2020 Sausio 24 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Atrastos tūkstančio metų senumo segės

  • Įkelta: 2018-05-13
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Neretai atsitiktinai aptikti archeologiniai radiniai pasitarnauja dar nežinomų, naujų archeologinių paminklų paieškoje, teigia istorikas, paveldosaugininkas Edmundas Mažrimas. Inžinierių aptikti senovės papuošalai pažėrė klausimų apie galimai naują, dar neištirtą mūsų krašto archeologinį objektą.

Šį pavasarį būsimi mechanikos ir aviacijos inžinieriai Dovydas Sūdžius ir Povilas Pukelis lankydamasi Kamsčių kaime (Lauksargių sen.) greta pastatytų vėjo jėgainių aptiko pasagines seges, datuojamas XII-XIV a. Su šiais radiniais kreipėsi į kultūros paveldo tarnybą, su siekiu archeologinius radinius perduoti krašto muziejui. Studentai perduodami archeologinius radinius nurodė jų radimo koordinates.

Pagal suteiktas koordinates paveldosaugininkai aplankė šią vietą, kur buvo aptikti archeologiniai radiniai. Radymvietė yra Kamsčių kaimavietės vakariniame pakraštyje. Ji yra prie pat Tauragės rajono ir Pagėgių savivaldybės ribos, tarp žinomų, reikšmingų archeologinių paminklų: apie pusantro kilometro į šiaurės rytus nuo Kreivėnų kapinyno (uk16387) ir tokiu pat atstumu į pietryčius nuo Kulmenų, Kreivėnų piliakalnio su gyvenviete (uk23799).

Abu šie archeologinio paveldo objektai  priklauso Pagėgių savivaldybei. Kreivėnų kapinynas, paminklosauginiais tikslais, buvo tirtas 1987 m., 1996 ir 1997 metais. Archeologiniams tyrimams vadovavo archeologas, šio regiono žinomiausias tyrėjas Valdemaras Šimėnas. Tyrimų metu aptikti deginti ir griautiniai kapai, seniausi kapai datuojami VI-VIII a., vėlyvesni X-XII a. Kapinynas priskiriamas Nemuno žemupio skalvių etnokultūrinei grupei, datuojami nuo VI a. iki XII a. Kapinynas suartas 1992 m. ir 2008 m., tada iš apardytų kapų žemės paviršiuje pasirodė archeologiniai radiniai.

Nauja Kamsčių archeologinė radymvietė pateikė naujų klausimų: ar tai naujas, vėlyvesnis, šio krašto archeologinis objektas? Ar tai atsitiktiniai radiniai „atkeliavę“ iš ardomo, netoliese esančio Kreivėnų kapinyno? Į šiuos klausimus atsakymus pateiks archeologų darbai.

Šiandien savo išrinktąją Agnę Dilbaitę vedė Tauragės rajono tarybos narys Tomas Arvasevičius. Pora žiedus sumainė Vilniaus santuokų rūmuose.

Naujausiame numeryje skaitykite: Skaudvilės specialiosios mokyklos direktoriaus Rolando Beišio darbo veiklos pažeidimus kitą savaitę vertins Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai. Šaukiamas neeilinis posėdis, vadovui gresia įspėjimas. Dėl ko, sužinosite paskaitę naujausią laikraščio numerį. Jame taip pat skaitykite naujienas iš teismo salės. Siaubinga pernai lapkritį įvykusi avarija, kurios metu pėsčiųjų perėjoje degant žaliam šviesoforo signalui  mirtinai partrenktas septynmetis, šią savaitę nagrinėta Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmuose.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija apskundė Vyriausiajai rinkimų komisijai valdančiosios daugumos atstovą, liberalą Liną Stankų. Esą šis gyvena Vilniuje, dėl to jam turėtų būti nutraukti Tarybos nario įgaliojimai. VRK išaiškino, kad pagrindo to daryti nėra, kadangi dokumentai rodo, jog vyras šaknis įleidęs Tauragėje.