2019 Vasario 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Trupa Europos Sąjungos milijonai

  • Įkelta: 2018-04-11
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Į miesto infrastruktūrą, pastatų tvarkymą investuoti Europos Sąjungos milijonai, tačiau galvos skausmas dėl suremontuotų objektų tampa jau taisykle, o ne išimtimi. Kaip žinia, nepraėjus nė metams po renovacijos ėmė byrėti Kultūros rūmų fasadas, praėjus vos 2 metams po sutvarkymo, ėmė griūti Meilės alėjos takas. Šiemet vėl, lyg žibutės iš po žiemos sniego, lenda statybininkų darbo brokas. Šį kartą klaidas, praėjus aštuonetui metų, atvėrė nutrupėjęs Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios fasadas.

Nukrito bažnyčios tinkas

Prieš aštuonerius metus renovuotas Tauragės Švč. Trejybės katalikų bažnyčios fasadas, pakeistas stogas. Didžioji dalis finansavimo – tuomet 1 mln. 500 tūkst. litų, skirta iš Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo. Šį pavasarį ir čia išlindo darbų brokas.  Prieš Šv. Velykas nuo fasadinės bažnyčios pastato pusės, tiesiai virš paradinių durų, pradėjo kristi tinkas. Laimė, kad krisdami atsilupę tinko gabalai nieko nesužalojo.

Tauragės Švč. Trejybės katalikų bažnyčios  klebonas Vytautas Gedvainis šią savaitę vieši užsienyje, tad situaciją pakomentavo trumpu elektroniniu laišku. Pasak klebono, dėl atšokusio tinko kaltas statybininkų darbų brokas. Anot jo, atšokęs ir pradėjęs žemyn kristi tinkas nuimtas prieš Šv. Velykas – trečiadienį. Dabar saugumo sumetimais bažnyčios prieigos aptvertos raudona juosta.

– Stogas praleidžia vandenį, matyt, todėl ir atšoko tinkas. Kai viskas išdžius – sutvarkysim, – trumpai informavo klebonas.

Išgirdo pirmą kartą

Pasak Tauragės rajono savivaldybės Satybos skyriaus vedėjo Aivaro Preikšaičio, bažnyčios pastato fasado atnaujinimo ir stogo remonto bei aplinkos sutvarkymo darbus 2010 m. atliko AB „Virgula“, tiesa, dabar ši įmonė pervadinta į AB „Statkorpas“.

Įmonės direktorius Rolandas Adomonis prisipažino apie išlindusį savo įmonės darbo broką išgirdęs tik iš „Tauragės žinių“ žurnalistės.

– Kol kas jokios informacijos iš Tauragės rajono savivaldybės nesame gavę. Todėl ir komentuoti kažką sunku. Darbų garantinis terminas nustatomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.698 straipsnio nuostatomis. Nepaslėptiems darbams – 5 metai, paslėptiems – dešimt metų,  – teigė  Rolandas Adomonis ir pridūrė, kad ilgus metus gyvuojanti įmonė stengiasi darbus atlikti kokybiškai, kad į jau pabaigtus objektus nereikėtų sugrįžti.

Kreipsis į tą pačią įmonę

Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo A. Preikšaičio nuomone, tinkas nuo bažnyčios galėjo nubyrėti dėl lietaus vandens patekimo po struktūrinio tinko sluoksniu.

– Į AB „Virgula“,  (dabar – AB „Statkorpas“) savivaldybei teko kreiptis 2014 metais dėl fasado tinko remonto darbų ištaisymo. Pataisymai buvo atlikti. Dabar taip pat ketiname pakartotinai kreiptis į šią įmonę dėl atsiradusios problemos sprendimo būdų, – teigė A. Preikšaitis.

Brokuotos renovacijos

Bene greičiausiai nekokybiški renovacijos darbai pasimatė ir žiniasklaidos buvo ne kartą linksniuoti už dešimt milijonų litų rekonstruotuose Tauragės kultūros rūmuose. Nepraėjus nė metams, neatlaikiusi svorio nuo ją laikančio lyno nutrūkusi nukrito metalinė sija, ant kurios tvirtinami apšvietimo prožektoriai ir dekoracijos. Po pirmųjų žiemų ėmė eižėti ir Kultūros rūmų cokolinio aukšto sienos bei trupėti laiptai.

2014 metais renovuotas lopšelis darželis „Žvaigždutė“ spalvą prarado vos po dviejų metų. Pastatas buvo dengtas specialiomis renovacijai naudojamomis plokštėmis, kurios laikui bėgant ėmė netolygiai blukti.

Praėjus dviem metams po 2,5 milijonų litų kainavusios Meilės alėjos rekonstrukcijos, Jūros krantinės šlaitai neatlaikė naujojo statinio ir 2015 metais birželio mėnesį buvo pastebėti pirmieji Jūros krantinės deformacijos požymiai. Vėliau nuslinko šlaitas, atsivėrė duobė, išvirto tvora. Šiais metais jau pasirašyta rangos sutartis su UAB „Stamela“ dėl Jūros krantinės šlaito sutvirtinimo ir Meilės alėjos tako atstatymo. Virš 300 tūkst. eurų kainuosiančius darbus planuojama atlikti per 12 mėnesių.

Lietuvos paštas tauragiškiams pristatė šalies rekordu pripažintą iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotą tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus portretą. Jaunosios menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtas paveikslas iki gegužės bus eksponuojamas Tauragės centriniame pašte.

Tauragės rajono savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Redutės Masolienės elgesiui tirti sudaryta komisija. Administracijos direktorius Modestas Petraitis teigė, jog specialistė įtariama paviešinusi konfidencialią informaciją apie savivaldybės pirktas teisines paslaugas, nors tam neturi įgaliojimo. Komisijos pirmininkas Vytautas Navickas raštu pareikalavo R. Masolienės paaiškinti, kodėl ši atskleidė konfidencialią informaciją žurnalistams. Tačiau nutekėjo ir šis raštas – jo nuotrauka socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo „Tauragės kurjerio“ direktorius Renaldas Malychas.  Pati R. Masolienė teigia savo kaltės neįžvelgianti, tik išsakiusi nuomonę. Kitus duomenis žurnalistai esą susiradę patys.