2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Eidintuose vyras kaimynams surengė egzekuciją ir nusišovė pats

  • Įkelta: 2018-05-29

Šeštadienio vakarą Eidintų kaime įvykusi tragedija sukrėtė visą šalį. O ypač vietos bendruomenę. Su kaimynais konfliktavęs 69 metų Pranas Kenstavičius griebė legaliai laikomą ginklą ir nušovė netoliese gyvenančią 80 metų kaimynę bei jos 57 metų žentą. Kraupios lemties išvengė šeštadienio popietę į Vokietiją dirbti išvykusi nušautosios dukra. Vietiniai gyventojai, nesuprasdami tokio žiauraus poelgio, tik gūžčioja pečiais. „Šokas. Neina atsigauti. Neblogas žmogus buvo – kas atsitiko, nesuprantu“, – po įvykio kaimo gyventoja Danutė Rudienė.

Egzekucija

Nelaimė Tauragės rajone esančiame Eidintų kaime nutiko šeštadienio vakarą, apie 19 val. Pasigirdo serija šūvių.

„Buvau darže, kai išgirdau šūvius. Pagalvojau, kad kažkas fejerverkus leidžia, juk šeštadienio vakaras. Vėliau pamačiau policijos automobilius, sukančius į Pievų gatvelę. Supratau, kad kažkas rimto nutiko, – pasakojo Eidintų kaimo gyventoja D. Rudienė. Paaiškėjo, kad iš legaliai laikomo pistoleto „Glock 17“ šaudė 69 metų Pranas Kenstavičius. Vyras nušovė kaimynystėje gyvenusią 80 metų Zinaidą ir 57 metų žentą latvį Anatolijų, su kuriais nuolat konfliktavo. Kelios kulkos perskrodė skardinę tvorą. Pasigirdus šūviams, policijos pareigūnus iškvietė netoliese gyvenanti P. Kenstavičiaus sesuo.

Atvykusius pareigūnams, P. Kenstavičius juos apšaudė iš savo namo kiemo, paleido du šūvius. Atvykus dar dviem pareigūnų ekipažams, vyras, nieko nesakydamas, laikė nukreipęs pistoletą į pareigūnus. Į  komandas „mesti ginklą“ nereagavo. Po akimirkos P. Kenstavičius pistoletą nukreipė sau į galvą  ir nusišovė.

Žiaurios lemties išvengė nužudytos moters dukra. Ji, pasak kaimynų, kaip tik įvykio dieną išvyko į Vokietiją, kur slaugė senukus.

Perbėgo juoda katė

Moteris ir vyras, kuriuos nušovė P. Kenstavičius – vieni artimiausių jo kaimynų ir, rodos, patys nekenčiamiausi. Kiemus skiria tik keliukas.

– Šeimos nuolat konfliktavo ir skųsdavo vieni kitus visoms instancijoms. Man savo bėdas dažnai išsakydavo tiek viena, tiek kita pusė. Kokia juoda katė perbėgo jiems kelią, nežinau. Tačiau man pačiai Kenstavičius nieko blogo nėra padaręs. Atvirkščiai, bendruomenei siūlydavo savo pagalbą.  Kenstavičių šeima tvarkinga. Į Eidintus atsikraustė, Pranui išėjus į pensiją. Šeima skrupulingai prižiūrėdavo namus ir kiemą. Tiesa, gal jautėsi, kad Pranas į kitus žiūri šiek tiek iš aukšto, tarsi laikydamas save geresniu už kitus. Vyriškis ir būdamas pensijoje dirbo tai vienur, tai kitur. Taip pat buvo policijos rėmėjas. Dabar gyrėsi, kad grįžo iš kelionės po šiltus kraštus. Tvarkinga ir ukrainietės Zinaidos šeima. Šiuo metu kaip tik tvarkė namą, jį šiltino. Kodėl konfliktas išvirto į tokią baisią tragediją, sunku pasakyti, – svarstė Eidintų kaimo bendruomenės pirmininkė  V. Laugalienė. Moteris teigė, kad P. Kenstavičiui neįtiko ir dar viena jauna šeima, gyvenanti kaimynystėje. 

Pašnekovė prisiminė, kad prieš porą metų kaimo šventės metu yra tekę matyti, kaip  P. Kenstavičius, būdamas neblaivus, be jokios priežasties trenkė kaimynei per veidą. Tuomet buvo iškviesta policija. Vietinių gyventojų teigimu, P. Kenstavičius, pavartojęs alkoholio, būdavo priekabus. Šeštadienį vyras taip pat galimai buvo neblaivus. 

Pataikė į širdį

Pirmadienį Valstybinės Teismo medicinos tarnybos Tauragės poskyrio Teismo medicinos ekspertas Antanas Gedminas teigė, kad į Zinaidą pataikė dvi kulkos, į Anatolijų – trys. Abiem velionims kulkos perskrodė širdis.

Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Aušrinės Valantiejienės, pirminiais duomenimis, žudikas buvo neblaivus, tačiau tai dar turi patvirtinti laboratoriniai kraujo tyrimai.

– Tiksli nužudymo priežastis nėra aiški, tačiau vyras su nužudytais kaimynais dažnai konfliktuodavo. Tai liudija ir policijoje užfiksuoti pranešimai. Per paskutinius 5 metus pareigūnai yra gavę pranešimų dėl triukšmo, nesutarimų, fotografavimo, – teigė A. Valantiejienė.

Anot pareigūnės, šaulio paleistų šūvių skaičius, kaip ir įvykio aplinkybės, tikslinamos.

Zinaida ir Anatolijus pirmadienio vakarą buvo pašarvoti Vidos Lidžienės laidojimo namuose. Amžinojo poilsio vieton velionys atguls trečiadienį.

Gegužei baigiantis svilins dar didesnis, vietomis siekiantis 30 ir daugiau laipsnių, karštis. Deja, bet lietaus bent kol kas nebus. Gegužės ir birželio sandūra atneš vos gaivesnius orus, tuo metu įspūdingas karštis atslūgs, o kritulių  gali pasirodyti savaitgalį, bet tik vietomis.

Lietuvos eksporto mastas į Jungtines Amerikos Valstijas per pastaruosius metus išaugo beveik trigubai ir pernai siekė beveik 1,4 mlrd. eurų. Kaip pasiekti JAV rinką, šią savaitę tauragiškiams pasakojo Seimo narys Žygimantas Pavilionis ir Žemės ūkio ir komercijos atašė Vaidotas Ašmonas, dirbantis Lietuvos ambasadoje Vašingtone.

Šiandien šalies ir rajono abiturientams skamba paskutinis skambutis. Mokyklos suolą palieka per 25 tūkst. mokinių, su Tauragės rajono gimnazijomis atsisveikina beveik 500 abiturientų. Pasibaigus šventei, jaunuoliams teks vėl kibti į brandos egzaminus.

Paskutiniame pavasario numeryje skaitykite: rajono Taryboje – vėl rokiruotė. kodėl Tarybos nario mandato atsisakyti nusprendė liberalas Linas Stankus ir kas jį pakeis? Kokie specialistai atrinkti darbui savivaldybėje bei kokius patarimus tauragiškiams dalijo Žemės ūkio ir komercijos atašė Vašingtone Vaidotas Ašmonas? Atsakymai į šiuos klausimus – jau rytoj. Laikraštyje džiugios žinios ligoniams – Tauragės ligoninė įsigijo naujos įrangos maisto ruošimui, kuri pagerins įstaigos pacientams tiekiamo maisto kokybę. Naudinga informacija ir moksleivių tėveliams – jau paskelbtas Tauragės rajono savivaldybės iš dalies finansuojamų vasaros stovyklų sąrašas bei kas siūs uniformas vaikams. O taip pat – kiek kainuoja pirmosios braškės, kas kursis šalia statomo baseino, kokių įdomybių atrado gamtos fotografas Eugenijus Kavaliauskas bei kaip istorinį atminimą puoselėja vis dar tvirti ir stiprūs tremtiniai. 

Antroje savaitės pusėje šalyje įsivyraus vasariškai karšti orai. Debesuotumas sumažės, kritulių tikimybė bus menka. Visgi, karščio banga neatslūgs net ir ateinančią savaitę, tuo metu temperatūra vietomis, tikėtina, pasieks 30 laipsnių.