2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai bjurs toliau: teks rengtis šilčiau, keliuose tykos pavojai

  • Įkelta: 2018-10-25
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antroje savaitės pusėje viena kritulių banga keis kitą. Krentančių lapų ir lietaus mišinį vietomis dar papildys ir šlapių snaigių būrys. Nakties ir ryto valandomis teks saugotis ne tik klastingo rūko, bet ir plikledžio. Penktadienį ir šeštadienį dienomis bus truputį šilčiau, tačiau nuo sekmadienio orai atvės, tuo metu kritulių jau bus mažiau.

Šiandien dieną iš vakarų plūstels dar viena kritulių porcija, vietomis lis gausiai, kai kur galima šlapdriba. Pūs ne toks smarkus vakarinių krypčių vėjas. Dienos metu Vilniuje ir Kaune oras šils iki 6, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 5 laipsnių. Prie jūros bus apie 8 laipsnius šilumos.

Penktadienio naktį nedideli krituliai galimi tik kai kur. Nakties ir ryto metu tykos du pavojai: daug kur matomumą keliuose mažins rūkas, vietomis temperatūrai smukus žemiau nulio susidarys plikledis, tad keliuose reikėtų būti itin atsargiems. Temperatūra šalyje svyruos tarp 0–4 laipsnių šilumos, vietomis atšals iki –2–1 laipsnio. Aukščiausia temperatūra vyraus prie jūros, kur bus apie 5–7 laipsnius šilumos. Dienos metu numatomas nepastovus debesuotumas, tad protarpiais ir saulė šyptels. Visgi, vietomis, daugiausiai vakarinėje šalies dalyje, dangus varvės dažniau. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 7, Kaune apie 8 laipsnius šilumos. Pajūryje oras šils iki 10 laipsnių.

Šeštadienio naktį palis daug kur, tačiau gausiausi krituliai merks vakarinius, vietomis šiaurinius šalies rajonus. Vietomis įsimaišys ir šlapios snaigės. Temperatūra svyruos tarp 3–8 laipsnių šilumos, prie jūros bus apie 9 laipsnius šilumos. Dienos metu sustiprės pietvakarių, vakarų krypties vėjas. Dar daug kur palis, tačiau intensyviausi krituliai ir vėl numatomi vakariniams ir šiauriniams šalies rajonams. Vilniuje ir Kaune bus apie 9 laipsnius šilumos. Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse vyraus 7–8, pajūryje 9–10 laipsnių šiluma.

Sekmadienio naktį dar išsilaikys gūsingas pietvakarių, vakarų krypties vėjas, o dieną jau suksis žvarbus šiaurinių krypčių vėjas. Nuo kritulių atsikvėpsime lengviau, dangų niaukstys debesys. Naktį temperatūra svyruos nuo –1 laipsnio šalčio iki 5 laipsnių šilumos, vietomis keliuose formuosis plikledis. Dienos metu šilta nebus. Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir prie jūros oras šils iki 6, Šiauliuose iki 5 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje bus dar vėsiau, dažniau galime susidurti su šlapdirba. Įsismarkaus rytinių krypčių vėjas.

Praėjusią savaitę Tauragės ligoninėje visą pusdienį netilo nuotaikingas šurmulys. Pristatytas renovuotas antrame aukšte įsikūręs Vaikų ligų skyrius. Džiugūs buvo tiek susirinkę svečiai, tiek čia dirbantys medikai – pagaliau baigtas daugiau nei metus trukęs remontas, ir jie gali sugrįžti į atnaujintas, išgražintas darbo vietas, aprūpintas naujausia reikalinga įranga. Sveikinimo kalbose ne kartą nuskambėjo žodis vakarietiškas – taip suremontuotą skyrių su naujausia įranga apibūdino svečiai ir patys medikai. Visuomenei pristatyta ir dar viena naujovė – modernus apie 300 tūkst. eurų atsiėjęs tomografas, kuris nuo šiol veikia pirmame aukšte.

Ką daryti, jei noriu parduoti nekilnojamąjį turtą? Kam priklauso palikimas? Kiek pinigų privalau skirti vaiko išlaikymui? Dažnam teisinė informacija atrodo paini, o problemos sprendimas reikalauja daugiau laiko ir išlaidų nei norėtume.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba Šilutės rajono savivaldybėje. Sulaikytas meras Vytautas Laurinaitis, kuris Tauragėje išgarsėjo dėl teisinių ginčių su dabartiniu Ligoninės direktoriumi, šilutiškiu Liutauru Indriuška.

Maironio gimimo dieną (spalio 21-ąją) atidengta jam skirta skulptūra-ekslibrisas. Prie „Versmės“ gimnazijos įkurdintas meno kūrinys – Tauro autoriaus Kęstučio Plyskaičio darbas.

Pirmieji savo kandidatą į merus iškėlę socialdemokratai artėjant galutiniams terminams pakeitė taktiką. Praėjusią savaitę partijos pirmininkas Pranas Petrošius, ketinęs vesti skyrių į savivaldos rinkimus, savo socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė atsitraukiąs. Ar tik ne dėl to, kad ruošia vietą į aktyvią politiką nusprendusiam grįžti savo sūnui Dariui Petrošiui? Aiškinasi „Tauragės žinios“.