2019 Balandžio 24 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės rajone įjungtas sektorinio greičio matuoklis

  • Įkelta: 2018-09-03
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Nuo šiandien Lietuvoje pradeda veikti vidutinio greičio matuokliai. Visoje Lietuvoje išdėstytos 25 sektorinio greičio matuoklių sistemos, Tauragės rajone tokių – viena.

Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose šiuo metu yra sumontuotos 25 greičio palaikymo sistemos (sektoriniai greičio matuokliai), kuriomis skaičiuojamas vidutinis transporto priemonių greitis.

Tauragės rajone tokia sistema įrengta ties Griežpelkių II kaimu. Kitas artimiausias matuoklis – už Kryžkalnio, važiuojant link Šiaulių.

25 vidutinio greičio matuoklių sistemos iki šiol tik fiksavo pažeidimus, tačiau, atlikus metrologinę patikrą, matuoklių užfiksuoti duomenys nuo rugsėjo pradžios bus perduodami į Administracinių nusižengimų registrą (ANR), praneša Automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Tai reiškia, kad visoje matuos vidutinį transporto priemonių greitį tam tikrose kelių atkarpose, o eismo pažeidėjai sulauks baudų.

Šios sistemos veikimo principas paprastas: viena kamera užfiksuoja automobilį ir važiavimo pro ją laiką, o kita – tuos pačius duomenis ruožo pabaigoje. Sektorinio greičio sistema pagal atstumą tarp kamerų ir ruožo pradžioje ir pabaigoje užfiksuotą laiką apskaičiuoja vidutinį greitį. Jį viršijus, formuojamas pažeidimo protokolas.

Prieš įvažiuojant į kiekvieną sektorinio greičio kontrolės ruožą, vairuotojus įspės specialūs kelio ženklai, informuojantys apie greičio matuoklius ir ruožo, kuriame matuojamas greitis, ilgį.

Be pirminio tikslo – matuoti vidutinį transporto priemonės greitį, ateityje bus galima tikrinti, ar automobilis yra draustas, ar atlikta jo techninė apžiūra ir ar nėra ieškomas kitose valstybėse. Taip pat planuojama, kad sistema leis patikrinti, ar transporto priemonių vairuotojai sumokėjo kelių mokesčius.

Antstolė siūlo rajono savivaldybei perimti M. Mažvydo progimnazijos buvusios buhalterės namo dalį, kurio nepavyko parduoti per pirmąsias varžytines. Sprendimą dėl to turės priimti rajono Taryba. 

Šiandien – mokslo metų pradžia, rudenėjant miestui į mokyklas sugrįžta mokiniai ir jų mokytojai. Mokytojas – pašaukimo profesija, su tuo turbūt sutiks kiekvienas. Taip pat vis drąsiau kalbama, kad mokytojo profesija vėl privalo tapti prestižine, nes jaunoji karta – valstybės ateitis ir nėra svarbesnio darbo už jos ugdymą. Kaip visgi yra iš tikrųjų, kaip gimsta meilė vaikams ir darbui, apie tai kalbamės su Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytoja Gintare Kolesnikova.

Ketvirtadienio vakaras lepino šiluma – ne tik besibaigiančios vasaros atodūsiais, bet ir charizmatiškų atlikėjų Nedos Malūnavičiūtės ir Olego Ditkovskio muzika, virpinusia tauragiškių širdis. Į tradicinį „Bangos pikniką“ sukvietęs Tauragės garbės pilietis, Tauragės tarptautinio muzikos festivalio organizatorius Liudas Mikalauskas nedaugžodžiavo – daug žodžių čia ir nereikėjo, vakaro atmosfera kalbėjo pati už save.

Šiandien, rugpjūčio 31 dieną sukako 25 metai, kai paskutinis Rusijos armijos karinis ešelonas nesustodamas pravažiavo Kenos geležinkelio stotį. Tai buvo ilgo ir sudėtingo svetimos kariuomenės išvedimo iš nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos oficiali pabaiga. Prisimindamas šį laikotarpį, buvęs pasienio darbuotojas Sigitas Ozgirdas teigė, jog būta visko: neramumų, baimės ir net provokacijų. Vyras prisiminė, jog rusai bandė kirsti Lietuvos-Rusijos sieną su branduolinėmis SS-20 raketomis, kurios perdarytos galėjo tapti tarpkontinentinėmis ir pasiekti net Jungtinių Amerikos Valstijų teritoriją.