2019 Vasario 24 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rugpjūčio 10-osios numerio anonsas: išrinkti šimtmečio kraštiečiai

  • Įkelta: 2018-08-09
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Naujausiame numeryje skaitykite: Šių metų pradžioje Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti Tauragės rajono savivaldybė paskelbė šimtmečio tauragiškių rinkimus. Už ypatingus nuopelnus buvo pasiūlytos 196 asmenų kandidatūros. Šią savaitę, susumavus balsus, paaiškėjo iškiliausiųjų šimtukas. Naujausiame numeryje skaitykite apie rajono tarybos narių turto deklaracijas. Buvęs meras Pranas Petrošius su žmona yra sukaupęs dešimt kartų didesnį turtą nei dabartinis rajono vadovas Sigitas Mičiulis.

Išrinkti šimtas iškiliausių tauragiškių. Kas jie? Šių metų pradžioje Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti Tauragės rajono savivaldybė paskelbė šimtmečio tauragiškių rinkimus. Už ypatingus nuopelnus, aktyvią visuomeninę veiklą ir išskirtinį indėlį mokslo, švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, verslo, socialinio vystymo, žemės ūkio bei kitose srityse buvo pasiūlytos 196 asmenų kandidatūros. Šią savaitę, susumavus balsus, paaiškėjo iškiliausiųjų šimtukas. Sąrašo priekyje įsitvirtino mūsų krašto kultūros šviesuliai, įvairių religinių konfesijų atstovai, laisvės kovotojai ir net politikai.

Politikų turto deklaracijos: brangūs sklypai ir tūkstančiai santaupų. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, turtingiausiu Tauragės rajono tarybos nariu drąsiai galima vadinti socialdemokratą Praną Petrošių. Buvęs meras su žmona yra sukaupęs dešimt kartų didesnį turtą nei dabartinis rajono vadovas Sigitas Mičiulis. Kiek sukaupę yra kiti rajono politikai, skaitykite naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje.

Iš ketvirto aukšto iškrito moteris. Šeškynu praminto daugiabučio problemos nesibaigia. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį pro ketvirto aukšto balkoną iškrito jauna moteris. Dalis daugiabučio gyventojų kaltiną alkoholį, esą išvakarėse buvo girtaujama.

Utopija mokinių lėkštėse – aviena už 1,30 Eur. Ateinantys mokslo metai bus iš ties permainingi, nes keičiasi ne tik mokytojų darbo užmokesčio, bet ir moksleivių maitinimo tvarka. Nuo rugsėjo 1 dienos ugdymo įstaigų meniu įsigalioja daugybė naujovių, viena jų – „egzotiškesnis“ asortimentas: triušiena, veršiena, aviena. Nors specialistai reformų įgyvendinimui teigia esantys pasiruošę, maitintojai gūžčioja pečiais: kaip už 1,30 patiekti tokį meniu, nežino.

Dovana pradinukams – mokymosi reikmenų komplektai. Rugsėjo 1 d. visus 1–4 klasių mokinius rajono savivaldybė nemokamai aprūpins būtiniausiomis mokymosi priemonėmis. Būtiniausių mokymosi priemonių krepšelyje vaikai ras sąsiuvinių, aplankalų, rašymui bei geometrijai skirtų priemonių, taip pat dailės darbams skirtų reikmenų.

Suremontuotas betoninis tiltas. Baigtas remontuoti Pagramančio ir aplinkinių kaimų gyventojų „betonke“ vadinamas betono plokščių tiltas per Jūros upę. Ties Ringiais esantis tiltas itin reikšmingas į Pagramančio pagrindinę mokyklą vykstantiems Matiškių kaimo vaikams bei abipus upės dirbamos žemės turintiems gyventojams.

Šoktelėjo grūdų supirkimo kainos. Šiemet grūdų supirkimas prasidėjo itin anksti. Derlių rajono ūkininkai į Tauragės elevatorių ėmė vežti jau liepos viduryje. Kaip teigia Tauragės elevatoriuje grūdus superkančios įmonės „Agrochema“ grūdų verslo analitikas Paulius Jakelis, dėl lietingos pernykštės vasaros pabaigos ūkininkai pasėjo kur kas mažiau žieminių kviečių ir jų derlius šiemet yra kur kas mažesnis nei vasarinių kviečių. Plačiau apie tai skaitykite naujausiame numeryje.

Jaunieji muzikos perliukai: „Jei mylite muziką, tai ir muzika jus pamils“. Kamilė Smaidžiūnaitė ir Ignas Novikovas – du talentingi tauragiškiai, savo balsais džiuginę renginio „Tauragės džiazo dienos 2018“ klausytojus. Jaunų atlikėjų profesionalus vokalas ir sceniškai žaismingas pasirodymas sulaukė gausių aplodismentų. Praėjusiais metais mokslus Tauragėje jiedu iškeitė į dešimt valandų per dieną trunkančias pamokas Juozo Gruodžio konservatorijoje Kaune. Jaunuoliai dalijasi savo prisiminimais, svajonėmis ir ateities planais.

Žolinė: nuo „Golden Age“ koncerto iki atlaidų. Trečiadienį lietuviai švęs Žolinę, Švč. Mergelės Marijos ėmimo dangun dieną. Renginių netrūks ir Tauragėje. Kai kurie jų – įspūdingi. Apie visus išsamiai – penktadienio, „Tauragės žinių“ laikraštyje.

Gamtos paveldo fondo iniciatyva planuojama išplėsti Viešvilės rezervato ribas. Jeigu siūlymas bus įgyvendintas, rezervatas padidėtų apie 400 ha, šiuo metu jis apima 3216 ha plotą. Rezervatas – griežčiausią apsaugos statusą turinti teritorija, jo ribas žmonėms peržengti draudžiama. 

Tauragėje viešėjo finansų ministras Vilius Šapoka su Finansų ministerijos ekspertais. Tauragiškiams jie trumpai pristatė nuo kitų metų įsigaliosiančią mokesčių reformą, tačiau pagrindinė diskusijos tema buvo regiono plėtros aktualijos. Rajono vadovai pristatė savivaldybės finansinius rezultatus, o už iniciatyvą prašė didesnės finansinės paramos projektams, tokiems kaip sporto arena.  

Pirmadienį Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas (Tauragės r.) į savo bendruomenę priėmė dar vieną nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių pamainą.