2019 Kovo 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tikrino, kaip vyksta kova su žmonių prekyba

  • Įkelta: 2018-06-28
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi Europos Tarybos Kovos su prekyba žmonėmis grupės (angl. Group of Experts on Action against Trafficking in Human Beings) ekspertai, kurių tikslas – įvertinti, kaip Lietuva įgyvendina 2005 m. Europos Tarybos konvenciją dėl veiksmų prieš prekybą žmonėmis. 

Susitikime dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisija, kitų įstaigų, dirbančių kovos su prekyba žmonėmis srityje Tauragės rajono savivaldybėje, atstovai.

Atvykusius ekspertus Kateryną Levchenko, Rudolfą Christofferserną ir Davidą Dolidzę priėmė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas ir savivaldybės specialistas, vykdantis korupcijos prevenciją ir kontrolę Kęstutis Vaičaitis.

Susitikimo metu domėtasi, kaip vyksta kovos su prekyba žmonėmis organizavimas ir koordinavimas mūsų rajone, dalintasi gerąja patirtimi, pristatyti ekspertų nuveikti darbai, įgyvendinant Konvenciją. Su šioje srityje dirbančiais atstovais diskutuota apie tai, kaip nustatomos prekybos žmonėmis aukos, kokia teikiama pagalba ir parama tokioms aukoms. Akcentuota, kaip svarbu, kad tinkamai veiktų vaikų apsaugos ir paramos sistema, prekybos žmonėmis prevencija.

Tai antras Europos Tarybos ekspertų vizitas į Lietuvą ir antras grupės atliekamas Lietuvos vertinimas. Savo vizitą grupės nariai pradėjo su nevyriausybinėmis organizacijomis, dirbančiomis kovos su prekyba žmonėmis srityje, taip pat dalyvavo įvairiuose institucijų ir įstaigų susitikimuose LR Vidaus reikalų ministerijoje, kurios atstovas paskirtas palaikyti ryšius su grupės ekspertais.

Šiais metais grupės ekspertai ypač domėjosi prekybos žmonėmis aukų nustatymo, įrodymų surinkimo prekybos žmonėmis ikiteisminiuose tyrimuose, pagalbos suteikimo nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis, ypač vaikams, vaikų švietimo apie prekybą žmonėmis ir kitais klausimais.  

Siekdami įvertinti Lietuvos veiksmus kovojant su prekyba žmonėmis, Europos Tarybos ekspertai vizito Lietuvoje metu, numatoma, susitiks su įvairių institucijų ir įstaigų, dalyvaujančių kovos su prekyba žmonėmis veiksmuose, atstovais: Seimo nariais, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM, Generalinės prokuratūros, Nacionalinės teismų administracijos ir teismų, Užsienio reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo, Teisingumo ir Sveikatos apsaugos ministerijų, Valstybinės darbo inspekcijos ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Tauragės rajono ir Klaipėdos miesto savivaldybių atstovais. 

Europos Tarybos Kovos su prekyba žmonėmis grupė stebi, kaip ES valstybės narės įgyvendina konvencijos reikalavimus ir savo vertinimų rezultatus skelbia reguliariose ataskaitose. Lietuvoje ši konvencija ratifikuota 2012 metais.  

 

Nors Frederikas Šopenas nežinojo žodžio „džiazas“ ir neįsivaizdavo, kad jo muzika gali svinguoti, šiuolaikiniai muzikantai tvirtina, kad jo noktiurnai, polonezai bei mazurkos – patys tikriausi džiazo standartai, puikiai tinkantys improvizacijai.

Pagal Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos rekomendacijas ir pasirašytą susitarimą su profsąjungomis, nuo gegužės 1-osios medikams keliami atlyginimai. Nors tai daryti suskubo ne visos įstaigos, Tauragės ligoninės personalas jau gali džiaugtis padidėjusiomis algomis. Anot Tauragės ligoninės direktoriaus Liutauro Indriuškos, didžiausią pokytį pajuto mažiausiai uždirbantys gydytojai ir slaugytojai.

Policijos pareigūnai ieško įtariamojo, kuris, kaip manoma, birželio 21 padegė lauko baldus Balskų tvenkinio poilsiavietėje. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.