2019 Balandžio 24 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Konservatoriai skelbia rinkimų startą

  • Įkelta: 2018-09-05
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Nors oficiali kampanija kitą pavasarį vyksiantiems savivaldos rinkimams dar neprasidėjo, Tauragėje jau pasirodė pirmosios politinės kregždės – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų reklaminis stendas. Jame mokslo metų pradžios proga kandidatė į merus Giedrė Stulginskienė kreipiasi į tauragiškius.

Kaip skelbia Vyriausioji rinkimų komisija, Konstitucija ir galiojantys rinkimų įstatymai numato ne tik tai, kada turėtų įvykti kiekvieni rinkimai, bet ir kada turėtų būti priimti sprendimai dėl konkrečių balsavimo datų. Tokius nutarimus dėl 2019 m. vasario–kovo mėn. įvyksiančių savivaldos ir merų rinkimų, Seimas turėtų patvirtinti ne vėliau kaip šių metų rugsėjo pabaigoje. Tai reiškia, kad rugsėjo–spalio mėnesiais sužinosime ne tik kas pretenduoja į savivaldybės mero postą, bet ir kokius programinius šūkius pristatys politinių kampanijų dalyviai.

Artimiausi savivaldybių tarybų rinkimai veikiausiai įvyks kovo 3 dieną. Tokiu atveju antrasis merų tiesioginių rinkimų turas bus surengtas kovo 17 d. Nors iki balsavimo lieka daugiau nei pusmetis, pirmieji politinės kampanijos požymiai pasirodė jau šią savaitę. Dariaus ir Girėno gatvėje, prieš autobusų stotį iškilo TS-LKD Tauragės skyriaus pirmininkės G. Stulginskienės reklaminis stendas. Kandidatė į Tauragės rajono savivaldybės mero postą pripažino, jog sveikinimas rugsėjo 1-osios proga – aktyvios rinkimų kampanijos startas.

– Nusprendėme pasveikinti švietimo bendruomenę Mokslo ir žinių dienos proga. Rugsėjo 1-oji svarbi pedagogams, vaikams ir jų tėveliams, todėl norisi juos visus padrąsinti prieš artėjančius mokslo metus, – teigė G. Stulginskienė.

Politikės teigimu, visos partijos jau planuoja priešrinkiminius veiksmus, tačiau ne visos juos dar ryžtasi viešinti. Anot G. Stulginskienės, laukia įdomus ir pilnas iššūkių metas.

– Kiekviena partija ir judėjimas kuria Tauragės krašto vizijas. Svarbu, kad tauragiškiai atsakingai pasirinktų, kokį Tauragės rajoną nori matyti ateityje, – teigė kandidatė į merus.

Politinių rinkimų ženklai matomi ir kitų partijų stovyklose. Tauragės rajono socialdemokratų frakcija (Tauragės socialdemokratų partijos atstovai ir trys partijai nepriklausantys rajono politikai, – red. past.) šiemet pradėjo leisti laikraštį „Kita nuomonė“. LSDP Tauragės skyrius yra patvirtinęs ir kandidatą į mero postą. Kovo mėnesį juo tapo partijos senbuvis Pranas Petrošius.

Nors daugiau oficialių kandidatų į Tauragės rajono mero postą iškelta nėra, Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininkas Dovydas Kaminskas pripažino, kad jų partija aktyviai kalba su žmonėmis dėl būsimų rinkimų sąrašo.

– Šiuo metu aišku, kad rinkimuose mūsų partijai atstovaus 35 dalyviai, tačiau mano tikslas – 50, – „Tauragės žinioms“ teigė D. Kaminskas.

Rugsėjo mėnesį visuotinio susirinkimo metu Liberalų sąjūdžio nariai patvirtins ir kandidatą į merus. Kol kas buvo pateiktos 5 kandidatūros: mero patarėjo Dovydo Kaminsko, rajono Tarybos narių  Ivetos Skurvydienės, Dariaus Stankaus bei rajono administracijos direktoriaus Modesto Petraičio ir mero Sigito Mičiulio. „Tauragės žinioms“ D. Kaminskas teigė, jog neatmetama, kad gali būti iškeltas ir dar ne vienas kandidatas, esą tokia galimybė yra.

– Politinio sezono pradžią jaučiame. Jei plakatai mieste yra, tai reiškia jis (politinis sezonas, – red. past.) jau atėjo, – teigė D. Kaminskas, pridūręs, jog liberalų rinkiminiuose planuose numatytas ne tik darbų tęstinumas, bet iš šviežios idėjos Tauragei.

Darbo partijos Tauragės skyriaus pirmininkas Vaidotas Globys „Tauragės žinioms“ teigė, kad rinkimams jo, kaip mero, kandidatūra dar nepatvirtinta. Politikas tikino, kad jau suburta štabas, dėliojamas kandidatų sąrašas, o šūkį ir gaires pristatys centrinė būstinė.

Ką į merus kels, kol kas nežino nei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, nei „Tvarkos ir teisingumo“ partijos Tauragės skyriaus atstovai. Pastarosios lyderis Silverijus Statkus teigė, jog neskubama, esą kandidatų yra ne vienas. Politikas teigė, jog „tvarkiečiai“ nenori būti vieni iš pirmųjų, atskleidusių kortas, kandidatą į merus skyrius paskelbs rugsėjo viduryje.

Mokslo metai startuoja kartu su permainomis švietimo ir sporto sektoriuje. Šią savaitę rajono Tarybos posėdyje bus svarstomi dviejų švietimo įstaigų vadovų atleidimo iš pareigų klausimai. Vaikų ir jaunių sporto mokyklą jungiant prie Sporto centro darbo neteks abu šių įstaigų direktoriai – Audrius Bitinas ir Gediminas Sakalauskas, nors prieš tai puse lūpų buvo kalbama, kad sujungtai įstaigai vadovauti liks G. Sakalauskas. Be vadovo naujus mokslo metus pradės ir dar vienas vaikų darželis. Kol jau antrus metus nerandama vadovo „Žvaigždutei“, savo noru direktorės postą palieka lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Laimutė Gudavičienė.

Nuo šiandien Lietuvoje pradeda veikti vidutinio greičio matuokliai. Visoje Lietuvoje išdėstytos 25 sektorinio greičio matuoklių sistemos, Tauragės rajone tokių – viena.

Antstolė siūlo rajono savivaldybei perimti M. Mažvydo progimnazijos buvusios buhalterės namo dalį, kurio nepavyko parduoti per pirmąsias varžytines. Sprendimą dėl to turės priimti rajono Taryba.