2020 Liepos 07 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Gegužės 11-osios numerio anonsas: ar nubaus mokyklos direktorių?

  • Įkelta: 2018-05-10
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Naujausiame numeryje skaitykite: Skaudvilės specialiosios mokyklos direktoriaus Rolando Beišio darbo veiklos pažeidimus kitą savaitę vertins Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai. Šaukiamas neeilinis posėdis, vadovui gresia įspėjimas. Dėl ko, sužinosite paskaitę naujausią laikraščio numerį. Jame taip pat skaitykite naujienas iš teismo salės. Siaubinga pernai lapkritį įvykusi avarija, kurios metu pėsčiųjų perėjoje degant žaliam šviesoforo signalui  mirtinai partrenktas septynmetis, šią savaitę nagrinėta Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmuose.

Tarp audito girnų – Rolandas Beišys. Skaudvilės specialiosios mokyklos direktoriaus Rolando Beišio darbo veiklos pažeidimus kitą savaitę vertins Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai. Šaukiamas neeilinis posėdis. Debesys virš įstaigos vadovo galvos susikaupė po neigiamos Kontrolės ir audito tarnybos išvados, kurioje fiksuojami neskaidrūs viešieji pirkimai. Jų sumos siekia 50 tūkst. Eur. Skubos tvarka iš R. Beišio pareikalauta paaiškinimo. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narės Rimos Banzinaitės-Latožienės teigimu, už šias klaidas atsakomybę privalo prisiimti R. Beišys, o ne buhalterė, kaip teisinasi pats įstaigos vadovas.

Teisme – septynmetį pražudžiusios avarijos byla. Siaubinga pernai lapkritį įvykusi avarija, kurios metu pėsčiųjų perėjoje degant žaliam šviesoforo signalui  mirtinai partrenktas septynmetis, šią savaitę nagrinėta Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmuose. Avarijoje žuvusio Jonuko tėvai prieš posėdį nedaugžodžiavo, – „norim, kad viskas greičiau baigtųsi“, – teigė jie. O kaltinamasis gargždiškis Kęstutis Kareiva Teismo posėdžio metu nuoširdžiai apgailestavo, sakydamas – „nepastebėjau, nepamačiau“.

Ūkio darbai – socialinė veikla ar mokinio išnaudojimas? Į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi vieno Lomių pagrindinės mokyklos dešimtoko artimieji. Esą moksleivis jiems skundėsi, jog užuot ruošęsis egzaminams su bendraklasiais, buvo verčiamas pjauti žolę mokyklos teritorijoje bei nešti malkas, vilkėdamas išeiginius drabužius. Tuo tarpu Lomių mokyklos direktorius prievartą neigia ir tikina, kad tai socialinė veikla.

Mokyklų reitingai: Tarailių progimnazija 11-ta Lietuvoje, pakilo ir „Versmė“. Šią savaitę žurnalas „Reitingai“ penktą kartą pristatė Lietuvos švietimo įstaigų reitingą. Paskelbtos geriausios šalies gimnazijos, progimnazijos bei pradinės mokyklos. Gan aukštas pozicijas užima Tauragės mokymo įstaigos: „Versmės“ gimnazija šoktelėjo į 34-tą, Tarailių progimnazija – 11-oje vietoje. Kokias pozicijas užima kitos Tauragės rajono švietimo įstaigos, skaitykite naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje.

Tauragė koja priekyje: toks centras vos trečias šalyje. Rūpindamasi verslumo skatinimu Lietuvoje, VšĮ „Versli Lietuva“ plečia paslaugų prieinamumą Lietuvos regionuose ir atidarė dar vieną bendradarbystės centrą „Spiečius“ Tauragėje. Tai trečioji nemokamos narystės bendradarbystės (angl. co-working space) koncepcijos aktyvaus verslo erdvė, skirta smulkiesiems verslininkams. Pirmieji du bendradarbystės centrai „Spiečius“ Alytuje ir Šiauliuose veikia nuo 2016 metų.

Į Bažnyčių gatvę keliasi Šiaulių bankas. Penkerius metus Dariaus ir Girėno gatvėje dirbęs Šiaulių banko Tauragės klientų aptarnavo skyrius keliasi į Bažnyčių gatvę. Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Tauragės klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Giedrė Stulginskienė, dėl kraustymosi darbų, bankas nedirbs penktadienį ir pirmadienį. Antradienį nuo 10 valandos klientai kviečiami apsilankyti naujose patalpose Bažnyčių gatvėje.

Auga darbuotojų paklausa. Tauragės teritorinė darbo birža skelbia pavasario darbo rinkos tendencijas. Įstaigos duomenimis, darbuotojų paklausa augo du mėnesius iš eilės. Paklausiausiomis profesijomis išlieka pardavėjai, vairuotojai, medienos apdirbėjai, statybos darbų meistrai. Auga ir dirbančiųjų pagal verslo liudijimus skaičius.

Egzaminų naujovės: nuo rašiklio spalvos iki brandos darbo. Balandžio 4-ąją prasidėjusi abiturientų brandos egzaminų sesija įsibėgėjo – praėjusį šeštadienį išlaikę anglų kalbos egzamino antrąją dalį, moksleiviai ruošiasi informatikos žinių patikrinimui. Šiemet abiturientų laukia keletas neesminių, tačiau svarbių naujienų – pradedant lietuvių kalbos ir literatūros egzamino užduočių pakeitimais, baigiant tuo, kokį rašiklį pasirinkti.

Neįgalieji arčiau sveikų: atidaryti grupinio gyvenimo namai. Praėjusią savaitę Tauragėje, Marių gatvėje, duris atvėrė jaukūs grupinio gyvenimo namai. Juose gyvens ir, padedami darbuotojų, savo buitimi rūpinsis 10 psichinę negalią turinčių žmonių. Valstybės lėšomis Tauragėje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija už 130 tūkstančių nupirkto ir įrengė privatų namą, Marių gatvėje. Jame apsigyveno penki vyrai ir penkios moterys, kurių amžius – virš 35 metų. Jie kartu su socialine darbuotoja ir dar keturiais socialinio darbuotojo padėjėjais rūpinsis savo buitimi, aplinka, gamins maistą, skalbsis ir atliks kitus mums įprastus buities darbus bei aktyviai dalyvaus bendruomenės gyvenime.

Dviese Vietname, neskaitant fotoaparato. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus – ne tik patyręs fotomenininkas, bet ir žingeidus bei aistringas keliautojas. Per 40 pasaulio šalių aplankęs vyras, šį pavasarį, ilgai lauktų atostogų metu, su savo žmona Edita išsirengė į trijų savaičių kelionę po Vietnamą. Pora, savarankiškai keliaudami įvairiomis transporto priemonėmis, sukorė per 5 000 kilometrų, išmaišė nuošaliausius kaimelius bei didžiausius miestus. Anot R. Vaitkaus, į Aziją sugrįžti traukia kontrastai ir nepakartojami gamtos vaizdai.

Šeimos dieną – piknikas ant pievutės. Gegužės 15-ąją minima tarptautinė Šeimos diena. Šiemet Tauragės Švč. Trejybės parapijos Šeimos centras ir organizacija „Caritas“ suvienijo jėgas, kad šią dieną šeimos galėtų susiburti ir paminėti smagiame suneštiniame piknike „Ant pievutės“. 

Naujausiame „Tauragės žinių“ laikraštyje skaitykite apie šią savaitę vykusius renginius: Spaudos, Europos dieną. Taip pat sužinokite, ką sakė į Tauragę atvykęs Liudas Mažylis.

Gero skaitymo. 

Tauragės rajono savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija apskundė Vyriausiajai rinkimų komisijai valdančiosios daugumos atstovą, liberalą Liną Stankų. Esą šis gyvena Vilniuje, dėl to jam turėtų būti nutraukti Tarybos nario įgaliojimai. VRK išaiškino, kad pagrindo to daryti nėra, kadangi dokumentai rodo, jog vyras šaknis įleidęs Tauragėje.

Šiandien visoje Europos Sąjungoje minima Europos diena, kuri simbolizuoja Europos taiką ir vienybę. Švenčiama ji ir Tauragėje: savivaldybės administracijos pastato languose pakabintos  ES vėliavos, „Versmės“ gimnazijoje vyko žinių konkursas, o vakare prasidės naktinė Lobių medžioklė po Tauragės kultūros paveldo džiungles.

Nors pastaraisiais metais baudos už pažeidimus žvejybos srityje smarkiai išaugo, tai gąsdina ne visus. Savaitgalį Balskų tvenkinyje žvejys mėgėjas Tomas Tenikaitis aptiko brakonierių tinklą, pilną žuvų. Gamtai padaryta žala gali siekti apie 10 tūkst. Eur. Žvejys tikina, kad pamatęs tinkluose nugaišusius karšius, karpius, lydekas ir starkius, buvo šokiruotas. Vyras kreipėsi į aplinkosaugininkus bei į „Tauragės žinių“ redakciją, tikėdamasis viešumu išbaidyti suįžūlėjusius brakonierius.

Šiais laikais telefonas yra nepamainomas beveik kiekviename mūsų žingsnyje. Ko gero, daugelis žino tą jausmą, kai išmanusis ima ir netikėtai sugenda. Taip nutikus, taisyklų toli ieškoti nereikia – sugedusį prietaisą galima atnešti į bet kurį „Tele2“ saloną.

Motinos dienos proga LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo tauragiškę Prancišką Sturonienę, pagimdžiusią ir su vyru Leonu užauginusią 7 vaikus.

Pavasarį laukuose renkamas sprogmenų derlius. 33 mm rankinė granata, atliekant žemės kasimo darbus, rasta Sungailiškių kaime. Per savaitę išminuotojams tenka vykti į penkiasdešimt tokių iškvietimų, teigė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Nerijus Alekna.

Šią savaitę temperatūra kasdien kils vis aukščiau, tačiau bus sausa – jau pritrūks lietaus. Šiandien šalį ir vėl lepins saulė, vyraus maloni šiluma. Numatomas nesmarkus šiaurės rytų krypties vėjas.

Ant penkiaaukščio namo stogo J. Tumo-Vaižganto gatvėje be šalmų vaikštantys darbuotojai  neliko nepastebėti.  Patikrinimą atlikę Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai nustatė ir daugiau pažeidimų. Nedrausmingiems darbuotojams skirtas žodinis įspėjimas, o statybos darbų vadovams gresia piniginės baudos.

Lietuvoje kasmet apie 4000 žmonių patiria nelaimingus atsitikimus darbe, iš jų iki 200 – žūsta arba sunkiai susižaloja. Šiais metais darbe jau žuvo 12 žmonių, vienas – Tauragėje. Darbo inspekcijos vadovas Raimundas Leonavičius sako, kad ir vienas žuvęs darbe yra per daug. 

 

Penktadienio laikraštyje „Tauragės kurjeris“ publikuojama buvusio Seimo nario Dariaus Petrošiaus nuomonė „Kodėl netapau ministru? Apie korupciją ir skalikus“. Jame tauragiškis neigia sąsajas su verslininku Arūnu Pukeliu, kurį jis vadina Šviniumi. D. Petrošius priekaištus meta korupcinei sistemai ir LNK žurnalistui Tomui Dapkui. Pastarasis pareiškė, kad būtų buvusi nelaimė Lietuvai, jei D. Petrošius būtų tapęs teisingumo ministru.

Naujausiame numeryje: Apie aptiktą brakonierių tinklą, pilną mirštančių ir jau apipuvusių žuvų, „Tauragės žinioms“ pranešė savaitgalį Balskų tvenkinyje žvejys mėgėjas Tomas Tenikaitis. Gamtai padaryta žala gali siekti apie 10 tūkst. Eur. Taip pat laikraštyje nekilnojamo turto ir verslo naujienos – tauragiškiai jau skuba įsigyti dar tik įrenginėjamus naujus butus, atgimė restoranas „Pasaga“, Taurage domisi užsienio investuotojai. Artėjant Motinos dienai – išskirtinis interviu su dvynukų besilaukiančia trenere Karolina. Paskutiniame puslapyje skaitykite apie fotografijos chuliganą – profesorių Remigijų Venckų, kurio parodą  apžiūrėti galima Tauragės krašto muziejuje.

Antroje savaitės pusėje į šalį atkeliaus tropinis karštis, tačiau tik trumpam. Ketvirtadienį pasimėgavę įspūdinga šiluma, jau penktadienį sulauksime gaivesnių orų, pasisuks vėsesnis šiaurės vėjas. Gera žinia ta, jog kritulių beveik nesulauksime, tad dienos bus gražios.

Panoraminio lifto statybos Tauragės rajono savivaldybės pastate užsitęsė. Už vėluojančius darbus rangovams kapsi piniginės baudos, jau priskaičiuotos tūkstantinės sumos.

Trejus metus Tauragės šilumos tinklams vadovavęs Mindaugas Nevardauskas bendrovės valdybos pirmininkui Kristijonui Paliučiui įteikė prašymą atleisti jį iš užimamų pareigų. Teigiamai politikų ir įmonės darbuotojų vertintas kaunietis atviras – direktorių suviliojo kita įmonė, kurioje M. Nevardausko laukia rimti iššūkiai. Nors interviu metu vadovo veidą puošė šypsena, vyras pripažino, kad širdis nedžiūgauja: gegužės 4 dieną jis palieka Tauragę ir Šilumos tinklus, kurie jam kelia pačius gražiausius sentimentus. M. Nevardauskas traukiasi ir iš Butų ūkio direktoriaus pareigų.

Sužydėjus sodams, pirmąjį gegužės sekmadienį, minima Motinos diena. Neįgaliųjų draugija šiandien, gegužės 2-ąją tradiciškai surengė šventę, skirtą  pagerbti ir pradžiuginti mamoms, močiutėms.

Gegužės 4-ąją, kaip ir kasmet, minima Šv. Florijono – ugniagesių globėjo – diena. Tauragėje ugniagesių profesinės šventės renginiai startavo jau šiandien – sportinėmis varžybomis.

Valdančiajai daugumai priklausanti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) patvirtino kandidatą į kitais metais vyksiančius Tauragės rajono savivaldybės mero rinkimus. Konservatoriai savo kandidatą atskleidė antrieji, prieš du mėnesius tai padarė socialdemokratai, patvirtinę savo lyderiu Praną Petrošių.

Šią savaitę prasidėjo vaikų žaidimų aikštelės įrengimo darbai Ateities tako gatvėje. Deja, džiaugiasi ne visi. Tauragės miesto seniūnas teigė sulaukęs ir planuojama aikštele besipiktinančių tauragiškių skundų, kurie atskriejo iš Ateities tako 5 namo.

Atsisveikindamas balandis paruošė dovaną – į šalį plūstels vasariška šiluma, vietomis oras įkais net iki 27 laipsnių. Tačiau savaitės pradžia bus itin nerami – dangumi keliaus lietaus ir perkūnijos debesys. Antradienį ir trečiadienį taip pat išsilaikys šilti orai, protarpiais dar palis. Savaitės pabaigoje jau bus gaiviau.  

Apie mokyklos be patyčių idėją pastaruoju metu vis garsiau kalba ne tik mokiniai, mokytojai, tėveliai – visas būrys įžymių žmonių prisijungė prie akcijos ,,Stabdykim patyčias kartu“. Jie svečiuojasi mokyklose, bendrauja su mokiniais. Ketvirtadienį Tauragės kultūros rūmuose koncertą surengęs žinomas atlikėjas Vidas Bareikis aplankė ir M. Mažvydo progimnazijos moksleivius.

Aukščiausiame Teisme įrodęs, kad iš Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovo pareigų buvo atleistas neteisėtai, Liutauras Indriuška toliau bylinėjasi su Šilutės rajono meru Vytautu Laurinaičiu. Šįkart į teismą merą jis patraukė dėl viešai pareikštos nuomonės, jog L. Indriuška esąs „kenkėjas“. Tuo tarpu Tauragės rajono savivaldybė L. Indriušką už darbo rezultatus giria – nuostolingai dirbusi ligoninė 2017-uosius baigė su pliusu.  

Medicinos darbuotojų profesinė šventė kasmet pažymima balandžio 25 dieną .Tai graži proga pagerbti pasiaukojančiai ir nuoširdžiai dirbančius medikus. Gal todėl gausiai susirinkusius į Kultūros namus kilnios profesijos atstovus sveikino didelis būrys garbingų svečių. Įteiktos padėkos, pasakyta daug šiltų žodžių. Renginio dalyvius linksmino populiari grupė ,,2 Donatai“.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis viešoje erdvėje pasidžiaugė, jog baseino pamatai jau įrengti, pradėtos montuoti pastato konstrukcijos. Tuo tarpu kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje baseino pastatas jau iškilo. „Tauragės žinios“ domėjosi, kaip vyksta Tauragės baseino statybos.

Balandžio 28-ąją švenčiama Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Ta proga jau dvyliktą kartą SDG darbuotojai ryte skubančius į darbą pasitinka dovanodami darbo pirštines su užrašu – „Saugok save darbe!“.

Naujausiame numeryje skaitykite: trejus metus Tauragės šilumos tinklams vadovavęs Mindaugas Nevardauskas ketvirtadienį bendrovės valdybos pirmininkui Kristijonui Paliučiui įteikė prašymą atleisti jį iš užimamų pareigų. Teigiamai politikų ir įmonės darbuotojų vertintas kaunietis atviras – direktorių suviliojo kita įmonė, kurioje M. Nevardausko laukia rimti iššūkiai. Interviu su M. Nevardausku skaitykite laikraščio vedamajame, o naujausiame numeryje jūsų laukia naujienos apie ligoninės direktoriaus kovas teismuose, Tauragėje veikusią „kamuolinių“ grupuotė bei sparčiai vykstančias baseino, lifto ir kitų objektų statybas.