2020 Liepos 11 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Gaisras sunaikino virš 4 ha miško paklodės

  • Įkelta: 2018-05-14
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Miškininkai skambina pavojaus varpais. Nusistovėjus vasariškiems orams, Tauragės miškuose pasiekta ketvirta gaisringumo klasė. Savaitgalį Šilinės girininkijos miškas liepsnojo du kartus – išdegė  virš keturių hektarų miško paklotės. „Samanos, kaip parakas. Numesta cigaretė gali įžiebti ugnį. Belieka tikėtis žmonių sąmoningumo ir laukti lietaus“, – teigė vyriausiasis miškininkas A. Gaudiešius.

Užsidegė naktį

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį iš Bendrojo pagalbos centro gautas pranešimas, kad Tauragės rajone dega Šilinės girininkijai priklausantis Sakalinės miškas.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas  Antanas Gaudiešius pasakojo, kad gaisras nedideliame plote Šilinės girininkijoje buvo kilęs jau šeštadienį.  Tačiau ugnis pastebėta iš bokštelio, greitai buvo užgesinta ir nespėjo išplisti.  Tuokart išdegė 16- arų  miško plotas.

Kur kas didesnių nuostolių gyvajai gamtai pridarė naktį iš šeštadienio į sekmadienio, tame pačiame miške kilęs gaisras. Išdegė virš 4 hektarų miško paklodės.

– Bokšteliuose budime tik dienos metu. Apie nakčia kilusį gaisrą pranešė atsitiktinai liepsnas pamatę žmonės. Tiesa, gaisras jau buvo įsismarkavęs. Kol sukėlėme darbuotojus, taip pat praėjo laiko. Gesinti mišką padėjo ugniagesiai-gelbėtojai, kariškiai,  mūsų darbuotojai. Visą naktį darbavomės, o dieną žiūrėjome, kad iš naujo neužsidegtų. Gaisro metu išdegė virš keturių hektarų brandaus miško paklodės. Medžiai apdegė, aprūko, tačiau kadangi jie dideli, per daug nenukentėjo ir atsigaus. Gerai, kad ugnis nepersimetė į jaunuolyną, tada būtų viskas... Dabar samanos kaip parakas. Neatsargiai numesta cigaretė gali įžiebti ugnį. Matyt ir dabar miškas užsidegė dėl neatsargiai numestos nuorūkos, degtuko. Belieka tikėtis žmonių sąmoningumo ir laukti lietaus, – pirmadienį teigė A. Gaudiešius ir informavo, kad šiuo metu Tauragės miškuose pasiekta ketvirta gaisringumo klasė.

Anot miškininko, pernai Tauragės rajono miškuose nekilo nė vieno gaisro.

Gresia baudos

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad dažniausiai miškuose gaisrus sukelia neatsargūs poilsiautojai.  Miške gausu sausos žolės, spyglių, dervingų medžių šakelių, sausų samanų, kurios užsiliepsnoja ir dega labai greitai. Todėl nuorūką, degtuką ar kitą liepsnos šaltinį būtina užgesinti visiškai. Ypač didelį pavojų miškams kelia deginami laužai. Juos leidžiama kurti tik specialiose aikštelėse, apsuptose iš visų pusių ne siauresne kaip 0,5 metro mineralizuota zona (tai iki nedegančio grunto pašalintos miško paklotės juosta). Arti laužavietės neturi būti sausos žolės, medžių, durpingo grunto ar kitokių degių medžiagų. Esant sausam ir karštam orui, kūrenti  miške laužus draudžiama.

Vadovaujantis administracinių nusižengimų kodeksu, priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 eurų iki 170 eurų. Miško naikinimas arba žalojimas jį padegant arba nerūpestingai elgiantis su ugnimi, taip pat kitoks miško gaisrą arba jo išplitimą sukėlęs priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas užtraukia baudą nuo 560 eurų iki  2300 eurų.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad pastebėjus miške įsiplieskiantį gaisrą, jį užgesinti reiktų stengtis patiems, nes ugnis gali labai greitai išplisti į didesnius plotus. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais arba užtrypiant kojomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba užberti žemėmis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsdami skambinkite Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Siaubinga pernai lapkritį įvykusi avarija, kurios metu pėsčiųjų perėjoje degant žaliam šviesoforo signalui  mirtinai partrenktas septynmetis, praėjusią savaitę nagrinėta Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmuose. Avarijoje žuvusio Jonuko tėvai prieš posėdį nedaugžodžiavo, – „norim, kad viskas greičiau baigtųsi“, – teigė jie. O kaltinamasis gargždiškis Kęstutis Kareiva Teismo posėdžio metu nuoširdžiai apgailestavo, sakydamas – „nepastebėjau, nepamačiau“.

Neretai atsitiktinai aptikti archeologiniai radiniai pasitarnauja dar nežinomų, naujų archeologinių paminklų paieškoje, teigia istorikas, paveldosaugininkas Edmundas Mažrimas. Inžinierių aptikti senovės papuošalai pažėrė klausimų apie galimai naują, dar neištirtą mūsų krašto archeologinį objektą. 

Šiandien savo išrinktąją Agnę Dilbaitę vedė Tauragės rajono tarybos narys Tomas Arvasevičius. Pora žiedus sumainė Vilniaus santuokų rūmuose.

Jau nuo šio rugsėjo darželiuose, mokyklose, stovyklose ir socialinės globos įstaigose maisto racionas turės būti įvairus ir visavertis, su vegetariškais patiekalais. Rekomenduojamas ir „švediško stalo“ principo patiekalų pasirinkimas. Tauragės ugdymo įstaigoms maistą tiekiančio „Kretingos maisto“ mitybos skyriaus vadovė naujoves vertina teigiamai, tačiau abejoja, ar griežtesnės taisyklės dar labiau nepaskatins moksleivių lakstyti į kebabines bei teigia, jog didesni reikalavimai produktams ir žaliavoms iškels ir maitinimo kainą. Dabar darželinukai maitinami už 2 eurus per dieną.

Baigiantis šiai savaitei ir toliau mėgausimės saulės spinduliais ir itin malonia, vasariška šiluma. Didesnių pokyčių nebus ir savaitgalį, tad išvykas į gamtą galima planuoti drąsiai.

Naujausiame numeryje skaitykite: Skaudvilės specialiosios mokyklos direktoriaus Rolando Beišio darbo veiklos pažeidimus kitą savaitę vertins Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai. Šaukiamas neeilinis posėdis, vadovui gresia įspėjimas. Dėl ko, sužinosite paskaitę naujausią laikraščio numerį. Jame taip pat skaitykite naujienas iš teismo salės. Siaubinga pernai lapkritį įvykusi avarija, kurios metu pėsčiųjų perėjoje degant žaliam šviesoforo signalui  mirtinai partrenktas septynmetis, šią savaitę nagrinėta Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmuose.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija apskundė Vyriausiajai rinkimų komisijai valdančiosios daugumos atstovą, liberalą Liną Stankų. Esą šis gyvena Vilniuje, dėl to jam turėtų būti nutraukti Tarybos nario įgaliojimai. VRK išaiškino, kad pagrindo to daryti nėra, kadangi dokumentai rodo, jog vyras šaknis įleidęs Tauragėje.

Šiandien visoje Europos Sąjungoje minima Europos diena, kuri simbolizuoja Europos taiką ir vienybę. Švenčiama ji ir Tauragėje: savivaldybės administracijos pastato languose pakabintos  ES vėliavos, „Versmės“ gimnazijoje vyko žinių konkursas, o vakare prasidės naktinė Lobių medžioklė po Tauragės kultūros paveldo džiungles.

Nors pastaraisiais metais baudos už pažeidimus žvejybos srityje smarkiai išaugo, tai gąsdina ne visus. Savaitgalį Balskų tvenkinyje žvejys mėgėjas Tomas Tenikaitis aptiko brakonierių tinklą, pilną žuvų. Gamtai padaryta žala gali siekti apie 10 tūkst. Eur. Žvejys tikina, kad pamatęs tinkluose nugaišusius karšius, karpius, lydekas ir starkius, buvo šokiruotas. Vyras kreipėsi į aplinkosaugininkus bei į „Tauragės žinių“ redakciją, tikėdamasis viešumu išbaidyti suįžūlėjusius brakonierius.

Šiais laikais telefonas yra nepamainomas beveik kiekviename mūsų žingsnyje. Ko gero, daugelis žino tą jausmą, kai išmanusis ima ir netikėtai sugenda. Taip nutikus, taisyklų toli ieškoti nereikia – sugedusį prietaisą galima atnešti į bet kurį „Tele2“ saloną.

Motinos dienos proga LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo tauragiškę Prancišką Sturonienę, pagimdžiusią ir su vyru Leonu užauginusią 7 vaikus.

Pavasarį laukuose renkamas sprogmenų derlius. 33 mm rankinė granata, atliekant žemės kasimo darbus, rasta Sungailiškių kaime. Per savaitę išminuotojams tenka vykti į penkiasdešimt tokių iškvietimų, teigė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Nerijus Alekna.

Šią savaitę temperatūra kasdien kils vis aukščiau, tačiau bus sausa – jau pritrūks lietaus. Šiandien šalį ir vėl lepins saulė, vyraus maloni šiluma. Numatomas nesmarkus šiaurės rytų krypties vėjas.

Ant penkiaaukščio namo stogo J. Tumo-Vaižganto gatvėje be šalmų vaikštantys darbuotojai  neliko nepastebėti.  Patikrinimą atlikę Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai nustatė ir daugiau pažeidimų. Nedrausmingiems darbuotojams skirtas žodinis įspėjimas, o statybos darbų vadovams gresia piniginės baudos.

Lietuvoje kasmet apie 4000 žmonių patiria nelaimingus atsitikimus darbe, iš jų iki 200 – žūsta arba sunkiai susižaloja. Šiais metais darbe jau žuvo 12 žmonių, vienas – Tauragėje. Darbo inspekcijos vadovas Raimundas Leonavičius sako, kad ir vienas žuvęs darbe yra per daug. 

 

Penktadienio laikraštyje „Tauragės kurjeris“ publikuojama buvusio Seimo nario Dariaus Petrošiaus nuomonė „Kodėl netapau ministru? Apie korupciją ir skalikus“. Jame tauragiškis neigia sąsajas su verslininku Arūnu Pukeliu, kurį jis vadina Šviniumi. D. Petrošius priekaištus meta korupcinei sistemai ir LNK žurnalistui Tomui Dapkui. Pastarasis pareiškė, kad būtų buvusi nelaimė Lietuvai, jei D. Petrošius būtų tapęs teisingumo ministru.

Naujausiame numeryje: Apie aptiktą brakonierių tinklą, pilną mirštančių ir jau apipuvusių žuvų, „Tauragės žinioms“ pranešė savaitgalį Balskų tvenkinyje žvejys mėgėjas Tomas Tenikaitis. Gamtai padaryta žala gali siekti apie 10 tūkst. Eur. Taip pat laikraštyje nekilnojamo turto ir verslo naujienos – tauragiškiai jau skuba įsigyti dar tik įrenginėjamus naujus butus, atgimė restoranas „Pasaga“, Taurage domisi užsienio investuotojai. Artėjant Motinos dienai – išskirtinis interviu su dvynukų besilaukiančia trenere Karolina. Paskutiniame puslapyje skaitykite apie fotografijos chuliganą – profesorių Remigijų Venckų, kurio parodą  apžiūrėti galima Tauragės krašto muziejuje.

Antroje savaitės pusėje į šalį atkeliaus tropinis karštis, tačiau tik trumpam. Ketvirtadienį pasimėgavę įspūdinga šiluma, jau penktadienį sulauksime gaivesnių orų, pasisuks vėsesnis šiaurės vėjas. Gera žinia ta, jog kritulių beveik nesulauksime, tad dienos bus gražios.

Panoraminio lifto statybos Tauragės rajono savivaldybės pastate užsitęsė. Už vėluojančius darbus rangovams kapsi piniginės baudos, jau priskaičiuotos tūkstantinės sumos.

Trejus metus Tauragės šilumos tinklams vadovavęs Mindaugas Nevardauskas bendrovės valdybos pirmininkui Kristijonui Paliučiui įteikė prašymą atleisti jį iš užimamų pareigų. Teigiamai politikų ir įmonės darbuotojų vertintas kaunietis atviras – direktorių suviliojo kita įmonė, kurioje M. Nevardausko laukia rimti iššūkiai. Nors interviu metu vadovo veidą puošė šypsena, vyras pripažino, kad širdis nedžiūgauja: gegužės 4 dieną jis palieka Tauragę ir Šilumos tinklus, kurie jam kelia pačius gražiausius sentimentus. M. Nevardauskas traukiasi ir iš Butų ūkio direktoriaus pareigų.

Sužydėjus sodams, pirmąjį gegužės sekmadienį, minima Motinos diena. Neįgaliųjų draugija šiandien, gegužės 2-ąją tradiciškai surengė šventę, skirtą  pagerbti ir pradžiuginti mamoms, močiutėms.

Gegužės 4-ąją, kaip ir kasmet, minima Šv. Florijono – ugniagesių globėjo – diena. Tauragėje ugniagesių profesinės šventės renginiai startavo jau šiandien – sportinėmis varžybomis.

Valdančiajai daugumai priklausanti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) patvirtino kandidatą į kitais metais vyksiančius Tauragės rajono savivaldybės mero rinkimus. Konservatoriai savo kandidatą atskleidė antrieji, prieš du mėnesius tai padarė socialdemokratai, patvirtinę savo lyderiu Praną Petrošių.

Šią savaitę prasidėjo vaikų žaidimų aikštelės įrengimo darbai Ateities tako gatvėje. Deja, džiaugiasi ne visi. Tauragės miesto seniūnas teigė sulaukęs ir planuojama aikštele besipiktinančių tauragiškių skundų, kurie atskriejo iš Ateities tako 5 namo.

Atsisveikindamas balandis paruošė dovaną – į šalį plūstels vasariška šiluma, vietomis oras įkais net iki 27 laipsnių. Tačiau savaitės pradžia bus itin nerami – dangumi keliaus lietaus ir perkūnijos debesys. Antradienį ir trečiadienį taip pat išsilaikys šilti orai, protarpiais dar palis. Savaitės pabaigoje jau bus gaiviau.