2019 Gruodžio 11 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

VRK išaiškino neturinti pagrindo nutraukti L. Stankaus įgaliojimų

  • Įkelta: 2018-05-10
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija apskundė Vyriausiajai rinkimų komisijai valdančiosios daugumos atstovą, liberalą Liną Stankų. Esą šis gyvena Vilniuje, dėl to jam turėtų būti nutraukti Tarybos nario įgaliojimai. VRK išaiškino, kad pagrindo to daryti nėra, kadangi dokumentai rodo, jog vyras šaknis įleidęs Tauragėje.

Kaip informavo Vyriausioji rinkimų komisija, kovo 13 d. buvo gautas skundas „Dėl Tauragės rajono tarybos nario Lino Stankaus pagrindinės gyvenamosios vietos atitikimo deklaruotai gyvenamajai vietai“. Skunde teigiama, jog jis gyvena ne Tauragėje, kur yra išrinktas, o Vilniuje.

Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo, galiojusio 2015-ųjų savivaldos rinkimų metu, 2 straipsnyje numatyta, jog savivaldybės tarybos nariu gali būti renkamas asmuo, kuris gyvenamąją vietą yra deklaravęs šios savivaldybės teritorijoje ne vėliau kaip iki pareiškinių dokumentų pateikimo savivaldybės rinkimų komisijai dienos. Komisija konstatuoja, jog L. Stankus, kandidatuodamas į Tauragės rajono savivaldybės tarybos narius, savo gyvenamąją vietą buvo deklaravęs Tauragėje. Vadovaujantis to paties įstatymo 88 straipsniu, VRK gali pripažinti tarybos nario įgaliojimus nutrūkusiais prieš terminą tuo atveju, jeigu politikas nuolat išvyksta gyventi už savivaldybės, kurios tarybos nariu yra išrinktas, ribų. Šis faktas nustatomas pagal VšĮ „Registrų centro“ duomenis.

Komisija konstatavo, jog sutikrinus L. Stankaus pateiktus duomenis apie jo gyvenamąją vietą ir Registrų centro informaciją bei remdamasi politiko paaiškinimais, nustatė, kad L. Stankaus deklaruota gyvenamoji vieta yra Tauragėje.  

L. Stankus VRK nurodė, jog jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra Tauragėje, taip pat informavo dirbantis rinkodaros direktoriumi UAB „Švytis“ bei vadovaujantis UAB „Derivative industries“ ir VšĮ „Backto.lt“ ir einantis UAB „Taurana“ komercijos direktoriaus pareigas. Visos šios įmonės registruotos Tauragėje.

Atsižvelgdama į šias faktines aplinkybes, VRK išaiškino, jog neturi pagrindo pripažinti L. Stankaus įgaliojimus nutrūkusiais prieš terminą.

Šiandien visoje Europos Sąjungoje minima Europos diena, kuri simbolizuoja Europos taiką ir vienybę. Švenčiama ji ir Tauragėje: savivaldybės administracijos pastato languose pakabintos  ES vėliavos, „Versmės“ gimnazijoje vyko žinių konkursas, o vakare prasidės naktinė Lobių medžioklė po Tauragės kultūros paveldo džiungles.

Nors pastaraisiais metais baudos už pažeidimus žvejybos srityje smarkiai išaugo, tai gąsdina ne visus. Savaitgalį Balskų tvenkinyje žvejys mėgėjas Tomas Tenikaitis aptiko brakonierių tinklą, pilną žuvų. Gamtai padaryta žala gali siekti apie 10 tūkst. Eur. Žvejys tikina, kad pamatęs tinkluose nugaišusius karšius, karpius, lydekas ir starkius, buvo šokiruotas. Vyras kreipėsi į aplinkosaugininkus bei į „Tauragės žinių“ redakciją, tikėdamasis viešumu išbaidyti suįžūlėjusius brakonierius.

Šiais laikais telefonas yra nepamainomas beveik kiekviename mūsų žingsnyje. Ko gero, daugelis žino tą jausmą, kai išmanusis ima ir netikėtai sugenda. Taip nutikus, taisyklų toli ieškoti nereikia – sugedusį prietaisą galima atnešti į bet kurį „Tele2“ saloną.

Motinos dienos proga LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo tauragiškę Prancišką Sturonienę, pagimdžiusią ir su vyru Leonu užauginusią 7 vaikus.

Pavasarį laukuose renkamas sprogmenų derlius. 33 mm rankinė granata, atliekant žemės kasimo darbus, rasta Sungailiškių kaime. Per savaitę išminuotojams tenka vykti į penkiasdešimt tokių iškvietimų, teigė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Nerijus Alekna.