2020 Gegužės 29 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šeimos dieną – piknikas ant pievutės

  • Įkelta: 2018-05-15
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Šiandien, gegužės 15-ąją minima tarptautinė Šeimos diena. Šiemet Tauragės Švč. Trejybės parapijos Šeimos centras ir organizacija „Caritas“ suvienijo jėgas, kad šią dieną šeimos galėtų susiburti ir paminėti smagiame suneštiniame piknike „Ant pievutės“.

Tauragės „Carito“ ir Švč. Trejybės bažnyčios parapijos vaikų dienos centro „Esi laukiamas“ vadovė Vitalija Šlepavičienė „Tauragės žinioms“ sakė, jog iniciatyva palepinti šeimas pikniku susijusi su jos vadovaujamo dienos centro veikla. Pernai „Tauragės žinios“ rašė, kaip dienos centras vaikų mamoms Motinos dienos proga padovanojo grožio procedūras grožio salone. Kai kurios jų procedūromis tuomet lepinosi pirmą kartą.

– Šiemet galvojome, kokią šventę surengti, ir nusprendėme, jog būtų smagu pakviesti ne tik dienos centro šeimas, bet ir visus norinčius tauragiškius. Kaip tik klebonas laikys mišias už šeimas, pamanėme, kad po jų būtų puiku visiems susirinkti ant pievutės, pasivaišinti, pabendrauti, – teigė V. Šlepavičienė.

Pikniką rengti V. Šlepavičienei padeda Tauragės Švč. Trejybės parapijos Šeimos centras bei jo vadovė Loreta Poškienė. Loretos pagalbos prireikia visiems, nusprendusiems sumainyti aukso žiedus Švč. Trejybės bažnyčioje. Moteris organizuoja katalikiškus šeimos kursus jaunavedžiams. Šeimos centro funkcija – stiprinti šeimos institutą, remiantis katalikiškos moralės principais ugdyti ir palaikyti šeimas.

– Džiugu, kad jaunavedžių, norinčių priimti bažnytinę santuoką, daugėja. Yra ir tokių, kurie jau gyvena šeimoje, ir nusprendžia, kad jiems reikia sutvirtinti savo santykius bažnyčios įžadais. Čia jie sužino, kas yra priesaika, kam ji duodama, ką ji reiškia šeimos gyvenime, – teigė L. Poškienė.  

Maždaug metus Šeimos centro vadove dirbanti L. Poškienė džiaugėsi, kad puikiai sekasi bendradarbiauti su jauna ir iniciatyvia „Carito“ vadove V. Šlepavičiene. Moteris teigė, kad tokios iniciatyvos, kaip šiųmetis piknikas – tik pradžia.

– Aktyvią veiklą su „Caritu“ ir Šeimos centro savanoriais vykdome dar gan neseniai, galima sakyti, tai dar tik pradžia tokios aktyvesnės veiklos. Supratome, kad šeimoms reikia daugiau bendrų užsiėmimų, laiko pabūti kartu, todėl nusprendėme visus sukviesti šeimos dienos proga – kviečiamos ir būsimos šeimos, jaunavedžiai dar neturintys vaikų, seneliai, močiutės, siūlome nepamiršti ir augintinių, – kalbėjo L. Poškienė.

Organizatoriai parengė ir koncertinę programą – ant pievutės įsitaisiusioms šeimoms nuotaiką kels kunigas Rolandas su gitara bei vaikų pop grupė „Lota ir Do“. Taip pat bus rengiamos linksmos estafetės, menų dirbtuvės. Viskas, ko reikia – geros nuotaikos bei atsinešti pledą ir šiek tiek užkandžių piknikui.

Šeimos centro savanorė, 5 vaikų mama Rita Matemaitienė „Tauragės žinioms“ teigė, jog ateiti į pikniką kviečiamos visos rajono šeimos, nepriklausomai nuo religinių pažiūrų. Ypatingai laukiami tėveliai, auginantys tris ir daugiau vaikų. Moteris atskleidė, jog jos galvoje kirba iniciatyva Tauragėje suburti daugiavaikių šeimų klubą, kuris vėliau galėtų tapti oficialia organizacija.

– Tikimės, kad prie pikniko noriai prisijungs gausios šeimos, galbūt susipažinsime ir iš to išsivystys tolimesnis bendravimas. Galėtume kartu vykdyti įvairias veiklas, susirinkti pasidalinti patirtimi, galbūt rengti dienos ar vasaros stovyklas, pasikviesti kokį įdomų žmogų ar kitaip smagiai leisti laiką. Svarbiausia žinia, kurią norime pagarsinti, kad gausios šeimos – jėga! – entuziazmo nestokojo R. Matemaitienė.

Moteris užsiminė, kad Tauragėje gausių šeimų, auginančių 3 ir daugiau vaikų, neoficialiais duomenimis, galėtų būti virš šimto. Tačiau jokios oficialios tokias šeimas vienijančios organizacijos mieste nėra.

Moteris daugiau kaip dešimtmetį savivaldybėje dirbo jaunimo reikalų koordinatore, yra prisidėjusi prie daugelio jaunimui aktualių projektų Tauragėje. Šiuo metu yra vaiko priežiūros atostogose bei savanoriauja Šeimos centre.

Po itin karšto savaitgalio į šalį atkeliavo truputį gaivesni orai. Šią savaitę jau prireiks skėčių. Pirmadienį negausiai palis vos kai kur, o nuo antradienio tai gausesnis, tai kuklesnis lietus šalyje lankysis kasdien.

Miškininkai skambina pavojaus varpais. Nusistovėjus vasariškiems orams, Tauragės miškuose pasiekta ketvirta gaisringumo klasė. Savaitgalį Šilinės girininkijos miškas liepsnojo du kartus – išdegė  virš keturių hektarų miško paklotės. „Samanos, kaip parakas. Numesta cigaretė gali įžiebti ugnį. Belieka tikėtis žmonių sąmoningumo ir laukti lietaus“, – teigė vyriausiasis miškininkas A. Gaudiešius.

Siaubinga pernai lapkritį įvykusi avarija, kurios metu pėsčiųjų perėjoje degant žaliam šviesoforo signalui  mirtinai partrenktas septynmetis, praėjusią savaitę nagrinėta Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmuose. Avarijoje žuvusio Jonuko tėvai prieš posėdį nedaugžodžiavo, – „norim, kad viskas greičiau baigtųsi“, – teigė jie. O kaltinamasis gargždiškis Kęstutis Kareiva Teismo posėdžio metu nuoširdžiai apgailestavo, sakydamas – „nepastebėjau, nepamačiau“.

Neretai atsitiktinai aptikti archeologiniai radiniai pasitarnauja dar nežinomų, naujų archeologinių paminklų paieškoje, teigia istorikas, paveldosaugininkas Edmundas Mažrimas. Inžinierių aptikti senovės papuošalai pažėrė klausimų apie galimai naują, dar neištirtą mūsų krašto archeologinį objektą. 

Šiandien savo išrinktąją Agnę Dilbaitę vedė Tauragės rajono tarybos narys Tomas Arvasevičius. Pora žiedus sumainė Vilniaus santuokų rūmuose.