2020 Liepos 12 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Apgautas užsienietis ketina susideginti

  • Įkelta: 2018-07-04
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Iš Belgijos atvykęs pakistanietis Kashif Butt ketina surengti Tauragėje neregėto mąsto dramą. Vyras teigia, jog jį apgavo tauragiškė mergina – pasisavino 10 tūkst. eurų, o policija stojo jos pusėn, todėl jis ketina susideginti viešoje vietoje ir transliuoti tai tiesiogiai per „Facebook“. Vyras, atvykęs į Tauragę, pradėjo narplioti detektyvą pats. Kashif mano, jog nelygioje kovoje jam padėti gali tik žiniasklaida.

Paliko oro uoste

Kashif „Tauragės žinių“ žurnalistei pasakojo į Kauno oro uostą iš Belgijos su Greta (vardas pakeistas, merginos duomenys redakcijai žinomi) atskridęs kartu, birželio 22 d., praėjusį penktadienį. Esą Kaune, išėjęs iš oro uosto, jis davė merginai 10 tūkst. eurų grynais ir pasiuntė užsakyti viešbučio. Mergina pasakiusi, jog turi asmeninių reikalų – pasirūpinti sergančia močiute, ir dingo. Daugiau į sms žinutes ir telefono skambučius nebeatsakė. Paklaustas, dėl kokių priežasčių neva patikėjo tokią pinigų sumą minimai merginai, vyras pasakojo apie planus kartu kurti Tauragėje verslą – atidaryti grožio saloną, kuriuo rūpintis turėjo Greta. Kashif vadina save investuotoju ir teigia norėjęs padėti Gretai pradėti naują gyvenimą. Be to, teigė pasitikėjęs, nes kaip pats įvardijo, Greta priklauso jo šeimai – Kashif brolis yra vedęs merginos tetą ir kartu gyvena Belgijoje, namuose, priklausančiuose pačiam Kashif.

Vyras negailėjo karčių žodžių Gretai, esą ši užsiimanti nelegalia veikla tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Kashif pasakojo, jog Greta norėjusi atvykti į Belgiją pas savo tetą Rasą (vardas pakeistas), kuri su savo sutuoktiniu, Kashif broliu gyvena jo namuose, tačiau niekas jos ten nepageidavę. Tuomet Greta atvykusi ir šių metų balandžio mėnesį sudariusi partnerystės sutartį, teisiškai prilygstančią vedyboms su kitu vyru, imigrantu iš musulmoniškos šalies, siekiančiu įgyti teisę gyventi Belgijoje. Šis suteikęs jai gyvenamąjį plotą nuomojamame bute mainais į galimybę gauti leidimą gyventi Belgijoje dėl partnerystės sutarties su ES piliete. Kashif „Tauragės žinioms“ pateikė Belgijoje notaro patvirtintą sutartį tarp Gretos ir minėto vyro, tačiau pabrėžė, jog šis dokumentas yra konfidencialus. Vėliau, Kashif teigimu, Greta atėjo verkdama į jo namus ieškoti prieglobsčio, nes su sugyventiniu susipyko. Nuo tada esą drama ir prasidėjo. Kashif teigia su Greta turėjęs meilės ryšių, tačiau šiuo metu norįs tik atgauti prarastus pinigus ir dokumentus.

– Jeigu nepavyks įrodyti teisybės, aš susideginsiu prie „Maximos“, tiesiai prieš policijos langus, ir tai pamatys šimtai tūkstančių žmonių, transliuosiu tiesiogiai per „Facebook‘ą“! – emocingai anglų kalba redakcijoje aiškino vyras.

Detektyvas

Birželio 22 dieną Kashif kreipėsi į Kauno policijos komisariatą, pranešė apie tariamai dingusius pinigus. Tačiau, kaip pats sakė, įrodyti turėjęs tokią pinigų sumą jis negali, mat atsivežė juos grynais. Policijos pareigūnai, atvykę į viešbutį, kuriame buvo apsistojęs Kashif, pranešė jam, jog pats gali sulaukti nemalonumų dėl šmeižto, mat mergina neigia paėmusi pinigus. Vyras tikina, jog policija paėmė jo asmens tapatybę įrodančius dokumentus ir neinformavo, kada juos grąžins.

Kashif teigia nesuprantąs, kodėl Kauno policija paėmė jo asmens dokumentus ir nedavė jokio tai patvirtinančio dokumento. Vyras teigė kreipęsis ir į Belgijos ambasadą. Kashif neslėpė esąs pasimetęs, kadangi be dokumentų jis negali išvykti iš šalies. Belgijoje yra likę jo 3 mažamečiai vaikai, kuriais rūpinasi jo brolis su žmona lietuve, Gretos teta. Taip pat teigė geriantis vaistus, mažinančius agresiją.

Kashif nusprendė vykti į Tauragę ir pasibeldė į Gretos močiutės Irenos (vardas pakeistas) duris. Su močiute gyvena ir šešiolikmetė Gretos pusseserė, Kashif brolio žmonos dukra Karolina (vardas pakeistas). Vyras šį adresą žinojo, kadangi Lietuvoje lankosi nebe pirmą kartą – yra čia buvęs prieš porą metų. Esą tuomet ir susipažino su Greta. Ten vyras tebėra apsistojęs iki šiol.

Nesulaukęs policijos palaikymo, vyras detektyvą narplioti ėmėsi pats. Tauragės gatvėse ieško žmonių, pažįstančių Gretą, renka duomenis ir apie dabartinį jos draugą bei, kaip pats teigia, nelegalią judviejų veiklą.

Taip pat Kashif ne vieną kartą kreipėsi į Tauragės policiją, vis pranešdamas apie savo planus susižaloti bei Gretos gyvenimo detales, kurias jam pavyko išsiaiškinti. Tačiau policija esą į jo pareiškimus nereaguoja, todėl jis vis dar ketina susideginti.

Tauragės AVPK atstovė spaudai Aušrinė Valantiejienė „Tauragės žinias“ informavo, jog „birželio 22 dieną buvo gautas prašymas iš Kauno AVPK, nes pirmiausia buvo kreiptasi ten dėl mėginimo save sužaloti ir galimai dėl dingusių pinigų, tad Tauragės AVPK pareigūnai apklausė minėtus asmenis ir dokumentus perdavė Kauno AVPK, kuris ir atlieka tyrimą. Vėliau ir Tauragės AVPK pareigūnai dar reagavo į keletą vyro pranešimų, nuvyko ir atliko pirminius veiksmus, apklausas. Nusikalstamos veikos ar administracinio teisės pažeidimo požymių nenustatyta“. Atsakymo į užklausą apie tyrimą iš Kauno AVPK „Tauragės žinios“ iki ketvirtadienio vakaro taip ir nesulaukė.

Greta: „tai jo kerštas“

„Tauragės žinių“ žurnalistei pavyko pasikalbėti ir su Greta. Susisiekus per socialinį tinklą „Facebook“, mergina nenorom sutiko susitikti neutralioje vietoje Tauragėje. Prabangiu „BMW“ markės automobiliu atvykusi Greta papasakojo visai kitą istorijos versiją. Ji neneigė atskridusi iš Belgijos kartu su Kashif, tačiau teigė sulaukusi grasinimų, esą vyras Belgijoje buvo atėmęs jos dokumentus ir neleido grįžti į Lietuvą. Dėl to ji sugalvojusi priežastį grįžimui – pasakiusi, jog ligoninėje gydoma jos močiutė. Tačiau Kashif jos vienos neišleidęs, skridęs kartu. Greta tikina ne tik neėmusi 10 tūkst. eurų, kaip teigia vyras, bet pati jam oro uoste davusi 500 Eur, kad galėtų apsistoti viešbutyje, esą tai įrodo ir policijos turimi vaizdo kamerų įrašai. Tuomet tiesiog išvažiavusi namo, į Tauragę, kur gyvena su draugu. Tai, ką apie ją pasakoja Kashif, Greta vadina melu ir kliedesiais. Esą vyras šmeižia ją, nes keršija dėl to, kad ji nesutiko būti kartu. Mergina neigė turėjusi meilės ryšių su pakistaniečiu Kashif.

– Jis viską meluoja, visiems yra prisimelavęs. Neturi pinigų, ten, Belgijoje, gyvena iš pašalpų už vaikus, vaikais rūpinasi jo brolis su mano teta. Palikau jį oro uoste ir išvažiavau namo, nei aš slapstausi, nei ką. Būčiau kvaila imdama pinigus iš tokio, jis neadekvatus yra, turi problemų su agresija. Nesutikau su juo būti, sakiau nekvailiok, juk turi tris vaikus, o aš turiu draugą Lietuvoje, bet jis man grasino kojas nupjauti, kad nepabėgčiau, jiems tai normalu. Tai jo kerštas, nes nesutikau su juo būti. Gerai, kad mano draugas supratingas, nes nežinau, kas čia būtų, – teigė mergina, pridūrusi, kad skrido į Lietuvą kartu su tetos svainiu dėl to, kad jo bijojo, o paklausta apie bendrus verslo planus, tik nusijuokė.

Anot Gretos, ji bendradarbiauja su Kauno ir Tauragės policija, trečiadienį „Tauragės žinių“ žurnalistei teigė ketinanti rašyti pareiškimą dėl šmeižto, kad Kashif būtų deportuotas iš Lietuvos. Esą policijos pareigūnai, patikrinę jos banko sąskaitų išrašus, ir pamatę, kad visi jos turimi pinigai yra gauti legaliai, tyrimo dėl vagystės nepradėjo.

Anūkė netikusi

Trečiadienį „Tauragės žinių“ žurnalistė apsilankė Gretos močiutės Irenos namuose, kuriuose yra apsistojęs Kashif. Moteris skundėsi prasta sveikata ir teigė tenorinti ramybės. Paklausta apie anūkę, sakė su ja nuo vaikystės mažai bendraujanti. Esą Greta vyksta į užsienį užsidirbti neaiškiais būdais, vilioja pinigus iš turtingų vyrų. Irena pasakojo nežinanti, ar iš tikrųjų jos anūkė paėmė Kashif pinigus. Tačiau teigė žinanti, jog Belgijoje į jo namus atvykus Gretai juos siejo meilės ryšiai, maža to, esą mergina kalbinusi Kashif iš namų išvyti brolį su žmona Rasa (Gretos teta), jog galėtų gyventi dviese.

– Netikusi ji yra, oi netikusi. Mažai bendraujam, nes kai grįžta iš užsienio, aš sakau jai, kad važiuoji užsidirbti su užpakaliu pinigų, dėl to niekada nesutarėm. Neaišku iš kur pas ją nauji automobiliai ir pinigai, ir kaip ji su tuo vaikinu gyvena, kad po užsienius laksto su kitais, – sakė Irena.

„Tauragės žinios“ bandė susisiekti su Kashif brolio žmona Rasa, gyvenančia Belgijoje, tačiau ši į telefono skambučius neatsakė.

 

Šiuo metu Tauragės rajone yra apie 600 į vaikų teisių apsaugos specialisčių akiratį patekusių šeimų, 220 jų – priskiriamos socialinės rizikos šeimoms. Dėl tėvų girtavimo, smurto, nepriežiūros šių šeimų vaikams nuolat kyla pavojus. Nuo liepos pirmos dienos įsigalioja padėtį visoje šalyje turėsiantis taisyti naujas, prevencinės ir kitos pagalbos vaikui ir šeimai organizavimo modelis. Deja, Tauragėje jis ­ beveik nepritaikomas: ne tik neatsiranda naujų šios srities specialistų, nuo tokio darbo bėga ir esamos, jau dantis šioje srityje atkandusios darbuotojos.

Savaitės pradžioje bus šlapia, vėsu ir vėjuota. Visgi, malonios permainos jau pakeliui ir nuo trečiadienio orai pradės keistis. Antroje savaitės pusėje sugrįš maloni vasariška šiluma, negausiai palis tik kai kur.

Praėjusią savaitę Klaipėdoje oficialiai atidarytas vienas moderniausių Baltijos šalyse, tarptautinės plaukimo federacijos reikalavimus atitinkantis baseinas su sveikatingumo kompleksu. Renginyje dalyvavęs Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis teigia, kad vertinti uostamiesčio vandens kompleksą sunku, jis beveik nepritaikytas šeimoms su vaikais.

Šiandien du Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų batalionai išleidžia į atsargą privalomosios pradinės karo tarnybos karius. Spalio mėnesį pradėtą tarnybą baigia iš viso beveik tūkstantis šauktinių iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono Tauragėje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono Rukloje.

Birželio 22 dieną pasibaigė pagrindinė brandos egzaminų sesija. Šiais metais egzaminus Tauragės rajone laikė 481 moksleivis. Šalyje kilus diskusijoms apie egzaminuose pateiktas užduotis, nusprendėme pasidomėti, kaip sekėsi mūsų rajono moksleiviams. Abiturientai dalijasi įspūdžiais po pagaliau užbaigto egzaminų „maratono“ ir atvirauja apie savo ateities planus.

Iš Belgijos atvykęs pakistanietis Kashif Butt, apgautas tauragiškės merginos, ketina savo neviltį išreikšti šiurpiu būdu – susideginti tiesiai prieš policijos langus ir visa tai transliuoti internetu. Kas privedė vyrą prie tokių planų, skaitykite „Tauragės žiniose“. Taip pat  laikraštyje išsamiai apie vaiko teisių apsaugos reformos grimasas bei kodėl pareigas palieka skyriaus vedėja Jolanta Skrodenienė, kaip sekėsi Tauragės rajono abiturientams baigti egzaminų sesiją, kokias pramogas vasarai siūlo atsinaujinęs Taurų nuotykių parkas bei kokius turizmo lobius slepia Pamario kraštas. Taip pat leidinyje – įspūdžiai iš susitikimo su dailininke Nomeda Marčėnaite bei jau šį savaitgalį startuosiančio džiazo festivalio išsami programa – pristatysime kiekvieną atlikėją. Ką ypatingo jums ruošia organizatoriai, sužinosite tik „Tauragės žiniose“.

Vasariškais ir sausais orais pasidžiaugę vos porą šios savaitės dienų, jau savaitgalį sulauksime permainų – į šalį sugrįžta kur kas gaivesnės oro masės, su savimi atsinešiančios kritulius bei stipresnio vėjo gūsius.

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi Europos Tarybos Kovos su prekyba žmonėmis grupės (angl. Group of Experts on Action against Trafficking in Human Beings) ekspertai, kurių tikslas – įvertinti, kaip Lietuva įgyvendina 2005 m. Europos Tarybos konvenciją dėl veiksmų prieš prekybą žmonėmis. 

Nors Frederikas Šopenas nežinojo žodžio „džiazas“ ir neįsivaizdavo, kad jo muzika gali svinguoti, šiuolaikiniai muzikantai tvirtina, kad jo noktiurnai, polonezai bei mazurkos – patys tikriausi džiazo standartai, puikiai tinkantys improvizacijai.

Pagal Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos rekomendacijas ir pasirašytą susitarimą su profsąjungomis, nuo gegužės 1-osios medikams keliami atlyginimai. Nors tai daryti suskubo ne visos įstaigos, Tauragės ligoninės personalas jau gali džiaugtis padidėjusiomis algomis. Anot Tauragės ligoninės direktoriaus Liutauro Indriuškos, didžiausią pokytį pajuto mažiausiai uždirbantys gydytojai ir slaugytojai.

Policijos pareigūnai ieško įtariamojo, kuris, kaip manoma, birželio 21 padegė lauko baldus Balskų tvenkinio poilsiavietėje. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pirmadienį, vadovaujantis Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio įsakymu, atšaukiamas draudimas lankytis Tauragės rajono Šilinės ir Eičių girininkijų miškuose.

Savaitės pradžia bus šlapia ir gaivi, tačiau nuo antradienio prasidės permainos – lis vis mažiau, o temperatūra kils drąsiau. Antroje savaitės pusėje oras vietomis įkais beveik iki 30 laipsnių. Visgi, karščiai ilgai neužsibus.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai nustatė visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo intensyvumo (įstaigoje dirbančių giminaičių, sutuoktinių ir sutuoktinių giminaičių dalis nuo visų darbuotojų) rodiklius.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai nustatė visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo intensyvumo (įstaigoje dirbančių giminaičių, sutuoktinių ir sutuoktinių giminaičių dalis nuo visų darbuotojų) rodiklius.

Po itin šilto ketvirtadienio į šalį atkeliavo taip laukiamas lietus. Šventinis savaitgalis nealsuos vasarišku karščiu, išsilaikys gaivūs orai, dar daug kur nuvilnis lietus.

Internautai šėlsta – 9,5 tūkst. „patinka“ ir 3,5 tūkst. pasidalinimų – tokio dėmesio sulaukė tauragiškės Gražinos Agapovos įrašas „Facebooke‘e“, kuriame ji žavisi jauno vairuotojo paslaugumu. Netruko paaiškėti, jog keleivių širdis pavergė Tauragės autobusų parko vairuotojas Tadas Bronislovaitis, geranoriškai ištiesiantis ranką kiekvienam senjorui. Pats Tadas kuklinasi  ir teigia tokio dėmesio nesitikėjęs – vaikinas tikina tiesiog dirbantis savo darbą.

Naujausiame numeryje skaitykite: pagal Sveikatos apsaugos ministro rekomendacijas ir pasirašytą susitarimą su profsąjungomis, nuo gegužės 1-osios medikams keliami atlyginimai. Nors tai daryti suskubo ne visos įstaigos, Tauragės ligoninės personalas jau gali džiaugtis padidėjusiomis algomis. Kiek uždirba medikai ir kaip keisis jų uždarbis aiškinasi „Tauragės žinios“.

Rotary ir Inner wheel klubai išsirinko naujus vadovus Tauragėje. Pasibaigus kadencijai, prezidento regalijos įteiktos Tomui Juodikiui ir Eglei Stanevičienei.

Technologijų lyderė „Tele2“ dar labiau mažina paslaugų kainas keliaujantiems Europos Sąjungos šalyse. Lygiai prieš metus, įssigaliojus ES reglamentui, operatoriaus klientai jau mokėjo iki 20 kartų pigiau – todėl, kaip rodo statistika, naršė keliolika kartų daugiau.

Tauragiškiai nebereikalingus drabužius galės mesti nebe į buitinius konteinerius, o į tam pritaikytus tekstilės rūšiavimo konteinerius. Tauragės rajone planuojama iki 2019 metų gegužės 18 d. pastatyti 18 tam skirtų konteinerių.

Po „Tauragės žinių“ publikacijos apie nutraukiamą Valstybinės teismo medicinos tarnybos (VTMT) Tauragės poskyrio veiklą, meras Sigitas Mičiulis kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją prašydamas atkreipti dėmesį į gresiančią sudėtingą situaciją. Likvidavus teismo medicinos eksperto pareigybę, Tauragės rajono gyventojams teks važiuoti į Jurbarką, o mirusiųjų saugojimo paslaugą teikti galėtų tik vienintelė licencijuota įmonė „Sandoras“.

Praėjusį šeštadienį Tauragės neįgaliųjų draugija surengė muzikos švente „Lietuvai 100“. Iš atokiausių Lietuvos kapelių atvyko 14 ansamblių ir meno kolektyvų.

Šeštadienį, birželio 16-ąją, Šilalėje nugriaudėjo XIV respublikinė politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventė „Leiskit į Tėvynę 2018“. Joje skambėjo ir tauragiškio solisto Liudo Mikalausko bei Tauragės choro „Tremtinys“ (vad. Romualdas Eičas) atliekamos dainos.

Šios savaitės pradžioje vietomis jau bus pokyčių: vakarinėje šalies dalyje vyraus gaivesni orai, o likusią šalies dalį karštis alins ir toliau. Visgi, nuo antradienio karštis atlūgs jau visur, įsismarkaus vėjas, tad bent kiek bus gaiviau. Gausesnio lietaus galime sulaukti nebent antroje savaitės pusėje.