2019 Balandžio 24 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Donerinės“ kaimynė ant kojų sukėlė tarnybas

  • Įkelta: 2018-09-07

Buvusi Ahmedo kebabinė, dabar „Donerinė“, vėl pakliuvo į kaimynų nemalonę. Tiksliau, vienos kaimynės, kuri nepatingėjo ant įmonės vadovės užsiundyti viso pulko tarnybų. Apskundė „Donerinės“ veiklą Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, rajono savivaldybei, Visuomenės sveikatos centrui. Moteris skundžiasi, kad į jos penktame aukšte esantį butą patenka maisto gaminimo kvapai bei erzina triukšmas po 22 val.

Apliejo klientus

„Donerinės“ savininkė Jurgita Rudienė „Tauragės žinioms“ pasakojo, jog konfliktas tęsiasi su viena kaimyne, kuri, esą, nuolatos konfliktuodavo ir su prieš tai čia kebabinę turėjusiu Achmet Ince. Priminsime, jog 10 metų Tauragėje pragyvenęs turkų kilmės vyras pernai išvyko vystyti savo verslo į Vilnių, neapsikentęs priešiškumo.

– Visi kaimynai mus palaiko, tačiau viena moteriškė vis kažkuo nepatenkinta, ištisai siundo tarnybas. Sakė Achmedą išėdžiau, išėsiu ir jus. Bet mes nieko nebijom, pas mus viskas yra tvarkinga. Be to, buvo vieną kartą apipylusi klientus, sugadino telefoną. Vaikinas su mergina ramiai apačioje stovėjo, laukė maisto, nei triukšmavo, nei ką. O ji pro langą juos su vandeniu apipylė. Buvo atvažiavusi policija, vaikščiojo, žiūrėjo, jokio kvapo nei triukšmo jos bute nenustatė. Ji gavo baudą už tai, – pasakojo „Donerinės“ savininkė Jurgita.

Kad toks įvykis buvo, „Tauragės žinioms“ patvirtino policijos Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Greta Kęsminaitė.
– Toks įvykis buvo registruotas. Moterį erzina ,,Donerinės" kvapai, todėl ji klientus aplieja vandeniu. Šiuo atveju  klientei buvo sugadintas mobilus telefonas. Moteris žalą nukentėjusiai atlygino ir jai paskirta 15 eurų bauda, – informavo pareigūnė. 

Apskundė VMVT

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis informavo, jog skundą dėl „Donerinės“ veiklos gavo iš Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT).

– Rugpjūčio 8 d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba persiuntė gyventojos prašymą dėl Vytauto g. 62 name esančios „Donerinės“. Skundžiasi dėl sklindančių nemalonių kvapų, garsių klientų, kurie lankosi vėlai vakare. Skunde klausiama kas davė leidimą įsikurti šiam verslui ir ar patalpos atitinka paskirtį, – laišku informavo M. Petraitis.

Administracijos direktorius patikino, jog minėtų patalpų paskirtis – prekybos. Jos atitinka naudojimo paskirtį. Tačiau raštas buvo siųstas ir kitoms institucijoms (Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamentui, Tauragės apskrities valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos), kurios turėtų atsakyti į klausimus pagal savo kompetenciją.

Tauragės VMVT patvirtino, kad skundą gavo kitą dieną po atlikto planinio „Donerinės“ patikrinimo, kurio metu reikšmingų pažeidimų nenustatė, tačiau informavo, kad į kiekvieną skundą privalo reaguoti, taigi yra sudaryta komisija iš  kelių valstybinių įstaigų, kurioje dalyvaus ir VMVT pareigūnas ir pateiks išvadas.

Pasisamdė advokatą

M. Petraitis informavo, jog po beveik dviejų savaičių, rugpjūčio 21 dieną savivaldybė gavo jau gyventojos advokato prašymą suteikti informaciją ir dokumentus apie tai, ar buvo išduotas leidimas atlikti šių patalpų kapitalinį remontą, ar buvo gauti daugiabučio namo gyventojų sutikimai atlikti kapitalinį remontą. Anot M. Petraičio, pagal įstatymus atliekant daugiabučio kapitalinį remontą yra reikalingas bendrasavininkų sprendimas dėl bendrojo naudojimo objektų valdymo ir naudojimo, todėl šis prašymas buvo perduotas Tauragės butų ūkiui dėl bendrasavininkių sutikimo atlikti kapitalinį remontą pateikimo.

Butų ūkio direktorius Egidijus Vaitiekus „Tauragės žinioms“ teigė, jog apie kapitalinių konstrukcijų ardymą, pertvarkymą informacijos neturi. O apžiūrėjus vizualiai patalpas, jos atitinka 2016-aisias rugsėjį darytų kadastrinių matavimų duomenis. Taigi, prikibti kaip ir nėra prie ko.

„Tauragės žinių“ žurnalistei pavyko pasikalbėti su „Donerinės“ veikla nepatenkinta kaimyne. Jos vardo ir pavardės moteris prašė neviešinti.

– Advokato pagalba mėginate išsiaiškinti, ar atliekant „Donerinės“ kapitalinį remontą, buvo gautas namo butų bendrasavininkų sutikimas. Tačiau tai nesusiję su pagrindiniu jūsų susirūpinimu dėl iš užkandinės sklindančiais nemaloniais kvapais.

– Taip, nesusiję. Bet vis tiek, kodėl tie kvapai susilieja čia (moteris gyvena penktame aukšte, – red. past.)? Jie tuos kvapus leidžia per duris. Kodėl aš turiu jais kvėpuoti?

– Teko girdėti, jog nepasitenkinimą reiškėte ir prieš tai dirbusiam Achmedui. Tada dar kapitalinis patalpų remontas nebuvo atliktas. Dabartinės užkandinės savininkė teigia, jog jūs jai sakėte, jog „išėdžiau Achmedą, išėsiu ir jus“.

– Tegul nesapalioja. Man reikia vieno, tegul panaikina kvapus ir tegul sutrumpina darbo valandas iki dešimtos. Tegul sutvarko savo patalpų šachtas, tegul susideda filtrus ir nebebus tų kvapų. Ir tegul netriukšmauja iki vėlumos. Achmedas iki antros nakties triukšmavo. Su darbu naktimis aš nesitaikysiu.

– Mums žinoma, jog policija jus nubaudė, nes per langą apipylėte dieną greta „Donerinės“ stoviniuojančių lankytojų porą.

– Taip. Specialiai. Aš baudą apmokėjau ir su jais atsiskaičiau. Nebegrįžkime prie to.

– Kaimynai teigia, jog esate konfliktiška. Kaip tai pakomentuotumėte?

– Turi nerūkyti. Aš žalingų įpročių neturiu. Jiems rūkant balkone, ar pro langą, dūmai sklinda man į kambarį.

– Ar esate ankščiau konfliktavusi su kaimynais?

– Gyvenu keturiasdešimt metu, konfliktų daugiau nesu turėjusi. Tegul tvarkingai dirba. Ir konfliktų nebus. Aš keturias dešimt metų čia gyvenu. Įdėjau čia pinigus, susitvarkiau. Aš nedaug prašau. Tegul susitvarko kvapus. Aš dešimtą vakaro einu miegoti. O ten, kai kepa, sklinda degančių taukų kvapas.

– Ar tie kvapai suintensyvėjo jiems atlikus kapitalinį patalpų remontą?

– Ne. Kai iškirto dar vienas duris (į užkandinę, – red. past.).

– O, kai Achmedas dirbo, ar kvapai sklido?

– Ne taip. Kodėl su Achmedu nesutariau? Nes jis iki vėlumos dirbo. Naktį kraudavo prekes. Nesu aš tokia bloga. Tegul verslas dirba. Tegul pasirūpina dviem dalykais: kad nesklistų kvapai ir būtų iki dešimtos vakaro sutrumpintos darbo valandos.

 

Praėjusį sekmadienį daugiavaikei mamai Jurgitai Ambrozevičiūtei iš Tauragės rajono, Dirvėnų kaimo, nusišypsojo tikra sėkmė. Visą gyvenimą vaikams pašventusi moteris loterijoje „Teleloto“ laimėjo 120 tūkst. eurų.

Naujausiame numeryje skaitykite: nuo šių metų rugsėjo Tauragės rajone pradeda veikti Neformaliojo mokinių sporto ugdymo (NMSU) programa, kurios finansavimo aprašą trečiadienį patvirtino Tauragės rajono savivaldybės taryba. Pagal ją, klubai už kiekvieną sportuojantį vaiką gaus 27 eurus per mėnesį. Nauja sistema ne tik iš direktoriaus krėslo išvertė Sporto mokyklos direktorių Audrių Bitiną, bet ir nubraižė naujos Tauragės sporto strategijos gaires, pagal kurią pinigai keliaus paskui vaiką. Penktadienio numeryje skaitykite apie šypseną keliančias politikų diskusijas rajono Tarybos posėdyje, taip pat parengtą atlyginimų kitimo apžvalgą bei kitas svarbias aktualijas.

Nuo naujų mokslo metų duris atveria naujas, privatus vaikų darželis „Debesų vaikai“. Tiesa, sakyti „atveria duris“ pristatant šį darželį kaip ir netiktų – durų šiame darželyje (kol kas) net nėra – tai naujoviškas, didmiesčiuose jau populiarėjantis – lauko darželis. Vaikai jame didžiąją dalį dienos praleidžia lauke.