2019 Vasario 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

VSD neuždraudė projektų su Rusija, bet liepė laikytis atsargumo

  • Įkelta: 2018-04-06
Susipažinę su VSD išvadomis Tarybos nariai balsavo už dalyvavimą bendradarbiavimo per sieną projektuose Lietuva-Rusija programoje
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien, penktadienį, Tauragės rajono taryba susirinko į neeilinį posėdį. Sušaukti jį prireikė dėl dviejų projektų, sukėlusių Tarybos nariams abejonių dėl bendradarbiavimo su Rusija ES kaimynystės programose. Valstybės saugumo departamentas pateikė neraminančias išvadas – esą turima duomenų, jog bendradarbiavimo per sieną programomis bando pasinaudoti Rusijos žvalgyba. Todėl paliko teisę Tauragės rajono tarybai nuspręsti, ar programoje dalyvauti, savo nuožiūra, tačiau nurodė laikytis atsargumo priemonių ir kilus įtarimams informuoti VSD.

Posėdžio darbotvarkėje – du klausimai, kurie prieš tai buvo atidėti siekiant išsiaiškinti, ar bendradarbiavimo per sieną programa Lietuva-Rusija nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui. Sprendimų svarstymas prieš tai buvo atidėtas, kol Vidaus reikalų ministerija ir kitos institucijos išaiškins, yra suderinami su dabartine Lietuvos užsienio politika Rusijos atžvilgiu. Penktadienį tarybos nariams pateiktos Valstybės saugumo departamento (VSD) ir LR užsienio reikalų ministerijos išvados.

Taryba diskutavo dėl dalyvavimo projektuose  „Istorinių vandens turizmo maršrutų plėtra miestuose- partneriuose: Gvardeiske ir Tauragėje“ ir „Sveiko gyvenimo būdo populiarinimas Tauragės rajono ir Sovetsko miesto savivaldybėse“.

Pagal pirmąjį projektą, kurio vertė per 400 tūkst. eurų, būtų investuojama į vandens turizmo infrastruktūrą Pagramančio regioniniame parke – rengiamos poilsiavietės Balskuose ir Ringiuose. Antrasis nulemtų Zumpės likimą – dalyvaudama projekte Tauragės rajono savivaldybė pretenduotų į bemaž 600 tūkst. eurų ES paramos parko įrengimui.  

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija  Tauragės rajono tarybos narius informavo, jog Lietuvos-Rusijos 2014-2020 m. bendradarbiavimo per sieną programa yra oficialiai patvirtinta ir skirta pasienio regionų bendradarbiavimui per sieną remti. Atsižvelgiant į tai, kad Tauragės rajono savivaldybė jau turi dalyvavimo ankstesnėje bendradarbiavimo per sieną programoje su Rusija patirties, rekomenduojama įvertinti tokio bendradarbiavimo naudą ir rizikas, kad bendrų veiklų įgyvendinimas ir viešinimas nebūtų išnaudoti tikslais, neatitinkančiais Lietuvos interesų, vertybių ir vykdomos politikos.

Lietuvos Respublikos saugumo departamentas informavo, jog šiuo metu neturi informacijos, dėl kurios Tauragės rajono savivaldybei būtų nerekomenduojama dalyvauti minėtuose projektuose. Tačiau atkreipė dėmesį, kad Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa žvalgybos prieš Lietuvą tikslais bando pasinaudoti Rusijos federalinio saugumo tarnyba (FSB). Esą daug žvalgybos incidentų nustatoma pasienio zonoje su Rusija besiribojančiuose Lietuvos rajonuose, todėl FSB gali ieškoti taikinių tarp į dvišalių projektų renginius Kaliningrado srityje  vykstančių Lietuvos piliečių. Todėl Tauragės rajono savivaldybės atstovų prašoma, pastebėjus įtartiną, galimai žvalgybinę veiklą, informuoti VSD.

Įvertinę visas aplinkybes, tarybos nariai balsavo už minėtų projektų įgyvendinimą.

 

Naujausiame numeryje skaitykite: į miesto infrastruktūrą, pastatų tvarkymą investuoti Europos Sąjungos milijonai, tačiau galvos skausmas dėl suremontuotų objektų tampa jau taisykle, o ne išimtimi. Kaip žinia, nepraėjus nė metams po renovacijos ėmė byrėti Kultūros rūmų fasadas, praėjus vos 2 metams po sutvarkymo ėmė griūti Meilės alėjos takas. Visai neseniai – Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios fasadas. Naujausiame numeryje taip pat skaitykite apie į Tauragę įžengusią verslo ir eksporto skatinimo organizaciją „Versli Lietuva“. „Tauragės žiniose“ taip pat rasite straipsnius apie neramumus savivaldybėje ir galutinį Sigito Kancevyčiaus pralaimėjimą teisminių ginčų grandinėje.

Būsto energijos taupymo agentūra baigė vertinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą daugiabučiams atnaujinti pateiktas 577 paraiškas iš 50 šalies savivaldybių. Į finansuojamų projektų sąrašą didžioji dalis projektų (168) pateko pagal savivaldybių parengtas kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas. Tokio tipo programas, apimančias vieno, dviejų ir daugiau miesto kvartalų atnaujinimą, yra pasirengusios ir artimiausiu metu pradės įgyvendinti 23 šalies savivaldybės. Viena jų – Tauragė, kuri 2017 m. gruodžio mėn. 20 d. Tarybos sprendimu patvirtino centrinio miesto kvartalo atnaujinimo poreikį. Naują rūbą įgis ne tik 7 šios teritorijos daugiabučiai, bet ir Martyno Mažvydo progimnazija. Modernizacija palies kvartalo kiemus, automobilių stovėjimo aikšteles, žaliąsias zonas, apšvietimo tinklus bei požeminius vamzdynus.    

Jau šį rudenį Tauragės miestą turėtų papuošti muzikos ir šviesų fontanas. Miesto centre, Atgimimo aikštėje esančio senojo fontano rekonstrukcijai Tauragės rajono savivaldybės biudžete atseikėta 100 tūkstančių eurų.

Policijos suvestinėse skelbiama, kad kovo 29 dieną, Šilalės gatvėje namuose rasta neblaivi nepilnametė. Paauglė paguldyta į Tauragės ligoninės reanimacijos skyrių.