2020 Lapkričio 27 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Maudynes Zumpėje teks atidėti

  • Įkelta: 2018-06-07

Planai atgaivinti didžiulę laisvalaikio zoną prie Zumpės tvenkinio įtiko, rodos, ne visiems. Žalgirių mikrorajono gyventoja Stanislava skundėsi, kad, kol vyksta aplinkos tvarkymo darbai, pjaunami medžiai, vietiniams nebeliko kur maudytis, degintis.

– Medžius kartu su paukščiukų lizdais aplink Zumpės tvenkinį išpjovė, išvertė. Medžiai suversti į vandenį. Šis rūgsta. Neįmanoma prieiti, išsimaudyti. O juk mes ir mūsų vaikai Zumpėje kelis dešimtmečius maudydavomės, o kur dabar mums maudytis, degintis? Noriu sužinoti, kada medžiai bus sutvarkyti, kada galėsime normaliai prie vandens prieiti? – piktinosi Žalgirių mikrorajono gyventoja.

Zumpės tvenkinio aplinkos tvarkymo darbus atliekančios UAB „RRST“ direktorius Raimundas Bauža  „Tauragės žinioms“ sakė, kad terminai įmonę spaudžia, tad laukti, kol visi paukščiai išperės ar moterys išsimaudys, nėra kada.

– Viskas daroma pagal projektą. Turime visus reikalingus leidimus medžių ir krūmų kirtimui. Penktadienį atvažiuos medžių čipavimo įranga ir nupjautus medžius susmulkins. Vėliau rausime kelmus, kultivuosime pievas. Vietoj pievų 5 hektarų teritorijoje įrengsime veją. Tad degintis ir maudytis žmonėms tikrai nebus kaip. Suprantu aplinkinių gyventojų nepasitenkinimą, tačiau šią vasarą teks pakentėti. Mus spaudžia terminai. Pirmojo etapo darbai turi būti baigti iki spalio, – teigė UAB „RRST“ direktorius R. Bauža.

Primename, kad projektas parengtas ir numatytas įgyvendinti trimis etapais. Planuojamos sutvarkyti teritorijos plotas (įgyvendinant visus tris projekto etapus) siekia apie 8,50 ha. Dabar įgyvendinamas pirmasis projekto etapas. Jo metu ketinama sutvarkyti tvenkinio aplinką – nugenėti, iškirsti medžius, pasodinti dekoratyvinių augalų, įrengti suoliukus, dviračių stovus, informacinius stendus, apšvietimo sistemą, pėsčiųjų taką, vaizdo stebėjimo sistemą.

Projekte taip pat numatyta ir daugiau įvairių infrastruktūros gerinimo darbų. Visi jie suplanuoti atsižvelgiant į esamą padėtį, reljefą, gretimas teritorijas, landšaftinio projektavimo ypatumus.

Pirmojo etapo darbus planuojama atlikti iki šių metų spalio 31 d.

Įgyvendinant projektą taip pat suplanuoti du tilteliai, vedantys į salą tvenkinyje bei dar vienas – per Beržės upelį. Taip pat ketinama įrengti vaikų žaidimo aikšteles, lauko treniruoklius, paplūdimį. Visa projekto sąmata – apie 450 tūkst. Eur, iš jų – apie 150 tūkstančių Eur – savivaldybės, apie 300 tūkst. Eur – Europos regioninės plėtros fondo lėšos.

Praėjusį savaitgalį Tauragėje įvyko trečiasis ekstremalaus sporto mėgėjų renginys „Tauragė JAM 2018“. Riedlenčių, paspirtukų ir BMX dviračių kategorijoje varžėsi 50 sportininkų.

Gimtadienį bemaž kartu su miestu švenčiantis meras teigia, jog labiausiai jį gyvenime džiugina paprasti dalykai, o Tauragę jis laiko geriausia vieta gyventi Lietuvoje. Pozityvumo ir optimizmo jam tikrai netrūksta, kaip ir smalsumo. „Norim mes to ar ne, bet mums tenka mokytis visą gyvenimą. Ir tai yra pati geriausia idėja, nepriklausomai nuo amžiaus“, – sako Sigitas Mičiulis, linkėdamas Tauragės žmonėms ir sau tikėjimo ateitimi.

Sudarius Lietuvos savivaldybių atvirumo Europos Sąjungos (ES) investicijoms indeksą, paaiškėjo regionai, kuriuose gyventojai dažniausiai naudojasi šių investicijų rezultatais, labiausiai jaučia jų poveikį gyvenimo kokybei ir daugiausiai domisi ES finansuojamais projektais. Pagal šį indeksą visoje Lietuvoje pirmauja Tauragės rajono savivaldybė, o į pirmaujančių dešimtuką pateko dar dvi – Jurbarko ir Šilalės savivaldybės, užėmusios atitinkamai 4 ir 10 vietas.

Vytauto gatvėje veikęs sulčių ir salotų baras „Laukinis slėnis“ nuo liepos 1 dienos stabdo veiklą. Įmonės bendrasavininkis Donatas Gimbutas „Tauragės žinioms“ teigė, jog tokį sprendimą lėmė šeimos pagausėjimas – gimęs sūnus reikalauja vis daugiau energijos ir dėmesio.

„Maitinantis pagal Viduržemio jūros regiono dietą, būtų galima gauti daugelį medžiagų, reikalingų širdžiai ir kraujagyslėms“, – sako VU prof. dr. R. Stukas. Skaitykite daugiau apie tai, kodėl ši dieta gali būti naudinga ir jums.

 

Į „Tauragės žinių“ redakciją paskambinusi moteris pasiskundė, kad Papušynės kapinėse kapų laistymui trūksta vandens. Norint palaistyti savo artimųjų kapą, reikia atvažiuoti anksti ryte arba atsivežti vandens iš namų. Vandens neįmanoma pasisemti ir iš šulinio, nes nėra kibirų. Pernai vasarą esą taip nebūdavę.

Taurų kaimo bendruomenės nariai renka parašus, kuriuos kartu su prašymu teiks rajono savivaldybei – siekiama, kad Taurai būtų pripažinti atskira seniūnija. Teritorija gyventojų skaičiumi lenkia net keletą seniūnijų, tačiau vis dar priklauso Tauragės kaimiškajai seniūnijai.

Antrąją Tauragės miesto šventės dieną vainikavo šlagerių karaliaus, Gyčio Paškevičiaus koncertas. Paklausyti atlikėjo susirinko tūkstantinė minia.

Prieš pietus Martyno Mažvydo progimnazijos stadione prasidėjo žirgų konkūras „Tauragė 2018“. Tokio pasirodymo miesto šventės metu dar nebuvo.

„Tauragės žinių“ redakcija, kartu su partneriais Tauragės kabeline televizija ir Tauragės radiju šiandien atviri Jums – dirbame Bažnyčių gatvėje įrengtame Spaudos centre. Čia galite pigiau užsiprenumeruoti „Tauragės žinias“ antram metų pusmečiui, pabendrauti su žurnalistais bei gauti renginių programą, padovanosime ir naujausią laikraščio numerį. Kalbinsime įžymius žmones, informuosime apie įdomiausius įvykius. Sekite naujienas!

Naujausiame numeryje skaitykite: gimtadienį bemaž kartu su miestu švenčiantis meras teigia, jog labiausiai jį gyvenime džiugina paprasti dalykai, o Tauragę jis laiko geriausia vieta gyventi Lietuvoje. Pozityvumo ir optimizmo jam tikrai netrūksta, kaip ir smalsumo. Išskirtiniame interviu skaitykite, ką S. Mičiulis galvoja apie mero postą, Tauragės krašto žmones, šeimą ir, žinoma, krepšinį. Naujausiame numeryje rasite miesto šventės „Tauragės dienos“ programą, bei svarbiausias savaitės aktualijas.

Artėjant mokslo metų pabaigai, daugelis tėvų susiduria su problema – kuo užimti savo atžalas vasarą. Gerai, jei yra seneliai kaime, o jei ne? Tuomet viltys dedamos į vaikų vasaros stovyklas, bet jos tikrai nėra pigios. Finansinę naštą tėvams jau ketvirtus metus palengvina savivaldybė – vaikų vasaros stovykloms šiemet numatyta skirti 66 tūkstančius eurų. Finansavimas numatytas skirti 36 programoms. Pernai finansuotos 34 stovyklos, joms padalinta 60 000 eurų savivaldybės lėšų.

Tauragės ligoninės administracija džiaugiasi pagaliau iš įstaigos išgyvendinusi emaliuotus puodus ir kibirus. Nuo šiol maistas į skyrius išvežiojamas moderniuose induose, patiekalai ruošiami naujoje konvekcinėje  krosnyje. Pagerėjusią maisto kokybę spėjo pajusti ir pacientai.

Į „Tauragės žinių“ redakciją atėjusi tauragiškė Loreta Liekienė skundėsi dūstanti nuo dulkių. Vykdant Stoties gatvės rekonstrukciją, mašinų srautai važiuoja žvyruota Malūno gatve ir kelia dulkių kamuolius. „Neįmanoma kvėpuoti, jau nekalbu apie langų atsidarymą“ – pasakojo moteris.

Praėjusį ketvirtadienį Tarybos narys Linas Stankus pareiškė pasitraukiąs iš politikos – jį pakeis psichologė Eglė Ramanauskaitė.  Įvykis Tauragės politiniame gyvenime nėra beprecedentis – pernai rugsėjį mandato atsisakė L. Stankaus tėvas, konservatorius Antanas Stankus, kurį pakeitė Tomas Raulinavičius. Tėvo pėdomis pasekęs L. Stankus teigė, jog iš valdančiosios koalicijos gretų traukiasi dėl per didelio užimtumo – vyras tikino intensyviai dirbantis savo šeimos versle bei vykdantis projektus, susijusius su emigrantų pritraukimu atgal į Lietuvą.

Šeštadienio vakarą Eidintų kaime įvykusi tragedija sukrėtė visą šalį. O ypač vietos bendruomenę. Su kaimynais konfliktavęs 69 metų Pranas Kenstavičius griebė legaliai laikomą ginklą ir nušovė netoliese gyvenančią 80 metų kaimynę bei jos 57 metų žentą. Kraupios lemties išvengė šeštadienio popietę į Vokietiją dirbti išvykusi nušautosios dukra. Vietiniai gyventojai, nesuprasdami tokio žiauraus poelgio, tik gūžčioja pečiais. „Šokas. Neina atsigauti. Neblogas žmogus buvo – kas atsitiko, nesuprantu“, – po įvykio kaimo gyventoja Danutė Rudienė.

Gegužei baigiantis svilins dar didesnis, vietomis siekiantis 30 ir daugiau laipsnių, karštis. Deja, bet lietaus bent kol kas nebus. Gegužės ir birželio sandūra atneš vos gaivesnius orus, tuo metu įspūdingas karštis atslūgs, o kritulių  gali pasirodyti savaitgalį, bet tik vietomis.

Lietuvos eksporto mastas į Jungtines Amerikos Valstijas per pastaruosius metus išaugo beveik trigubai ir pernai siekė beveik 1,4 mlrd. eurų. Kaip pasiekti JAV rinką, šią savaitę tauragiškiams pasakojo Seimo narys Žygimantas Pavilionis ir Žemės ūkio ir komercijos atašė Vaidotas Ašmonas, dirbantis Lietuvos ambasadoje Vašingtone.

Šiandien šalies ir rajono abiturientams skamba paskutinis skambutis. Mokyklos suolą palieka per 25 tūkst. mokinių, su Tauragės rajono gimnazijomis atsisveikina beveik 500 abiturientų. Pasibaigus šventei, jaunuoliams teks vėl kibti į brandos egzaminus.

Paskutiniame pavasario numeryje skaitykite: rajono Taryboje – vėl rokiruotė. kodėl Tarybos nario mandato atsisakyti nusprendė liberalas Linas Stankus ir kas jį pakeis? Kokie specialistai atrinkti darbui savivaldybėje bei kokius patarimus tauragiškiams dalijo Žemės ūkio ir komercijos atašė Vašingtone Vaidotas Ašmonas? Atsakymai į šiuos klausimus – jau rytoj. Laikraštyje džiugios žinios ligoniams – Tauragės ligoninė įsigijo naujos įrangos maisto ruošimui, kuri pagerins įstaigos pacientams tiekiamo maisto kokybę. Naudinga informacija ir moksleivių tėveliams – jau paskelbtas Tauragės rajono savivaldybės iš dalies finansuojamų vasaros stovyklų sąrašas bei kas siūs uniformas vaikams. O taip pat – kiek kainuoja pirmosios braškės, kas kursis šalia statomo baseino, kokių įdomybių atrado gamtos fotografas Eugenijus Kavaliauskas bei kaip istorinį atminimą puoselėja vis dar tvirti ir stiprūs tremtiniai. 

Antroje savaitės pusėje šalyje įsivyraus vasariškai karšti orai. Debesuotumas sumažės, kritulių tikimybė bus menka. Visgi, karščio banga neatslūgs net ir ateinančią savaitę, tuo metu temperatūra vietomis, tikėtina, pasieks 30 laipsnių.

Šiandien, 17 val., Tauragės rajono B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje viešės psichologė-psichoterapeutė Agnė Matulaitė. Jos leidinys, kurį tauragiškiams pristatys – „Žali sausainiai: knyga sveikiems neurotikams“, knygynuose graibstomas, per pusmetį išleistas jau trečias jo tiražas. Autorė teigia, kad susitikimų su skaitytojais metu dažniausiai kalba apie tai, kas paskaičius ar pavarčius knygą rūpi jiems.

Gegužės 19–20 dienomis Dubingiuose (Molėtų raj.) vyko Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių „žaibo“ ir greitųjų šachmatų čempionatai, kuriuose rungėsi virš penkių šimtų įvairaus amžiaus moksleivių iš visos Lietuvos. Varžybose puikiai žaidė Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos jaunieji šachmatininkai, iškovoję dvi antrąsias ir dvi trečiąsias vietas.

Dilema, kur iškeldinti ilgus metus Prezidento gatvėje veikusią teritorinę ligonių kasą, pagaliau išspręsta. Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Tauragės padalinys ketina persikelti į Vasario 16-osios gatvę. Atsilaisvinusiose patalpose Tauragės ligoninė įkurdins papildomas slaugos ir invazinio skausmo malšinimui skirtas palatas. Nors išsikraustymui skirtas terminas jau ant nosies, Ligonių kasa neskuba, motyvuodama vis dar tvarkomais dokumentais ir mojuodama dar praeitos valdžios kadencijos pasirašyta patalpų nuomos sutartimi, galiojančia iki 2022 m.

Bronzinės spalvos medalius Regionų krepšinio lygoje (RKL) B divizione iškovojusi Tauragės „Fortūna-Agava“ padėkojo rėmėjams ir komandos nariams. Šventinio vakaro metu klubo vadovas Aivaras Skarbalius užsiminė apie artėjančio sezono planus.