2020 Birželio 02 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės baseino statybos: ko pasimokyti iš Klaipėdos?

  • Įkelta: 2018-07-02

Praėjusią savaitę Klaipėdoje oficialiai atidarytas vienas moderniausių Baltijos šalyse, tarptautinės plaukimo federacijos reikalavimus atitinkantis baseinas su sveikatingumo kompleksu. Renginyje dalyvavęs Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis teigia, kad vertinti uostamiesčio vandens kompleksą sunku, jis beveik nepritaikytas šeimoms su vaikais.

Į Klaipėdos baseino atidarymą buvo pakviesti aplinkinių rajonų savivaldybių atstovai.

– Norėjau pažiūrėti, kaip sekėsi klaipėdiečiams atidaryti baseiną, su kokiais rūpesčiai teko susidurti. Žinoma, lyginti labai sunku, nes tai pakankamai skirtingi kompleksai, – teigė M. Petraitis.

Klaipėdos baseinas su sveikatingumo centru veiks Dubysos gatvėje, šalia „Švyturio“ arenos. Pastatas – trijų aukštų, 7400 kv. metrų ploto, daugiafunkcinis centras yra suskirstytas į keturias zonas: plaukimo, nardymo, sporto ir SPA.

Centre integruotas 10-ties plaukimo takelių, 50 metrų ilgio ir 25 metrų pločio baseinas, kuris atitinka Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus. Šiame baseine pirmą kartą Lietuvoje panaudotos pakeliamų dugnų technologijos, kurios leidžia baseiną padalinti į kelias dalis. Baseino zonas galima atskirti varstoma sienele, todėl atskirose zonose gali skirtis net vandens temperatūra. Kadangi specialus kilnojamas baseino dugnas leidžia reguliuoti baseino gylį, jį galima pritaikyti įvairiausioms rungtims ir vandens užsiėmimams.

Čia įrengta ir vienintelė Lietuvoje specializuota nardymo šachta, kurios gylis siekia 9 metrus, o plotis – 8 metrus. Ji pritaikyta profesionalių narų rengimui. Vienu metu šachtoje gali treniruotis iki 15 narų. Taip pat įrengtas plaukikams ruošti skirtas treniruoklis – srautinė vonia su povandeninėmis kameromis plaukimo judesių tobulinimui.

– Pirmas akcentas, kurį pastebėjau, jog jo negalima lyginti su būsimu Tauragės baseinu. Gal vieną kartą į jį nuvažiuosiu, bet man, kaip tėvui, jis neatrodo priimtinas, – tikino M. Petraitis.

Savivaldybės administracijos direktoriaus teigimu, 50 metrų (Tauragėje montuojami 25 m) ilgio takeliai skirti tik profesionalams. Nors yra ir vienas takelis, padengtas batutu, anot M. Petraičio, vaikams jis bus sunkiai įveikiamas.

Klaipėda negalės pasigirti ir plačia pramogų zona, veiks kelios pirtys, tačiau nebus burbulinių vonių, vandens čiuožyklų, ar kitokių vandens atrakcionų parkams būdingų čiuožyklų.

– Mes statome baseiną šeimoms, Klaipėda pastatė profesionaliems plaukikams ugdyti. Nors Šilalės baseinas turės daugiau plaukimo takelių, tačiau jie dar baseine nesurengė nė vienų plaukimo varžybų. Baseinai mažesniuose miestuose yra skirti aktyviam laisvalaikiui, – teigė M. Petraitis.

Statomo Tauragės baseino sąmata bus net 8 kartus mažesnė už Klaipėdos. Bendra baseino statybos rangos darbų sutarties vertė – 16,6 mln. eurų. 11,6 mln. eurų projekto įgyvendinimui skirta iš ES struktūrinių fondų, 1 mln. Eurų – iš valstybinių lėšų. Klaipėdos miesto savivaldybės indėlis – 4 mln. eurų. Tauragės rajono savivaldybė iš biudžeto lėšų 2 mln. rurų kainuosiantį baseiną planuoja pastatyti iki kitų 2019 balandžio mėnesio.

– Kol kas statybų darbai nevėluoja. Šiuo metu įrenginėjama pastato grindų konstrukcija, vedamos drenažo linijos, – teigė administracijos vadovas.

Savivaldybė pasitelkusi profesionalus dar planuoja surengti viešą diskusiją dėl baseino administratoriaus. „Tauragės žinios“ jau rašė, kad planuojama skelbti konkursą operatoriui, administruosiančiam visą kompleksą.

Klaipėdos baseinas bus valdomas pagal koncesijos sutartį. Savivaldybės skelbtą koncesijos konkursą laimėjo bendrovių „Vakarų infrastruktūra“ ir „Sporto infrastruktūra“ konsorciumas.

Baseinų bumas per Lietuva vilnija jau kelerius metus. 2011-aisiais duris atvėrė Šakių plaukimo baseinas, panašų 2015-aisiais pasistatė Šilalės rajono savivaldybė. Sausio mėnesį šešių takelių baseiną atidarė Radviliškis. Pernai – Kauno miestas. Šią vasarą baseiną planuoja atidaryti Vilniaus miesto savivaldybė, iki metų pabaigos – Palanga.

Netrukus užbaigti baseino statybas planuoja ir kaimyninės Pagėgių savivaldybės administracija. Kaip skelbiama, šiame pasienio mieste veiks 15 metrų trijų takelių baseinas.

Tauragėje statomame komplekse pagal projektą numatytas 25 m ilgio dviejų takelių plaukimo baseinas, pramoginė zona su sūkurine vonia, 3 pirtimis, čiuožykla, vaikų baseinu, masažine įranga, aukšta konstrukcinė arka su vandens ar rūko užuolaida, ant kurios bus rodomi 3 D filmai.

 

Šiandien du Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų batalionai išleidžia į atsargą privalomosios pradinės karo tarnybos karius. Spalio mėnesį pradėtą tarnybą baigia iš viso beveik tūkstantis šauktinių iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono Tauragėje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono Rukloje.

Birželio 22 dieną pasibaigė pagrindinė brandos egzaminų sesija. Šiais metais egzaminus Tauragės rajone laikė 481 moksleivis. Šalyje kilus diskusijoms apie egzaminuose pateiktas užduotis, nusprendėme pasidomėti, kaip sekėsi mūsų rajono moksleiviams. Abiturientai dalijasi įspūdžiais po pagaliau užbaigto egzaminų „maratono“ ir atvirauja apie savo ateities planus.

Iš Belgijos atvykęs pakistanietis Kashif Butt, apgautas tauragiškės merginos, ketina savo neviltį išreikšti šiurpiu būdu – susideginti tiesiai prieš policijos langus ir visa tai transliuoti internetu. Kas privedė vyrą prie tokių planų, skaitykite „Tauragės žiniose“. Taip pat  laikraštyje išsamiai apie vaiko teisių apsaugos reformos grimasas bei kodėl pareigas palieka skyriaus vedėja Jolanta Skrodenienė, kaip sekėsi Tauragės rajono abiturientams baigti egzaminų sesiją, kokias pramogas vasarai siūlo atsinaujinęs Taurų nuotykių parkas bei kokius turizmo lobius slepia Pamario kraštas. Taip pat leidinyje – įspūdžiai iš susitikimo su dailininke Nomeda Marčėnaite bei jau šį savaitgalį startuosiančio džiazo festivalio išsami programa – pristatysime kiekvieną atlikėją. Ką ypatingo jums ruošia organizatoriai, sužinosite tik „Tauragės žiniose“.

Vasariškais ir sausais orais pasidžiaugę vos porą šios savaitės dienų, jau savaitgalį sulauksime permainų – į šalį sugrįžta kur kas gaivesnės oro masės, su savimi atsinešiančios kritulius bei stipresnio vėjo gūsius.

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi Europos Tarybos Kovos su prekyba žmonėmis grupės (angl. Group of Experts on Action against Trafficking in Human Beings) ekspertai, kurių tikslas – įvertinti, kaip Lietuva įgyvendina 2005 m. Europos Tarybos konvenciją dėl veiksmų prieš prekybą žmonėmis.