2020 Balandžio 09 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: antroje savaitės pusėje sugrįš vasariška šiluma

  • Įkelta: 2018-07-02
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Savaitės pradžioje bus šlapia, vėsu ir vėjuota. Visgi, malonios permainos jau pakeliui ir nuo trečiadienio orai pradės keistis. Antroje savaitės pusėje sugrįš maloni vasariška šiluma, negausiai palis tik kai kur.

Šiandien šalyje vyraus lietingi ir vėsūs orai, pūs gūsingas šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose dieną bus apie 14 laipsnių šilumos. Pajūryje temperatūra svyruos apie 15 laipsnių.

Antradienį termometrų stulpeliai kils šiek tiek aukščiau, tačiau lietus dar nesitrauks, tad palis daug kur. Gausiausi krituliai numatomi vakarinėje šalies dalyje. Išsilaikys neramus vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune naktį vyraus 11 laipsnių šiluma. Dieną palis gausiau, oras šils iki 17–18 laipsnių. Šiauliuose naktį termometrai fiksuos 12, dieną 16 laipsnių šilumos. Antroje dienos pusėje palis dažniau. Pajūryje dangus varvės visą parą, pūs gūsingas vėjas. Naktį bus apie 13, dienos metu apie 16 laipsnių šilumos.

Trečiadienio naktį lietus laistys dar daugelį šalies vietovių. Po pietų debesys retės, pajūryje dangus bus šviesiausias. Pūs vidutinio stiprumo šiaurės vakarų, vakarų krypties vėjas. Vilniaus ir Kauno apylinkėse naktį lis gausiau. Tuo metu bus apie 13, dieną apie 18–19 laipsnių šilumos. Šiauliuose naktį lis, temperatūra svyruos apie 12 laipsnių. Dieną protarpiais dar lynos, vyraus 19 laipsnių šiluma. Pajūryje naktį palis, o dieną dangus bus šviesesnis. Naktį vyraus 14, įdienojus 19 laipsnių šiluma.

Ketvirtadienis bus vasariškai šiltas, vietomis oras įkais iki 27 laipsnių. Dangumi plauks maži debesys, vietomis truputį dar palis. Vilniuje ir Kaune kritulių tikimybė maža, vyraus menkas debesuotumas. Naktį bus apie 13, dieną apie 25 laipsnius šilumos. Šiauliuose naktį termometrai rodys 12, dieną 23 laipsnių šiluma. Iš pralaukiančių debesų iškris negausus lietus. Pajūryje bus giedra. Naktį vyraus 14, dieną 19 laipsnių šiluma.

Penktadienį šiluma laipsniu kitu bus mažesnė, danguje sukiosis debesys, truputį palis. Vilniuje ir Kaune protarpiais gali negausiai palyti. Naktį vyraus 14, dieną 23 laipsnių temperatūra. Šiauliuose, pirmoje paros pusėje, nuvilnis lietus, termometrai fiksuos 13 laipsnių. Dienos metu pro debesis žvilgčios saulė, oras šils iki 21 laipsnio. Pajūryje be žymesnių kritulių. Naktį temperatūra sieks 14, dieną 19 laipsnių šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį išsilaikys lietuviškai vasarai būdinga šiluma. Vyraus nedidelis debesuotumas, negausiai palis tik kai kur. 

Praėjusią savaitę Klaipėdoje oficialiai atidarytas vienas moderniausių Baltijos šalyse, tarptautinės plaukimo federacijos reikalavimus atitinkantis baseinas su sveikatingumo kompleksu. Renginyje dalyvavęs Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis teigia, kad vertinti uostamiesčio vandens kompleksą sunku, jis beveik nepritaikytas šeimoms su vaikais.

Šiandien du Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų batalionai išleidžia į atsargą privalomosios pradinės karo tarnybos karius. Spalio mėnesį pradėtą tarnybą baigia iš viso beveik tūkstantis šauktinių iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono Tauragėje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono Rukloje.

Birželio 22 dieną pasibaigė pagrindinė brandos egzaminų sesija. Šiais metais egzaminus Tauragės rajone laikė 481 moksleivis. Šalyje kilus diskusijoms apie egzaminuose pateiktas užduotis, nusprendėme pasidomėti, kaip sekėsi mūsų rajono moksleiviams. Abiturientai dalijasi įspūdžiais po pagaliau užbaigto egzaminų „maratono“ ir atvirauja apie savo ateities planus.

Iš Belgijos atvykęs pakistanietis Kashif Butt, apgautas tauragiškės merginos, ketina savo neviltį išreikšti šiurpiu būdu – susideginti tiesiai prieš policijos langus ir visa tai transliuoti internetu. Kas privedė vyrą prie tokių planų, skaitykite „Tauragės žiniose“. Taip pat  laikraštyje išsamiai apie vaiko teisių apsaugos reformos grimasas bei kodėl pareigas palieka skyriaus vedėja Jolanta Skrodenienė, kaip sekėsi Tauragės rajono abiturientams baigti egzaminų sesiją, kokias pramogas vasarai siūlo atsinaujinęs Taurų nuotykių parkas bei kokius turizmo lobius slepia Pamario kraštas. Taip pat leidinyje – įspūdžiai iš susitikimo su dailininke Nomeda Marčėnaite bei jau šį savaitgalį startuosiančio džiazo festivalio išsami programa – pristatysime kiekvieną atlikėją. Ką ypatingo jums ruošia organizatoriai, sužinosite tik „Tauragės žiniose“.

Vasariškais ir sausais orais pasidžiaugę vos porą šios savaitės dienų, jau savaitgalį sulauksime permainų – į šalį sugrįžta kur kas gaivesnės oro masės, su savimi atsinešiančios kritulius bei stipresnio vėjo gūsius.