2019 Balandžio 24 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Atleis tris įstaigų vadovus

  • Įkelta: 2018-09-04
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Mokslo metai startuoja kartu su permainomis švietimo ir sporto sektoriuje. Šią savaitę rajono Tarybos posėdyje bus svarstomi dviejų švietimo įstaigų vadovų atleidimo iš pareigų klausimai. Vaikų ir jaunių sporto mokyklą jungiant prie Sporto centro darbo neteks abu šių įstaigų direktoriai – Audrius Bitinas ir Gediminas Sakalauskas, nors prieš tai puse lūpų buvo kalbama, kad sujungtai įstaigai vadovauti liks G. Sakalauskas. Be vadovo naujus mokslo metus pradės ir dar vienas vaikų darželis. Kol jau antrus metus nerandama vadovo „Žvaigždutei“, savo noru direktorės postą palieka lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Laimutė Gudavičienė.

Dirbs auklėtoja

Praėjusią savaitę vykusio Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu atleidžiama iš pareigų pasiprašė lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Laimutė Gudavičienė. Pedagogė nusprendė profesinę veiklą tęsti privačiame naujai besikuriančiame darželyje. L. Gudavičienė prašė atleisti ją iš darbo nuo rugsėjo 7 dienos bei išmokėti trijų mėnesių atlyginimo dydžio išeitinę kompensaciją. Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ direktore ji dirbo nuo 2010-ųjų metų, tačiau pedagoginio darbo stažas siekia tris dešimtmečius.

Pernai pavasarį „Tauragės žinių“ redakcija buvo gavusi nepasirašytą Tauragės lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ darbuotojų skundą, esą įstaigos direktorė Laimutė Gudavičienė „vadovauja darželiui kaip savo nuosavam daržui“. Taip pat darbuotojai skundėsi, jog jų buvo prašoma pasirašyti konfidencialumo sutartis, kurių kopijų, jų teigimu, nė vienas nėra gavę, ir prašė išsiaiškinti, ar taip nėra pažeidžiamos jų teisės. Dėl psichologinio klimato šios įstaigos kolektyve problemų būta ir anksčiau, buvo vykdytas psichologinio klimato tyrimas, tačiau pažeidimų nenustatyta.

Tačiau įstaigos vadovė komiteto nariams teigė, jog pareigų atsisako ne dėl kokių nors problemų, o norėdama pakeisti gyvenimo kryptį.

– Tai yra mano asmeninis apsisprendimas, niekieno kito neįtakotas, tiesiog manau, kad turiu teisę, kuria pasinaudojus ir paprašiau atleisti mane iš užimamų pareigų. Ir daugiau nėra jokių priežasčių, čia yra mano apsisprendimas, mano noras. Tiesiog keičiu savo asmeninį gyvenimą, renkuosi kitus dalykus, – komiteto nariams aiškino L. Gudavičienė.

„Tauragės žinioms“ moteris teigė nebenorinti dirbti administracinio darbo ir pasirinkusi darbą su vaikais privačiame darželyje „Debesų vaikai“.

Šį sprendimą balsavimu kitą trečiadienį tvirtins rajono taryba. Direktoriaus pareigas l. d. „Ąžuoliukas“, kol konkurso būdu bus išrinktas naujas vadovas, laikinai atliks direktoriaus pavaduotoja Benjamina Karmazinienė.

Direktoriaus tebeieškoma vaikų lopšeliui-darželiui „Žvaigždutė“, pretendentų paraiškos priimamos iki spalio 29 d. Nors iki šiol buvo surengta jau keletas konkursų, dalyvauti norinčių neatsirado.

Atleis abu

Nuo spalio 1 dienos pradedama vykdyti sporto sektoriaus pertvarka – Vaikų ir jaunių sporto mokykla (VJSM) prijungiama prie Sporto centro, todėl abiejų įstaigų laukia struktūriniai pokyčiai.

Rajono Tarybai rugsėjo 5 dieną bus teikiamas svarstyti klausimas dėl VJSM direktoriaus Audriaus Bitino atleidimo, Sporto centro direktorių Gediminą Sakalauską meras Sigitas Mičiulis atleis savo potvarkiu. Pagal LR darbo kodeksą abiem jiems turėtų būti išmokėtos 2 mėnesių darbo užmokesčio išeitinės kompensacijos, nebent bus susitarta kitaip. Sporto strategijos įgyvendinimą kuruojančio mero patarėjo Dovydo Kaminsko teigimu, abiems vadovams bus pasiūlyta dirbti naujojoje sporto įstaigoje kitose pareigose. A. Bitinas ilgus metus dirbo šachmatų treneriu, G. Sakalauskas – krepšinio treneriu – anksčiau treniravo Tauragės krepšinio klubą.

– Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos direktorius iš pareigų bus atleistas Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka, pasibaigus mokyklos reorganizavimo laikotarpiui, jam bus išmokėta išeitinė išmoka, kaip numatyta Lietuvos Respublikos darbo kodekso 57 straipsnio 8 dalyje ir kompensacija už nepanaudotas atostogas. A. Bitinas apie laisvas darbo vietas savivaldybėje jau buvo informuotas įspėjime apie jo atleidimą iš pareigų. Apie naujai atsiradusias darbo vietas, taip pat ir galimybę dirbti šachmatų mokytoju Sporto centre A. Bitinas bus informuotas papildomai, – informavo savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

„Tauragės žinioms“ kalbinamas A. Bitinas teigė neturintis per daug ką komentuoti, tiesiog esąs be amo:

– Man nuo pat pradžių juokingai visa tai atrodė, tai yra vienareikšmiškai susidorojimas. Neturiu daugiau ką pasakyti.

Paklaustas, ar ketina toliau mokyti žaisti šachmatais vaikus, A. Bitinas teigė kiek galėsiąs, tiek padėsiąs, nes susidomėjimas šachmatais šiuo metu itin didelis – vien sporto mokykloje šachmatų būrelį lanko 60–70 vaikų.

G. Sakalauskui žurnalistei prisiskambinti nepavyko.

Sujungus abi įstaigas, Sporto centrui laikinai vadovaus Vaikų ir jaunių sporto mokyklos direktoriaus pavaduotoja, rankinio mokytoja Inga Jurienė.

„Tauragės žinioms“ laikinoji direktorė teigė kol kas negalinti atsakyti, ar kandidatuos į įstaigos vadovo postą, kai bus paskelbtas konkursas. Taip pat nesureikšmino šių pareigų.

– Būsiu ta pati pavaduotoja, tik laikinai eisiu direktoriaus pareigas. Įstaigos viduje svarstėme, kas iš turimų žmonių galėtų tikti, ir nusprendėme, kad aš. Kol kas bandysim susidoroti su tais iššūkiais, kurie laukia reorganizacijos metu, o po to matysim. Labai daug nežinomųjų dar yra, – paklausta, ar jau žino, kokia bus naujos įstaigos struktūra ir kaip vyks funkcijų perdavimas, sakė I. Jurienė.

Nuo šiandien Lietuvoje pradeda veikti vidutinio greičio matuokliai. Visoje Lietuvoje išdėstytos 25 sektorinio greičio matuoklių sistemos, Tauragės rajone tokių – viena.

Antstolė siūlo rajono savivaldybei perimti M. Mažvydo progimnazijos buvusios buhalterės namo dalį, kurio nepavyko parduoti per pirmąsias varžytines. Sprendimą dėl to turės priimti rajono Taryba. 

Šiandien – mokslo metų pradžia, rudenėjant miestui į mokyklas sugrįžta mokiniai ir jų mokytojai. Mokytojas – pašaukimo profesija, su tuo turbūt sutiks kiekvienas. Taip pat vis drąsiau kalbama, kad mokytojo profesija vėl privalo tapti prestižine, nes jaunoji karta – valstybės ateitis ir nėra svarbesnio darbo už jos ugdymą. Kaip visgi yra iš tikrųjų, kaip gimsta meilė vaikams ir darbui, apie tai kalbamės su Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytoja Gintare Kolesnikova.