2019 Gegužės 22 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Malūno gatvės gyventojai pagalbos ieškojo redakcijoje

  • Įkelta: 2018-05-30
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Į „Tauragės žinių“ redakciją atėjusi tauragiškė Loreta Liekienė skundėsi dūstanti nuo dulkių. Vykdant Stoties gatvės rekonstrukciją, mašinų srautai važiuoja žvyruota Malūno gatve ir kelia dulkių kamuolius. „Neįmanoma kvėpuoti, jau nekalbu apie langų atsidarymą“ – pasakojo moteris.

– Baisu. Negaliu į kiemą išeiti, langų atsidaryti. Dulkių kamuoliai! Skambinau  miesto seniūnui, parašiau prašymą savivaldybei ir nieks nieko. Prašiau, kad Malūno gatvę palaistytų bent du kartus per dieną: ryte prieš aštuonias ir 16 val., tačiau į mano prašymus nieks nereaguoja. Per visą tą laiką, kai vyksta darbai Stoties gatvėje mūsų gatvė buvo laistoma gal du, tris kartus. Trūksta žmoniškumo. Nesuprantu, vykdomi tokie grandioziniai projektai, šitokie pinigai ir nepagalvojama apie žmones, – savo bėdas išsakė L. Liekienė.

Miesto seniūnas Virginijus Žilius teigė, kad šiuo atveju – jis mažas pagalbininkas. Esą reikia kreiptis į Stoties gatvėje rekonstrukcijos darbus vykdančią UAB „Kvėdarsta“.

– Tie kas vykdo darbus ir turi prižiūrėti aplinkkelius. Jei aš pradėsiu vieną gatvę laistyti pradės šaukti kitų gatvių gyventojai. Juk mieste 50 kilometrų žvyruotų gatvių, – aiškino miesto seniūnas V. Žilius, tačiau pažadėjo pakalbėti su darbus vykdančios UAB „Kvėdarsta“ atstovais.

Antradienį žurnalistei paskambinus UAB „Kvėdarsta“ vadovui Gintui Nevardauskui, buvo patikinta, kad situacija valdoma.

– Kalbėjau su seniūnu. Gatvė laistoma. Vandens negailime.  Kiek žinau vakar tris kartus buvo palaistyta, šiandien jau kartą laistė, – telefonu  informavo G. Nevardauskas.

Praėjusį ketvirtadienį Tarybos narys Linas Stankus pareiškė pasitraukiąs iš politikos – jį pakeis psichologė Eglė Ramanauskaitė.  Įvykis Tauragės politiniame gyvenime nėra beprecedentis – pernai rugsėjį mandato atsisakė L. Stankaus tėvas, konservatorius Antanas Stankus, kurį pakeitė Tomas Raulinavičius. Tėvo pėdomis pasekęs L. Stankus teigė, jog iš valdančiosios koalicijos gretų traukiasi dėl per didelio užimtumo – vyras tikino intensyviai dirbantis savo šeimos versle bei vykdantis projektus, susijusius su emigrantų pritraukimu atgal į Lietuvą.

Šeštadienio vakarą Eidintų kaime įvykusi tragedija sukrėtė visą šalį. O ypač vietos bendruomenę. Su kaimynais konfliktavęs 69 metų Pranas Kenstavičius griebė legaliai laikomą ginklą ir nušovė netoliese gyvenančią 80 metų kaimynę bei jos 57 metų žentą. Kraupios lemties išvengė šeštadienio popietę į Vokietiją dirbti išvykusi nušautosios dukra. Vietiniai gyventojai, nesuprasdami tokio žiauraus poelgio, tik gūžčioja pečiais. „Šokas. Neina atsigauti. Neblogas žmogus buvo – kas atsitiko, nesuprantu“, – po įvykio kaimo gyventoja Danutė Rudienė.

Lietuvos eksporto mastas į Jungtines Amerikos Valstijas per pastaruosius metus išaugo beveik trigubai ir pernai siekė beveik 1,4 mlrd. eurų. Kaip pasiekti JAV rinką, šią savaitę tauragiškiams pasakojo Seimo narys Žygimantas Pavilionis ir Žemės ūkio ir komercijos atašė Vaidotas Ašmonas, dirbantis Lietuvos ambasadoje Vašingtone.

Šiandien šalies ir rajono abiturientams skamba paskutinis skambutis. Mokyklos suolą palieka per 25 tūkst. mokinių, su Tauragės rajono gimnazijomis atsisveikina beveik 500 abiturientų. Pasibaigus šventei, jaunuoliams teks vėl kibti į brandos egzaminus.