigu ji nėra patikrinta prieš prasidedant vėsiems oras – didelė tikimybė, kad vieną rytą teks susidurti su nemalonumais. Teks ne tik gramdyti apšalusius langus, bet ir ieškoti draugiško kaimyno, kuris sutiks padėti užvesti automobilį. Tokios baigties gali padėti išvengti keli patarimai.