2019 Balandžio 24 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Sporto areną statys Bernotiškės gatvėje

  • Įkelta: 2018-09-12
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė sprendimą statyti sporto areną Šaltinio progimnazijos teritorijoje. Dabar projektą tikimasi įgyvendinti Bernotiškės gatvėje, beveik 2 hektarų žemės plote, kuris priklauso savivaldybei.

Kaip teigė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, šių metų pradžioje priimant sprendimą leisti statyti naują areną Tauragėje, šis žemės sklypas Bernotiškės gatvėje 11 dar nebuvo suformuotas. Kai kurie ekspertai dvejojo, ar „Šaltinio“ progimnazijos stadione pakaks vietos arenai, tačiau dabar jai sukurta nauja erdvė.

Kaip teigė tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komiteto narys Vilmantas Liorančas, Bernotiškės gatvėje statyti areną yra gerokai patogiau, nei J. Tumo-Vaižganto. Čia galėtų patogiai būti išvystytas privažiavimas transporto priemonėmis, be to, arena netoli gyvenamųjų namų rajono bus daug patrauklesnė vaikams, lankantiems treniruotes.

Mero Sigito Mičiulio teigimu, tikimasi, jog lėšų šio projekto statyboms padės gauti Kūno kultūros ir sporto departamentas. Užsimenama, jog ji galėtų išdygti per dvejus artėjančius metus.

Sporto arenos statybos projektą savivaldybė gvildena jau daugiau nei metus. Šiam tikslui buvo pasitelkta jaunų Kauno technologijos universiteto projektuotojų komanda. Vienu realiausių naujos arenos projektų buvo įvardintas daugiafunkcinis, energiją tausojantis pastatas, pritaikytas ne tik sportininkams, bet ir miestiečiams.

Statinys atitinkantis multifunkcinės arenos poreikius, skirtas kasdieniam naudojimui. Čia žmonės galės ne tik sportuoti, bet ir žiūrėti kino filmus, užsiimti edukacine veikla, steigti startuolius, ugdyti verslumą, pritraukti turistus, užsiimti kita įvairia veikla.

Arenos lokalizacija sklype paremta esamų pastatų padėtimi, o fasadai čia atkuria Tauragės upės vingius ir taip sukuria šio miesto simbolį. Statiniui parinkti inovatyvūs sprendimai: saulės baterijos, lietaus vandens surinkimas ir panaudojimas, rekuperacinė sistema, automatizuotas valdymas, išmanus arenos aikštelės LED apšvietimas, stiklinės aikštelės grindys, pasyvi saulės kontrolė.

Tauragės liberalus į 2019 m. savivaldos rinkimus ves teisininkas, naujos kartos politikas Dovydas Kaminskas. Jo kandidatūrai į Tauragės rajono mero postą pritarta Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus visuotiniame susirinkime, skelbiama pranešime spaudai.

Tauragės viešosios įstaigos direktorius, atstovavęs užsienio valstybių ir kelių Lietuvos futbolininkų interesams, kaltinamas mokesčių nemokėjimu ir pasisavinimu. Bendra žala siekia daugiau kaip 200 tūkst. eurų. Tokie faktai paaiškėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigtame ikiteisminiame tyrime.

Tarybos posėdyje „ant kilimo“ iškviestas Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas. Įstaigos vadovas rėžė kalbą, patikino neturintis dėl ko teisintis ir puolimą vertinantis kaip politinius žaidimus. Pasisakyti J. Jatautas buvo pakviestas dėl to, kad prieš pat rugsėjo 1-ąją socialiniame tinkle „Facebook“ socdemų lyderis Pranas Petrošius paskelbė dviprasmišką žinutę, esą dingo Žalgirių gimnazijos direktorius.

Praėjusią savaitę Statistikos departamento paskelbė duomenis, kuriose šalies savivaldybėse mokamas mažiausias vidutinis atlyginimas. Tauragės rajono savivaldybėje 2018-ųjų antrąjį ketvirtį buvo mokamas 766,3 Eur (bruto) vidutinis darbo užmokestis ir iš 59 savivaldybių Tauragė užima 26-ąją vietą. Tačiau dažnai viešoje erdvėje skelbiama ne miesto, o visos apskrities statistika. Susumavus Tauragės ir aplinkinių savivaldybių duomenis, ji nedžiugina – Tauragės apskritis yra paskutinė šalyje, tačiau pagal augimo procentą tarp apskričių – antra.