2020 Lapkričio 26 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Regioninės televizijos pasiduoti didiesiems neketina

  • Įkelta: 2018-07-05
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Lietuvoje nemaža dalis retransliuotojų kuria vietinės TV programas, kurios savo kokybe ir aktualumu vietiniams žiūrovams nenusileidžia nacionalinių televizijų programoms. Šis žurnalistinis darbas praėjusį penktadienį buvo įvertintas pirmajame vietinių televizijų festivalyje.

„Įvykęs festivalis – svarbus žingsnis plečiant tiek TV žurnalistikos geografiją, tiek ir skatinant pačių kūrėjų iniciatyvas bei stimulą ne tik kurti, bet ir palyginti savo darbus su kolegų darbais, ieškoti naujų bendradarbiavimo formų skleidžiant ir platinant vietinių TV kūrėjų laidas“ – teigė projekto iniciatorė, Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos prezidentė Vaiva Žukienė.

Pirmą kartą surengtas festivalis vyko Tauragės kabelinės televizijos patalpose.

– Festivalio mintis – išryškinti regionus. V. Žukienė ieškojo studijos mažesniame miestelyje, kur galėtų vykti renginys. Ne Vilniuje, ne Kaune. Nors mūsų studija, beveik kaip vilniečių, – pasakojo UAB „Televizijos komunikacijos“ direktorius Vilmantas Liorančas.

Pirmas vietinių televizijų renginys – ženklas, jog regionuose esantys transliuotojai neketina nusileisti didžiosioms televizijoms. Anot V. Liorančo, vietinės televizijos šiandien nenusileidžia technine baze ir sparčiu progresu. Prieš dešimtmetį jos perėjo prie aukštos raiškos formato, turi reikiamą įrangą dirbti, tik jų biudžetai mažesni. Pasak TVK vadovo, net ir laidas jie daro tokias pat kaip didieji transliuotojai, tačiau bėda tame, jog vietinės televizijos neturi svorio, visas iniciatyvas „užspaudžia“ LNK, TV3 ir kitos didžiosios televizijos.

Festivalio metu dalyviai pabrėžė, jog vietinės televizijos parodo tai, ko didieji niekada neparodys, vietos žmonių gyvenimą, žinias, naujienas. Susibūrusios kartu jos galėtų tvirčiau konkuruoti reklamos rinkoje. Visos kabelinės televizijos Lietuvoje turi apie 1 mln. žiūrovų auditoriją.

– Dauginant abonentų iš šeimos narių skaičiaus ir abonentų, Tauragės kabelinė televizija turi apie 10 tūkst. žiūrovų auditoriją. Tačiau vietinė reklamos rinka čia skurdi, reklamos agentūros nėra, o didžiosioms įmonėms mes nesame įdomūs. Tarkim „Vilkyškių pieninė“, kam jai reklamuotis vietinėje televizijoje, kai gali tai daryti nacionaliniu mastu, didesnei rinkai. Tik susivienijusios vietinės televizijos galėtų pasiūlyti didesnę auditoriją, – kalbėjo V. Liorančas.

1995 metais pirmąją televizinę laidą su archeologu Eugenijumi Jovaiša sukūrusi Tauragės kabelinė televizija skaičiuoja 23-čius veiklos metus. Pirmajame vietinių televizijų festivalyje tauragiškiai iškovojo prizą nominacijoje „Įvykis“.

– Iš esmės, tai apdovanojimas už tiesioginę bėgimo „The Color Run“ transliaciją. Mes turime galimybes daryti tiesiogines transliacijas, nors tai padaryti nėra paprasta. Apskritai, mažai kas daro tiesiogines transliacijas, – „Tauragės žinioms“ teigė V. Liorančas.

Nominacijoje „Žinios“ geriausiu reportažu pripažintas „Balticum TV“ „Potvynis“, nominacijoje „Mūsų žemiečiai“ – Ignalinos TV laida apie režisierių G. Mackevičių. Už vietinio pilietiškumo puoselėjimą apdovanota Mažeikių televizijos laida „Diagnozė ateitis“, kuriama kartu su jaunųjų žurnalistų dirbtuvės dalyviais.

Nominacijoje „Čia mano namai“ nugalėjo kauniečių televizija „Init TV“. Nors formaliai premija skiriama už vieną laidą, Komisijos nuomone, „Init TV“ šios premijos nusipelnė už visas laidas kaip visumą, parodančias Kauną įvairiais rakursais, tiek miesto istorijos aspektus, tiek svarbiausias ir jautriausias šiandienos aktualijas.

Po apdovanojimų įvyko diskusija, apie vietinių televizijų reikšmę ir perspektyvas. Festivalio dalyviai kalbėjo, kad paties konkurso idėja labai remtina ir pageidavo, kad rengėjai nesustotų, rengtų festivalius ir toliau. Kalbėjusieji pabrėžė, kad artimas ryšys su savo regiono auditorija inspiruoja kurti kraštui aktualias laidas, jos turi didelį atgarsį vietos bendruomenėje. Buvo siūloma kitais metais apjungti jėgas su Regioninių televizijų asociacija ir organizuoti bendrą renginį. LKTA prezidentė V. Žukienė sakė, kad sunkiausia buvo įtikinti mažesnes televizijas pateikti darbus – iš pradžių entuziastingai festivalio idėją rėmė tik „Balticum TV“ ir „Init“. „Toks jau mūsų bruožas – perdėtas drovumas. Kažkodėl mūsų žmonėms atrodo, kad jie nelabai ką turi parodyti, tačiau vietinėms TV nebūtina lygintis su nacionalinėmis televizijomis – mūsų kita auditorija, kiti rūpesčiai ir kita paklausa“,  –  sakė V. Žukienė.

 

Mindaugo Karūnavimo dienos renginiai Tauragėje šiemet kaip niekada spalvingi. Didelė šventė šeimoms rengiama miesto pilies aikštėje, bet neatsilieka ir rajonai. Žygaičiuose iškilmingai bus atidengtas šaulių pagamintas kryžius, Pagramantyje lankysis raiteliai su Žemaitukais, o 21.00 val. bendruomenės vieningai giedos Tautišką giesmę.

Antroje savaitės pusėje temperatūra stiebsis aukščiau, debesų bus mažiau, tačiau protarpiais dalis palis. Šventinio savaitgalio pradžia bus vasariškai šilta ir ganėtinai saulėta, iš šeštadienio į sekmadienį išaugs debesuotumas, daug kur palis.

Visą šią savaitę Vilniuje šurmuliuoja šimtmečio dainų šventė „Vardan tos..“ Į renginį atstovauti Tauragei išvyko 18 kolektyvų – 368 dainininkai, šokėjai, muzikantai ir jų vadovai.

Naujausiame numeryje skaitykite: Mokytojai vieninteliai viešojo sektoriaus darbuotojai, kurie atlyginimą gauna ne už etatą, o už atskiras valandas. Skaičiuojama, kad kas trečias mokytojas gauna vos 420 eurų į rankas. Vyriausybė žada, tačiau pasibaigus mokslo metams ir mokiniams pasinėrus į atostogų džiaugsmus, mokytojai vis dar nežinioje, kokias algas jie gaus nuo rugsėjo. Ketvirtadienio numeryje skaitykite apie kelininkų reformą, neįvykusį elektrobusų konkursą ir kitas savaitės naujienas.

Iš Belgijos atvykęs pakistanietis Kashif Butt ketina surengti Tauragėje neregėto mąsto dramą. Vyras teigia, jog jį apgavo tauragiškė mergina – pasisavino 10 tūkst. eurų, o policija stojo jos pusėn, todėl jis ketina susideginti viešoje vietoje ir transliuoti tai tiesiogiai per „Facebook“. Vyras, atvykęs į Tauragę, pradėjo narplioti detektyvą pats. Kashif mano, jog nelygioje kovoje jam padėti gali tik žiniasklaida.

Iš Belgijos atvykęs pakistanietis Kashif Butt ketina surengti Tauragėje neregėto mąsto dramą. Vyras teigia, jog jį apgavo tauragiškė mergina – pasisavino 10 tūkst. eurų, o policija stojo jos pusėn, todėl jis ketina susideginti viešoje vietoje ir transliuoti tai tiesiogiai per „Facebook“. Vyras, atvykęs į Tauragę, pradėjo narplioti detektyvą pats. Kashif mano, jog nelygioje kovoje jam padėti gali tik žiniasklaida.

Šiuo metu Tauragės rajone yra apie 600 į vaikų teisių apsaugos specialisčių akiratį patekusių šeimų, 220 jų – priskiriamos socialinės rizikos šeimoms. Dėl tėvų girtavimo, smurto, nepriežiūros šių šeimų vaikams nuolat kyla pavojus. Nuo liepos pirmos dienos įsigalioja padėtį visoje šalyje turėsiantis taisyti naujas, prevencinės ir kitos pagalbos vaikui ir šeimai organizavimo modelis. Deja, Tauragėje jis ­ beveik nepritaikomas: ne tik neatsiranda naujų šios srities specialistų, nuo tokio darbo bėga ir esamos, jau dantis šioje srityje atkandusios darbuotojos.

Savaitės pradžioje bus šlapia, vėsu ir vėjuota. Visgi, malonios permainos jau pakeliui ir nuo trečiadienio orai pradės keistis. Antroje savaitės pusėje sugrįš maloni vasariška šiluma, negausiai palis tik kai kur.

Praėjusią savaitę Klaipėdoje oficialiai atidarytas vienas moderniausių Baltijos šalyse, tarptautinės plaukimo federacijos reikalavimus atitinkantis baseinas su sveikatingumo kompleksu. Renginyje dalyvavęs Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis teigia, kad vertinti uostamiesčio vandens kompleksą sunku, jis beveik nepritaikytas šeimoms su vaikais.

Šiandien du Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų batalionai išleidžia į atsargą privalomosios pradinės karo tarnybos karius. Spalio mėnesį pradėtą tarnybą baigia iš viso beveik tūkstantis šauktinių iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono Tauragėje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono Rukloje.

Birželio 22 dieną pasibaigė pagrindinė brandos egzaminų sesija. Šiais metais egzaminus Tauragės rajone laikė 481 moksleivis. Šalyje kilus diskusijoms apie egzaminuose pateiktas užduotis, nusprendėme pasidomėti, kaip sekėsi mūsų rajono moksleiviams. Abiturientai dalijasi įspūdžiais po pagaliau užbaigto egzaminų „maratono“ ir atvirauja apie savo ateities planus.

Iš Belgijos atvykęs pakistanietis Kashif Butt, apgautas tauragiškės merginos, ketina savo neviltį išreikšti šiurpiu būdu – susideginti tiesiai prieš policijos langus ir visa tai transliuoti internetu. Kas privedė vyrą prie tokių planų, skaitykite „Tauragės žiniose“. Taip pat  laikraštyje išsamiai apie vaiko teisių apsaugos reformos grimasas bei kodėl pareigas palieka skyriaus vedėja Jolanta Skrodenienė, kaip sekėsi Tauragės rajono abiturientams baigti egzaminų sesiją, kokias pramogas vasarai siūlo atsinaujinęs Taurų nuotykių parkas bei kokius turizmo lobius slepia Pamario kraštas. Taip pat leidinyje – įspūdžiai iš susitikimo su dailininke Nomeda Marčėnaite bei jau šį savaitgalį startuosiančio džiazo festivalio išsami programa – pristatysime kiekvieną atlikėją. Ką ypatingo jums ruošia organizatoriai, sužinosite tik „Tauragės žiniose“.

Vasariškais ir sausais orais pasidžiaugę vos porą šios savaitės dienų, jau savaitgalį sulauksime permainų – į šalį sugrįžta kur kas gaivesnės oro masės, su savimi atsinešiančios kritulius bei stipresnio vėjo gūsius.

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi Europos Tarybos Kovos su prekyba žmonėmis grupės (angl. Group of Experts on Action against Trafficking in Human Beings) ekspertai, kurių tikslas – įvertinti, kaip Lietuva įgyvendina 2005 m. Europos Tarybos konvenciją dėl veiksmų prieš prekybą žmonėmis. 

Nors Frederikas Šopenas nežinojo žodžio „džiazas“ ir neįsivaizdavo, kad jo muzika gali svinguoti, šiuolaikiniai muzikantai tvirtina, kad jo noktiurnai, polonezai bei mazurkos – patys tikriausi džiazo standartai, puikiai tinkantys improvizacijai.

Pagal Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos rekomendacijas ir pasirašytą susitarimą su profsąjungomis, nuo gegužės 1-osios medikams keliami atlyginimai. Nors tai daryti suskubo ne visos įstaigos, Tauragės ligoninės personalas jau gali džiaugtis padidėjusiomis algomis. Anot Tauragės ligoninės direktoriaus Liutauro Indriuškos, didžiausią pokytį pajuto mažiausiai uždirbantys gydytojai ir slaugytojai.

Policijos pareigūnai ieško įtariamojo, kuris, kaip manoma, birželio 21 padegė lauko baldus Balskų tvenkinio poilsiavietėje. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pirmadienį, vadovaujantis Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio įsakymu, atšaukiamas draudimas lankytis Tauragės rajono Šilinės ir Eičių girininkijų miškuose.

Savaitės pradžia bus šlapia ir gaivi, tačiau nuo antradienio prasidės permainos – lis vis mažiau, o temperatūra kils drąsiau. Antroje savaitės pusėje oras vietomis įkais beveik iki 30 laipsnių. Visgi, karščiai ilgai neužsibus.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai nustatė visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo intensyvumo (įstaigoje dirbančių giminaičių, sutuoktinių ir sutuoktinių giminaičių dalis nuo visų darbuotojų) rodiklius.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai nustatė visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo intensyvumo (įstaigoje dirbančių giminaičių, sutuoktinių ir sutuoktinių giminaičių dalis nuo visų darbuotojų) rodiklius.

Po itin šilto ketvirtadienio į šalį atkeliavo taip laukiamas lietus. Šventinis savaitgalis nealsuos vasarišku karščiu, išsilaikys gaivūs orai, dar daug kur nuvilnis lietus.

Internautai šėlsta – 9,5 tūkst. „patinka“ ir 3,5 tūkst. pasidalinimų – tokio dėmesio sulaukė tauragiškės Gražinos Agapovos įrašas „Facebooke‘e“, kuriame ji žavisi jauno vairuotojo paslaugumu. Netruko paaiškėti, jog keleivių širdis pavergė Tauragės autobusų parko vairuotojas Tadas Bronislovaitis, geranoriškai ištiesiantis ranką kiekvienam senjorui. Pats Tadas kuklinasi  ir teigia tokio dėmesio nesitikėjęs – vaikinas tikina tiesiog dirbantis savo darbą.

Naujausiame numeryje skaitykite: pagal Sveikatos apsaugos ministro rekomendacijas ir pasirašytą susitarimą su profsąjungomis, nuo gegužės 1-osios medikams keliami atlyginimai. Nors tai daryti suskubo ne visos įstaigos, Tauragės ligoninės personalas jau gali džiaugtis padidėjusiomis algomis. Kiek uždirba medikai ir kaip keisis jų uždarbis aiškinasi „Tauragės žinios“.

Rotary ir Inner wheel klubai išsirinko naujus vadovus Tauragėje. Pasibaigus kadencijai, prezidento regalijos įteiktos Tomui Juodikiui ir Eglei Stanevičienei.