2019 Sausio 18 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šiukšliavežės partrenktas briedis nugaišo

  • Įkelta: 2018-05-15
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien vidurdienį Tauragės rajone šiukšliavežė „Scania“ partrenkė briedį.  Nuo kelio į mišką įstengęs nukakti žvėris neišgyveno.

Nelaimingas atsitikimas įvyko kiek prieš vidurdienį, kelyje Tauragė–Šilalė, netoli Papušynės kaimo.

– Į kelią išbėgo briedis. Nebespėjome sustabdyti – įvyko smūgis. Partrenktas gyvūnas dar priekinėmis kojomis besiremdamas sugebėjo nušliaužti nuo kelio į mišką. Matote, šliaužimo žymes žolėje. Tačiau netrukus nugaišo, – pasakojo „Ecoservice“ darbuotojas.

Po susidūrimo su briedžiu nukentėjo ir sunkiasvorės „Scania“ priekis. Sulamdytas kapotas. Į įvykio vietą iškviesti policijos pareigūnai įformino eismo įvykį su laukiniais gyvūnais.

Pasak Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros vyriausiojo specialisto Petro Survilo, pagal šiuo metu galiojančią tvarką, atsitikus eismo įvykiui, kurio metu nukenčia laukinis žvėris, reiktų informuoti telefonu 112.

– Bendrasis pagalbos centras savo ruožtu informuos medžioklės būrelį. Taip atsitiko ir šį kartą. Mano žiniomis, užduotis pasirūpinti kritusio briedžio gaišena pavesta medžiotojų klubui „Kurtinys“, – sakė P. Survilas ir patikino, kad šiuo atveju jokia atsakomybė už kritusį gyvūną vairuotojui negresia.

– Tai nelaimingas atsitikimas, todėl atsakomybė netaikoma, – paaiškino P. Survilas.

Šiandien ryte į prekybos centro „Iki“ vitriną įvažiavo moters vairuojamas „Audi“. Pirminiais duomenimis, autoįvykis nutiko moteriai važiuojant atbuline eiga ir galimai sumaišius pedalus.

Į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi vieno Lomių pagrindinės mokyklos dešimtoko artimieji. Esą moksleivis jiems skundėsi, jog užuot ruošęsis egzaminams su bendraklasiais, buvo verčiamas pjauti žolę mokyklos teritorijoje bei nešti malkas, vilkėdamas išeiginius drabužius. Tuo tarpu Lomių mokyklos direktorius prievartą neigia ir tikina, kad tai socialinė veikla.

Miškininkai skambina pavojaus varpais. Nusistovėjus vasariškiems orams, Tauragės miškuose pasiekta ketvirta gaisringumo klasė. Savaitgalį Šilinės girininkijos miškas liepsnojo du kartus – išdegė  virš keturių hektarų miško paklotės. „Samanos, kaip parakas. Numesta cigaretė gali įžiebti ugnį. Belieka tikėtis žmonių sąmoningumo ir laukti lietaus“, – teigė vyriausiasis miškininkas A. Gaudiešius.