2019 Gruodžio 07 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Į kvartalinę renovaciją traukiamas Žalgirių rajonas

  • Įkelta: 2018-11-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybės tarybos svarstymui teikiamas dar vienas kvartalinės renovacijos projektas. Žalgirių mikrorajone, kuriame yra 89 daugiabučiai, numatyta atnaujinti 69 pastatus.  50 mln. vertės grandiozinis projektas aprėptų ne tik renovuojamus daugiabučius, bet ir gatvių šaligatvius, apšvietimą, parkavimo vietų įrengimą, vaikų žaidimų aikšteles.  

Pagal pernai įsigaliojusią tvarką, naujajame modernizacijos etape patvirtinti trys svarbūs renovacijos projektų atrankos kriterijai: kvartalinės renovacijos projektams, aukštesnę energetinę klasę (pavyzdžiui A arba B) planuojantiems pasiekti daugiabučiams ir itin energiškai neefektyviems namams bus suteikta pirmenybė gauti valstybės paramą.

– Jeigu gyventojai nori renovacijos, pirmumas bus teikiamas tiems, kurie yra įtraukti į kvartalinę renovaciją, – teigė Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis.

Dėl šios priežasties Tauragės rajono savivaldybės administracija parengė antrąjį kvartalinės renovacijos projektą. Praėjusiais metais buvo nuspręsta tvarkyti Tauragės centrą.

Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komiteto posėdyje projektas buvo pristatytas politikams ir visuomenei. Pietrytinėje Tauragės dalyje esantis Žalgirių kvartalas – tankiausiai apgyvendinta miesto dalis, aprėpianti 110 ha plotą. Didžioji dalis jo ribose esančių daugiabučių namų yra gelžbetonio blokų konstrukcijų, statyti 1970–1990 m. Bendras gyvenamųjų ir negyvenamųjų patalpų skaičius kvartalo daugiabučiuose namuose  – 4 067 vnt., iš viso 89 daugiabučiai gyvenamieji namai. 20 iš jų jau renovuoti.

Projektas apimtų J. Tumo-Vaižganto, Bernotiškės, Dariaus ir Girėno, Gedimino, Prezidento, Vytauto gatves, geležinkelio bei Beržės upelio ribas. Ne tik visą mikrorajoną, bet ir pastatus kitapus esančioje Gedimino gatvėje bei daugiabučius Žemaitės, Vytenio gatvėse.

Nors pagrindinis projekto tikslas – daugiabučių energijos sunaudojimo mažinimas (planuojama sutaupyti 40 proc.), tačiau kompleksiškai atliekami darbai palies ir požeminę bei antžeminę infrastruktūrą. Renovuojamas bus lopšelis darželis „Kodėlčius“, daugiau nei 3 000 metrų šilumos tiekimo trasų, vandens, nuotekų, lietaus kanalizacijų ir elektros tinklai. Bus tvarkomos gatvės ir šaligatviai, apšvietimas, parkavimo vietų įrengimas, sprendžiamas vaikų žaidimų aikštelių, žaliųjų teritorijų sutvarkymo poreikis, aplinkos pritaikymas neįgaliųjų poreikiams.

Bendra projekto vertė siekia 50 mln. eurų, kurie bus surinkti iš valstybės biudžeto, Tauragės rajono savivaldybės biudžeto, Europos Sąjungos struktūrinių fondų, tarptautinių organizacijų, Tauragės gyventojų.

Projekto administratoriaus funkcijas atliks Tauragės šilumos tinklai. Jei projektas bus patvirtintas, planuojama jį užbaigti per 10 metų, iki 2028-ųjų.    

Antradienio rytą policijos pareigūnai atskubėjo į Vasario 16-osios gatvės daugiabučių namų kiemą. Darbininkai jame vykdydami automobilių stovėjimo aikštelės atnaujinimo darbus atrado sprogmenį.

Sekmadienį suskaičiavus biuletenius paaiškėjo, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirminius kandidato į prezidentus rinkimus užtikrintai laimėjo Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Kandidatė rinkėjų pasitikėjimo sulaukė ir Tauragėje, kur už ją balsavo 82,53 proc. balsavusiųjų.

Šį šeštadienį LDK Kęstučio šaulių 7 rinktinė įžengė į paskutinius metus prieš gyvavimo šimtmetį – minėtos 99-osios Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo metinės. Prie paminklo Kęstučio apygardos partizanams iškilmingai prisiekė nauji šauliai.

Praėjusią savaitę uždarytas spaudos kioskas Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Muzikos mokyklos. Kioską valdančios įmonės atstovė informuoja, kad veikla nutraukta dėl netenkinančių finansinių rezultatų.