2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Maudynes Zumpėje teks atidėti

  • Įkelta: 2018-06-07

Planai atgaivinti didžiulę laisvalaikio zoną prie Zumpės tvenkinio įtiko, rodos, ne visiems. Žalgirių mikrorajono gyventoja Stanislava skundėsi, kad, kol vyksta aplinkos tvarkymo darbai, pjaunami medžiai, vietiniams nebeliko kur maudytis, degintis.

– Medžius kartu su paukščiukų lizdais aplink Zumpės tvenkinį išpjovė, išvertė. Medžiai suversti į vandenį. Šis rūgsta. Neįmanoma prieiti, išsimaudyti. O juk mes ir mūsų vaikai Zumpėje kelis dešimtmečius maudydavomės, o kur dabar mums maudytis, degintis? Noriu sužinoti, kada medžiai bus sutvarkyti, kada galėsime normaliai prie vandens prieiti? – piktinosi Žalgirių mikrorajono gyventoja.

Zumpės tvenkinio aplinkos tvarkymo darbus atliekančios UAB „RRST“ direktorius Raimundas Bauža  „Tauragės žinioms“ sakė, kad terminai įmonę spaudžia, tad laukti, kol visi paukščiai išperės ar moterys išsimaudys, nėra kada.

– Viskas daroma pagal projektą. Turime visus reikalingus leidimus medžių ir krūmų kirtimui. Penktadienį atvažiuos medžių čipavimo įranga ir nupjautus medžius susmulkins. Vėliau rausime kelmus, kultivuosime pievas. Vietoj pievų 5 hektarų teritorijoje įrengsime veją. Tad degintis ir maudytis žmonėms tikrai nebus kaip. Suprantu aplinkinių gyventojų nepasitenkinimą, tačiau šią vasarą teks pakentėti. Mus spaudžia terminai. Pirmojo etapo darbai turi būti baigti iki spalio, – teigė UAB „RRST“ direktorius R. Bauža.

Primename, kad projektas parengtas ir numatytas įgyvendinti trimis etapais. Planuojamos sutvarkyti teritorijos plotas (įgyvendinant visus tris projekto etapus) siekia apie 8,50 ha. Dabar įgyvendinamas pirmasis projekto etapas. Jo metu ketinama sutvarkyti tvenkinio aplinką – nugenėti, iškirsti medžius, pasodinti dekoratyvinių augalų, įrengti suoliukus, dviračių stovus, informacinius stendus, apšvietimo sistemą, pėsčiųjų taką, vaizdo stebėjimo sistemą.

Projekte taip pat numatyta ir daugiau įvairių infrastruktūros gerinimo darbų. Visi jie suplanuoti atsižvelgiant į esamą padėtį, reljefą, gretimas teritorijas, landšaftinio projektavimo ypatumus.

Pirmojo etapo darbus planuojama atlikti iki šių metų spalio 31 d.

Įgyvendinant projektą taip pat suplanuoti du tilteliai, vedantys į salą tvenkinyje bei dar vienas – per Beržės upelį. Taip pat ketinama įrengti vaikų žaidimo aikšteles, lauko treniruoklius, paplūdimį. Visa projekto sąmata – apie 450 tūkst. Eur, iš jų – apie 150 tūkstančių Eur – savivaldybės, apie 300 tūkst. Eur – Europos regioninės plėtros fondo lėšos.

Praėjusį savaitgalį Tauragėje įvyko trečiasis ekstremalaus sporto mėgėjų renginys „Tauragė JAM 2018“. Riedlenčių, paspirtukų ir BMX dviračių kategorijoje varžėsi 50 sportininkų.

Gimtadienį bemaž kartu su miestu švenčiantis meras teigia, jog labiausiai jį gyvenime džiugina paprasti dalykai, o Tauragę jis laiko geriausia vieta gyventi Lietuvoje. Pozityvumo ir optimizmo jam tikrai netrūksta, kaip ir smalsumo. „Norim mes to ar ne, bet mums tenka mokytis visą gyvenimą. Ir tai yra pati geriausia idėja, nepriklausomai nuo amžiaus“, – sako Sigitas Mičiulis, linkėdamas Tauragės žmonėms ir sau tikėjimo ateitimi.

Sudarius Lietuvos savivaldybių atvirumo Europos Sąjungos (ES) investicijoms indeksą, paaiškėjo regionai, kuriuose gyventojai dažniausiai naudojasi šių investicijų rezultatais, labiausiai jaučia jų poveikį gyvenimo kokybei ir daugiausiai domisi ES finansuojamais projektais. Pagal šį indeksą visoje Lietuvoje pirmauja Tauragės rajono savivaldybė, o į pirmaujančių dešimtuką pateko dar dvi – Jurbarko ir Šilalės savivaldybės, užėmusios atitinkamai 4 ir 10 vietas.

Vytauto gatvėje veikęs sulčių ir salotų baras „Laukinis slėnis“ nuo liepos 1 dienos stabdo veiklą. Įmonės bendrasavininkis Donatas Gimbutas „Tauragės žinioms“ teigė, jog tokį sprendimą lėmė šeimos pagausėjimas – gimęs sūnus reikalauja vis daugiau energijos ir dėmesio.

„Maitinantis pagal Viduržemio jūros regiono dietą, būtų galima gauti daugelį medžiagų, reikalingų širdžiai ir kraujagyslėms“, – sako VU prof. dr. R. Stukas. Skaitykite daugiau apie tai, kodėl ši dieta gali būti naudinga ir jums.