2019 Sausio 18 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

7 vaikus užauginusiai tauragiškei – Prezidentės medalis

  • Įkelta: 2018-05-07
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Motinos dienos proga LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo tauragiškę Prancišką Sturonienę, pagimdžiusią ir su vyru Leonu užauginusią 7 vaikus.

Kaip skelbia LR Prezidentūros kanceliarija, jau tradicija tapusiame renginyje valstybės apdovanojimai buvo įteikti 33 mamoms iš visos Lietuvos, išauginusioms ir gerai išauklėjusioms penkis ir daugiau vaikų.

Įteikdama apdovanojimus gegužės 2-ąją Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad šių mamų gyvenimai – tai tylus motiniškas žygdarbis. Kiekvienas pagimdytas ir užaugintas vaikas – svarbus visai šaliai. Šie vaikai toliau kuria mūsų Lietuvą, saugo ją, užtikrina jos ateitį.

Tauragės seniūnijos darbuotojai, giminės ir kaimynai Prancišką Sturonienę pažįsta kaip labai darbščią, rūpestingą, tvarkingą mamą, daug dėmesio ir meilės skyrusią savo vaikams, sukūrusią jiems jaukią, patogią gyvenamąją aplinką, skatinusią mokytis ir įgyti išsilavinimą, puikiai sugebėjusią derinti darbą ir vaikų auginimą.

Pranciška Sturonienė gimė 1937 m. liepos 30 d. Marijonos ir Prano Sadauskų šeimoje Tauragės rajone, Pabūdviečio kaime. Anksti netekus mamos, Pranciškai kurį laiką teko glaustis pas svetimus žmones, todėl vaikystėje ir jaunystėje buvo ypač sunku. Baigusi 4 klases, mergaitė Pabūdviečio girininkijoje sodino ir prižiūrėjo medžius, vėliau įsidarbino kolūkio fermoje darbininke.

1958 m. Pranciška ištekėjo už Leono Sturono (gim. 1934 m.) ir susilaukė 7 vaikų: sūnų Zigmo, Antano, Viktoro, Gintauto, dvynių Tomo ir Leono, dukters Brigitos.

Pranciška ir Leonas Sturonai sugyveno darniai, savo darbu ir elgesiu pelnė aplinkinių žmonių pagarbą ir meilę. Gyvendami kaime, sutuoktiniai dirbo fermose, vėliau Tauragėje – įmonėse. 1993 m. Leonas Sturonas mirė.

Šiuo metu Pranciška Sturonienė kartu su dukters Brigitos šeima ir sūnumi Leonu gyvena Dacijonų kaime (Tauragės seniūnija), ūkininkauja asmeniniame ūkyje, džiaugiasi vaikų bei vienuolikos vaikaičių meile, dėmesiu, nuoširdžiu bendravimu.

Prezidentės apdovanotą daugiavaikę mamą gegužės 4-ąją pasveikino ir Tauragės rajono savivaldybės atstovai: Seimo narė Aušrinė Norkienė, Savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, mero pavaduotoja Virginija Eičienė, Tauragės seniūnijos, Dacijonų bendruomenės, kitų įstaigų, organizacijų atstovai.

Atsidavusiai mamai padėkota už didžiulę meilę, sielos dosnumą, rūpestį, kantrybę, gyvenimo išmintį auginant ir išleidžiant į gyvenimą vaikus.

Predidentės Dalios Grybauskaitės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais apdovanotų tauragiškių daugiavaikių mamų yra ir daugiau: 2015-aisiais – Irena Žmuidinavičienė (7 vaikai), 2016-aisiais – Stanislava Svirskienė (7 vaikai), 2017-aisiais – Ella Urbonavičienė (8 vaikai).

Pavasarį laukuose renkamas sprogmenų derlius. 33 mm rankinė granata, atliekant žemės kasimo darbus, rasta Sungailiškių kaime. Per savaitę išminuotojams tenka vykti į penkiasdešimt tokių iškvietimų, teigė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Nerijus Alekna.

Ant penkiaaukščio namo stogo J. Tumo-Vaižganto gatvėje be šalmų vaikštantys darbuotojai  neliko nepastebėti.  Patikrinimą atlikę Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai nustatė ir daugiau pažeidimų. Nedrausmingiems darbuotojams skirtas žodinis įspėjimas, o statybos darbų vadovams gresia piniginės baudos.

Lietuvoje kasmet apie 4000 žmonių patiria nelaimingus atsitikimus darbe, iš jų iki 200 – žūsta arba sunkiai susižaloja. Šiais metais darbe jau žuvo 12 žmonių, vienas – Tauragėje. Darbo inspekcijos vadovas Raimundas Leonavičius sako, kad ir vienas žuvęs darbe yra per daug. 

 

Penktadienio laikraštyje „Tauragės kurjeris“ publikuojama buvusio Seimo nario Dariaus Petrošiaus nuomonė „Kodėl netapau ministru? Apie korupciją ir skalikus“. Jame tauragiškis neigia sąsajas su verslininku Arūnu Pukeliu, kurį jis vadina Šviniumi. D. Petrošius priekaištus meta korupcinei sistemai ir LNK žurnalistui Tomui Dapkui. Pastarasis pareiškė, kad būtų buvusi nelaimė Lietuvai, jei D. Petrošius būtų tapęs teisingumo ministru.