2020 Sausio 21 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šildymo sezonas šiemet baigiamas 3 savaitėmis anksčiau

  • Įkelta: 2018-04-12
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis pasirašė įsakymą dėl šildymo sezono pabaigos. Nors pastarųjų trijų dienų vidutinė oro temperatūra dar neviršijo 10 laipsnių, sinoptikai žada beveik vasarišką savaitgalį – iki 20 laipsnių šilumos.

Ugdymo, gydymo ir kitoms viešosioms įstaigoms savo nuožiūra atjungti šildymą M. Petraitis įsakymu leido jau nuo pirmadienio. Daugiabučiuose šilumos kranai užsukti šiandien, tam ruoštasi nuo trečiadienio. Pernai šildymo sezonas Tauragėje tęsėsi net keletu savaičių ilgiau – iki gegužės 2-osios.

Atjungę šildymą Tauragės šilumos tinklai pradės rengtis kitam sezonui. Anot bendrovės direktoriaus Mindaugo Nevardausko, kitąmet planuojama šilumą gyventojams tiekti itin gera kaina.

– Esame pasirengę strategiją, belieka pradėti ją įgyvendinti. Jau planuojame vasarą atlikti biokuro pirkimus konkurencinga kaina, – tikino vadovas.

Pasak M. Nevardausko, kaina vartotojams sumažės dar ir dėl to, kad nuo birželio bus pradėta skaičiuoti kompensacija vartotojams už pastarųjų metų permoką, kurią nustatė Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Dėl to šilumos kaina sumažės 2 ct/kWh arba maždaug 4 procentais.

Tauragės šilumos tinklų paskaičiuota balandžio mėnesio šildymo kaina siekia 5,30 ct/kWh (be PVM). Tai gerokai daugiau, lyginant su kovo mėnesiu, kuomet kaina buvo 4,71 ct/kWh (be PVM), su kuria Tauragė rikiavosi penktoje vietoje šalyje. Tokį šuolį, anot M. Nevardausko, lėmė tai, kad įmonei nepavyko įsigyti biokuro mažesne kaina, mat vasario mėnesį jo pritrūko dėl tiekėjų kaltės. Tačiau įmonės vadovas žadėjo, jog situacija normalizuosis artimiausiais mėnesiais.

Kitą šildymo sezoną Tauragės šilumos tinklai planuoja pradėti ne tik mažesne kaina, bet ir su nauju katilu ir atnaujintomis trasomis. Anot bendrovės vadovo, jau pasirašyta sutartis dėl Europos Sąjungos finansavimo trasų modernizavimui, taip pat kelių ateinančių savaičių bėgyje bus sukirsta rankomis dėl paramos naujo katilo statybai.

– Kitą šildymo sezoną planuojame startuoti su nauju 8 MW galios katilu, kuris pakeis senąjį tokios pat galios, kuris jau atitarnavo. 2003-aisiais statytas biokuro katilas praktiškai buvo pirmasis Lietuvoje. Ketiname tuo pačiu nutiesti trasas ir pajungti naują didelį objektą – Tauragės vandenis, – planus atskleidė M. Nevardauskas.

Naktį specialiosios tarnybos sukeltos ant kojų dėl gaisro Pagramančio bendrovėje „Laukobaldis“. Anot ugniagesių gaisras įmonėje kyla nebe pirmą kartą. Šįkart manoma, kad ugnis įsiplieskė dėl kamine užsidegusių suodžių.

„Tauragės žinių“ redakcijoje svečiavosi europarlamentaras Petras Auštrevičius. Visą savaitę važinėdamas po Lietuvos regionus politikas teigė matęs visko – ir atgimimo, ir stagnacijos. Tačiau, jo nuomone, svarbu, kad gerosios patirtys būtų keliamos kaip pavyzdys kitiems, o regionams patarė ne kopijuoti kaimyną, bet bandyti atrasti savo ekonominę nišą. P. Auštrevičius negailėjo gerų žodžių Tauragei, teigdamas, jog miestas turi savo dvasią, yra jaukus ir šiuolaikiškas. Pokalbyje su juo – Lietuvos mokestinės sistemos problemos, žvilgsnis į Lietuvos ir visos Europos Sąjungos finansinę ateitį, vidines ir išorines grėsmes. Kalbėdamas apie ES, politikas akcentavo bendrijos vienybę, solidarumą ir šviesias finansines perspektyvas. P. Auštrevičius pripažino, jog jam įdomūs artėjantys tiek LR Prezidento, tiek Europos parlamento rinkimai.

Prie naujojo prekybos centro „Maxima“ pluša darbininkai. Platinamas daug vairuotojų replikų sulaukęs siauras įvažiavimas į prekybos centrą.

Į miesto infrastruktūrą, pastatų tvarkymą investuoti Europos Sąjungos milijonai, tačiau galvos skausmas dėl suremontuotų objektų tampa jau taisykle, o ne išimtimi. Kaip žinia, nepraėjus nė metams po renovacijos ėmė byrėti Kultūros rūmų fasadas, praėjus vos 2 metams po sutvarkymo, ėmė griūti Meilės alėjos takas. Šiemet vėl, lyg žibutės iš po žiemos sniego, lenda statybininkų darbo brokas. Šį kartą klaidas, praėjus aštuonetui metų, atvėrė nutrupėjęs Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios fasadas.