2019 Rugsėjo 19 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: pasiruoškite šiltesnius rūbus – artinasi rudeniški orai

  • Įkelta: 2018-09-10
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Vasarišką šilumą iš šalies pamažu išstums rudeniški orai. Dar savaitės pradžioje temperatūra bus maloni, tačiau jau nuo trečiadienio pokyčiai bus akivaizdūs – temperatūra kris žemyn, vis dažniau palis, įsismarkaus vėjas.

Šiandien šalyje dar be didesnių permainų: vyraus nepastovus debesuotumas, pūs nesmarkus, besikeičiančios krypties vėjas. Vietomis praslinks trumpas lietus, gali ir perkūnija sugriaudėti. Didžiausia šiluma šiandien mėgausis Panevėžio apylinkės, kur termometrų stulpeliai stiebsis iki 24 laipsnių. Vilniuje, Kaune ir šalies pietuose oras šils iki 23 laipsnių, Šiauliuose bus apie 22 laipsnius šilumos. Gaivesni orai numatomi vakarinėje šalies dalyje, prie jūros temperatūra svyruos apie 20 laipsnių.

Antradienį laipsniu kitu jau bus gaiviau, vietomis, daugiausiai vakarinėje šalies dalyje, antroje dienos pusėje nuvilnis trumpas lietus. Pūs juntamesnis pietvakarių krypties vėjas. Naktį be kritulių, ryto metu kai kur tvyros rūkas. Temperatūra svyruos tarp 11–15 laipsnių. Dienos metu Vilniuje ir Panevėžyje termometrai fiksuos 22, Kaune 23 laipsnius šilumos. Šiauliuose vyraus 21, pajūryje 20 laipsnių šiluma.

Trečiadienį vienur dar vyraus vasariška šiluma, o kitur orai jau bus rudeniški. Daug kur dangų niaukstys debesys, palis. Numatomas gūsingas vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Nakties metu lietaus debesys lankys pajūrį, šiaurės vakarinius ir šiaurinius šalies rajonus. Temperatūra svyruos tarp 12–17 laipsnių. Dienos metu didžiausia šiluma mėgausis pietų Lietuva, kur oras įkais iki 24–25 laipsnių, lietaus tikimybė čia bus menka. Pajūryje, šiaurės vakariniuose ir šiauriniuose šalies rajonuose situacija nesikeis net ir dieną – lis. Vakarėjant trumpo lietaus gali sulaukti ir kitos šalies vietovės. Vilniuje ir Kaune dieną temperatūra sieks 23, Panevėžyje 20 laipsnių šilumos. Šiauliuose ir prie jūros vyraus 18–19 laipsnių šiluma.

Ketvirtadienį jau visoje šalyje bus gerokai gaiviau, vyraus rudeniški orai. Nakties metu vietomis dar palis, gausiau pirmoje nakties pusėje, o vėliau lietaus debesys pamažu trauksis. Vyraus 10–15 laipsnių šiluma. Dieną numatomas nepastovus debesuotumas, lietaus tikimybė maža – negausiai palis vos kai kur. Pūs gūsingas vakarinių krypčių vėjas. Vilniuje dieną temperatūra pakils iki 20 laipsnių. Kaune oras šils iki 19, Panevėžyje ir šalies pietuose iki 18 laipsnių. Šiauliuose ir prie jūros bus apie 17–18 laipsnių šilumos.

Penktadienį išsilaikys labai panašūs orai. Tiek naktį, tiek dieną be žymesnių kritulių. Jie pasirodys tik vakarėjant ir pirmiausiai pasieks vakarinius, pietvakarinius šalies rajonus. Naktį temperatūra svyruos jau tik tarp 7–12 laipsnių. Dienos metu Vilniuje ir Kaune bus apie 19 laipsnių šilumos. Šiauliuose ir Panevėžyje vyraus 18, pajūryje 17–18 laipsnių šiluma.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį temperatūra žymiai nesikeis. Šeštadienį, tikėtina, jog daugiau lietaus klius rytiniams ir pietrytiniams šalies rajonams, sekmadienį trumpai palis daug kur.

 

Praėjusią savaitę Statistikos departamento paskelbė duomenis, kuriose šalies savivaldybėse mokamas mažiausias vidutinis atlyginimas. Tauragės rajono savivaldybėje 2018-ųjų antrąjį ketvirtį buvo mokamas 766,3 Eur (bruto) vidutinis darbo užmokestis ir iš 59 savivaldybių Tauragė užima 26-ąją vietą. Tačiau dažnai viešoje erdvėje skelbiama ne miesto, o visos apskrities statistika. Susumavus Tauragės ir aplinkinių savivaldybių duomenis, ji nedžiugina – Tauragės apskritis yra paskutinė šalyje, tačiau pagal augimo procentą tarp apskričių – antra.

Šeštadienį, rugsėjo 1-ąją, Mokslo ir žinių šventės metu atidengta kalvio Kęstučio Plyskaičio nulieta Tauro skulptūra. Kūrinys – natūralaus tauro dydžio, ragų smaigalyje siekia tris su puse metro. Tauragiškiai džiaugiasi miesto vietovardžio įprasminimu, tačiau viešoje erdvėje visgi radosi pasvarstymų, jog skulptūra nepanaši į taurą, kažkam priminė karvę, kažkam ragai pasirodė per ploni, o kaklas per ilgas. „Tauragės žinios“ domisi, kodėl liejant skulptūrą buvo pasirinkti būtent tokie vizualiniai sprendimai, ir ką apie kritiką mano idėjos sumanytojai ir autorius.

Buvusi Ahmedo kebabinė, dabar „Donerinė“, vėl pakliuvo į kaimynų nemalonę. Tiksliau, vienos kaimynės, kuri nepatingėjo ant įmonės vadovės užsiundyti viso pulko tarnybų. Apskundė „Donerinės“ veiklą Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, rajono savivaldybei, Visuomenės sveikatos centrui. Moteris skundžiasi, kad į jos penktame aukšte esantį butą patenka maisto gaminimo kvapai bei erzina triukšmas po 22 val.