2019 Vasario 24 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Lietuviams gali būti naudinga Viduržemio jūros dieta

  • Įkelta: 2018-06-04

„Maitinantis pagal Viduržemio jūros regiono dietą, būtų galima gauti daugelį medžiagų, reikalingų širdžiai ir kraujagyslėms“, – sako VU prof. dr. R. Stukas. Skaitykite daugiau apie tai, kodėl ši dieta gali būti naudinga ir jums.

„Lietuviai nesimaitina pakankamai sveikai, todėl negauna svarbių maistinių medžiagų, naudingų gerai sveikatai. Mes turėtume gauti daugiau antioksidantų ir tai įmanoma maitinantis pagal Viduržemio jūros dietą“, – teigia VU prof. dr. R.Stukas straipsnyje, kuris buvo paskelbtas dienraštyje delfi.lt.

Patvirtinta Airijos mokslininkų

Airijos mokslininkai ištyrė, jog Viduržemio jūros dieta ir kofermentas Q10 – puiki sveiko senėjimo formulė. Šis parengtas pranešimas yra naujo trejus metus trukusio tyrimo, kuris buvo atliktas bendradarbiaujant su tyrėjais – Dublino universiteto kolegija – išvada. Tyrėjų teigimu, ši formulė itin naudinga gyvenimo kokybę išsaugoti norintiems pagyvenusiems žmonėms. 

Vitaminą primenančiam junginiui tenka pagrindinis vaidmuo

Viduržemio jūros dietoje yra žuvies, daržovių ir sveikų nepakeičiamų riebalų rūgščių. Ši dieta, kuri yra apsauginių antioksidantų šaltinis, padeda apsisaugoti nuo oksidacinio streso ir neleidžia pažeisti sveikų ląstelių. Kai kurių šiai dietai būdingų maisto produktų sudėtyje yra svarbaus vitaminą primenančio junginio kofermento Q10.

Randama ląstelėse

Senstant šio junginio kiekis energiją gaminančiose ląstelių mitochondrijose (jėgainėse) mažėja. Žmogaus kepenys geba sintetinti kofermentą Q10, tačiau aukščiausias šios sintezės našumo taškas pasiekiamas vos sulaukus dvidešimties, o vėliau našumas nuolat mažėja.

Geresnė gyvenimo kokybė

2013 metais Švedijos mokslininkai pristatė novatoriško tyrimo rezultatus: 200 mg kofermento Q10 kasdien (tokia pat dozė, kokia naudota aukščiau paminėto tyrimo metu)pagerina sveikų pagyvenusių vyrų ir moterų gyvenimo kokybę.

Šis „Tarptautiniame kardiologijos žurnale“ aprašytas tyrimas nuskambėjo viso pasaulio žiniasklaidoje.

Vartodami kasdienę 200 mg kofermento Q10 dozę, tyrimo dalyviai taip pat vartojo natūralaus seleno mielių.

Šaltinis:

Int J Cardiol. 2013 Sep 1;167(5):1860-6

https://www.delfi.lt/sveikata/sveikas-kunas/kodel-daug-lietuviu-serga-mirtinomis-ligomis-pagrindine-priezastis-lengvai-issprendziama.d?id=77582909

Užs. Nr. 47

 

 

Į „Tauragės žinių“ redakciją paskambinusi moteris pasiskundė, kad Papušynės kapinėse kapų laistymui trūksta vandens. Norint palaistyti savo artimųjų kapą, reikia atvažiuoti anksti ryte arba atsivežti vandens iš namų. Vandens neįmanoma pasisemti ir iš šulinio, nes nėra kibirų. Pernai vasarą esą taip nebūdavę.

Taurų kaimo bendruomenės nariai renka parašus, kuriuos kartu su prašymu teiks rajono savivaldybei – siekiama, kad Taurai būtų pripažinti atskira seniūnija. Teritorija gyventojų skaičiumi lenkia net keletą seniūnijų, tačiau vis dar priklauso Tauragės kaimiškajai seniūnijai.

Antrąją Tauragės miesto šventės dieną vainikavo šlagerių karaliaus, Gyčio Paškevičiaus koncertas. Paklausyti atlikėjo susirinko tūkstantinė minia.

„Tauragės žinių“ redakcija, kartu su partneriais Tauragės kabeline televizija ir Tauragės radiju šiandien atviri Jums – dirbame Bažnyčių gatvėje įrengtame Spaudos centre. Čia galite pigiau užsiprenumeruoti „Tauragės žinias“ antram metų pusmečiui, pabendrauti su žurnalistais bei gauti renginių programą, padovanosime ir naujausią laikraščio numerį. Kalbinsime įžymius žmones, informuosime apie įdomiausius įvykius. Sekite naujienas!