2019 Spalio 21 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Gaisras sunaikino virš 4 ha miško paklodės

  • Įkelta: 2018-05-14
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Miškininkai skambina pavojaus varpais. Nusistovėjus vasariškiems orams, Tauragės miškuose pasiekta ketvirta gaisringumo klasė. Savaitgalį Šilinės girininkijos miškas liepsnojo du kartus – išdegė  virš keturių hektarų miško paklotės. „Samanos, kaip parakas. Numesta cigaretė gali įžiebti ugnį. Belieka tikėtis žmonių sąmoningumo ir laukti lietaus“, – teigė vyriausiasis miškininkas A. Gaudiešius.

Užsidegė naktį

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį iš Bendrojo pagalbos centro gautas pranešimas, kad Tauragės rajone dega Šilinės girininkijai priklausantis Sakalinės miškas.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas  Antanas Gaudiešius pasakojo, kad gaisras nedideliame plote Šilinės girininkijoje buvo kilęs jau šeštadienį.  Tačiau ugnis pastebėta iš bokštelio, greitai buvo užgesinta ir nespėjo išplisti.  Tuokart išdegė 16- arų  miško plotas.

Kur kas didesnių nuostolių gyvajai gamtai pridarė naktį iš šeštadienio į sekmadienio, tame pačiame miške kilęs gaisras. Išdegė virš 4 hektarų miško paklodės.

– Bokšteliuose budime tik dienos metu. Apie nakčia kilusį gaisrą pranešė atsitiktinai liepsnas pamatę žmonės. Tiesa, gaisras jau buvo įsismarkavęs. Kol sukėlėme darbuotojus, taip pat praėjo laiko. Gesinti mišką padėjo ugniagesiai-gelbėtojai, kariškiai,  mūsų darbuotojai. Visą naktį darbavomės, o dieną žiūrėjome, kad iš naujo neužsidegtų. Gaisro metu išdegė virš keturių hektarų brandaus miško paklodės. Medžiai apdegė, aprūko, tačiau kadangi jie dideli, per daug nenukentėjo ir atsigaus. Gerai, kad ugnis nepersimetė į jaunuolyną, tada būtų viskas... Dabar samanos kaip parakas. Neatsargiai numesta cigaretė gali įžiebti ugnį. Matyt ir dabar miškas užsidegė dėl neatsargiai numestos nuorūkos, degtuko. Belieka tikėtis žmonių sąmoningumo ir laukti lietaus, – pirmadienį teigė A. Gaudiešius ir informavo, kad šiuo metu Tauragės miškuose pasiekta ketvirta gaisringumo klasė.

Anot miškininko, pernai Tauragės rajono miškuose nekilo nė vieno gaisro.

Gresia baudos

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad dažniausiai miškuose gaisrus sukelia neatsargūs poilsiautojai.  Miške gausu sausos žolės, spyglių, dervingų medžių šakelių, sausų samanų, kurios užsiliepsnoja ir dega labai greitai. Todėl nuorūką, degtuką ar kitą liepsnos šaltinį būtina užgesinti visiškai. Ypač didelį pavojų miškams kelia deginami laužai. Juos leidžiama kurti tik specialiose aikštelėse, apsuptose iš visų pusių ne siauresne kaip 0,5 metro mineralizuota zona (tai iki nedegančio grunto pašalintos miško paklotės juosta). Arti laužavietės neturi būti sausos žolės, medžių, durpingo grunto ar kitokių degių medžiagų. Esant sausam ir karštam orui, kūrenti  miške laužus draudžiama.

Vadovaujantis administracinių nusižengimų kodeksu, priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 eurų iki 170 eurų. Miško naikinimas arba žalojimas jį padegant arba nerūpestingai elgiantis su ugnimi, taip pat kitoks miško gaisrą arba jo išplitimą sukėlęs priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas užtraukia baudą nuo 560 eurų iki  2300 eurų.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad pastebėjus miške įsiplieskiantį gaisrą, jį užgesinti reiktų stengtis patiems, nes ugnis gali labai greitai išplisti į didesnius plotus. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais arba užtrypiant kojomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba užberti žemėmis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsdami skambinkite Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Siaubinga pernai lapkritį įvykusi avarija, kurios metu pėsčiųjų perėjoje degant žaliam šviesoforo signalui  mirtinai partrenktas septynmetis, praėjusią savaitę nagrinėta Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmuose. Avarijoje žuvusio Jonuko tėvai prieš posėdį nedaugžodžiavo, – „norim, kad viskas greičiau baigtųsi“, – teigė jie. O kaltinamasis gargždiškis Kęstutis Kareiva Teismo posėdžio metu nuoširdžiai apgailestavo, sakydamas – „nepastebėjau, nepamačiau“.

Neretai atsitiktinai aptikti archeologiniai radiniai pasitarnauja dar nežinomų, naujų archeologinių paminklų paieškoje, teigia istorikas, paveldosaugininkas Edmundas Mažrimas. Inžinierių aptikti senovės papuošalai pažėrė klausimų apie galimai naują, dar neištirtą mūsų krašto archeologinį objektą. 

Šiandien savo išrinktąją Agnę Dilbaitę vedė Tauragės rajono tarybos narys Tomas Arvasevičius. Pora žiedus sumainė Vilniaus santuokų rūmuose.