Regioninės televizijos pasiduoti didiesiems neketina
Įkelta:
2018-07-05
Nuotrauka

Lietuvoje nemaža dalis retransliuotojų kuria vietinės TV programas, kurios savo kokybe ir aktualumu vietiniams žiūrovams nenusileidžia nacionalinių televizijų programoms. Šis žurnalistinis darbas praėjusį penktadienį buvo įvertintas pirmajame vietinių televizijų festivalyje.

„Įvykęs festivalis – svarbus žingsnis plečiant tiek TV žurnalistikos geografiją, tiek ir skatinant pačių kūrėjų iniciatyvas bei stimulą ne tik kurti, bet ir palyginti savo darbus su kolegų darbais, ieškoti naujų bendradarbiavimo formų skleidžiant ir platinant vietinių TV kūrėjų laidas“ – teigė projekto iniciatorė, Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos prezidentė Vaiva Žukienė.

Pirmą kartą surengtas festivalis vyko Tauragės kabelinės televizijos patalpose.

– Festivalio mintis – išryškinti regionus. V. Žukienė ieškojo studijos mažesniame miestelyje, kur galėtų vykti renginys. Ne Vilniuje, ne Kaune. Nors mūsų studija, beveik kaip vilniečių, – pasakojo UAB „Televizijos komunikacijos“ direktorius Vilmantas Liorančas.

Pirmas vietinių televizijų renginys – ženklas, jog regionuose esantys transliuotojai neketina nusileisti didžiosioms televizijoms. Anot V. Liorančo, vietinės televizijos šiandien nenusileidžia technine baze ir sparčiu progresu. Prieš dešimtmetį jos perėjo prie aukštos raiškos formato, turi reikiamą įrangą dirbti, tik jų biudžetai mažesni. Pasak TVK vadovo, net ir laidas jie daro tokias pat kaip didieji transliuotojai, tačiau bėda tame, jog vietinės televizijos neturi svorio, visas iniciatyvas „užspaudžia“ LNK, TV3 ir kitos didžiosios televizijos.

Festivalio metu dalyviai pabrėžė, jog vietinės televizijos parodo tai, ko didieji niekada neparodys, vietos žmonių gyvenimą, žinias, naujienas. Susibūrusios kartu jos galėtų tvirčiau konkuruoti reklamos rinkoje. Visos kabelinės televizijos Lietuvoje turi apie 1 mln. žiūrovų auditoriją.

– Dauginant abonentų iš šeimos narių skaičiaus ir abonentų, Tauragės kabelinė televizija turi apie 10 tūkst. žiūrovų auditoriją. Tačiau vietinė reklamos rinka čia skurdi, reklamos agentūros nėra, o didžiosioms įmonėms mes nesame įdomūs. Tarkim „Vilkyškių pieninė“, kam jai reklamuotis vietinėje televizijoje, kai gali tai daryti nacionaliniu mastu, didesnei rinkai. Tik susivienijusios vietinės televizijos galėtų pasiūlyti didesnę auditoriją, – kalbėjo V. Liorančas.

1995 metais pirmąją televizinę laidą su archeologu Eugenijumi Jovaiša sukūrusi Tauragės kabelinė televizija skaičiuoja 23-čius veiklos metus. Pirmajame vietinių televizijų festivalyje tauragiškiai iškovojo prizą nominacijoje „Įvykis“.

– Iš esmės, tai apdovanojimas už tiesioginę bėgimo „The Color Run“ transliaciją. Mes turime galimybes daryti tiesiogines transliacijas, nors tai padaryti nėra paprasta. Apskritai, mažai kas daro tiesiogines transliacijas, – „Tauragės žinioms“ teigė V. Liorančas.

Nominacijoje „Žinios“ geriausiu reportažu pripažintas „Balticum TV“ „Potvynis“, nominacijoje „Mūsų žemiečiai“ – Ignalinos TV laida apie režisierių G. Mackevičių. Už vietinio pilietiškumo puoselėjimą apdovanota Mažeikių televizijos laida „Diagnozė ateitis“, kuriama kartu su jaunųjų žurnalistų dirbtuvės dalyviais.

Nominacijoje „Čia mano namai“ nugalėjo kauniečių televizija „Init TV“. Nors formaliai premija skiriama už vieną laidą, Komisijos nuomone, „Init TV“ šios premijos nusipelnė už visas laidas kaip visumą, parodančias Kauną įvairiais rakursais, tiek miesto istorijos aspektus, tiek svarbiausias ir jautriausias šiandienos aktualijas.

Po apdovanojimų įvyko diskusija, apie vietinių televizijų reikšmę ir perspektyvas. Festivalio dalyviai kalbėjo, kad paties konkurso idėja labai remtina ir pageidavo, kad rengėjai nesustotų, rengtų festivalius ir toliau. Kalbėjusieji pabrėžė, kad artimas ryšys su savo regiono auditorija inspiruoja kurti kraštui aktualias laidas, jos turi didelį atgarsį vietos bendruomenėje. Buvo siūloma kitais metais apjungti jėgas su Regioninių televizijų asociacija ir organizuoti bendrą renginį. LKTA prezidentė V. Žukienė sakė, kad sunkiausia buvo įtikinti mažesnes televizijas pateikti darbus – iš pradžių entuziastingai festivalio idėją rėmė tik „Balticum TV“ ir „Init“. „Toks jau mūsų bruožas – perdėtas drovumas. Kažkodėl mūsų žmonėms atrodo, kad jie nelabai ką turi parodyti, tačiau vietinėms TV nebūtina lygintis su nacionalinėmis televizijomis – mūsų kita auditorija, kiti rūpesčiai ir kita paklausa“,  –  sakė V. Žukienė.

 

Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 12 valandų
Ypač šiltos, vasarą primenančios dienos baigėsi – Lietuvoje įsivyraus labiau gegužei būdinga temperatūra, taip pat lietaus bus atgaivinta pavasariška žaluma. Artimiausiomis dienomis vyraus maloni šiluma, dangumi vis praplauks lietaus debesys, tikėtina, kad šeštadienį kritulių bus mažiau, dažniau nušvis saulė.
Nuotrauka
civilinės pratybos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Trečiadienį Vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizavo valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas, kuriose dalyvavo ir šalies savivaldybės bei institucijos, – praneša LRT. Per pratybas vyko gyventojų apie galimą pavojų perspėjimo ir informavimo sistemos tikrinimas – 15.00 val. visoje Lietuvoje buvo įjungtos sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus siunčiami pranešimai.
Nuotrauka
Maisto bankas
Įkelta:
2021-05-11
Gegužės 7-8 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicine tapusi pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai daugiau kaip 106 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų, kurių vertė viršijo 99 tūkst. eurų. Paramos skrajutėmis pirkėjai paaukojo dar 14 tūkst. eurų.
Nuotrauka
skiepai
Įkelta:
2021-05-11
Pasiskiepyti nuo koronaviruso jau gali ir visi norintieji nuo 18-os metų. Tiesa, vakcinos pasirinkti nėra galimybės – siūloma „Vaxzevria“ vakcina. Jos rajone susikaupė apie 700. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Susisiekimo ministerija primena, kad dėl keičiamų televizijos dažnių Tauragės, Telšių, Šilalės, Laukuvos, Pagėgių ir jų apylinkių gyventojai, kurie televizijos programas žiūri naudodami kambarines ar lauko antenas antradienį, gegužės 11 d., turėtų atlikti automatinę arba rankinę televizijos kanalų paiešką.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. SDK nukreiptas prieš nesąžiningus perpardavinėtojus, kurie nedeklaruoja sandorių, nemoka mokesčių ir dažnai neatsako už parduodamą automobilį. Tačiau ir legaliai dirbantiems automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu: naujoji „Regitros“ sistema stringa, o automobilių prekeiviai netveria pykčiu – jų verslas žlugdomas. „Tauragės žinių“ kalbinti verslininkai naująją tvarką keikia ir vadina ją nesąmone.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-10
Šiandien vykusiame savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pranešta apie tai, kad į mokyklas grįžo atskiros klasės ne tik Jovarų pagrindinėje mokykloje, bet ir „Šaltinio“ progimnazijoje. Kitų mokyklų bendruomenės irgi tariasi dėl vaikų sugrįžimo į kontaktinį ugdymą.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-05-10
Šią savaitę vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizuoja valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas. Jų metu bus vertinamas institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją apie branduolinę avariją. Be to, bus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) veikla ir tai, kaip teikiama pirminė informacija bei rekomendacijos gyventojams.
Nuotrauka
spiečius
Įkelta:
2021-05-10
Tauragės rajono savivaldybės jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programos konkurso projektų atrankos komisija, vadovaujama mero pavaduotojos Virginijos Eičienės, paskirstė jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programai skirtas lėšas. Dešimčiai projektų įgyvendinti skirta 13 249 Eur. Už šias lėšas vyks jaunimo verslumo ugdymo užsiėmimai, bus organizuojami filmų vakarai ir kitos veiklos.
Nuotrauka
konteineris
Įkelta:
2021-05-10
Tarp Vasario 16-osios ir Respublikos gatvių, daugiabučių kieme stovi žalias nežymėtas atliekų konteineris. O greta jo, nepriklausomai nuo metų laiko, nuolat susikaupia krūva žaliųjų atliekų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Ką daryti, kai nugaišęs, dažniausiai po automobilio ratais žuvęs gyvūnas taip ir lieka gulėti gatvėje ar jos pakraštyje? Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento atstovai tokiu atveju pataria skambinti bendruoju pagalbos telefonu. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Tauragės kultūros centras kviečia prisijungti puošiant miestą šventei – įkurti šventinę alėją „Tauro ragas 2021“. Per Kalėdas Bažnyčių gatvė džiugino nuostabia eglučių alėja, o štai per miesto šventę visi norintys galės prisidėti papuošdami šią gatvę savo sukurtais tauro ragais. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose. Tai progai skirtų renginių netrūks ir Tauragėje.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Šiltą dieną smagu kavinės ar restorano terasoje papietauti, pasėdėti su kavos puodeliu ar pavakaroti. Užsitęsus karantinui žmonės to išties pasiilgo. Praėjusią savaitę po daugiau nei penkių mėnesių tylos lauko kavinės, restoranai ir barai veiklą atnaujino. Deja, džiaugsmu jų darbuotojai netrykšta: įvairiausi apribojimai niekur nedingo, o taip lauktą lankytojų antplūdį sustabdė atvėsę ir lietingi orai.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
rūkymas
Įkelta:
2021-05-07
Nuo sausio įsigaliojus Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimui gyventojai gali pareikšti pageidavimą, kad daugiabutyje, kuriame jie gyvena, nebūtų rūkoma. Tauragėje draudimas rūkyti įsigaliojo šešiuose daugiabučiuose. Nepaisantiems draudimo gresia baudos.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Nuo trečiadienio visą mėnesį prekybos centro „Senukai“ hole eksponuojama Tauragės profesinio rengimo centro mokinių darbų paroda. Tauragiškiai kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį darbą bei laimėti vieną eksponuojamų paveikslų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Jau šiandien startuoja gegužės 7–8 dienomis Tauragės rajone vyksianti aplinkosauginė akcija „Darom 2021“. Kviečiame prisijungti prie komandos ir jos kilnaus tikslo!