2019 Spalio 23 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Į šventę atjos Žemaitukais

  • Įkelta: 2018-07-05
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Tauragės rajone gausu įdomių renginių, skirtų Valstybės dienai paminėti. Pagramančio bendruomenės „Gramančia“ kvietimu į Pagramantį su žirgų parodomąja programa atvyksta Žemaitukų mylėtojas, žemaitis iš Laukuvos, Vaidotas Digaitis. Žygeivis dalyvavo garsiajame raitelių žygyje iki Juodosios jūros, žirgais apkeliavo Baltijos jūrą, o Žemaitukų genofondą puoselėja jau 15 metų. 

Laukuviškis Žemaitukų žirgų augintojas V. Digaitis, žemaitišku atkaklumu populiarina senuosius Lietuvos žirgus, žinomus jau nuo VI–VII amžiaus. Žemaitukais įvairiuose žygiuose jis yra nujojęs tūkstančius kilometrų, aplankęs dešimtį Europos šalių. 2010 m. Vaidotas dalyvavo „2000 km istorijos“ žygyje, kuriame dešimt raitelių žemaitukais nujojo 2000 kilometrų iki Juodosios jūros ir ties Ukrainos Očiakovo miesteliu žirgus pagirdė sūriu vandeniu, taip patvirtindami legendą, kad Vytauto Didžiojo žirgai gėrę Juodojoje jūroje. 2011 m., pagerbdami Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto meilę Barborai Radvilaitei, V. Digaitis su kitais raiteliais jojo „Meilės keliu“ į Krokuvą. Kelionėse įgijęs daug patirties, 2012 m. ištvermingas žemaitis ryžosi vienas su dviem žemaitukais apkeliauti Baltijos jūrą. Per penkis mėnesius nujojo 6000 kilometrų – per Lenkiją, Vokietiją, Daniją, Švediją, Suomiją, Rusiją, Estiją, Latviją.

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Vaidotas, penktadienį į Pagramančio piliakalnio papėdę jis greičiausiai atjos 6, o gal net 8 žirgais, kurie džiugins Tautiškos giesmės giedoti susirinkusius pagramantiškius ir miestelio svečius.

– Atjosime, dalyvausime eisenoje, parodysime rungtį su ietimis. Po to vaikai ir suaugę galės pajodinėti Žemaitukais. Pernakvosime piliakalnio papėdėje, pajusime miestelio dvasią, ir keliausime atgal, – viešnagės planais pasidalijo V. Digaitis.

Vyras Laukuvoje jau 15 metų augina Žemaitukus. Esą prasidėjo viskas nuo noro dalyvauti įvairiuose žygiuose. O šiemet birželio 15-ąją jo ūkyje gimė jau 14-ta kumelaitė. Pasak Vaidoto, Lietuvoje Žemaitukų augintojų daugėja. Šios senovinės Lietuvių veislės žirgų šiuo metu šalyje priskaičiuojama apie 600.

Žirgų mylėtojas teigė, jog Žemaitukai daugybę kartų įrodė esą universalūs, ištvermingi ir sumanūs. Esą jie tinka tiek sportui, tiek dėl grožio, tiek lauko darbams kaime dirbti.

Mindaugo Karūnavimo dienos renginiai Tauragėje šiemet kaip niekada spalvingi. Didelė šventė šeimoms rengiama miesto pilies aikštėje, bet neatsilieka ir rajonai. Žygaičiuose iškilmingai bus atidengtas šaulių pagamintas kryžius, Pagramantyje lankysis raiteliai su Žemaitukais, o 21.00 val. bendruomenės vieningai giedos Tautišką giesmę.