2019 Kovo 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Festivalio atidarymo koncertas

  • Įkelta: 2018-06-27
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Nors Frederikas Šopenas nežinojo žodžio „džiazas“ ir neįsivaizdavo, kad jo muzika gali svinguoti, šiuolaikiniai muzikantai tvirtina, kad jo noktiurnai, polonezai bei mazurkos – patys tikriausi džiazo standartai, puikiai tinkantys improvizacijai.

Juk ir pats lenkų genijus neretai mėgaudavosi spontaniška kūryba, perfrazuodamas savo paties ir kitų autorių melodijas įmantriausiais būdais. Tad jo kūrybos išpildymas džiazo kalba – didžiulės improvizacijų tradicijos tęsinys. Su puikia fantazija ir išmone perspalvintos Šopeno melodijos kviečia pasinerti į žavų idėjų vandenyną, išsidriekusį tarp klasikos ir džiazo. Projektas ,,Chopin Jazz Inn“ – tai savitas požiūris į Šopeno muziką. Suteikus legendinio kompozitoriaus kūriniams džiazo bruožų, jie tarsi pradeda naują gyvenimą.

– Projektas man artimas, išgyventas, į jį įdėta daug energijos ir jėgų. Džiazines aranžuotes kūriau aš pati su pianistu Dmitrijumi Golovanovu. Prie F. Šopeno muzikos pritaikėme nuostabius C.C. Norvido tekstus iš eilėraščių ciklo ,,Šopeno fortepijonas“. 2010 metais geriausi projekto kūriniai buvo išleisti „Chopin Jazz Inn“ kompaktinės plokštelės pavidale, – teigia Evelina Sašenko.

Evelina Sašenko – vokalas;

Dmitrij Golovanov – fortepijonas;

Donatas Bagurskas – kontrabosas;

Gediminas Augustaitis – mušamieji.

Evelina Sašenko– daugelio konkursų laureatė bei aktyviai koncertuojanti solistė.

Evelina dažnai kviečiama dainuoti su geriausiais šalies orkestrais: Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Camerata Klaipėda kameriniu orkestru, Kauno simfoniniu orkestru, Kauno bigbendu. 2011 metais dainininkė po pergalės nacionalinėje atrankoje sėkmingai atstovavo Lietuvai Eurovizijos konkurse, vykusiame Diuseldorfe (Vokietija).

Dmitrij Golovanov – vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo pianistų, universalus ir modernus muzikantas.

Jau užsienyje ir Lietuvoje įvertintas pianistas ir džiazmenas žaismingai keliauja tarp muzikinių žanrų, atlikdamas tiek tradicinį džiazą, tiek laisvojo džiazo improvizacijas. Taip pat muzikantas drąsiai eksperimentuoja elektroakustinėje muzikoje. 2007 metais jis tapo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso nugalėtoju, o 2008 m. – solo džiazo pianistų konkurso „Jazz Improvizacija“ Grand Prix laimėtoju. 2012 m. pateko į prestižinio Montreux Jazz Piano konkurso Šveicarijoje pusfinalį, o 2013 m. – tapo „European Jazz Competition“ Rotterdame finalininku.

Donatas Bagurskas – pagrindinis kontrabosininkas Lietuvos kameriniame orkestre.

Nuo 2000 iki 2010 m. atlikėjas dirbo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kontrabosų grupės koncertmeisteriu, buvo pagrindinis kviestinis kontrabosininkas kamerinio orkestro Kremerata Baltika vadovaujamo Gidono Kremerio, šiuo metu koncertuoja su Lietuvos kameriniu orkestru.

Gediminas Augustaitis – džiazo mušamųjų mokytojas, atlikėjas, grupių „Liūdni Slibinai“, „Green Bridge Band“ narys.

Grojo su Lietuvos pop muzikos grupėmis ir atlikėjais: „Skamp“, „Happyendless“, „Fusedmarc“, „Jingaling“, „Flaxon“, „El Quadro“, Jurga Šeduikyte, Aiste Pilvelyte, Vaidu Baumila, Donatu Montvydu, Julija Jegorova, Jurgiu Bruzga, Mantu Jankavičiumi, Giedre Kilčiauskiene, Sauliumi Prūsaičiu ir grupe „Face White“, Daiva Starinskaite, Baiba Skurstene, Monika Liu, „Leon Somov ir Jazzu“.  Dirbo su režisieriumi Oskaru Koršunovu.

Birželio 29 d., penktadienis

18.00 val. Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Įėjimas nemokamas

Pagal Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos rekomendacijas ir pasirašytą susitarimą su profsąjungomis, nuo gegužės 1-osios medikams keliami atlyginimai. Nors tai daryti suskubo ne visos įstaigos, Tauragės ligoninės personalas jau gali džiaugtis padidėjusiomis algomis. Anot Tauragės ligoninės direktoriaus Liutauro Indriuškos, didžiausią pokytį pajuto mažiausiai uždirbantys gydytojai ir slaugytojai.

Policijos pareigūnai ieško įtariamojo, kuris, kaip manoma, birželio 21 padegė lauko baldus Balskų tvenkinio poilsiavietėje. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai nustatė visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo intensyvumo (įstaigoje dirbančių giminaičių, sutuoktinių ir sutuoktinių giminaičių dalis nuo visų darbuotojų) rodiklius.