2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Renginiai: kas vyks Valstybės dieną?

  • Įkelta: 2018-07-05
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Mindaugo Karūnavimo dienos renginiai Tauragėje šiemet kaip niekada spalvingi. Didelė šventė šeimoms rengiama miesto pilies aikštėje, bet neatsilieka ir rajonai. Žygaičiuose iškilmingai bus atidengtas šaulių pagamintas kryžius, Pagramantyje lankysis raiteliai su Žemaitukais, o 21.00 val. bendruomenės vieningai giedos Tautišką giesmę.

Jau nuo ryto 9.00 val. į dviračių iššūkio žygį „Atkurtai Lietuvai 100“  kviečia laisvalaikio centras „Fortūna“. Iš viso žygeiviai įveiks per 100 km dviračiais po Tauragės, Kunigiškių, Gaurės, Eržvilko, Skaudvilės, Batakių apylinkėmis. Aplankys istorines vietas, paminklus, Batakių piliakalnį. Startas – aikštelėje prie prekybos centro LIDL. Žygis nemokamas, dalyviai kviečiami pasipuošti lietuviška atributika.

Į iškilmingą renginį Žygaičiuose kviečia LDK Kęstučio šaulių 7-osiso rinktinės Juozo Kasperavičiaus 702-oji kuopa, kurie pagamino ir pastatė 6 m. aukščio kryžių žuvusiems už Lietuvos laisvę. Tauragės Juozo Kasperavičiaus 2-osios kuopos vado Sigito Ozgirdo teigimu, šis kryžius – šaulių dovana Lietuvai šimtmečio proga. 11.00 val. bus aukojamos Šv. Mišios Žygaičių Šv. Apaštalų bažnyčioje už žuvusius Lietuvos laisvės kovotojus. Po mišių, 12.30 val. vyks iškilminga eisena prie kryžiaus bei kryžiaus šventinimas. Susirinkusieji bus vaišinami šauliška koše.

Pagramančio bendruomenė „Gramančia“ Valstybės dienos proga organizuoja visą dieną truksiančias linksmybes bendruomenės nariams ir miestelio svečiams. Nuo 10.00 iki 17.00 val. organizuojama vienos dienos stovykla Mažonų seniūnijos vaikams. Vakarop prasidės šventinis renginys „Vardan Tos“, kviesiantis ir kraštiečius sugrįžti į gimtinę, susitikti, pabendrauti. 18.00 val. bus aukojamos Šv. Mišios Pagramančio bažnyčioje už Lietuvą ir kraštiečius, po jų pajudės iškilminga eisena per miestelį. Į ją pakviesti ypatingi svečiai – raiteliai su žirgais Žemaitukais ir jų vedlys laukuviškis Vaidotas Digaitis. Vėliau jie parodys nuotaikingą programą ir kvies pajodinėti piliakalnio papėdėje. 19.00 val. vyks paminklo „Šimtmečio angelas“ atidengimas, po jo žinoma, Tautiškos giesmės giedojimas ant piliakalnio. Šventę vainikuos koncertas, gegužinė ir fejerverkai.

Smagų renginį 19.00  val. Tauragės pilies aikštėje rengia rajono savivaldybės įstaigos. Šventė prasidės kūdikių ir jų tėvelių choreografine mankšta ir nuotaikingomis kūdikių ir vaikų lenktynėmis, kurias moderuos Visuomenės sveikatos biuras. Organizatoriai žada, jog mažųjų lauks įvairios staigmenos ir pramogos. 20.00 Tauragės rajono kolektyvai surengs koncertą „Dainuoju Lietuvai“, kurį vainikuos 21.00 sugiedota Tautiška giesmė. Po jos tauragiškiai linksmybes tęs Vytauto Šiškausko koncerte, o vėlų vakarą – 22.30 val.  pripučiamame ekrane bus rodomas filmas „Grąžinti nepriklausomybę“.

Nuo 2009-ųjų rengiama akcija „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ suvienys pasaulio lietuvių bendruomenes 21.00 val. Lietuvos laiku vienbalsiai užtraukti Lietuvos Respublikos himną. Tauragės Senamiesčio bendruomenė kviečia susitikti Senamiesčio skvere, kur po giesmės bus rengiamas piknikas. Norkaičių kaimo gyventojai ir svečiai kviečiami į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą.

Turiningo savaitgalio! O LR Himno giedojimo  akimirkomis dalinkitės su mumis socialiniame tinkle „Facebook“, profilyje „Tauragės žinios“, asmenine žinute.

 

Antroje savaitės pusėje temperatūra stiebsis aukščiau, debesų bus mažiau, tačiau protarpiais dalis palis. Šventinio savaitgalio pradžia bus vasariškai šilta ir ganėtinai saulėta, iš šeštadienio į sekmadienį išaugs debesuotumas, daug kur palis.

Visą šią savaitę Vilniuje šurmuliuoja šimtmečio dainų šventė „Vardan tos..“ Į renginį atstovauti Tauragei išvyko 18 kolektyvų – 368 dainininkai, šokėjai, muzikantai ir jų vadovai.

Naujausiame numeryje skaitykite: Mokytojai vieninteliai viešojo sektoriaus darbuotojai, kurie atlyginimą gauna ne už etatą, o už atskiras valandas. Skaičiuojama, kad kas trečias mokytojas gauna vos 420 eurų į rankas. Vyriausybė žada, tačiau pasibaigus mokslo metams ir mokiniams pasinėrus į atostogų džiaugsmus, mokytojai vis dar nežinioje, kokias algas jie gaus nuo rugsėjo. Ketvirtadienio numeryje skaitykite apie kelininkų reformą, neįvykusį elektrobusų konkursą ir kitas savaitės naujienas.

Iš Belgijos atvykęs pakistanietis Kashif Butt ketina surengti Tauragėje neregėto mąsto dramą. Vyras teigia, jog jį apgavo tauragiškė mergina – pasisavino 10 tūkst. eurų, o policija stojo jos pusėn, todėl jis ketina susideginti viešoje vietoje ir transliuoti tai tiesiogiai per „Facebook“. Vyras, atvykęs į Tauragę, pradėjo narplioti detektyvą pats. Kashif mano, jog nelygioje kovoje jam padėti gali tik žiniasklaida.

Iš Belgijos atvykęs pakistanietis Kashif Butt ketina surengti Tauragėje neregėto mąsto dramą. Vyras teigia, jog jį apgavo tauragiškė mergina – pasisavino 10 tūkst. eurų, o policija stojo jos pusėn, todėl jis ketina susideginti viešoje vietoje ir transliuoti tai tiesiogiai per „Facebook“. Vyras, atvykęs į Tauragę, pradėjo narplioti detektyvą pats. Kashif mano, jog nelygioje kovoje jam padėti gali tik žiniasklaida.