2019 Gruodžio 08 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mirė buvęs dėstytojas Valius Grinius

  • Įkelta: 2018-07-11
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antradienio naktį mirė Tauragės politechnikumo dėstytojas, politinis veikėjas Valius Grinius. Vyras anapilin netikėtai iškeliavo eidamas 70-uosius metus.

„Tauragės žinių“ duomenimis, vyras dar prieš dvi savaites jėgų stygiumi nesiskundė: važinėjo dviračiu, rinko medų. Tauragiškis buvo žinomas, kaip ledo ritulio mėgėjas, entuziastas.  

V. Grinius gimė 1949 m. kovo 30 dieną Tauragės rajone, Meižių kaime. Vyras 1966 m. baigė Tauragės 2-ąją vidurinę mokyklą ir tais pačiais metais įstojo į Kauno politechnikos instituto (dabar – Kauno technologijos universitetas) Mašinų gamybos fakultetą. 
1971 m. baigė studijas ir įgijo mašinų gamybos technologijos metalo pjovimo staklių ir įrankių specialybę. 1971–1995 m. dirbo Tauragės politechnikume dėstytoju, gamybinės praktikos vedėju. 1990–1995 m. buvo Tauragės miesto savivaldybės tarybos pirmininkas. 
V. Grinius penkerius metu ėjo Tauragės miesto seniūno pareigas (1995–2000 m.). Vėliau kurį laiką dirbo Tauragės rajono savivaldybėje šilumos ūkio inžinieriumi, UAB „Eltaurada“ direktoriumi. 

2015 metais V. Grinius kandidatavo į Tauragės rajono savivaldybės mero postą, tačiau didesnio palaikymo nesulaukė.

Vyras su žmona užaugino du sūnus.

Velionis šiandien kremuojamas Kėdainių krematoriume, ryt bus pašarvotas „Rimtijos“ laidojimo namuose. Laidotuvės vyks penktadienį.

Mokytojai vieninteliai viešojo sektoriaus darbuotojai, kurie atlyginimą gauna ne už etatą, o už atskiras valandas. Skaičiuojama, kad kas trečias mokytojas gauna vos 420 eurų į rankas. Vyriausybė žada, kad vidutinis mokytojų atlygis po reformų sieks 1 tūkst. eurų. Tačiau pasibaigus mokslo metams ir mokiniams pasinėrus į atostogų džiaugsmus, mokytojai vis dar nežinioje, kokias algas jie gaus nuo rugsėjo. Mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistema (MEDUS) skirsto pedagogus į skirtingas barikadų puses, vieni tam pritaria, kitiems klausimų kyla daugiau, nei yra atsakymų. Ar skambiai pavadintas etatinis modelis užtikrins mokytojams saldesnį gyvenimą?

Nors pernai tauragiškiai turėjo progą pamatyti elektrobusą „Solaris“ iš arti ir netgi juo nemokamai pasivėžinti, pirmadienį planuotas  trijų ekologiškų transporto priemonių pirkimo viešasis konkursas neįvyko. Paraiškos jame dalyvauti nepateikė nė vienas dalyvis, todėl teks skelbti viešąjį pirkimą iš naujo. Europos Sąjungos finansuojamo projekto pagalba įsigijusi tris elektrobusus Tauragė taptų pirmąja savivaldybe Lietuvoje, kurios gatvėmis riedėtų tylios ir ekologiškos transporto priemonės. „Tauragės žinios“ domisi, kas atbaidė tiekėjus, su kuriais pernai bemaž buvo sukirsta rankomis.