2020 Vasario 20 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Fontano statybos prasidės „ant dienų“

  • Įkelta: 2018-10-26

Druskininkų fontanas

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Kitų metų birželio 1-ąją galėsime džiaugtis nauju fontanu, – žada Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius. Anot jo, architektai jau dėlioja paskutinius štrichus ir artimiausiu metu bus pradėti senojo fontano griovimo darbai.

Pasak seniūno, kai kurie senojo fontano techninio skyriaus demontavimo darbai jau atlikti – išrinkti senieji nebeveikiantys siurbliai. Šiuo metu baigiama derinti techninį projektą, atlikti geodeziniai matavimai ir infrastruktūros derinimo darbai, suprojektuotas rezervuaras, planuojama hidroizoliacija, „kad nebūtų taip, kaip aną kartą“.

Rangos darbų sutartis pasirašyta su įmone „Optika ir technologija“, kuri laimėjo konkursą. Konkursas buvo skelbiamas du kartus, mat pirmąjį kartą buvo pasiūlyta bemaž 200 tūkst. eurų kaina, kuri savivaldybės administracijai pasirodė per didelė. Pasak seniūno, Lietuvoje yra tik dvi stambios įmonės, montuojančios tokius fontanus. Visgi kainos ir antrojo konkurso metu stipriai sumažinti nepavyko. Iš viso fontano techninė įranga kainuos per 112 tūkst. eurų, mat šis bus kompiuterizuotas ir išmanus, o vandens srovės aukštis sieks iki 3 metrų. Dar apie 50 tūkst. atsieis montavimo darbai. Tauragės rajono savivaldybė šiemet naujam fontanui jau skyrė 100 tūkst. eurų. Seniūnas „Tauragės žinioms“ sakė, kad dauguma įrenginių jau yra užsakyti.

– Fontanai labai greitai modernėja, darome tokį, kad ne tik būtų spalvingas ir gražus, trauktų akį, bet ir kad neatsiliktume nuo kitų. Taip pat, kad būtų ekonomiškas ir interaktyvus. Šiais metais turime atlikti 70 proc. darbų, likusius – pavasarį, kad birželio pirmąją jau galėtume džiaugtis nauju fontanu. Baigiame derinti projektą ir „ant dienų“ jau galėsim apsitverti, pradėti griovimo darbus, – teigė V. Žilius.

Anot Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, naujasis fontanas taps vienu iš ryškiausiai miestą reprezentuojančių akcentų, todėl suprojektuotas modernus ir spalvingas, kad pravažiuojant Dariaus ir Girėno gatve matytųsi iš tolo.

– Fontano kompozicija susidarys iš 16 purkštukų, kurie bus sumontuoti grindinyje. Fontano srovės turės galimybę pakilti iki 3 m aukščio, srovių storis – daugiau nei 50 mm. Fontanas bus žaismingas, kadangi srovės turi karpymo mechanizmus, dėl ko bus išgaunamas fontano šokis. Srovės bus apšviestos ypatingai stipriais LED RGB žibintais. Fontanas taip pat turės ir muzikinį įgarsinimą, jo šokis bus suderintas su muzika. Gyventojai ir miesto svečiai turės galimybę, pasirenkant norimą muzikinį kūrinį – fontano šokį ir išsiuntus trumpąją žinutę, paleisti fontaną. Pagal šią technologiją įrengti fontanai Druskininkuose ir Palangoje, – pasakojo M. Petraitis.

Senasis fontanas, atitarnavęs 8-erius metus, nustojo veikęs pernai rudenį.

Palangos fontanas

 

Mokytojai spalį jau gavo algas, paskaičiuotas pagal naująjį etatinio apmokėjimo modelį „Medus“. Deja, žadėtu mokytojų profesijos prestižo didinimu, kurį turėjo atnešti reforma, nekvepia. Mokytojų profsąjungos pirmininkas Gediminas Marozas atviras – atlyginimai mokytojams nekilo. Patys pedagogai atvirauja, kad ir taip vargani skatikai tiesiog perdėliojami iš vienos kišenės į kitą.

Antroje savaitės pusėje viena kritulių banga keis kitą. Krentančių lapų ir lietaus mišinį vietomis dar papildys ir šlapių snaigių būrys. Nakties ir ryto valandomis teks saugotis ne tik klastingo rūko, bet ir plikledžio. Penktadienį ir šeštadienį dienomis bus truputį šilčiau, tačiau nuo sekmadienio orai atvės, tuo metu kritulių jau bus mažiau.

Praėjusią savaitę Tauragės ligoninėje visą pusdienį netilo nuotaikingas šurmulys. Pristatytas renovuotas antrame aukšte įsikūręs Vaikų ligų skyrius. Džiugūs buvo tiek susirinkę svečiai, tiek čia dirbantys medikai – pagaliau baigtas daugiau nei metus trukęs remontas, ir jie gali sugrįžti į atnaujintas, išgražintas darbo vietas, aprūpintas naujausia reikalinga įranga. Sveikinimo kalbose ne kartą nuskambėjo žodis vakarietiškas – taip suremontuotą skyrių su naujausia įranga apibūdino svečiai ir patys medikai. Visuomenei pristatyta ir dar viena naujovė – modernus apie 300 tūkst. eurų atsiėjęs tomografas, kuris nuo šiol veikia pirmame aukšte.

Ką daryti, jei noriu parduoti nekilnojamąjį turtą? Kam priklauso palikimas? Kiek pinigų privalau skirti vaiko išlaikymui? Dažnam teisinė informacija atrodo paini, o problemos sprendimas reikalauja daugiau laiko ir išlaidų nei norėtume.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba Šilutės rajono savivaldybėje. Sulaikytas meras Vytautas Laurinaitis, kuris Tauragėje išgarsėjo dėl teisinių ginčių su dabartiniu Ligoninės direktoriumi, šilutiškiu Liutauru Indriuška.