2019 Balandžio 24 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: savaitei baigiantis ruduo subjurs dar labiau

  • Įkelta: 2018-09-13
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antroje savaitės pusėje vasariškos šilumos neliks nei kvapo. Artimiausiomis dienomis teks šilčiau apsirengti, pūs smarkokas vėjas, dangų niaukstys pilki debesys, protarpiais nuvilnis lietus. Visgi, tokie orai šalyje ilgai neužsibus.

Šiandien šalyje pūs gūsingas vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Numatomas nepastovus debesuotumas, o kritulių tikimybė bus nedidelė. Daugelyje vietovių išsilaikys labai panaši šiluma, kuri svyruos tarp 18–21 laipsnio, kiek gaiviau bus šiaurės vakariniame šalies pakraštyje, kur termometrai fiksuos 17–19 laipsnių. Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 18–19 laipsnių šilumos. Kaune ir Panevėžyje vyraus 20 laipsnių temperatūra. Prie jūros oras šils iki 17–18 laipsnių.

Penktadienio naktis ir rytas bus vėsūs, vietomis suboluos rūkas. Daug kur temperatūra svyruos tarp 8–12 laipsnių, vietomis šiaurinėje šalies dalyje bus apie 6–9 laipsnius šilumos, kai kur temperatūra gali smuktelti ir dar laipsniu kitu žemiau. Pajūryje bus šilčiausia, čia temperatūra svyruos apie 13–15 laipsnių.  Dienos metu oras šilti neskubės, vyraus permainingas debesuotumas, truputį palis vos kai kur. Išsilaikys gūsingas vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje ir Šiaulliuose bus apie 18–19, Kaune ir Panevėžyje apie 20 laipsnių šilumos. Pajūryje oras šils iki 18 laipsnių.

Šeštadienį išsilaikys panaši šiluma, daugelyje vietovių nuvilnis lietus. Nakties metu temperatūra svyruos tarp 6–13 laipsnių, pajūryje bus truputį šilčiau. Dieną Vilniuje vyraus 16–17 laipsnių šiluma. Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 19, Šiauliuose ir prie jūros iki 18 laipsnių.

Sekmadienį įsismarkaus vakarų krypties vėjas. Naktį vietomis truputį palis, o dieną dangumi irsis nedideli debesys. Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 17, Kaune ir Panevėžyje apie 18 laipsnių šilumos. Prie jūros vyraus 16–17 laipsnių šiluma.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, po vėsoko savaitgalio, ateinančios savaitės pradžioje temperatūra vėl sparčiai kils, gausių kritulių nenumatoma. 

Nuo šių metų rugsėjo Tauragės rajone pradeda veikti Neformaliojo mokinių sporto ugdymo (NMSU) programa, kurios finansavimo aprašą trečiadienį patvirtino Tauragės rajono savivaldybės taryba. Pagal ją, klubai už kiekvieną sportuojantį vaiką gaus 27 eurus per mėnesį. Nauja sistema ne tik iš direktoriaus krėslo išvertė Sporto mokyklos direktorių Audrių Bitiną, bet ir nubraižė naujos Tauragės sporto strategijos gaires, pagal kurią pinigai keliaus paskui vaiką. Karate treneris Gintaras Cemnalianskis tokį sprendimą vertino kaip žingsnį Europos link, kurioje tokia sistema jau funkcionuoja dešimtmečius.

Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė sprendimą statyti sporto areną Šaltinio progimnazijos teritorijoje. Dabar projektą tikimasi įgyvendinti Bernotiškės gatvėje, beveik 2 hektarų žemės plote, kuris priklauso savivaldybei.

Tauragės liberalus į 2019 m. savivaldos rinkimus ves teisininkas, naujos kartos politikas Dovydas Kaminskas. Jo kandidatūrai į Tauragės rajono mero postą pritarta Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus visuotiniame susirinkime, skelbiama pranešime spaudai.

Tauragės viešosios įstaigos direktorius, atstovavęs užsienio valstybių ir kelių Lietuvos futbolininkų interesams, kaltinamas mokesčių nemokėjimu ir pasisavinimu. Bendra žala siekia daugiau kaip 200 tūkst. eurų. Tokie faktai paaiškėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigtame ikiteisminiame tyrime.

Tarybos posėdyje „ant kilimo“ iškviestas Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas. Įstaigos vadovas rėžė kalbą, patikino neturintis dėl ko teisintis ir puolimą vertinantis kaip politinius žaidimus. Pasisakyti J. Jatautas buvo pakviestas dėl to, kad prieš pat rugsėjo 1-ąją socialiniame tinkle „Facebook“ socdemų lyderis Pranas Petrošius paskelbė dviprasmišką žinutę, esą dingo Žalgirių gimnazijos direktorius.