2019 Gegužės 22 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rajono taryboje – vėl rokiruotė

  • Įkelta: 2018-05-29
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusį ketvirtadienį Tarybos narys Linas Stankus pareiškė pasitraukiąs iš politikos – jį pakeis psichologė Eglė Ramanauskaitė.  Įvykis Tauragės politiniame gyvenime nėra beprecedentis – pernai rugsėjį mandato atsisakė L. Stankaus tėvas, konservatorius Antanas Stankus, kurį pakeitė Tomas Raulinavičius. Tėvo pėdomis pasekęs L. Stankus teigė, jog iš valdančiosios koalicijos gretų traukiasi dėl per didelio užimtumo – vyras tikino intensyviai dirbantis savo šeimos versle bei vykdantis projektus, susijusius su emigrantų pritraukimu atgal į Lietuvą.

Liberalą Liną Stankų ne taip seniai „tarkavo“ opozicinė socialdemokratų frakcija.  Opozicija kovo 13 dieną valdančiosios daugumos atstovą apskundė Vyriausiajai rinkimų komisijai. Esą šis gyvena Vilniuje, dėl to jam turėtų būti nutraukti Tarybos nario įgaliojimai. VRK gegužės pradžioje išaiškino, kad pagrindo to daryti nėra, kadangi dokumentai rodo, jog vyras šaknis įleidęs Tauragėje.

Šią savaitę L. Stankus mandato atsisakyti nusprendė pats. Vyras „Tauragės žinias“ tikino šį sprendimą priėmęs dėl to, jog nori susikoncentruoti į tiesioginį darbą pritraukiant investicijas į Tauragę. L. Stankus dirba rinkodaros direktoriumi UAB „Švytis“ bei vadovauja UAB „Derivative industries“ ir VšĮ „Backto.lt“. Taip pat eina UAB „Taurana“ komercijos direktoriaus pareigas. Visos šios įmonės registruotos Tauragėje.

Mano veikla sukoncentruota į naujų užsienio investuotojų pritraukimą, gerų ir tinkamai apmokamų darbo vietų sukūrimą Tauragėje bei išvykusio profesionalaus jaunimo susigrąžinimą. Šiuo metu vyksta intensyvios derybos su investuotojais, norinčiais statyti gamyklas Tauragės industrinio parko teritorijoje. Numatomi modernių gamyklų, kuriose dirbs tauragiškiai, projektavimo ir statybos darbai. Dėl intensyvaus darbo nusprendžiau atsisakyti Tauragės rajono tarybos mandato. Buvau, esu ir būsiu ištikimas Tauragei ir tauragiškiams. Tauragei linkiu tapti Lietuvos regionų šviesa, kur bus malonu gyventi ir dirbti net užsienio lietuviams, – „Tauragės žinioms“ ketvirtadienį pranešė L. Stankus.
Vyras taip pat dėkojo tauragiškiams už pasitikėjimą ir suteiktą galimybę dirbti Tauragės rajono savivaldybės taryboje. 2015-aisiais vykusių savivaldos rinkimų metu Liberalų sąjūdžio sąraše į rajono tarybą kandidatavęs L. Stankus buvo įrašytas 9 numeriu, tačiau po rinkėjų balsavimo pakilo į 4-ąją vietą. Jaunam politikui pasitikėjimą pirmumo balsais tuomet išreiškė 1204 tauragiškiai. Rinkimus su dešimčia mandatų laimėję liberalai užsitikrino daugumą taryboje ir sudarę koaliciją su konservatoriais (2 mandatai) ir valstiečiais (2 mandatai).

– Suburta patikima valdančiosios daugumos komanda per keletą metų išlaisvino miestą nuo nomenklatūros ir biurokratijos. Įvykdyti pagrindiniai pažadai – nutrauktos neskaidrios sutartys ir sumažintos šildymo kainos, statomas baseinas, efektyvesnė ir skaidresnė savivaldos įmonių veikla, daugiau galimybių žmogaus laisvei ir oriam gyvenimui. Toliau sėkmingai kuriamos gerai apmokamos darbo vietos. Nuoširdžiai linkiu sėkmės puikiai dirbančiai valdančiajai koalicija. Tikiu, kad suburta stipri komanda įgyvendins išsikeltus tikslus, – nuo šiol be jo Tauragės valdančiosios koalicijos darbą įvertino L. Stankus.
Ketvirtadienį 39-erių politiko prašymą atsisakyti mandato svarsčiusi Vyriausioji rinkimų komisija jį patenkino bendru sutarimu. Taip pat nutarė, kad L. Stankaus vietą užims 38-erių Eglė Ramanauskaitė, kuri rinkiminiame sąraše 2015-aiasiais liko 12-ta ir į Tarybą tuomet nepateko. Vienu laipteliu aukščiau prieš ją esantis Orestas Valančius savo teisių į mandatą atsisakė, todėl L. Stankaus įgaliojimus perims E. Ramanauskaitė, kuri prisieks artimiausiame Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje.

– Lino Stankaus pasitraukimas iš rajono Tarybos man nėra džiugi žinia. Jį laikau aktyviu, teisingu ir inovatyviu žmogumi, savo idėjomis ir darbais prisidedančiu prie pozityvių permainų mūsų krašte. Jausdama liberalų partijos ir liberalių pažiūrų žmonių palaikymą ir motyvaciją, sutikau užimti Lino vietą Taryboje. Savo krašte matau dar daug neišnaudotų galimybių, man patinka čia gyventi, todėl Tauragėje turiu jau 15 metų profesinę patirtį švietimo sistemoje. Gerai pažįstu Tauragę, domiuosi ir stebiu šio krašto raidą ir aktyviai prisidedu dalyvaudama įvairiose visuomeninėse veiklose. Labiausiai esu įsigilinusi į švietimo ir socialines problemas. Iš visų jėgų sieksiu nuoširdžiai prisidėti prie gerų ir teisingų sprendimų Tauragei, – teigė į politiką nusprendusi žengti Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus narė.

Moteris Vilniaus universitete yra įgijusi teisės psichologijos magistro laipsnį, Kauno kolegijos Tauragės skyriuje dėsto psichologiją bei yra praktikuojanti psichologė, dirba Tauragės M. Mažvydo progimnazijoje.

Pozityviai naują komandos narę įvertino Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininkas, mero patarėjas Dovydas Kaminskas.

– Eglė Ramanauskaitė yra profesionali psichologė, pilietiška šaulė ir aktyvi tauragiškė, todėl, manau, puikiai pritaps Tauragės rajono savivaldybės Taryboje ir įneš naujos energijos, idėjų ir jaunatviško požiūrio į politinius procesus. Moterų politikoje trūksta, todėl džiaugiuosi, kad Tauragėje turėsime dar vieną aktyvią politikę. Tikiu, kad jos žinios, darbinė patirtis ir sąžiningumas lems daug gerų sprendimų Tauragės žmonėms, – „Tauragės žinioms“ sakė D. Kaminskas.

Šioje kadencijoje tai jau ne pirmas atvejis, kai tarybos narys ant stalo padeda mandatą. Rugsėjo mėnesį iš Tarybos pasitraukė valdančiosios koalicijos atstovas, konservatorius Antanas Stankus, motyvuodamas tuo, jog laikas estafetę perduoti jaunesniems. Tarybos senbuvį Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu pakeitė 35-erių Tomas Raulinavičius, rinkimuose į rajono Tarybą dalyvavęs su TS-LKD sąrašu. 

 

 

 

 

Šeštadienio vakarą Eidintų kaime įvykusi tragedija sukrėtė visą šalį. O ypač vietos bendruomenę. Su kaimynais konfliktavęs 69 metų Pranas Kenstavičius griebė legaliai laikomą ginklą ir nušovė netoliese gyvenančią 80 metų kaimynę bei jos 57 metų žentą. Kraupios lemties išvengė šeštadienio popietę į Vokietiją dirbti išvykusi nušautosios dukra. Vietiniai gyventojai, nesuprasdami tokio žiauraus poelgio, tik gūžčioja pečiais. „Šokas. Neina atsigauti. Neblogas žmogus buvo – kas atsitiko, nesuprantu“, – po įvykio kaimo gyventoja Danutė Rudienė.

Lietuvos eksporto mastas į Jungtines Amerikos Valstijas per pastaruosius metus išaugo beveik trigubai ir pernai siekė beveik 1,4 mlrd. eurų. Kaip pasiekti JAV rinką, šią savaitę tauragiškiams pasakojo Seimo narys Žygimantas Pavilionis ir Žemės ūkio ir komercijos atašė Vaidotas Ašmonas, dirbantis Lietuvos ambasadoje Vašingtone.

Šiandien šalies ir rajono abiturientams skamba paskutinis skambutis. Mokyklos suolą palieka per 25 tūkst. mokinių, su Tauragės rajono gimnazijomis atsisveikina beveik 500 abiturientų. Pasibaigus šventei, jaunuoliams teks vėl kibti į brandos egzaminus.

Paskutiniame pavasario numeryje skaitykite: rajono Taryboje – vėl rokiruotė. kodėl Tarybos nario mandato atsisakyti nusprendė liberalas Linas Stankus ir kas jį pakeis? Kokie specialistai atrinkti darbui savivaldybėje bei kokius patarimus tauragiškiams dalijo Žemės ūkio ir komercijos atašė Vašingtone Vaidotas Ašmonas? Atsakymai į šiuos klausimus – jau rytoj. Laikraštyje džiugios žinios ligoniams – Tauragės ligoninė įsigijo naujos įrangos maisto ruošimui, kuri pagerins įstaigos pacientams tiekiamo maisto kokybę. Naudinga informacija ir moksleivių tėveliams – jau paskelbtas Tauragės rajono savivaldybės iš dalies finansuojamų vasaros stovyklų sąrašas bei kas siūs uniformas vaikams. O taip pat – kiek kainuoja pirmosios braškės, kas kursis šalia statomo baseino, kokių įdomybių atrado gamtos fotografas Eugenijus Kavaliauskas bei kaip istorinį atminimą puoselėja vis dar tvirti ir stiprūs tremtiniai.