2019 Gegužės 25 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Bibliotekoje lankėsi Mindaugas Valiukas ir Valda Bičkutė

  • Įkelta: 2018-11-29
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Į Tauragę po 9 metų pertraukos sugrįžęs poetas Mindaugas Valiukas Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje kartu su aktore Valda Bičkute trečiadienio vakarą pristatė naujausią poezijos knygą „Mokytojas mirti ir kitos poemos“.

M. Valiukas dažnai renginiuose pasirodo kartu su savo žmona. Tai yra ketvirtoji poezijos knyga, kurią autorius parašė po 12 metų pertraukos. Dramaturgas sako, kad ją galima laikyti šiuolaikinės poezijos pavyzdžiu. Kai kurie eilėraščiai užrašyti pagal nutikusius tikrus įvykius, istorijas, rastus pamestus kažkieno raštelius, yra ir SMS žinučių.

– Eilėraštis yra akimirka. Aišku, ją pageidautina užrašyti. Bet tai paprasta, kartais nieko nereikia kurti, tiesiog pamatyti. Poezija yra visur ir visada, tereikia pamatyti ir pasiimti, – sako poetas.

Knygos autorių atlydėjusi aktorė ir žmona Valda Bičkutė šypsosi bei prisimena, kaip kartais paprastai gimsta puikios eilės:

– Aš pamačiau nuostabiai žydinčią kriaušę, pasakiau Mindaugui, kad va, tokios noriu vestuvinės suknelės. Jis sudėjo mano kelis žodžius, ir eilėraštis „Žydi kriaušė“ jau yra šioje knygoje, – pasakojo Valda Bičkutė.

Mindaugas sako, kad kai kurie eilėraščiai sukurti pokšto principu, bet tame ir yra mistiškumo – duoti tai, ko mažiausiai tikimasi:

– Norėčiau, kad perskaitęs šią knygą, skaitytojas liktų be žodžių. O jei rimtai, man svarbu, kad žmogus rastų kažką sau. Pasakytų – va, čia mano. Noriu, kad tai veiktų, kad kažką atlieptų, kažkas atsilieptų...

Renginio metu bibliotekos lankytojams dovanotos ne tik eilės, bet ir Mindaugo Valiuko atliekami muzikos kūriniai.

Po susitikimo buvo galima pabendrauti su svečiais, įsigyti autoriaus knygą ir gauti autografą.

Artimiausiomis dienomis šalyje įsismarkavęs vėjas kaip reikiant privers žvarbti. Šalčio gniaužtai taip pat stiprės, tad lauke būti norėsis kuo trumpiau. Žvilgtelėjus į termometrų stulpelį gali susidaryti įspūdis, jog apsirengėte tinkamai, tačiau išėjus laukan pasirodys priešingai. Tad turėkite omenyje, kad stiprus vėjas šalčio pojūtį tik dar labiau sustiprins. Gera žinia ta, jog danguje debesys bus mažesni, tad bent jau saulės spinduliai pradžiugins. Po šaltų dienų savaitgalį sulauksime permainų.

Vis dažniau susiduriame su naujienomis apie kibernetines atakas. Retas, pastebėjęs panašų incidentą, žino, kur kreiptis pagalbos ar kaip kovoti su tokio pobūdžio nusikaltimais. Ne tik turime patys būti dėmesingi ir saugotis, bet ir privalome pasirūpinti, kad būtų užkirstas kelias kibernetinėms atakoms, vos tik pajuntame jų grėsmę. Nei verslas, nei privatūs asmenys nėra šimtu procentų apsaugoti nuo kibernetinių išpuolių. Kaip juos atpažinti, kam ir kokiu būdu apie tai pranešti, teiraujamės Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) direktoriaus dr. Ryčio Rainio.

Tauragės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Robertas Masolas gali lengviau atsikvėpti – porą metų trukę teismai su buvusia darboviete, Tauragės apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, kuriame jis vadovavo Migracijos skyriui, baigėsi jo pergale. Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai dar liepos mėnesį buvo paskelbę jam palankų teismo sprendimą – priteisę vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką – kone 20 tūkstančių eurų. Policijos komisariatas buvo apskundęs šį sprendimą, tačiau nieko nepešė, taigi pinigus sumokėti teks.

2016-aisiais į Tauragę atvestas 5,8 kilometro ilgio skirstomasis dujotiekis. Praėjusiais metais prie jo prisijungė pieno perdirbimo milžinės „Vilkyškių pieninė“ grupės cechas AB „Modest“. Tada žadėta, kad bus dujofikuojami ir gyvenamųjų namų kvartalai. „Tauragės žinių“ duomenimis, gyventojai dujomis galės naudotis jau kitąmet.