2020 Liepos 07 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

VRK išaiškino neturinti pagrindo nutraukti L. Stankaus įgaliojimų

  • Įkelta: 2018-05-10
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija apskundė Vyriausiajai rinkimų komisijai valdančiosios daugumos atstovą, liberalą Liną Stankų. Esą šis gyvena Vilniuje, dėl to jam turėtų būti nutraukti Tarybos nario įgaliojimai. VRK išaiškino, kad pagrindo to daryti nėra, kadangi dokumentai rodo, jog vyras šaknis įleidęs Tauragėje.

Kaip informavo Vyriausioji rinkimų komisija, kovo 13 d. buvo gautas skundas „Dėl Tauragės rajono tarybos nario Lino Stankaus pagrindinės gyvenamosios vietos atitikimo deklaruotai gyvenamajai vietai“. Skunde teigiama, jog jis gyvena ne Tauragėje, kur yra išrinktas, o Vilniuje.

Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo, galiojusio 2015-ųjų savivaldos rinkimų metu, 2 straipsnyje numatyta, jog savivaldybės tarybos nariu gali būti renkamas asmuo, kuris gyvenamąją vietą yra deklaravęs šios savivaldybės teritorijoje ne vėliau kaip iki pareiškinių dokumentų pateikimo savivaldybės rinkimų komisijai dienos. Komisija konstatuoja, jog L. Stankus, kandidatuodamas į Tauragės rajono savivaldybės tarybos narius, savo gyvenamąją vietą buvo deklaravęs Tauragėje. Vadovaujantis to paties įstatymo 88 straipsniu, VRK gali pripažinti tarybos nario įgaliojimus nutrūkusiais prieš terminą tuo atveju, jeigu politikas nuolat išvyksta gyventi už savivaldybės, kurios tarybos nariu yra išrinktas, ribų. Šis faktas nustatomas pagal VšĮ „Registrų centro“ duomenis.

Komisija konstatavo, jog sutikrinus L. Stankaus pateiktus duomenis apie jo gyvenamąją vietą ir Registrų centro informaciją bei remdamasi politiko paaiškinimais, nustatė, kad L. Stankaus deklaruota gyvenamoji vieta yra Tauragėje.  

L. Stankus VRK nurodė, jog jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra Tauragėje, taip pat informavo dirbantis rinkodaros direktoriumi UAB „Švytis“ bei vadovaujantis UAB „Derivative industries“ ir VšĮ „Backto.lt“ ir einantis UAB „Taurana“ komercijos direktoriaus pareigas. Visos šios įmonės registruotos Tauragėje.

Atsižvelgdama į šias faktines aplinkybes, VRK išaiškino, jog neturi pagrindo pripažinti L. Stankaus įgaliojimus nutrūkusiais prieš terminą.

Šiandien visoje Europos Sąjungoje minima Europos diena, kuri simbolizuoja Europos taiką ir vienybę. Švenčiama ji ir Tauragėje: savivaldybės administracijos pastato languose pakabintos  ES vėliavos, „Versmės“ gimnazijoje vyko žinių konkursas, o vakare prasidės naktinė Lobių medžioklė po Tauragės kultūros paveldo džiungles.

Nors pastaraisiais metais baudos už pažeidimus žvejybos srityje smarkiai išaugo, tai gąsdina ne visus. Savaitgalį Balskų tvenkinyje žvejys mėgėjas Tomas Tenikaitis aptiko brakonierių tinklą, pilną žuvų. Gamtai padaryta žala gali siekti apie 10 tūkst. Eur. Žvejys tikina, kad pamatęs tinkluose nugaišusius karšius, karpius, lydekas ir starkius, buvo šokiruotas. Vyras kreipėsi į aplinkosaugininkus bei į „Tauragės žinių“ redakciją, tikėdamasis viešumu išbaidyti suįžūlėjusius brakonierius.

Šiais laikais telefonas yra nepamainomas beveik kiekviename mūsų žingsnyje. Ko gero, daugelis žino tą jausmą, kai išmanusis ima ir netikėtai sugenda. Taip nutikus, taisyklų toli ieškoti nereikia – sugedusį prietaisą galima atnešti į bet kurį „Tele2“ saloną.

Motinos dienos proga LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo tauragiškę Prancišką Sturonienę, pagimdžiusią ir su vyru Leonu užauginusią 7 vaikus.

Pavasarį laukuose renkamas sprogmenų derlius. 33 mm rankinė granata, atliekant žemės kasimo darbus, rasta Sungailiškių kaime. Per savaitę išminuotojams tenka vykti į penkiasdešimt tokių iškvietimų, teigė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Nerijus Alekna.

Šią savaitę temperatūra kasdien kils vis aukščiau, tačiau bus sausa – jau pritrūks lietaus. Šiandien šalį ir vėl lepins saulė, vyraus maloni šiluma. Numatomas nesmarkus šiaurės rytų krypties vėjas.

Ant penkiaaukščio namo stogo J. Tumo-Vaižganto gatvėje be šalmų vaikštantys darbuotojai  neliko nepastebėti.  Patikrinimą atlikę Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai nustatė ir daugiau pažeidimų. Nedrausmingiems darbuotojams skirtas žodinis įspėjimas, o statybos darbų vadovams gresia piniginės baudos.

Lietuvoje kasmet apie 4000 žmonių patiria nelaimingus atsitikimus darbe, iš jų iki 200 – žūsta arba sunkiai susižaloja. Šiais metais darbe jau žuvo 12 žmonių, vienas – Tauragėje. Darbo inspekcijos vadovas Raimundas Leonavičius sako, kad ir vienas žuvęs darbe yra per daug. 

 

Penktadienio laikraštyje „Tauragės kurjeris“ publikuojama buvusio Seimo nario Dariaus Petrošiaus nuomonė „Kodėl netapau ministru? Apie korupciją ir skalikus“. Jame tauragiškis neigia sąsajas su verslininku Arūnu Pukeliu, kurį jis vadina Šviniumi. D. Petrošius priekaištus meta korupcinei sistemai ir LNK žurnalistui Tomui Dapkui. Pastarasis pareiškė, kad būtų buvusi nelaimė Lietuvai, jei D. Petrošius būtų tapęs teisingumo ministru.

Naujausiame numeryje: Apie aptiktą brakonierių tinklą, pilną mirštančių ir jau apipuvusių žuvų, „Tauragės žinioms“ pranešė savaitgalį Balskų tvenkinyje žvejys mėgėjas Tomas Tenikaitis. Gamtai padaryta žala gali siekti apie 10 tūkst. Eur. Taip pat laikraštyje nekilnojamo turto ir verslo naujienos – tauragiškiai jau skuba įsigyti dar tik įrenginėjamus naujus butus, atgimė restoranas „Pasaga“, Taurage domisi užsienio investuotojai. Artėjant Motinos dienai – išskirtinis interviu su dvynukų besilaukiančia trenere Karolina. Paskutiniame puslapyje skaitykite apie fotografijos chuliganą – profesorių Remigijų Venckų, kurio parodą  apžiūrėti galima Tauragės krašto muziejuje.

Antroje savaitės pusėje į šalį atkeliaus tropinis karštis, tačiau tik trumpam. Ketvirtadienį pasimėgavę įspūdinga šiluma, jau penktadienį sulauksime gaivesnių orų, pasisuks vėsesnis šiaurės vėjas. Gera žinia ta, jog kritulių beveik nesulauksime, tad dienos bus gražios.

Panoraminio lifto statybos Tauragės rajono savivaldybės pastate užsitęsė. Už vėluojančius darbus rangovams kapsi piniginės baudos, jau priskaičiuotos tūkstantinės sumos.

Trejus metus Tauragės šilumos tinklams vadovavęs Mindaugas Nevardauskas bendrovės valdybos pirmininkui Kristijonui Paliučiui įteikė prašymą atleisti jį iš užimamų pareigų. Teigiamai politikų ir įmonės darbuotojų vertintas kaunietis atviras – direktorių suviliojo kita įmonė, kurioje M. Nevardausko laukia rimti iššūkiai. Nors interviu metu vadovo veidą puošė šypsena, vyras pripažino, kad širdis nedžiūgauja: gegužės 4 dieną jis palieka Tauragę ir Šilumos tinklus, kurie jam kelia pačius gražiausius sentimentus. M. Nevardauskas traukiasi ir iš Butų ūkio direktoriaus pareigų.

Sužydėjus sodams, pirmąjį gegužės sekmadienį, minima Motinos diena. Neįgaliųjų draugija šiandien, gegužės 2-ąją tradiciškai surengė šventę, skirtą  pagerbti ir pradžiuginti mamoms, močiutėms.

Gegužės 4-ąją, kaip ir kasmet, minima Šv. Florijono – ugniagesių globėjo – diena. Tauragėje ugniagesių profesinės šventės renginiai startavo jau šiandien – sportinėmis varžybomis.

Valdančiajai daugumai priklausanti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) patvirtino kandidatą į kitais metais vyksiančius Tauragės rajono savivaldybės mero rinkimus. Konservatoriai savo kandidatą atskleidė antrieji, prieš du mėnesius tai padarė socialdemokratai, patvirtinę savo lyderiu Praną Petrošių.

Šią savaitę prasidėjo vaikų žaidimų aikštelės įrengimo darbai Ateities tako gatvėje. Deja, džiaugiasi ne visi. Tauragės miesto seniūnas teigė sulaukęs ir planuojama aikštele besipiktinančių tauragiškių skundų, kurie atskriejo iš Ateities tako 5 namo.

Atsisveikindamas balandis paruošė dovaną – į šalį plūstels vasariška šiluma, vietomis oras įkais net iki 27 laipsnių. Tačiau savaitės pradžia bus itin nerami – dangumi keliaus lietaus ir perkūnijos debesys. Antradienį ir trečiadienį taip pat išsilaikys šilti orai, protarpiais dar palis. Savaitės pabaigoje jau bus gaiviau.  

Apie mokyklos be patyčių idėją pastaruoju metu vis garsiau kalba ne tik mokiniai, mokytojai, tėveliai – visas būrys įžymių žmonių prisijungė prie akcijos ,,Stabdykim patyčias kartu“. Jie svečiuojasi mokyklose, bendrauja su mokiniais. Ketvirtadienį Tauragės kultūros rūmuose koncertą surengęs žinomas atlikėjas Vidas Bareikis aplankė ir M. Mažvydo progimnazijos moksleivius.

Aukščiausiame Teisme įrodęs, kad iš Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovo pareigų buvo atleistas neteisėtai, Liutauras Indriuška toliau bylinėjasi su Šilutės rajono meru Vytautu Laurinaičiu. Šįkart į teismą merą jis patraukė dėl viešai pareikštos nuomonės, jog L. Indriuška esąs „kenkėjas“. Tuo tarpu Tauragės rajono savivaldybė L. Indriušką už darbo rezultatus giria – nuostolingai dirbusi ligoninė 2017-uosius baigė su pliusu.  

Medicinos darbuotojų profesinė šventė kasmet pažymima balandžio 25 dieną .Tai graži proga pagerbti pasiaukojančiai ir nuoširdžiai dirbančius medikus. Gal todėl gausiai susirinkusius į Kultūros namus kilnios profesijos atstovus sveikino didelis būrys garbingų svečių. Įteiktos padėkos, pasakyta daug šiltų žodžių. Renginio dalyvius linksmino populiari grupė ,,2 Donatai“.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis viešoje erdvėje pasidžiaugė, jog baseino pamatai jau įrengti, pradėtos montuoti pastato konstrukcijos. Tuo tarpu kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje baseino pastatas jau iškilo. „Tauragės žinios“ domėjosi, kaip vyksta Tauragės baseino statybos.

Balandžio 28-ąją švenčiama Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Ta proga jau dvyliktą kartą SDG darbuotojai ryte skubančius į darbą pasitinka dovanodami darbo pirštines su užrašu – „Saugok save darbe!“.

Naujausiame numeryje skaitykite: trejus metus Tauragės šilumos tinklams vadovavęs Mindaugas Nevardauskas ketvirtadienį bendrovės valdybos pirmininkui Kristijonui Paliučiui įteikė prašymą atleisti jį iš užimamų pareigų. Teigiamai politikų ir įmonės darbuotojų vertintas kaunietis atviras – direktorių suviliojo kita įmonė, kurioje M. Nevardausko laukia rimti iššūkiai. Interviu su M. Nevardausku skaitykite laikraščio vedamajame, o naujausiame numeryje jūsų laukia naujienos apie ligoninės direktoriaus kovas teismuose, Tauragėje veikusią „kamuolinių“ grupuotė bei sparčiai vykstančias baseino, lifto ir kitų objektų statybas.

Šių metų pradžioje savivaldybės kontroliuojamų įmonių UAB Tauragės butų ūkis ir UAB „Dunokai“ akcijų aukcioną ketinusi skelbti savivaldybė planus turėjo atidėti – procedūra užstrigo aukščiausios valdžios institucijose. „Tauragės žinios“ aiškinosi, kokioje stadijoje yra įmonių akcijų privatizavimo procesas.