2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Regioninės televizijos pasiduoti didiesiems neketina

  • Įkelta: 2018-07-05
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Lietuvoje nemaža dalis retransliuotojų kuria vietinės TV programas, kurios savo kokybe ir aktualumu vietiniams žiūrovams nenusileidžia nacionalinių televizijų programoms. Šis žurnalistinis darbas praėjusį penktadienį buvo įvertintas pirmajame vietinių televizijų festivalyje.

„Įvykęs festivalis – svarbus žingsnis plečiant tiek TV žurnalistikos geografiją, tiek ir skatinant pačių kūrėjų iniciatyvas bei stimulą ne tik kurti, bet ir palyginti savo darbus su kolegų darbais, ieškoti naujų bendradarbiavimo formų skleidžiant ir platinant vietinių TV kūrėjų laidas“ – teigė projekto iniciatorė, Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos prezidentė Vaiva Žukienė.

Pirmą kartą surengtas festivalis vyko Tauragės kabelinės televizijos patalpose.

– Festivalio mintis – išryškinti regionus. V. Žukienė ieškojo studijos mažesniame miestelyje, kur galėtų vykti renginys. Ne Vilniuje, ne Kaune. Nors mūsų studija, beveik kaip vilniečių, – pasakojo UAB „Televizijos komunikacijos“ direktorius Vilmantas Liorančas.

Pirmas vietinių televizijų renginys – ženklas, jog regionuose esantys transliuotojai neketina nusileisti didžiosioms televizijoms. Anot V. Liorančo, vietinės televizijos šiandien nenusileidžia technine baze ir sparčiu progresu. Prieš dešimtmetį jos perėjo prie aukštos raiškos formato, turi reikiamą įrangą dirbti, tik jų biudžetai mažesni. Pasak TVK vadovo, net ir laidas jie daro tokias pat kaip didieji transliuotojai, tačiau bėda tame, jog vietinės televizijos neturi svorio, visas iniciatyvas „užspaudžia“ LNK, TV3 ir kitos didžiosios televizijos.

Festivalio metu dalyviai pabrėžė, jog vietinės televizijos parodo tai, ko didieji niekada neparodys, vietos žmonių gyvenimą, žinias, naujienas. Susibūrusios kartu jos galėtų tvirčiau konkuruoti reklamos rinkoje. Visos kabelinės televizijos Lietuvoje turi apie 1 mln. žiūrovų auditoriją.

– Dauginant abonentų iš šeimos narių skaičiaus ir abonentų, Tauragės kabelinė televizija turi apie 10 tūkst. žiūrovų auditoriją. Tačiau vietinė reklamos rinka čia skurdi, reklamos agentūros nėra, o didžiosioms įmonėms mes nesame įdomūs. Tarkim „Vilkyškių pieninė“, kam jai reklamuotis vietinėje televizijoje, kai gali tai daryti nacionaliniu mastu, didesnei rinkai. Tik susivienijusios vietinės televizijos galėtų pasiūlyti didesnę auditoriją, – kalbėjo V. Liorančas.

1995 metais pirmąją televizinę laidą su archeologu Eugenijumi Jovaiša sukūrusi Tauragės kabelinė televizija skaičiuoja 23-čius veiklos metus. Pirmajame vietinių televizijų festivalyje tauragiškiai iškovojo prizą nominacijoje „Įvykis“.

– Iš esmės, tai apdovanojimas už tiesioginę bėgimo „The Color Run“ transliaciją. Mes turime galimybes daryti tiesiogines transliacijas, nors tai padaryti nėra paprasta. Apskritai, mažai kas daro tiesiogines transliacijas, – „Tauragės žinioms“ teigė V. Liorančas.

Nominacijoje „Žinios“ geriausiu reportažu pripažintas „Balticum TV“ „Potvynis“, nominacijoje „Mūsų žemiečiai“ – Ignalinos TV laida apie režisierių G. Mackevičių. Už vietinio pilietiškumo puoselėjimą apdovanota Mažeikių televizijos laida „Diagnozė ateitis“, kuriama kartu su jaunųjų žurnalistų dirbtuvės dalyviais.

Nominacijoje „Čia mano namai“ nugalėjo kauniečių televizija „Init TV“. Nors formaliai premija skiriama už vieną laidą, Komisijos nuomone, „Init TV“ šios premijos nusipelnė už visas laidas kaip visumą, parodančias Kauną įvairiais rakursais, tiek miesto istorijos aspektus, tiek svarbiausias ir jautriausias šiandienos aktualijas.

Po apdovanojimų įvyko diskusija, apie vietinių televizijų reikšmę ir perspektyvas. Festivalio dalyviai kalbėjo, kad paties konkurso idėja labai remtina ir pageidavo, kad rengėjai nesustotų, rengtų festivalius ir toliau. Kalbėjusieji pabrėžė, kad artimas ryšys su savo regiono auditorija inspiruoja kurti kraštui aktualias laidas, jos turi didelį atgarsį vietos bendruomenėje. Buvo siūloma kitais metais apjungti jėgas su Regioninių televizijų asociacija ir organizuoti bendrą renginį. LKTA prezidentė V. Žukienė sakė, kad sunkiausia buvo įtikinti mažesnes televizijas pateikti darbus – iš pradžių entuziastingai festivalio idėją rėmė tik „Balticum TV“ ir „Init“. „Toks jau mūsų bruožas – perdėtas drovumas. Kažkodėl mūsų žmonėms atrodo, kad jie nelabai ką turi parodyti, tačiau vietinėms TV nebūtina lygintis su nacionalinėmis televizijomis – mūsų kita auditorija, kiti rūpesčiai ir kita paklausa“,  –  sakė V. Žukienė.

 

Mindaugo Karūnavimo dienos renginiai Tauragėje šiemet kaip niekada spalvingi. Didelė šventė šeimoms rengiama miesto pilies aikštėje, bet neatsilieka ir rajonai. Žygaičiuose iškilmingai bus atidengtas šaulių pagamintas kryžius, Pagramantyje lankysis raiteliai su Žemaitukais, o 21.00 val. bendruomenės vieningai giedos Tautišką giesmę.

Antroje savaitės pusėje temperatūra stiebsis aukščiau, debesų bus mažiau, tačiau protarpiais dalis palis. Šventinio savaitgalio pradžia bus vasariškai šilta ir ganėtinai saulėta, iš šeštadienio į sekmadienį išaugs debesuotumas, daug kur palis.

Visą šią savaitę Vilniuje šurmuliuoja šimtmečio dainų šventė „Vardan tos..“ Į renginį atstovauti Tauragei išvyko 18 kolektyvų – 368 dainininkai, šokėjai, muzikantai ir jų vadovai.

Naujausiame numeryje skaitykite: Mokytojai vieninteliai viešojo sektoriaus darbuotojai, kurie atlyginimą gauna ne už etatą, o už atskiras valandas. Skaičiuojama, kad kas trečias mokytojas gauna vos 420 eurų į rankas. Vyriausybė žada, tačiau pasibaigus mokslo metams ir mokiniams pasinėrus į atostogų džiaugsmus, mokytojai vis dar nežinioje, kokias algas jie gaus nuo rugsėjo. Ketvirtadienio numeryje skaitykite apie kelininkų reformą, neįvykusį elektrobusų konkursą ir kitas savaitės naujienas.

Iš Belgijos atvykęs pakistanietis Kashif Butt ketina surengti Tauragėje neregėto mąsto dramą. Vyras teigia, jog jį apgavo tauragiškė mergina – pasisavino 10 tūkst. eurų, o policija stojo jos pusėn, todėl jis ketina susideginti viešoje vietoje ir transliuoti tai tiesiogiai per „Facebook“. Vyras, atvykęs į Tauragę, pradėjo narplioti detektyvą pats. Kashif mano, jog nelygioje kovoje jam padėti gali tik žiniasklaida.