2020 Liepos 12 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tikrino, kaip vyksta kova su žmonių prekyba

  • Įkelta: 2018-06-28
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi Europos Tarybos Kovos su prekyba žmonėmis grupės (angl. Group of Experts on Action against Trafficking in Human Beings) ekspertai, kurių tikslas – įvertinti, kaip Lietuva įgyvendina 2005 m. Europos Tarybos konvenciją dėl veiksmų prieš prekybą žmonėmis. 

Susitikime dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisija, kitų įstaigų, dirbančių kovos su prekyba žmonėmis srityje Tauragės rajono savivaldybėje, atstovai.

Atvykusius ekspertus Kateryną Levchenko, Rudolfą Christofferserną ir Davidą Dolidzę priėmė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas ir savivaldybės specialistas, vykdantis korupcijos prevenciją ir kontrolę Kęstutis Vaičaitis.

Susitikimo metu domėtasi, kaip vyksta kovos su prekyba žmonėmis organizavimas ir koordinavimas mūsų rajone, dalintasi gerąja patirtimi, pristatyti ekspertų nuveikti darbai, įgyvendinant Konvenciją. Su šioje srityje dirbančiais atstovais diskutuota apie tai, kaip nustatomos prekybos žmonėmis aukos, kokia teikiama pagalba ir parama tokioms aukoms. Akcentuota, kaip svarbu, kad tinkamai veiktų vaikų apsaugos ir paramos sistema, prekybos žmonėmis prevencija.

Tai antras Europos Tarybos ekspertų vizitas į Lietuvą ir antras grupės atliekamas Lietuvos vertinimas. Savo vizitą grupės nariai pradėjo su nevyriausybinėmis organizacijomis, dirbančiomis kovos su prekyba žmonėmis srityje, taip pat dalyvavo įvairiuose institucijų ir įstaigų susitikimuose LR Vidaus reikalų ministerijoje, kurios atstovas paskirtas palaikyti ryšius su grupės ekspertais.

Šiais metais grupės ekspertai ypač domėjosi prekybos žmonėmis aukų nustatymo, įrodymų surinkimo prekybos žmonėmis ikiteisminiuose tyrimuose, pagalbos suteikimo nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis, ypač vaikams, vaikų švietimo apie prekybą žmonėmis ir kitais klausimais.  

Siekdami įvertinti Lietuvos veiksmus kovojant su prekyba žmonėmis, Europos Tarybos ekspertai vizito Lietuvoje metu, numatoma, susitiks su įvairių institucijų ir įstaigų, dalyvaujančių kovos su prekyba žmonėmis veiksmuose, atstovais: Seimo nariais, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM, Generalinės prokuratūros, Nacionalinės teismų administracijos ir teismų, Užsienio reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo, Teisingumo ir Sveikatos apsaugos ministerijų, Valstybinės darbo inspekcijos ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Tauragės rajono ir Klaipėdos miesto savivaldybių atstovais. 

Europos Tarybos Kovos su prekyba žmonėmis grupė stebi, kaip ES valstybės narės įgyvendina konvencijos reikalavimus ir savo vertinimų rezultatus skelbia reguliariose ataskaitose. Lietuvoje ši konvencija ratifikuota 2012 metais.  

 

Nors Frederikas Šopenas nežinojo žodžio „džiazas“ ir neįsivaizdavo, kad jo muzika gali svinguoti, šiuolaikiniai muzikantai tvirtina, kad jo noktiurnai, polonezai bei mazurkos – patys tikriausi džiazo standartai, puikiai tinkantys improvizacijai.

Pagal Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos rekomendacijas ir pasirašytą susitarimą su profsąjungomis, nuo gegužės 1-osios medikams keliami atlyginimai. Nors tai daryti suskubo ne visos įstaigos, Tauragės ligoninės personalas jau gali džiaugtis padidėjusiomis algomis. Anot Tauragės ligoninės direktoriaus Liutauro Indriuškos, didžiausią pokytį pajuto mažiausiai uždirbantys gydytojai ir slaugytojai.

Policijos pareigūnai ieško įtariamojo, kuris, kaip manoma, birželio 21 padegė lauko baldus Balskų tvenkinio poilsiavietėje. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pirmadienį, vadovaujantis Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio įsakymu, atšaukiamas draudimas lankytis Tauragės rajono Šilinės ir Eičių girininkijų miškuose.

Savaitės pradžia bus šlapia ir gaivi, tačiau nuo antradienio prasidės permainos – lis vis mažiau, o temperatūra kils drąsiau. Antroje savaitės pusėje oras vietomis įkais beveik iki 30 laipsnių. Visgi, karščiai ilgai neužsibus.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai nustatė visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo intensyvumo (įstaigoje dirbančių giminaičių, sutuoktinių ir sutuoktinių giminaičių dalis nuo visų darbuotojų) rodiklius.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai nustatė visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo intensyvumo (įstaigoje dirbančių giminaičių, sutuoktinių ir sutuoktinių giminaičių dalis nuo visų darbuotojų) rodiklius.

Po itin šilto ketvirtadienio į šalį atkeliavo taip laukiamas lietus. Šventinis savaitgalis nealsuos vasarišku karščiu, išsilaikys gaivūs orai, dar daug kur nuvilnis lietus.

Internautai šėlsta – 9,5 tūkst. „patinka“ ir 3,5 tūkst. pasidalinimų – tokio dėmesio sulaukė tauragiškės Gražinos Agapovos įrašas „Facebooke‘e“, kuriame ji žavisi jauno vairuotojo paslaugumu. Netruko paaiškėti, jog keleivių širdis pavergė Tauragės autobusų parko vairuotojas Tadas Bronislovaitis, geranoriškai ištiesiantis ranką kiekvienam senjorui. Pats Tadas kuklinasi  ir teigia tokio dėmesio nesitikėjęs – vaikinas tikina tiesiog dirbantis savo darbą.

Naujausiame numeryje skaitykite: pagal Sveikatos apsaugos ministro rekomendacijas ir pasirašytą susitarimą su profsąjungomis, nuo gegužės 1-osios medikams keliami atlyginimai. Nors tai daryti suskubo ne visos įstaigos, Tauragės ligoninės personalas jau gali džiaugtis padidėjusiomis algomis. Kiek uždirba medikai ir kaip keisis jų uždarbis aiškinasi „Tauragės žinios“.

Rotary ir Inner wheel klubai išsirinko naujus vadovus Tauragėje. Pasibaigus kadencijai, prezidento regalijos įteiktos Tomui Juodikiui ir Eglei Stanevičienei.

Technologijų lyderė „Tele2“ dar labiau mažina paslaugų kainas keliaujantiems Europos Sąjungos šalyse. Lygiai prieš metus, įssigaliojus ES reglamentui, operatoriaus klientai jau mokėjo iki 20 kartų pigiau – todėl, kaip rodo statistika, naršė keliolika kartų daugiau.

Tauragiškiai nebereikalingus drabužius galės mesti nebe į buitinius konteinerius, o į tam pritaikytus tekstilės rūšiavimo konteinerius. Tauragės rajone planuojama iki 2019 metų gegužės 18 d. pastatyti 18 tam skirtų konteinerių.

Po „Tauragės žinių“ publikacijos apie nutraukiamą Valstybinės teismo medicinos tarnybos (VTMT) Tauragės poskyrio veiklą, meras Sigitas Mičiulis kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją prašydamas atkreipti dėmesį į gresiančią sudėtingą situaciją. Likvidavus teismo medicinos eksperto pareigybę, Tauragės rajono gyventojams teks važiuoti į Jurbarką, o mirusiųjų saugojimo paslaugą teikti galėtų tik vienintelė licencijuota įmonė „Sandoras“.

Praėjusį šeštadienį Tauragės neįgaliųjų draugija surengė muzikos švente „Lietuvai 100“. Iš atokiausių Lietuvos kapelių atvyko 14 ansamblių ir meno kolektyvų.

Šeštadienį, birželio 16-ąją, Šilalėje nugriaudėjo XIV respublikinė politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventė „Leiskit į Tėvynę 2018“. Joje skambėjo ir tauragiškio solisto Liudo Mikalausko bei Tauragės choro „Tremtinys“ (vad. Romualdas Eičas) atliekamos dainos.

Šios savaitės pradžioje vietomis jau bus pokyčių: vakarinėje šalies dalyje vyraus gaivesni orai, o likusią šalies dalį karštis alins ir toliau. Visgi, nuo antradienio karštis atlūgs jau visur, įsismarkaus vėjas, tad bent kiek bus gaiviau. Gausesnio lietaus galime sulaukti nebent antroje savaitės pusėje.

Birželio 20 d. 10 val. į Tauragės miesto Pilies aikštę ir 14.30 val. į aikštelę prie Taurų kultūros centro, adresu Alėjos g. 3, atvyks iš įvairių senų nenaudojamų daiktų sukurtas namas ant ratų. Šis unikalus mobilus namas, kuris sukurtas įgyvendinant projektą „Darnūs namai“, lankysis 60-tyje Lietuvos savivaldybių. Turo metu gyventojai bus šviečiami apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą.

Socialiniame tinkle „Facebook“ aptarinėjama Žalgirių gimnazijoje vykusi fizikos pamoka. Žurnalisto Andriaus Tapino paviešintoje nuotraukoje – skaidrė, kurioje dėstoma apie kosmoso būtybes, jų ir žmonių sąmonės lygius. Internautai diskutuoja, ar pamokos metu išdėstytas ezoterinio pobūdžio skaidrių turinys neprieštarauja fizikos ugdymo programoms? Ir ko, prailginus mokslo metus, vasaros metu gali būti mokomi mokiniai.

 

Šiandien ir rytoj Tauragės Pilies aikštėje veiks mugė „Lietuvos amatai per 100 metų“. Tai dar vienas renginys skirtas Lietuvos šimtmečio minėjimui.

Kauno kolegijos Tauragės skyriuje profesinio bakalauro baigiamuosius darbus apgynė trisdešimt du Įstaigų ir įmonių administravimo studijų programos Smukaus ir vidutinio  verslo specializacijos nuolatinių ir ištęstinių studijų studentai.

Naujausiame numeryje skaitykite: šią savaitę Tauragės rajono savivaldybėje rinkosi įmonių privatizavimo komisija, kuri patvirtino UAB Tauragės butų ūkis ir UAB „Dunokai“ privatizavimo programą. Savivaldybei priklausantys 56,14 procentai „Dunokų“ akcijų įvertinti 917 tūkst. eurų, Butų ūkio akcijos – 424 tūkst. eurų. Laikraštyje rasite straipsnius apie verslias moteris, 18 metų gyvuojančią žvejybinių blizgių gamybos įmonę „Zumpė“ ir kitas karščiausias savaitės aktualijas.

Šiandien visoje Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena. Likus minutei iki vidudienio, 11.59 val., visi kviečiami prisijungti prie pilietinės akcijos – Tylos minutės – okupacijos aukoms atminti. 13.00 vyks minėjimas Kančių kiemelyje.

Vasariška šiluma ir toliau lepina šalį, o dangumi praplaukiantys debesys gausesnių kritulių taip ir neatneša. Antroje savaitės pusėje kasdien bus vis šilčiau, menkas lietus pasirodys tik vietomis. Savaitgalį oras įkais iki 30 laipsnių, truputį atgaivins trumpas lietus, bet tik kai kur.

Teismo verdiktą išgirdo policijos pareigūnams pasipriešinę Dapkiškių kaimo gyventojai: 56 metų tėvas ir 29 metų sūnus. Pastarasis pareigūnus puolė metaliniu strypu, tačiau suduoti nespėjo. Policininkai panaudojo elektros impulsinį prietaisą jį nuginklavo. Girtų vyrų veiksmai šiems paplonins pinigines ir apribos laisvę.