2019 Vasario 22 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rasta granata susprogdinta vietoje

  • Įkelta: 2018-05-07

Pavasarį laukuose renkamas sprogmenų derlius. 33 mm rankinė granata, atliekant žemės kasimo darbus, rasta Sungailiškių kaime. Per savaitę išminuotojams tenka vykti į penkiasdešimt tokių iškvietimų, teigė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Nerijus Alekna.

Šeštadienį  Tauragės rajono Sungailiškių kaime laukuose rastas daiktas, panašus į sprogmenį. Į įvykio vietą iškviestos specialiosios tarnybos – įvestas planas „Skydas“ .

Neutralizuoti sprogmens atvyko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai. Paaiškėjo, kad radinys – 33 mm rankinė granata. Sprogmenį išminuotojai susprogdino vietoje.

– Kasmet pavasarį, prasidėjus žemės ūkio darbams laukuose, pasipila gyventojų iškvietimai. Šie metai taip pat ne išimtis. Per savaitę sulaukiame apie penkiasdešimt pranešimų apie rastus karo laikų sprogmenis. Visada akcentuoju, kad žmonės, radę įtartiną daiktą, panašų į sprogmenį,  praneštų 112, o ne imtų jį nešioti, ar dar blogiau ardytų, – sakė kpt. N. Alekna.

Šių metų balandį specialiosios tarnybos ant kojų buvo sukeltos dėl Tauragės rajone, Norkaičių kaime, atviroje teritorijoje rastos 100 kg aviacinės bombos.

 

Ant penkiaaukščio namo stogo J. Tumo-Vaižganto gatvėje be šalmų vaikštantys darbuotojai  neliko nepastebėti.  Patikrinimą atlikę Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai nustatė ir daugiau pažeidimų. Nedrausmingiems darbuotojams skirtas žodinis įspėjimas, o statybos darbų vadovams gresia piniginės baudos.

Lietuvoje kasmet apie 4000 žmonių patiria nelaimingus atsitikimus darbe, iš jų iki 200 – žūsta arba sunkiai susižaloja. Šiais metais darbe jau žuvo 12 žmonių, vienas – Tauragėje. Darbo inspekcijos vadovas Raimundas Leonavičius sako, kad ir vienas žuvęs darbe yra per daug. 

 

Penktadienio laikraštyje „Tauragės kurjeris“ publikuojama buvusio Seimo nario Dariaus Petrošiaus nuomonė „Kodėl netapau ministru? Apie korupciją ir skalikus“. Jame tauragiškis neigia sąsajas su verslininku Arūnu Pukeliu, kurį jis vadina Šviniumi. D. Petrošius priekaištus meta korupcinei sistemai ir LNK žurnalistui Tomui Dapkui. Pastarasis pareiškė, kad būtų buvusi nelaimė Lietuvai, jei D. Petrošius būtų tapęs teisingumo ministru.

Naujausiame numeryje: Apie aptiktą brakonierių tinklą, pilną mirštančių ir jau apipuvusių žuvų, „Tauragės žinioms“ pranešė savaitgalį Balskų tvenkinyje žvejys mėgėjas Tomas Tenikaitis. Gamtai padaryta žala gali siekti apie 10 tūkst. Eur. Taip pat laikraštyje nekilnojamo turto ir verslo naujienos – tauragiškiai jau skuba įsigyti dar tik įrenginėjamus naujus butus, atgimė restoranas „Pasaga“, Taurage domisi užsienio investuotojai. Artėjant Motinos dienai – išskirtinis interviu su dvynukų besilaukiančia trenere Karolina. Paskutiniame puslapyje skaitykite apie fotografijos chuliganą – profesorių Remigijų Venckų, kurio parodą  apžiūrėti galima Tauragės krašto muziejuje.