2020 Rugsėjo 20 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Fontano statybos prasidės „ant dienų“

  • Įkelta: 2018-10-26

Druskininkų fontanas

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Kitų metų birželio 1-ąją galėsime džiaugtis nauju fontanu, – žada Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius. Anot jo, architektai jau dėlioja paskutinius štrichus ir artimiausiu metu bus pradėti senojo fontano griovimo darbai.

Pasak seniūno, kai kurie senojo fontano techninio skyriaus demontavimo darbai jau atlikti – išrinkti senieji nebeveikiantys siurbliai. Šiuo metu baigiama derinti techninį projektą, atlikti geodeziniai matavimai ir infrastruktūros derinimo darbai, suprojektuotas rezervuaras, planuojama hidroizoliacija, „kad nebūtų taip, kaip aną kartą“.

Rangos darbų sutartis pasirašyta su įmone „Optika ir technologija“, kuri laimėjo konkursą. Konkursas buvo skelbiamas du kartus, mat pirmąjį kartą buvo pasiūlyta bemaž 200 tūkst. eurų kaina, kuri savivaldybės administracijai pasirodė per didelė. Pasak seniūno, Lietuvoje yra tik dvi stambios įmonės, montuojančios tokius fontanus. Visgi kainos ir antrojo konkurso metu stipriai sumažinti nepavyko. Iš viso fontano techninė įranga kainuos per 112 tūkst. eurų, mat šis bus kompiuterizuotas ir išmanus, o vandens srovės aukštis sieks iki 3 metrų. Dar apie 50 tūkst. atsieis montavimo darbai. Tauragės rajono savivaldybė šiemet naujam fontanui jau skyrė 100 tūkst. eurų. Seniūnas „Tauragės žinioms“ sakė, kad dauguma įrenginių jau yra užsakyti.

– Fontanai labai greitai modernėja, darome tokį, kad ne tik būtų spalvingas ir gražus, trauktų akį, bet ir kad neatsiliktume nuo kitų. Taip pat, kad būtų ekonomiškas ir interaktyvus. Šiais metais turime atlikti 70 proc. darbų, likusius – pavasarį, kad birželio pirmąją jau galėtume džiaugtis nauju fontanu. Baigiame derinti projektą ir „ant dienų“ jau galėsim apsitverti, pradėti griovimo darbus, – teigė V. Žilius.

Anot Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, naujasis fontanas taps vienu iš ryškiausiai miestą reprezentuojančių akcentų, todėl suprojektuotas modernus ir spalvingas, kad pravažiuojant Dariaus ir Girėno gatve matytųsi iš tolo.

– Fontano kompozicija susidarys iš 16 purkštukų, kurie bus sumontuoti grindinyje. Fontano srovės turės galimybę pakilti iki 3 m aukščio, srovių storis – daugiau nei 50 mm. Fontanas bus žaismingas, kadangi srovės turi karpymo mechanizmus, dėl ko bus išgaunamas fontano šokis. Srovės bus apšviestos ypatingai stipriais LED RGB žibintais. Fontanas taip pat turės ir muzikinį įgarsinimą, jo šokis bus suderintas su muzika. Gyventojai ir miesto svečiai turės galimybę, pasirenkant norimą muzikinį kūrinį – fontano šokį ir išsiuntus trumpąją žinutę, paleisti fontaną. Pagal šią technologiją įrengti fontanai Druskininkuose ir Palangoje, – pasakojo M. Petraitis.

Senasis fontanas, atitarnavęs 8-erius metus, nustojo veikęs pernai rudenį.

Palangos fontanas

 

Mokytojai spalį jau gavo algas, paskaičiuotas pagal naująjį etatinio apmokėjimo modelį „Medus“. Deja, žadėtu mokytojų profesijos prestižo didinimu, kurį turėjo atnešti reforma, nekvepia. Mokytojų profsąjungos pirmininkas Gediminas Marozas atviras – atlyginimai mokytojams nekilo. Patys pedagogai atvirauja, kad ir taip vargani skatikai tiesiog perdėliojami iš vienos kišenės į kitą.

Antroje savaitės pusėje viena kritulių banga keis kitą. Krentančių lapų ir lietaus mišinį vietomis dar papildys ir šlapių snaigių būrys. Nakties ir ryto valandomis teks saugotis ne tik klastingo rūko, bet ir plikledžio. Penktadienį ir šeštadienį dienomis bus truputį šilčiau, tačiau nuo sekmadienio orai atvės, tuo metu kritulių jau bus mažiau.

Praėjusią savaitę Tauragės ligoninėje visą pusdienį netilo nuotaikingas šurmulys. Pristatytas renovuotas antrame aukšte įsikūręs Vaikų ligų skyrius. Džiugūs buvo tiek susirinkę svečiai, tiek čia dirbantys medikai – pagaliau baigtas daugiau nei metus trukęs remontas, ir jie gali sugrįžti į atnaujintas, išgražintas darbo vietas, aprūpintas naujausia reikalinga įranga. Sveikinimo kalbose ne kartą nuskambėjo žodis vakarietiškas – taip suremontuotą skyrių su naujausia įranga apibūdino svečiai ir patys medikai. Visuomenei pristatyta ir dar viena naujovė – modernus apie 300 tūkst. eurų atsiėjęs tomografas, kuris nuo šiol veikia pirmame aukšte.

Ką daryti, jei noriu parduoti nekilnojamąjį turtą? Kam priklauso palikimas? Kiek pinigų privalau skirti vaiko išlaikymui? Dažnam teisinė informacija atrodo paini, o problemos sprendimas reikalauja daugiau laiko ir išlaidų nei norėtume.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba Šilutės rajono savivaldybėje. Sulaikytas meras Vytautas Laurinaitis, kuris Tauragėje išgarsėjo dėl teisinių ginčių su dabartiniu Ligoninės direktoriumi, šilutiškiu Liutauru Indriuška.

Maironio gimimo dieną (spalio 21-ąją) atidengta jam skirta skulptūra-ekslibrisas. Prie „Versmės“ gimnazijos įkurdintas meno kūrinys – Tauro autoriaus Kęstučio Plyskaičio darbas.

Pirmieji savo kandidatą į merus iškėlę socialdemokratai artėjant galutiniams terminams pakeitė taktiką. Praėjusią savaitę partijos pirmininkas Pranas Petrošius, ketinęs vesti skyrių į savivaldos rinkimus, savo socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė atsitraukiąs. Ar tik ne dėl to, kad ruošia vietą į aktyvią politiką nusprendusiam grįžti savo sūnui Dariui Petrošiui? Aiškinasi „Tauragės žinios“.

Ekrano dužimas yra viena dažniausių išmaniųjų gedimo priežasčių, o jo keitimas – ir viena brangiausių telefono remonto paslaugų. Šių išlaidų nepadengia garantija, todėl vienintelis užtikrintas būdas apsaugoti savo piniginę – iš anksto apdrausti ekraną.

Šeši vyrai – Vytautas Remeikis, Donatas Dirginčius, Tadas Jarutis, Vidas Stašaitis, Dovydas Kaminskas ir Laurynas Jarutis nusprendė įsteigti pasaulinės paramos organizacijos „Lions“ klubą Tauragėje. Anot išrinkto prezidento L. Jaručio, klubo misija – pagalba žmonėms sprendžiant problemas ir skurdo mažinimas. Prie organizacijos prisijungti kviečiami aktyvūs, dosnūs ir geri žmonės.

Šiomis dienomis sukanka 30 metų, kai Tauragėje įsikūrė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė. Šia proga šiandien B. Baltrušaitytės bibliotekoje, Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ir Kultūros rūmuose vyks atminimo renginiai. Tauragiškiai kviečiami susiburti ir prisiminti atgimimo istoriją.

Visuose Lietuvos „Tele2“ salonuose galima ne tik apžiūrėti ir išbandyti išmaniuosius, įsigyti naują įrenginį ar paslaugą, bet ir palikti sugedusį telefoną remontui. Taisymas trunka greitai, o atliktiems darbams yra suteikiama 3 mėnesių garantija.

Antradienį Tauragės ligoninėje visą pusdienį netilo nuotaikingas šurmulys. Pristatytas renovuotas antrame aukšte įsikūręs Vaikų ligų skyrius. Džiugūs buvo tiek susirinkę svečiai, tiek čia dirbantys medikai – pagaliau baigtas daugiau nei metus trukęs remontas, ir jie gali sugrįžti į atnaujintas, išgražintas darbo vietas, aprūpintas naujausia reikalinga įranga. Sveikinimo kalbose ne kartą nuskambėjo žodis vakarietiškas – taip suremontuotą skyrių su naujausia įranga apibūdino svečiai ir patys medikai. Plačiau apie tai skaitykite rytojaus numeryje.

– Dirbate Europos Parlamente Briuselyje ir Strasbūre. Ar Jums žinomos mūsų regiono, Tauragės savivaldybės gyventojų problemos?

Antroje savaitės pusėje orai keisis – į šalį palengva brausis vėsesni ir drėgnesni orai. Kardinalių pokyčių staiga nebus, permainos įvyks pamažu. Ketvirtadienis bus paskutinė puikios Bobų vasaros diena, o nuo penktadienio šiluma palaipsniui išblės, danguje vis dažniau pasirodys debesys, po truputį palis.

„Tauragės žinių“ skaitytojas Romas Delkus, kilęs iš Gaurės apylinkių, sukaupė vertingą mamos Martos Delkienės (1919–2014) atsiminimų kraitį. Antrojo pasaulinio karo ir pokario metais šiems žmonėms teko išgyventi okupantų žiaurumus, iš arti matyti partizaninį judėjimą ir tremtin vežamus kaimynus ir gimines. Spausdiname paskutiniąją atsiminimų ištrauką.

Kauks sirenos
  • Įkelta: 2018-10-17

Šiandien, 11:52 val. trims minutėms – patikrinimui – bus įjungtos gyventojų perspėjimo sistemos sirenos. Apie tai gyventojai bus informuojami per visuomenės informavimo priemones ir trumpaisiais pranešimais į mobiliojo ryšio telefonus, todėl prašoma savo telefono aparatuose aktyvuoti korinio transliavimo funkciją.

Rudenėjanti Jūros upės pakrantė šią savaitę tauragiškiams atsivėrė naujomis spalvomis. Žaliuojantis šlaitas, sutvarkyti takai bei stilingi akmenys paupyje praeivių vertinimu atrodo dar gražiau nei 2015 metais, kuomet buvo baigtas 2,5 mln. litų vertės Europos Sąjungos projektas. Meilės alėja atgijo, kaip teigia savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, įgyvendinti 93 procentai suplanuotų darbų. Juos užbaigus, planuojama krantinėje įrengti apšvietimą bei pratęsti šlaito tvarkymą iki pat didžiojo tilto.

Didesnę šios savaitės dalį Bobų vasara ir toliau lepins Lietuvą. Visgi, niekas netrunka amžinai ir jau savaitės pabaigoje sulauksime pokyčių – šiluma atslūgs, dangų dažniau niaukstys debesys.

Iki 2019 metais vyksiančių Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų – dar 7 mėnesiai, tačiau pirmieji kandidatai jau mina Tauragės rinkimų apylinkės slenkstį. Antradienį Kultūros rūmuose su visuomene susitiko diplomatas Vygaudas Ušackas, ketvirtadienį – ekonomistas Gitanas Nausėda. Šią savaitę į Tauragės rajoną atvyks dar vienas kandidatas į prezidentus – Arvydas Juozaitis.

Vakar vykusiuose „Auksinės krivūlės“ apdovanojimuose vėl sužibėjo Tauragė. Tauragės rajono savivaldybei Ūkio ministerija apdovanojimą skyrė už „Už verslumo skatinimą“.

Šiandien ir rytoj Pilies akštėje veikia tradicinė rudens mugė. Lepinant šiltam orui ir saulutei, tauragiškiai noriai būriuojasi prie prekystalių. O ir įsigyti tikrai yra ką. 

Socialiniuose tinkluose sparčiai plinta filmukas apie Lietuvos partizanus, kurtas tauragiškio Gedimino Tamulyno studijos „Wide Wings“ kartu su Užsienio reikalų ministerija (URM). Vien ministerijos „Facebook“ paskyroje vaizdo įrašą jau peržiūrėjo apie 400 tūkst. žmonių. URM skelbia, jog šis filmukas kurtas šeštadienį palaidoto Adolfo Ramanausko-Vanago atminimui pagerbti.

Pirmadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) tyrė Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio ir savivaldybės tarybos nario Tomo Arvasevičiaus elgesį. Po socialdemokratų frakcijos seniūno Prano Petrošiaus skundo, buvo sprendžiama, ar minėti politikai turėjo deklaruoti narystę krepšinio ir badmintono klubuose.

Naujausiame numeryje skaitykite: šią savaitę baigiama tvarkyti ketverius metus linksniuota griūvanti Meilės alėja. Įrengtas šlaito drenažas, sukalti laikantys poliai, iš naujo sudėtos trinkelės, šlaito apačia papuošta akmenimis – vaizdas džiugina tauragiškių akis, nuotraukomis jie dalijasi socialiniuose tinkluose. Taip pat laikraštyje politinės aktualijos – ką nusprendė VTEK, tyrusi Sigito Mičiulio ir Tomo Arvasevičiaus elgesį, Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus istorijos tęsinys, Viešųjų pirkimų tarnybos išvados dėl Autobusų parko veiklos. Skaitykite kurie kandidatai į LR Prezidentus aplankė tauragiškius bei kaip pagerbti rajono mokytojai. Taip pat įdomybės – apie tauragiškio Gedimino Tamulyno įkurtos studijos „Wide Wings“ naujausią darbą bei Tauragėje neregėtą prestižinę sporto šaką – skvošą.

Artimiausių dienų orų prognozė tikrai džiugina. Šalyje įsivyravę sausi ir maloniai šilti orai trauktis neskubės.